Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Play & Connect

Babolat zapowiedział wprowadzenie rakiety przyszłości w 2013 roku:
http://www.Babolat.com/tennis/en/whatshot/684
Nadszedł czas elektroniki w rakiecie tenisowej?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Rakieta przyszłości?

Się zacznie na forach... moja rakieta ma za mało ramu, jaki procesor do...?

A trochę poważniej to ciekawy jestem co tam skombinują i jak im to wyjdzie.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta przyszłości?

Koncepcja interesująca... Ja widzę ten wynalazek raczej jako narzędzie do wyboru rakiety/optymalizacji gry niż czegoś używanego non stop.

Mam też obawy co do potencjalnej "awaryjności" tego wynalazku.
No i oczywiście pozostaje kwestia tego co Nas trapi w tym roku czyli koszty. ;)

Mam klika podejrzeń co do funkcjonowania tej ciekawostki i co mogłaby rejestrować ale... niech to pozostaną moje przemyślenia. :]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rakieta przyszłości?

Head jakiś czas temu miał w ofercie jakieś oczipowane spindoctor-y. Tam chodziło o coś innego, zmianę sztywności co na zawodniczym polu nie jest dozwolone.
A ten pomysł Babolata? Czemu nie? Dla fanów analiz to bardzo ciekawa propozycja.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Rakieta przyszłości?

Vivid pisze:Tam chodziło o coś innego, zmianę sztywności co na zawodniczym polu nie jest dozwolone.
Przez regulamin? To co tam "robi" d3o w rakietach Heada? ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta przyszłości?

wyczesany pisze:Się zacznie na forach... moja rakieta ma za mało ramu, jaki procesor do...
Haha :). Racja, to będzie masakra.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Nowe rakiety

http://www.sport.pl/tenis/1,64987,11487 ... licze.html
Trenerzy stracą pracę :twisted: A tak na serio to dla mnie bzdura, jak jakieś zagranie mi nie wyjdzie to doskonale sobie zdaję sprawę co źle zrobiłem.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Nowe rakiety

Pierdoły. Żadna elektronika nie zastąpi człowieka. Jasna sprawa, że fajnie mieć dane i je analizować, ale bez przesady.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta przyszłości?

http://www.youtube.com/watch?v=p913fGx6zV4
Dopóki nie będziemy wiedzieć jakie dane będą pozyskiwane i z jaką dokładnością będą mierzone, wszelkie oceny są... gdybaniami. Ja swoją teorię na temat zakresu i metodyki pomiarowej tego narzędzia mam, znają je osoby, które powinny.

Jeśli chodzi o samego Babolata to wychodząc poza naciągi naturalne ta firma nic sama innowacyjnego nie stworzyła. Ramy oparte o macierze Pro Kennexa są tego najlepszym dowodem. Historia sukcesu Babolata została świetnie opisana w artykule do którego link podawałem.

Babolat jest mistrzem marketingu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowe rakiety

Madox pisze:http://www.sport.pl/tenis/1,64987,11487 ... licze.html
Trenerzy stracą pracę :twisted: A tak na serio to dla mnie bzdura, jak jakieś zagranie mi nie wyjdzie to doskonale sobie zdaję sprawę co źle zrobiłem.
Jeśli nawet to kto to będzie analizował? Zawodnicy? Oni nie wiedzą dlaczego zagranie jest złe i patrząc na wykresy będą patrzeć jak szpak w ..... no właśnie.
Gdyby wiedzieli że coś zrobiliby źle nie rzucali by rakietami o beton i nie wzywali "mamusi". A tak to wina onej rakiety i ... no właśnie. rotfl

Nie będzie trener - trener to będzie trener - analityk.
Ktoś zawsze będzie.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rakieta przyszłości?

W komplecie do rakiety będą okularki z wyświetlaczem HUD, celownikiem laserowym i noktowizorem.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Rakieta przyszłości?

Eee tam. Völkl też wprowadził narty z jakimś niby yntelygentnym czipem i jakoś rynku nie podbiły.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Rakieta przyszłości?

