Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Futbol amerykański

Dziś Super Bowl, czy finał rozgrywek futbolu amerykańskiego (nie mylić z rugby :bbbat: ).
Interesuje się ktoś tym sportem?
Muszę przyznać że jest to mój ulubiony sport zespołowy. Kiedyś siedziałem w tym dość głęboko, teraz oglądam od czasu do czasu (z braku czasu). :wink:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Futbol amerykański

Niestety, moja znajomość zasad gry w futbol amerykański jest równa znajomości przepisów gry w krykieta (choć te podobno są znacznie bardziej skomplikowane).
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Futbol amerykański

Mimo, że zasad nie znam do końca to czasem jak leci oglądam z przyjemnością. Za rugby nie przepadam...
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Futbol amerykański

Clapton pisze:Niestety, moja znajomość zasad gry w futbol amerykański jest równa znajomości przepisów gry w krykieta (choć te podobno są znacznie bardziej skomplikowane).
U mnie podobnie. Skupiam się tylko na tym, co pojawi się w bloku reklamowym na Super Bowl (później w opracowaniach branżowych pojawiają się fajne spoty).

Z tego co pamiętam, to chyba ESP lubi pooglądać futbol amerykański.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Futbol amerykański

Też myślałem że przepisy to czarna magia, ale grając w Madden'a (2003 lub 2004) praktycznie większość opanowałem. Później było forum o tematyce futbolu itp.
Jako że w Europie istnieje również liga futbolu (w Polsce też) pewnego razu wybrałem się na mecz do Berlina. Fajne przeżycie. Jednak to nie to samo co w Stanach, gdzie na stadionie siedzi 70 tys. ludzi. :]
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Futbol amerykański

Clapton pisze:Niestety, moja znajomość zasad gry w futbol amerykański jest równa znajomości przepisów gry w krykieta (choć te podobno są znacznie bardziej skomplikowane).
Oglądam i NFL i od jakiegoś czasu krykieta od kiedy go pokazuje Eurosport (z reguły formuła 20-20). Zasady jednego i drugiego nie są aż takie skomplikowane, a i dzieje się tam więcej niż na większości meczy piłkarskich.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Futbol amerykański

Oglądam ten sport już jakiś czas (kiedyś sporo czasu spędzałem z Amerykanami i zarazili mnie miłością do baseballu, futbolu amerykańskiego i pysznych nośników cholesterolu. Jak zauważyłem że Polsat Sport nadaje sezon NFL oglądałem co tydzień regularnie cały sezon. Mój ukochany zespół to Philadelphia Eagles z genialnym Michaelem Vickiem :)

Moje typy na dziś? Raczej Patriots. Giants są świetni ale to Patriots są na tyle nieobliczalni że mogą zdobyć puchar.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Futbol amerykański

ESP pisze:Mój ukochany zespół to Philadelphia Eagles z genialnym Michaelem Vickiem :)

Moje typy na dziś? Raczej Patriots. Giants są świetni ale to Patriots są na tyle nieobliczalni że mogą zdobyć puchar.
Vick - zawodnik genialny, ale dno moralne. Skazany za prowadzenie hodowli i organizowanie nielegalnych walk psów. Przez ten występek całkowicie stracił w moich oczach.
Mój zespół to również Philadelphia, ale za czasów Donovana McNabb'a i Terrell'a Owens'a.
Dzisiaj stawiam na Patriotów (niechętnie).
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Futbol amerykański

Tak mocno nie śledzę graczy - tylko tyle co na FB/Twitterze.
Dlatego wypowiadam się o nim tylko jako o graczu.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Futbol amerykański

Kurduple ... znaczy Giganci wygrali, coś tak marudzili rano. Mecz był na sportowych Polsatach na żywo z tego co zapowiadali.
Kiedyś oglądałem kilka spotkań tej ligi w Europie. Generalnie nie zagłębiałem się w zasady, tak bezmyślnie wgapiałem się w ekran. Niemiecki DSF to pokazywał. Jakoś mnie to nie porwało na tyle bym sie zainteresował i wgłębił w temat. Ale faktycznie więcej się dzieje niż w piłce nożnej, szczególnie jak porównamy z naszą krajową :).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Futbol amerykański

Futbol amerykański do mnie przemawia niż Rugby. Byłem kilka razy obejrzeć na żywo Ogniwo Sopot i Arkę (w 3mieście są trzy drużyny) i ten sport kompletnie do mnie nie przemawia.

Futbol amerykański wydaje się (z tego co oglądam czasem w tv) bardziej złożony i ciekawszy. Dużo rozwiązań taktycznych, gry kombinacyjnej, fajne stroje :P.

