Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

Książka bardzo ciekawa - lekko napisana, dobrze się czyta. Dla mnie akurat niewiele w niej faktów o których bym nie wiedziała, ale jest to na pewno ciekawe studium człowieka i sportowca - wybitnie uzdolnionego i na pewno o niebanalnej osobowości.

A Mistrzostwa świata trwają. Pierwsza runda zakończona, druga rozpoczęta- i wygląda na to, że Mark Selby pożegna się z turniejem. Nie gra aktualny - jeszcze - mistrz świata dobrze - kłopoty były już w pierwszej rundzie. A teraz przegrywa 6:10 ze Szkotem, Anthonym McGillem - kwalifikantem, który wywalił w 1 rundzie Maguire'a. Grają tę rundę do 13 wygranych frejmów.
Może jeszcze za wcześnie na pogrzeb Selby'ego.. Mark znany jest ze spektakularnych powrotów do meczu. Zobaczymy już dziś wieczorem.

A w tych mistrzostwach była jedna z najśmieszniejszych sytuacji jakie zdarzyło mi się oglądać. Ding zapomniał - albo w ogóle nie zorientował się - że wbija maksa.. Zagrał 12 czerwonych z czarną - i poszedł po niebieską - choć miał możliwość wbijania czarnej .. i nagle zorientował się co zrobił.. rotfl Sam z siebie nie mógł przestać się śmiać. :D A jak on, to i przeciwnik, i sędzia i dwóch zawodników z sąsiedniego stołu...
pst pisze:..I mógłbym patrzeć bez końca; chyba nawet bardziej niż na tenis O_O .
Jak ja. Mnie snooker uspokaja i wycisza. Niezależnie od tego, że w ogóle lubię taktyczne sporty.

Ed. No i dalsze etapy bez Marka Selby'ego. Wygrał Anthony McGill dobrej, a nawet bardzo dobrej, grze. Nerwy ma chłopak ze stali.
I bez Johna Higginsa - właśnie przegrał z Dingiem.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Snooker

Kurza stopa! Selby out, szkota. :wink:
Ale ten młody faktycznie ładnie kijkiem.

Dziś żonie mowię - pokażę ci kulki ktore mnie uspokajają. I włączyłem snookera. Ale ona sie nie zna.... :rolleyes:
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

W finale Mistrzostw Świata 2015 zagrają Shaun Murphy i Stuart Bingham.

Przykro mi, ze żaden z moich ulubieńców nie awansował. Wczoraj, po znakomitym półfinałowym meczu,w deciderze- przegrał Judd Trump. Przegrali także Ronnie O'Sullivan z Binghamem - i Neil Robertson z Barrym Hawkinsem.

Można by tutaj - tak jak w tenisowych rozważaniach - wrócić do tematu rzemiosła.. :wink: Ronnie, Trump, Robertson, Selby - to ci co wnoszą do gry swoją indywidualność, odmienność - każdy gra inny, swoisty , charakterystyczny tylko dla siebie snooker. Mam wrażenie, że gdyby można było "zamazać" twarz i sylwetkę - potrafiłabym rozpoznać tych czterech tylko po stylu gry, uderzeniach, wyborach.

Stuart Bingham to rzemieślnik znakomity.
Shaun Murphy - powiedzmy mniej rzemieślniczy..więc jemu pokibicuję.

Dziś dwie sesje, mistrza świata poznamy jutro. Wieczorem, o ile mecz będzie zacięty, po południu jak jeden z finalistów zyska dużą przewagę. Mam nadzieję na dobre spotkanie.
Jak na razie najlepszy pojedynek rozegrali Neil Robertson z Hawkinsem, na drugim miejscu wczorajsze starcie Judda z Binghamem.

Całe mistrzostwa na bardzo dobrym poziomie. Ile setek.. :::gd::: W tym 5 razy wbito 140+. Z tego 4 - wbił Robertson..
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Snooker

Faktycznie szkoda Trumpa. Ładnie dogonił, ale jak mówisz rzemieślnik wykorzystał swoje szanse w decydującym. Szczególnie wózek przy bandzie z czarna na karku. Można powiedzieć ze poszedł po bandzie rotfl . Opłaciło się.

Dziś nie mogę za bardzo oglądać :/ . Jak tam Bingham? W sumie wywalił Roniego wiec chyba bym kibicował jemu.
A poniedziałek kiedy sesja? Wieczorem?

