Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

W 2015 w Warszawie będzie finał Ligi Europy. :::yay:::

Oby tylko nie lało. ;)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka Nożna

No i już oficjalnie. Mourinho odchodzi z Realu. Chciałem, żeby został ale tak źle z szatnią żył już, że nic by nie ugrał więcej... Ładny prezent zrobił Perez dla Casillasa na urodziny...

Jest to pierwszy trener od daaaaawna, którego będzie mi naprawdę brakować i za którym będę chyba po prostu tęsknić. Ma coś w sobie jako trener. Lubię Chelsea, tak że będzie czas zacząć częściej ich mecze oglądać z Jose na ławce trenerskiej :wink:.

Media i rozpieszczone gwiazdki "zniszczyły" tutaj Mourinho.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Piłka Nożna

La_Patik- pisze:No i już oficjalnie. Mourinho odchodzi z Realu. Chciałem, żeby został ale tak źle z szatnią żył już, że nic by nie ugrał więcej... Ładny prezent zrobił Perez dla Casillasa na urodziny...

Jest to pierwszy trener od daaaaawna, którego będzie mi naprawdę brakować i za którym będę chyba po prostu tęsknić. Ma coś w sobie jako trener. Lubię Chelsea, także będzie czas zacząć częściej ich mecze oglądać z Jose na ławce trenerskiej :wink:.

Media i rozpieszczone gwiazdki "zniszczyły" tutaj Mourinho.
Podpisuję się pod wszystkim. Też trzeba będzie śledzić Chelsea ;).
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna

TadX pisze:Też trzeba będzie śledzić Chelsea .
No, może być ciekawie. Co prawda w Anglii zachowywał się jak cywilizowany człowiek, ale może przyzwyczajenia z Realu wezmą górę i wsadzi komuś palec w oko albo powie coś ciekawego na konferencji na temat sędziów. Liczę na jakieś fajerwerki.
La_Patik- pisze:Jest to pierwszy trener od daaaaawna, którego będzie mi naprawdę brakować i za którym będę chyba po prostu tęsknić.
Za czym? Z trenerów, którzy pracowali w Realu 3 sezony lub więcej, Mourinho wygrał najmniej, więc nie wiem, czy jest za czym tęsknić. No chyba że przechodzenie 1/8 finału w LM to taki sukces. Mou wygrał więcej jako tłumacz w Barcelonie niż jako trener w Realu. Jego kłótnie i wietrzenie spisków też źle wpływało moim zdaniem na Real i całą ligę. No i jeszcze zarzut czysto piłkarski - mnóstwo goli traconych po stałych fragmentach, a do tego Real nie potrafił grać w ataku pozycyjnym. Dla mnie Mourinho nie jest tak wielki jak się mówi. To dobry trener, ale kosztowny - piłkarze pod jego wodzą szybko się wypalają. Jeśli Real ściągnie kogoś sensownego, kto będzie w stanie okiełznać gwiazdy, a przy tym budować projekt na lata, to wyjdzie to Królewskim tylko na zdrowie.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

Wszystkie media mówią - Chelsea.. I pewnie tak będzie - ja osobiście uważam drugą próbę współpracy z Abramowiczem - za przejaw wyjątkowej odwagi.
Jest jeszcze wolna posada w City. Dobrze płatna i z szefostwem dającym czas na osiągnięcia. No i też na Wyspach..
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka Nożna

Gary pisze:Za czym?
Kiedy przed Mourinho Real awansował dalej niż 1/8 w lidze mistrzów? Nie chce skłamać bo mam kiepską pamięć ale kojarzy mi się, że ostatni raz był chyba w sezonie 2003/2004. Od kiedy Jose zaczął tutaj pracować od razu doszedł do 1/2 finału gdzie Real przegrał po czerwonej kartce której być nie powinno. W następnym sezonie odpadł po karnych, gdzie wszystko mogło się zdarzyć. Żeby wygrać Ligę Mistrzów nie wystarczy mieć świetny skład i sztab szkoleniowy. Trzeba mieć przy tym również sporo szczęścia a tego po prostu jemu zabrakło. Wygrał ligę z tak świetnie grająca Barceloną w ostatnich latach bijąc przy tym rekord zdobytych punktów. Potrafił wygrać z nimi w Pucharze Króla (to nic, że mała ranga, Barca na pewno chciała z Realem wygrać równie mocno jak w każdym innym meczu). Nie licząc pierwszego meczu za jego kariery to grał jak równy z równym z Katalończykami, skończyły się baty idące przeważnie w jedną stronę. Inni trenerzy osiągnęli więcej w ciągu 3 lat. Nie kwestionuje tego ale trzeba brać pod uwagę również okoliczności w jakich Mourinho obejmował Real. Madryt nie istniał na arenie Europejskiej, przegrywał z Barcą w lidze regularnie dostając od niej lanie i nie wygrał Pucharu Króla od 18 lat (czy jakoś tak). Potrafił posadzić rozpieszczoną gwiazdę na ławce i nikt nie grał ze względu na status "gwiazdy" tylko dlatego, że na to po prostu zasłużył. Między innymi dlatego będzie mi go brakować.