Dużo bardziej "egzotyczny" jest dla mnie Baseball. Niby znam zasady, ale wydaje mi się koszmarnie nudny i bez sensu (angielski Krykiet również).
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Futbol amerykański

widget pisze:Dużo bardziej "egzotyczny" jest dla mnie Baseball.
Fajniej się gra niż ogląda. Ten stresik jak posyłasz długą i czy przeciwnik złapie czy nie?
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Futbol amerykański

Eli Manning jednak :). Ładny mecz chociaż liczba błędów z obu stron spora. Ale tylko jedno INT, ale to w sumie Super Bowl. Liczba podań, szczególnie Brady'ego godna podziwu, szkoda że gracze Patriots w polu łapali tak słabo.
Dobre że Giganci wygrali - jakoś nie mogę się przekonać do QB NEP. Chociaż emocje spore, szczególnie jak Patriots pozwolili zdobyć TD na niecałą minutę przed końcem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Futbol amerykański

ESP pisze:Eli Manning jednak :). Ładny mecz chociaż liczba błędów z obu stron spora. Ale tylko jedno INT, ale to w sumie Super Bowl. Liczba podań, szczególnie Brady'ego godna podziwu, szkoda że gracze Patriots w polu łapali tak słabo.
Dobre że Giganci wygrali - jakoś nie mogę się przekonać do QB NEP. Chociaż emocje spore, szczególnie jak Patriots pozwolili zdobyć TD na niecałą minutę przed końcem.
Dobra ESP, a teraz to samo powolutku i po polsku proszę ... :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Futbol amerykański

Vivid pisze:
ESP pisze:Eli Manning jednak :). Ładny mecz chociaż liczba błędów z obu stron spora. Ale tylko jedno INT, ale to w sumie Super Bowl. Liczba podań, szczególnie Brady'ego godna podziwu, szkoda że gracze Patriots w polu łapali tak słabo.
Dobre że Giganci wygrali - jakoś nie mogę się przekonać do QB NEP. Chociaż emocje spore, szczególnie jak Patriots pozwolili zdobyć TD na niecałą minutę przed końcem.
Dobra ESP, a teraz to samo powolutku i po polsku proszę ... :D
INT - interception - przechwyt
QB NEP - Quarterback New England Patriots - "rozgrywający" Patriotów Tom Brady
TD - touchdown - przyłożenie (zdobycie punktów)

Jestem niezmiernie zadowolony z wyniku. :::gd:::
Eli Manning dał radę. W końcu nazwisko zobowiązuje (jego starszy brat, Peyton, to legenda, też QB). :wink:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Futbol amerykański

Odkopuję!

Jak ktoś ma ESPN America niech włączy. Leci na żywo jeden z lepszych meczy ostatnich tygodni - 49ers@Saints.
Na razie połowa meczu: 14:14 - dwa INT pod rząd zakończone INT Return TD dla 49ers! DO tego skopane przyjęcie punt-kick'a zakończone TD dla SF.
Polecam. :)
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Futbol amerykański

Widzę, że wątek (niestety) dawno nie odkurzany, ale chciałem się podzielić radością, że dziś rusza nowy sezon. :::yay:::

Zamiast kolejnej rakiety kupiłem NFL GamePass... :/
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Futbol amerykański

Artlight pisze:Widzę, że wątek (niestety) dawno nie odkurzany, ale chciałem się podzielić radością, że dziś rusza nowy sezon. :::yay:::

Zamiast kolejnej rakiety kupiłem NFL GamePass... :/
Niestety ESPN America nie jest już dostępny w Europie. Aby jednak nie stracić sezonu też wczoraj wysupłałem 199$ na gamepass'a.

Jakie typy na ten sezon?
Ja będę patrzył na 49ers, Redskins i Eagles. Czasem też Saints obejrzę pewnie. :)
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Futbol amerykański

Moje ulubione teamy to Pats i Steelers.

Ponieważ odłączyli nam ESPN America zanim się preseason zaczął, to nawet nie wiem kto na starcie uchodzi za faworyta. Patsi bez Welkera (transfer do broncos) i Hernandeza (transfer do paki :/ ) i zdaje się, że z wciąż niesprawnym Gronkiem, ale myślę, że liczyć się będą.

Pewnie będę zerkał na nowych Eagles i Chiefs (duuuże zmiany u nich). Po ostatnim sezonie ciekawią mnie Seahawks i Redskins (wiadomo, głównie ze względu na QB, choć w Seattle największą gwiazdą jest dla mnie coach PC). Także 49ers choć uważam, że Alex Smith został źle potraktowany i liczę, że Colin nie da rady w tym sezonie :twisted: .

Spojrzę też pewnie jak Baltimore radzi sobie bez Raya Lewisa. Jak wszyscy będę się śmiał z Marka Sancheza i całych Jets. No i jeszcze jest Tim Tebow. 3mam za gościa kciuki, bo choć wszyscy mówią że się nie nadaje na QB na poziomie NFL, to on uparcie odmawia zgody na taki stan rzeczy :) i walczy. Może ktoś jeszcze da mu szansę?

To by było na tyle. :D
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem

Wróć do „Inne sporty”