Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Babolat się sypie?

I co? I moje jak zwykle górą! :twisted:

Jak mi doniesiono Babolat się sypie. Napisał to gość naciagający na turniejach ATP i jednocześnie pracujący przy modyfikacji rakiet.
Marka ma najwięcej problemów z jakością. Ramy pękają na mostkach, na górnych końcówkach rączek (Radwańska ...) na główkach na godzinie 3/9. Luzują się korki na stopkach rączek, luzuje się silikon. Istnym horrorem jest wymiana grometów, zwyczajnie nie pasują do ram ...
Nie ma tygodnia by nie pojawiały się reklamowane przez klientów ramy Babolata.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat się sypie?

Dorzucę oryginał wypowiedzi...
Powiedziałbym, że w tej chwili z tego co widziałem pracując w specjalistycznym sklepie, firma, która ma największe problemy z "jakością" to Babolat.

Ich rakiety najczęściej pękają przed wcześnie przy widełkach, tuż nad rączką, na godzinie 3 i 9.
Kapsle stale się luzują.
Silikon odpada z bazy*.
Wymiana przelotek w tych rakietach w porównaniu do innych firm jest koszmarem i wielokrotnie przelotki nie pasują do ramy do której są przeznaczone co jeszcze bardziej utrudnia ich wymianę.

Nie ma tygodnia bez wysłania rakiety Babolata do wymiany czy też naprawy luźnego kapsla.
SPOILER:
Jak widać Babolat podąża niechlubną drogą Wilsona. Mając dobry marketing i medialnych zawodników nie musi się starać o jakość swoich produktów.

* - Baza tudzież w bezpośrednim tłumaczeniu "spinka" to nic innego jak rakieta bez palet lub odlanej z pianki rączki.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Babolat się sypie?

Tak, Wilson już dawno się posypał. Babolat jakoś do tej pory nie odstawał jakoś negatywnie na tym polu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Pr1vet
Bywalec
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 21 kwie 2011, 12:18

Re: Babolat się sypie?

Miałem to już kiedyś pisać ale wypadło mi z głowy. Kumplowi po 3 (słownie: trzech) spotkaniach po 1,5 godziny pękły już 2 gromety w nowym APD GT (chodzi o te bolce wychodzące z ramy od środka - nie wiem czy dobrze to nazwałem :] ). Musiał wycinać 2 razy nowy naciąg żeby nie latało mu nic na naciągu ... Chłopak wcale mocno nie gra stąd moje zdziwienie jak to zobaczyłem. Mój stary APD (bez cortex'a) trzyma się całkiem nieźle. Tylko czekać aż mu pęknie rakieta w miejscu gdzie jest ten wspaniały system redukcji drgań, którego na szczęście nie mam w swojej ramie.

A propos Wilsona, naprawdę tak źle z ich ramami? Mam właśnie na testach PS 6.1 95 i faktycznie gromety są wykonane tragicznie ... Jak by to chińczyk nożyczkami z formy wycinał :/. Trochę mnie zaniepokoiliście, gdyż przymierzam się powoli do kupna tej ramy ...
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat się sypie?

Pr1vet pisze:...grommety w nowym APD GT (chodzi o te bolce wychodzące z ramy od środka - nie wiem czy dobrze to nazwałem :] )
Dobrze. Najbardziej poprawna językowo wydaje się być wersja "przelotki" ale "grommety" są używane równie często choć to raczej perfidne zapożyczenie w tej formie. Ostatnią formą z jaką się spotkałem to "szuce" ale to pojęcie jest bardzo rzadko używane i nie polecam jego używania.
Pr1vet pisze:A propos Wilsona, naprawdę tak źle z ich ramami? Mam właśnie na testach PS 6.1 95 i faktycznie gromety są wykonane tragicznie ... Jak by to chińczyk nożyczkami z formy wycinał :/ Trochę mnie zaniepokoiliście gdyż przymierzam się powoli do kupna tej ramy ...
Największym problemem Wilsona jest trzymanie parametrów, po tym raczej farba. Rzadko bo rzadko ale zgłaszano również problemy ze złym wykonaniem rączki (za duża względem tego co powinno być).
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Babolat się sypie?

El Diablo pisze:Największym problemem Wilsona jest trzymanie parametrów, po tym raczej farba. Rzadko bo rzadko ale zgłaszano również problemy ze złym wykonaniem rączki (za duża względem tego co powinno być).
Lakieru faktycznie nie mają najlepszego, ale jeśli chodzi o trzymanie parametrów to nigdy nie mogłem się czepiać. Miałem 5 "federerek" i ważyły prawie dokładnie tyle ile powinny:
- nCode - 350g i 353g;
- [K] Factor - niestety nie pamiętam;
- BLX (największa niespodzianka) - 2x 355g (Trawkowe też ładnie trzymają parametry z tego co pamiętam).

Szkoda, że nie mam przy sobie wagi zważyłbym 2 inne Wilsony.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat się sypie?

Wyczes chodzi o ogół, a nie co Tobie się akurat trafiło. To że komuś trafi się Wilson odchylony o 16g i 1cm nie znaczy, że wszystkie takie będą (Ja miałem w łapach Blade'a o podobnej "skali odchyłu" i co?). Niedawno przerabialiśmy odchyły na przykładzie Heada, a Vivid nie miał z tym problemu (a dokładniej miały ten sam balans i wagę ale ta waga była trochę większa niż powinna). Kropka.