Marcin_L pisze:Eee tam. Völkl też wprowadził narty z jakimś niby yntelygentnym czipem i jakoś rynku nie podbiły.
To Head z tego co pamiętam miał takie narty i rakiety, w zależności od przenoszonych przez włókna piezoelektryczne sygnałów, miały być one usztywniane, seria "Intelligence".
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
karjar
Weteran
Weteran
Posty: 1250
Rejestracja: 13 sty 2011, 20:47
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Nowe rakiety

PitS pisze: Jeśli nawet to kto to będzie analizował? Zawodnicy? Oni nie wiedzą dlaczego zagranie jest złe i patrząc na wykresy będą patrzeć jak szpak w ..... no właśnie.
Gdyby wiedzieli że coś zrobiliby źle nie rzucali by rakietami o beton i nie wzywali "mamusi". A tak to wina onej rakiety i ... no właśnie. rotfl
Moim zdaniem wiedzą doskonale. Tylko niektórzy potrzebują odreagowania frustracji na swoją samo uświadomioną niedoskonałość, często trudna do wyjaśnienia. Wiadomo, że siebie okaleczać nie będą uderzając głową w kort. Rakieta jest najbliżej, choć wiedzą, że jest niewinna, to ona cierpi.
NTRP 4
Prince Phantom Pro 100
"Mogę zaakceptować moją porażkę, każdy jej kiedyś doznaje. Ale nie zaakceptuję, że nie próbowałem" - Michael Jordan
"Jeśli ktoś mówi, że jestem lepszy, niż Roger, to myślę, że ta osoba nie wie nic o tenisie" - Rafa
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Rakieta przyszłości?

karjar pisze:Wiadomo, że siebie okaleczać nie będą uderzając głową w kort.
Był taki jeden, co się walił rakietą w głowę aż mu krew leciała. Youzhny bodajże ;-).
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rakieta przyszłości?

Mała aktualizacja tematu...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=sdLeUxEEzsk[/youtube]
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Rakieta przyszłości?

Fajny bajer, o ile się nie będzie psuło i cena będzie "ludzka" mogą na prawdę podbić rynek.
Kto by nie chciał mieć dodatkowych informacji o swojej grze i porównywać ich ze znajomymi?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Play & Connect

Wysłany: 26 maja 2012, 11:57 _________________________

Ale Babolat... ? :(

rotfl :wink:

Poczekamy, zobaczymy... jak napisałeś awaryjność to jedno, a dla mnie jeszcze istotna jest metoda i dokładność pomiaru. :wink:

Wysłany: 06 wrz 2012, 20:40_________________________
Pewnie już wszyscy widzieli bo przecież screeny z interface'u w necie od dawna, nawet na filmikach jakie zamieściłem wcześniej je widać no ale żeby nie było zamieszczam aby oficjalnie kwitnęło to na forum... :wink:

Przyznam szczerze, że gdyby nie nudne "widowisko" Ferrer vs Tipsarevic czyli taka ćwiartka kategorii B to by mi się nie chciało. ;) Dla mnie Babolat to obecny taki "pustak" na rynku tenisowym, że nie chce mi się po prostu pisać o zmianach w budowie rakiet, o nowych Stormach etc.

Ale wracając do meritum...


Obrazek Obrazek Obrazek

Dla mnie ubożuchno to wygląda. Liczyłem na więcej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
genowef
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 155
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:54

Re: Play & Connect

Na co konkretnie liczyłeś? Pytam, gdyż zastanawiam się jakie dane mogą byc generowane przez elektronikę umieszczoną w jedynie w rakiecie.
Vossik
Początkujący
Początkujący
Posty: 37
Rejestracja: 3 wrz 2012, 18:17
Lokalizacja: Jelenia Góra/Katowice

Re: Play & Connect

Ja np. mógłbym sobie zażyczyć ( A co i tak nie będę mieć!) wykresu siły bezwładności, przyśpieszenia rakiety w momencie uderzenia piłki itp. itd. Przydałoby się moim zdaniem do zabawy w dociążanie, zmianę balansu etc. Ogólnie rzecz ujmując więcej danych dotyczących parametrów samej rakiety, które jasno w liczbach mogłyby mi przedstawić różnice po zmianie naciągu, tłumika, dodania "powerpads" (czy jak się ten bajer Fedka nazywał).
Wiem, że to trochę gwiazdka z nieba, ale dzisiejsza technologia naprawdę na to pozwala - udowadnia to program "Anatomia sportu".

Wróć do „Babolat”