Ana, a jeszcze jedno. Jakoś nabrałem sympatii do młodego Szkocika :D . Jakiś taki sympatyczny :::gd::: .
Ostatnio zmieniony 4 maja 2015, 09:48 przez pst, łącznie zmieniany 1 raz.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

Co Szon ucieknie na dwa frejmy - to go Stu dogania. :D W tej chwili jest 9:7 , grają ostatniego frejma dziś i zaraz może być 9:8. Czyli na jutro sprawa otwarta.
Jutro pierwsza sesja o 15tej, druga o 20tej.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Snooker

Myślę, że Bingham w tych mistrzostwach jednak już wyrósł ponad to znakomite rzemiosło. Gra jakby nie miał nerwów i być może bez super technicznych fajerwerków pokroju tych najlepszych ale wyborem rozwiązań już im dorównuje.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Snooker

Kurza stopa!
Zdążyłem wczoraj na końcówkę ostatniej partii. Załapałem się więc najpierw na dubla czerwoną zdaje się do zielonej kieszeni, a potem, jak mu Szon ustawił, troszkę przypadkowo, białą za żółtą, to Stu wychodząc z tego położenia wbił też troszkę przypadkowo czerwoną :::gd::: . Obaj się uśmiali, a publiczność miała atrakcję.
No i koniec sesji był :dvl(: .
ppeter pisze:Myślę, że Bingham w tych mistrzostwach jednak już wyrósł ponad to znakomite rzemiosło. Gra jakby nie miał nerwów i być może bez super technicznych fajerwerków pokroju tych najlepszych ale wyborem rozwiązań już im dorównuje.
Też odnoszę takie wrażenie.Dobrze wybiera sytuacje kiedy ryzykować, a kiedy nie. Nie widać (jeszcze) takiego mocnego spięcia które powodowało by niemoc.
Zobaczymy czy awans do finału da mu taki 'dobry' luz do końca spotkania.
Majorka pisze:Jutro pierwsza sesja o 15tej, druga o 20tej.
Zanosi się, że albo obejrzę z odtwarzania, albo powtórki. :?
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Snooker

Bingham tym podejściem "zrobiłem więcej, niż myślałem więc luz" odbiera nerwy Murphy`emu. Ilość błędów Shauna na długich zatrważająca. Ale jak grać z gościem, który z uśmiechem na ustach przegrywa 4 frejmy, żeby za chwilę wygrać 3. :]

I zdaje się wczoraj Bingham pobił rekord wszechczasów 100-ek w jednym turnieju (85), to już jest rzemiosło klasy mistrzowskiej. :D Chociaż pojedynek dwóch "wariatów" w finale pewnie bylby ciekawszy (Ronnie+Judd), to kibicuję ich pogromcy.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

hokej pisze:... I zdaje się wczoraj Bingham pobił rekord wszechczasów 100-ek w jednym turnieju (85), to już jest rzemiosło klasy mistrzowskiej. :D
No nie tak. :wink: Wszyscy pobili. W sumie, w całym turnieju wszyscy razem wbili 85 setek. Poprzedni rekord padł w 2009 i wynosił 83.
Tę 84 faktycznie wbił Bingo - ale to suma, a nie osiągnięcie jednego grajka.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Snooker

Jak utrzymają ten poziom, to "90" jest w ich zasięgu.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Snooker

Majorka pisze:
hokej pisze:... I zdaje się wczoraj Bingham pobił rekord wszechczasów 100-ek w jednym turnieju (85), to już jest rzemiosło klasy mistrzowskiej. :D
No nie tak. :wink: Wszyscy pobili. W sumie, w całym turnieju wszyscy razem wbili 85 setek. Poprzedni rekord padł w 2009 i wynosił 83.
Tę 84 faktycznie wbił Bingo - ale to suma, a nie osiągnięcie jednego grajka.
Upps, dziekuję Majorka, miałem przez chwile przebłysk, że to trochę za duża liczba jak na jednego, ale jak się ogląda wieczorem... . :angel:
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

11:9 Stuart i atakuje maksa..
14 czerwonych,14 czarnych ..ale niestety. Maksa nie ma, ale następna setka do rekordu jest. :D
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Snooker

Po trzeciej sesji 14:11 dla Binghama i postawię grube przewidywanie, że już mamy nowego snookerzystę w gronie mistrzów świata. Moim zdaniem w ostatnim frejmie trzeciej sesji Murphy zawalił sprawę. Gdyby nie pudło na zielonej w końcówce, pewnie wyszedłby na 12:13. A tak rozluźniony Bingham przystąpi jeszcze bardziej rozluźniony do czwartej sesji i nie da sobie odebrać tej trzy frejmowej przewagi. Jedynie co może się pojawić, to - znany również w tenisie - strach przed wygraną w ostatnich frejmach.

Jasne, że Ronnie czy Trump dają więcej frajdy, szczególnie gdy prowadzą wysoko i pozwalają sobie na bardzo efekciarskie fajerwerki przy wbijaniu kolejnych kolorowych. Ale to mało eleganckie i mało pasuje do snookerowej atmosfery szczególnie w Crucible.