Wydaje mi się, że Ancelotti to najlepszy wybór z dostępnych możliwości, których za wiele nie ma. Pracował w wielkich klubach i z gwiazdami chyba dobrze żył. Być może coś z tego będzie...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Piłka Nożna

La_Patik- pisze:Od kiedy Jose zaczął tutaj pracować od razu doszedł do 1/2 finału gdzie Real przegrał po czerwonej kartce której być nie powinno.
No chyba żartujesz? Jak mnie nie wierzysz, że to była czerwona kartka, to może przekona Cię Pierluigi Collina.

Mourinho zrobił wiele dobrego, to fakt. Zresztą, choć nie podobają mi się jego metody, to nie jego uważam za zło Realu, lecz Pereza. Moim zdaniem gdyby nie Floro, to Real nie miałby takiej fatalnej passy w Europie i przejście 1/8 nie uważano by za sukces. Już pierwsza kadencja Pereza pokazała, że jest świetnym biznesmenem, ale na piłce zna się marnie. Sprzedanie Makelele i wywalenie del Bosque tego dowiodło. Gdyby na jego miejscu był ktoś rozsądny, to tamten Real byłby na szczycie długo, bardzo długo. Tylko trzeba było postawić na zbilansowanie ataku z obroną, a nie transfery pod kątem marketingowym, a także zatrudnić trenera z wizją, kogoś, kto przedstawi projekt na lata, a nie na chwilę. Mourinho jest świetnym trenerem na 2 sezony. Obstawiam, że w przyszłym sezonie będzie posucha, bo Mou mało rotuje składem i piłkarze będą zmęczeni i wypaleni. Moim zdaniem wielkim błędem było zwolnienie Pellegriniego. Może na początku nie było "szału", ale widać było spójną koncepcję gry. Gdyby tylko Perez nie wpieprzał mu się z transferami, a prasa nie próbowała narzucać składu (akurat jechanie pismaków to jedna z niewielu rzeczy, która mi się podobała u Portugalczyka), to byłoby o wiele lepiej. Tamten Real miał naprawdę sporą szansę coś osiągnąć. Osobiście bałem się, że z Realu Pellegriniego wyrośnie zespół, który będzie stabilny i zawsze groźny. Przy Mourinho wiedziałem, że może mieć jeden dobry sezon, może dwa, ale prędzej czy później zaczną się kłótnie, siądzie atmosfera, a przy tym piłkarze będą zmęczeni. Dlatego też chciałem, żeby Mourinho został, bo uważam, że nie osiągnąłby już nic z tym zespołem.

Ale tak jak pisałem, to nie od trenera trzeba by zacząć... Przydałby się prezes, który ma łeb do biznesu, ale nie ingeruje w aspekty sportowe. Johan Cruyff stwierdził kiedyś: "Nie znam się na budownictwie, a Perez na piłce.". I ja się z tym zgadzam. Podobno Perez jest dogadany z Ancelottim, ale nie ogłasza tego oficjalnie, póki nie wygra wyborów. Ciekaw jestem, co będzie jak nie wygra...
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka Nożna