Nic tylko się cieszyć, że Ty i Traw3k oraz ESP macie dokładnie to za co zapłaciliście ale nie wszyscy tak mieli/mają.

P.S.: Völkl słynie z trzymania parametrów. A jak grałem ze Złośliwym Gnomem to opowiedział mi historię jak ktoś z jego otoczenia miał akurat pecha i dostał ramę strasznie odbiegającą parametrami.

P.S.2: Zawsze powtarzam - najpierw balans, potem waga.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Pr1vet
Bywalec
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 21 kwie 2011, 12:18

Re: Babolat się sypie?

Właśnie wróciłem ze sparingu z kumplem i nie uwierzycie ale ... pękł mu kolejny gromet rotfl. Nie wiem już sam czy to On koślawo uderza piłki czy coś, bo rakieta raczej nie podróba (kupiona w sprawdzonym sklepie). No ale z drugiej strony jego 6 letni Head ma się wspaniale. Stąd też moje pytanie na jego prośbę. Gdzie w Polsce można dostać grommety do APD GT?
Wymiana przelotek w tych rakietach w porównaniu do innych firm jest koszmarem i wielokrotnie przelotki nie pasują do ramy do której są przeznaczone co jeszcze bardziej utrudnia ich wymianę.
Od razu polecę mu zakup 2 albo i więcej sztuk... :::bd::
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Babolat się sypie?

Chyba pechowy egzemplarz, ja swojego APD mam od roku i nie mam nawet najmniejszych problemów :P.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Babolat się sypie?

Pr1vet pisze:Gdzie w Polsce można dostać grommety do APD GT?
Musi zadzwonić do dystrybutora Babolata na Polskę i zapytać czy mają.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Babolat się sypie?

Grommet w PD Lite też mi się złamał. Wyciąłem scyzorykiem ze struny tę latającą końcówkę i grałem dalej. Od tego czasu ze 2 razy zmieniałem naciąg, struna w dziurce przebiega normalnie, o nic nie trze, nie wpływa na grę... Ale niesmak pozostał ;).
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Babolat się sypie?

Oj Chłopcy, ja nie wiem co wy robicie tym rakietom. Gram Babolatem dosyć sporo i nigdy nic się nie działo, ani z APD, ani z PD.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
rubensinio
Bywalec
Bywalec
Posty: 86
Rejestracja: 11 paź 2011, 06:02
Lokalizacja: 3City

Re: Babolat się sypie?

Mam 3 szt. APD dwie dedykowane na zeszłoroczny RG i jedną klasyczną . Nic im nie dolega.
Jak wszędzie coś ma prawo się zepsuć. Trochę znajomych gra tymi rakietami i jak sami nie połamią :) to nie zgłaszają problemów.
szklanka jest zawsze do połowy pełna!
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Babolat się sypie?

RatRace pisze:Oj Chłopcy, ja nie wiem co wy robicie tym rakietom. Gram Babolatem dosyć sporo i nigdy nic się nie działo, ani z APD, ani z PD.
To nie oni im robią, to one robią im! rotfl
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Babolat się sypie?

Dziwne, mój brat swego czasu, jak grywał, to też mu grommet strzelił w APDC... Hm, skoro tyle jest podobnych zdarzeń to raczej nie przypadek...
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Babolat się sypie?

Eh, psuje jesteście i tyle :-).
Chociaż... Koledze wypadł grommet w Aero Strike'u...
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Babolat się sypie?

Ja grałem kilka lat PD modelem bez "woofera" i późniejszym z tym wynalazkiem i nic się nie działo, ale to były wczesne modele. :wink: Teraz to już ... tak dobrze nie ma. Mercedesami też kiedyś jeździło się bezawaryjnie latami a teraz... :::bd::
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Babolat się sypie?

PIOTR69 pisze:Mercedesami też kiedyś jeździło się bezawaryjnie latami a teraz... :::bd::
Może być ;).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
PIOTR69
Senior
Senior
Posty: 2273
Rejestracja: 10 lut 2008, 09:56
Lokalizacja: Aleksandrów Ł.

Re: Babolat się sypie?

Bez urazy Obi co do MERCA. Wszystkie marki muszą zejść z jakości, bo jak byśmy jeździli dwadzieścia lat jednym autem, to firmy by splajtowały. Ale rakietami można by trochę pograć :wink:.
Obrazek
NTRP 3.14
Tenis - I love this game!
Awatar użytkownika
arot77
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 407
Rejestracja: 5 sie 2011, 16:06
Lokalizacja: Śląsk

Re: Babolat się sypie?

Dlatego grajmy Yonex'ami :), ich jakość to miód.
Przegrywam regularnie - czy to znaczy, że słabo gram w tenisa... .(?)

Nowa rakieta to tylko 5 lekcji z trenerem, dlatego tak łatwo zmienić ramę.
W torbie: PS 6.1 95 2013(Strung Weight:311g), BLX 6.1 95 Team 2011, Head Speed S, Pure Drive Lite RG

Wróć do „Babolat”