Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Nike Breathe 2k10

NIKE BREATHE 2k10

Obrazek
Źródło obrazka: 1but.pl

Pierwsze wrażenie
Od pierwszego założenia są bardzo wygodne. Po grze w CB 3.3 czuje się niesamowitą lekkość i jeszcze lepsze trzymanie stopy, zwłaszcza pięty. Wizualnie 10/10

Trakcja
Jodełka- na mączce jeszcze nie grałem, ale chyba wiadomo jak będzie wyglądać ;). Podczas pierwszej gry na parkiecie trochę się ślizgałem, ale teraz jest już idealnie, nie mogę narzekać.
9,5/10

Waga
Nie mogę powiedzieć złego słowa, są lekkie i dobrze wyważone, żadne buty które miałem do tej pory nie mogą się z nimi równać pod tym względem. LL Vapory tuż za nimi.
10/10

Wygoda
Znów jest powyżej przeciętnej, zarówno tłumienie wstrząsów jak i trzymanie stopy jest dla mnie optymalne.
Tłumienie- po meczu stopy nie są „potłuczone”, a przy tym są osadzone dość nisko dzięki czemu buty zapewniają stabilność.
Trzymanie stopy- but nie lata luźno na stopie, ale też jej nie uciska.

*Ze względu na wrażliwe stawy gram w zmienionych wkładkach, więc moja ocena może się różnić od waszych.
9,5/10

Wentylacja
Wydaje mi się, że jest w porządku, ale lepiej zweryfikuję później.
8,5*/10

Trwałość
Za krótko je mam, żeby to ocenić, ale sprawiają wrażenie, że wytrzymają dużo. Na forum przeczytałem tylko pozytywne opinie na ten temat więc jestem pozytywnie nastawiony.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Pr1vet
Bywalec
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 21 kwie 2011, 12:18

Re: Nike Breathe 2k10

Mam bardzo podobne odczucia po ponad miesiącu gry. Aczkolwiek w przeciwieństwie do Wyczesa, ja potrzebowałem trochę czasu aby buty dopasowały się do moich stóp. Na początku były trochę zbyt sztywne. Po paru grach było już w porządku :::gd:::.

No i jeszcze jedna i chyba najbardziej trapiąca mnie sprawa to fakt, że buty są raczej dla osób o szerokich, dużych stopach. Trzymanie kostki i środkowej części stopy jest wzorowe, natomiast z przodu mam trochę za dużo miejsca na boki. Poprzednie Asicsy Gel Rocket nie mal że 'oklejały' całą stopę dookoła. Mam dosyć wąskie i chude nogi, dlatego powinienem szukać butów węższych. Mimo to nigdy nie zdarzyło mi się żeby nogą u ślizgnęła się w bucie. Jak już pisałem wyżej trzymanie kostki i środkowej części jest znakomite, więc but trzyma się nogi pewnie.

Poza tym wszystko wzorowo. Wentylacja, duży plus, znacznie lepiej niż w poprzednich Asics'ach. Trakcja na hard'zie oraz na dywanie bardzo dobra. Na mączce nie miałem jeszcze okazji grać. No i olbrzymi plus za wagę, są na prawdę lekkie :::gd:::.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Nike Breathe 2k10

Pr1vet pisze: No i jeszcze jedna i chyba najbardziej trapiąca mnie sprawa to fakt że buty są raczej dla osób o szerokich, dużych stopach. Trzymanie kostki i środkowej części stopy jest wzorowe, natomiast z przodu mam trochę za dużo miejsca na boki. Poprzednie Asicsy Gel Rocket nie mal że 'oklejały' całą stopę dookoła. Mam dosyć wąskie i chude nogi, dlatego powinienem szukać butów węższych.
Jeśli chodzi o stopy to w skali szerokości: wąskie - średnie - szerokie - ED, moje mieszczą się w średnich i nie odczułem tego co Ty, widać masz wyraźnie węższe od moich.
Pr1vet pisze: No i olbrzymi plus za wagę, są na prawdę lekkie :::gd:::
Zwłaszcza po grze w CB, zastanawiałem się czy na pewno mam je na nogach ;).
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Pr1vet
Bywalec
Bywalec
Posty: 66
Rejestracja: 21 kwie 2011, 12:18

Re: Nike Breathe 2k10

wyczesany pisze:w skali szerokości: wąskie - średnie - szerokie - ED
No to swoje bez wątpienia zakwalifikowałbym do wąskich, dodatkowo chudych :]. Aczkolwiek podsunąłeś mi ciekawy pomysł, mianowicie inne wkładki. Może problem zniknie jak wkładka będzie nie co grubsza.

EDIT:

Jednak wystarczyło zmienić wkładki na nieco grubsze :) Przy okazji wizyty w GoSport wpadło mi w ręce coś takiego:
SPOILER:
Cena nijaka, więc wziąłem. Problem zniknął, but trzyma stopę idealnie. W dodatku zwiększyła się nieco amortyzacja i wysokość podeszwy co mi akurat pasuje (pewnie przyzwyczajenie z butów siatkarskich)

Jeszcze co do wytrzymałości, to na początku miałem obawy czy na zgięciu palców nie popęka system DRAG ON, ale jest bardzo elastyczny więc przestało mnie to martwić :)

Wróć do „Buty”