I zgadzam się z opiniami, że Stuart już wyszedł poza "rzemiosło". Prowadzenie białej, spokojne, dostojne podejście do długich bil, pozycjonowanie - wszystko najwyższej klasy. I optymistyczne, pozytywne zachowanie - materiał na mistrza świata. Tak, jak Shaun Murphy jest moim ulubionym zawodnikiem w tourze, to z każdym wygranym meczem rośnie moja sympatia do Binghama. Murhpy już ma swój tytuł (2005 rok), niech będzie kolejny szczęśliwy w tourze. :)
8:7 40:15
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Snooker

wwojtek pisze:Moim zdaniem w ostatnim frejmie trzeciej sesji Murphy zawalił sprawę. Gdyby nie pudło na zielonej w końcówce, pewnie wyszedłby na 12:13. A tak rozluźniony Bingham przystąpi jeszcze bardziej rozluźniony do czwartej sesji i nie da sobie odebrać tej trzy frejmowej przewagi.
:]
15:15.
Kurza stopa! Popijam drugie belgijskie i już mi łeb leci po całym dniu. Liczyłem że Bingo to domknie a tu takie zonki... :rolleyes:
Albo Bingo zawala albo zawala i jeszcze ma pecha... :/
31sza partia chyba rekordowo długa. Kto ją łyknie?
______________________edit 23:09
Szachy!!
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Snooker

Niesamowity frejm raczej na konto Binghama, chyba to dobrze dla widowiska, że właśnie ten zawodnik wygrał partię, strasznie bałbym się o jego psychikę w przeciwnym wypadku.
#NKrising
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Snooker

HeadShot pisze:Niesamowity frejm raczej na konto Binghama, chyba to dobrze dla widowiska, że właśnie ten zawodnik wygrał partię, strasznie bałbym się o jego psychikę w przeciwnym wypadku.
Kto wygrał?? :wink:
Walczą o brązową :D .
____________edit
Ale jaja - Bingo idzie siku a tu niebieska czeka rotfl .
____________edit2 00:03
Bingo!
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Snooker

Gratulacje dla Binghama, niesamowity turniej, trzech byłych mistrzów na rozkładzie i szalona końcówka, którą wytrzymał.
Należał mu się ten tytuł, za ten turniej.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Snooker

Fenomenalny finał wspaniałego turnieju. Myślałem, że jeża urodzę oglądając szachy w 31 frejmie, w dodatku ponad godzinę bez fajki? O_O :D
Gdzieś przeczytałem komentarz, że przy takim poziomie emocji niech się F1 schowa. rotfl Prawdziwe.

I ta symboliczna obecność J. White`a na trybunach, Bingham jesteś Wielki.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Snooker

No to mamy nowego Mistrza Świata.
Znakomite zwycięstwo w znakomitym, stojącym na bardzo wysokim poziomie turnieju. Zasłużone na pewno.
Tym niemniej zdania nie zmieniam - to doskonałe, perfekcyjne rzemiosło. To snooker wypracowany - przez całe lata Bingham kręcił się w okolicach 20tego miejsca w rankingu, nie zwracał swoją grą specjalnej uwagi. Ba, nawet trudno było go oceniać, bo nie tak często trafiał do faz telewizyjnych.
Odpalił po wygraniu Australii, potem zagrał dwa razy w połówce UK, wygrał ligę. Wszedł do ścisłej czołówki.

Ale artyzm to nie wyuczony perfekcjonizm. Artystą jest się w swojej dziedzinie od młodości..Właśnie - jest się. Ma się lekkość, naturalność uderzeń, swobodne techniki, wyczucie kątów - nie musi się ich specjalnie nawet mierzyć..

Co tu dużo gadać.. Jak Raonic wygra Wimbledon - to powiem zasłużenie, był najlepszy, wypracował. Ale nie powiem, że stał się artystą. :wink:

Tym niemniej wózek z bandy wbity do prawej narożnej Trampowi w deciderze - zapamiętam na zawsze. :D :::gd:::
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Snooker

Mistrz jest tylko jeden - Stephen Hendry!

Marzy mi się jakiś comeback Szkota za rok czy dwa...

Ale finał w tym roku emocjonujący do końca, podobnie jak wiele wcześniejszych spotkań. Podobali mi się Fu, Trump, Robertson i Murphy.

No dobra - z tym, że mistrz jest tylko jeden, to trochę przesadziłem, bo jeszcze jest Ronnie :D, ale cóż jak wielu nieco starszych kibiców mam szczególny sentyment do początków Eurosportu i (tym samym) snookera w Polsce, czyli czasów późnego Davisa, White'a i Parrota i tym samym do okresu dominacji Hendry'ego. Ale co wy, dzieci, możecie o tym wiedzieć... :D.

A tak naprawdę, to mistrz faktycznie jest tylko jeden i nazywa się Tom Brady! I to żaden problem, że akurat ze snookerem nie ma on nic wspólnego :/.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem

Wróć do „Inne sporty”