Gary pisze:No chyba żartujesz? Jak mnie nie wierzysz, że to była czerwona kartka, to może przekona Cię Pierluigi Collina.
Nie żartuję i zdania nie zmienię. UEFA też twierdzi, że czerwona kartka dla Naniego była jak najbardziej słuszna i sędzia podjął bardzo dobrą decyzję...
Gary pisze:Zresztą, choć nie podobają mi się jego metody, to nie jego uważam za zło Realu, lecz Pereza.
Tutaj się zgadzam. Kasę zarabia ale pucharów nie za wiele zgarnia...
Gary pisze:Sprzedanie Makelele i wywalenie del Bosque tego dowiodło. Gdyby na jego miejscu był ktoś rozsądny, to tamten Real byłby na szczycie długo, bardzo długo.
I to jest właśnie chyba ostatni trener, którego mi brakuje w Realu oprócz Mourinho :wink:. Makelele również, świetny piłkarz ale pewnie nazwisko na koszulce gorzej się sprzedawało to trzeba było go posłać gdzie indziej.
Gary pisze: Moim zdaniem wielkim błędem było zwolnienie Pellegriniego. Może na początku nie było "szału", ale widać było spójną koncepcję gry. Gdyby tylko Perez nie wpieprzał mu się z transferami, a prasa nie próbowała narzucać składu (akurat jechanie pismaków to jedna z niewielu rzeczy, która mi się podobała u Portugalczyka), to byłoby o wiele lepiej. Tamten Real miał naprawdę sporą szansę coś osiągnąć. Osobiście bałem się, że z Realu Pellegriniego wyrośnie zespół, który będzie stabilny i zawsze groźny.
Tutaj się zgadzam. Gdyby Perez dał dla niego przynajmniej rok więcej albo tak jak dla Mourinho 3 lata to mogłoby coś z tego powstać... Teraz może obejmie City i wykorzysta potencjał składu jaki tam jest.
Gary pisze:Dlatego też chciałem, żeby Mourinho został, bo uważam, że nie osiągnąłby już nic z tym zespołem.
Tutaj już ciężko wróżyć. Jose zostawał w Chelsea, Interze, Realu nie dłużej niż na 3 sezony. Nie wiadomo jakby potoczyły się jego losy gdyby pracował w którymś z tych klubów przez np. 10 lat. Być może teraz się dowiemy bo coś mi się wydaje, że posiedzi w Chelsea parę dobrych latek.

A może zaskoczy i obejmie PSG po Carlo? Ambicja i chęć wygrania Ligi Mistrzów z 3 różnymi klubami to coś w sam raz dla niego :). Ewentualnie jeszcze pozostaje City? Na 98% Londyn wydaje się być jednak pewniakiem...
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłka Nożna

Szkoda mi Mourinho. Teraz dopiero Real się stoczy. Będzie dno i metr mułu. 3 lata w klubie to dużo czasu ? Nie. Trzeba było pozbyć się kliku zawodników ( Kaka, Pepe, Higuain, Di Maria, Kaleson, Carvalho), a nie trenera. Nie chcę starego Carlo. Chciałbym Villasa Boasa - młody trener na kilka lat. Dałbym mu czas i nie oczekiwał cudów po jednym sezonie. Simeone też jest ok, ale wiadomo co stoi na przeszkodzie.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Piłka Nożna

Trzy lata stabilizacji w Realu. Trzy. Przemyślane transfery. Przemyślana polityka kadrowa. Pomijam otoczkę poza sportową teraz, gwoli ścisłości. Trener rządzi, szatnia słucha. Dało to CdR, Ligę, SP. Real wrócił w należne mu miejsce w Europie. Do pierwszego koszyka losowania. Przestał odpadać z Alcorconami w CdR. Przestał odpadać w 1/8 LM. Trzy półfinały LM z rzędu. Drugie miejsca w Lidze.

Zwolnienie Mou pokazuje mi, że w zasadzie jak debilizm na Bernabeu był, tak jest dalej i pewnikiem dobrze się będzie miał w przyszłości. Zamiast wypierniczyć szpicli, to zwalniają trenera. Jest to jasny przekaz dla piłkarzy - szatnia rządzi. Nie jest ważne, jaką masz formę - grasz za nazwisko. Nie wiem, czy na miejscu jakiegokolwiek trenera poszedłbym pracować tam. Inna sprawa - jak można pozwalać, by to prasa dyktowała warunki? Komuś się zdrowo porąbało.

EDIT: Teraz czytam, kogo to oni nie sprzedają. Pytam się więc - ile znowu będzie trwało zgrywanie drużyny?

Florentino Perez chyba się zagubił przed wyborami.
Awatar użytkownika
La_Patik-
Weteran
Weteran
Posty: 1680
Rejestracja: 15 lip 2008, 01:43
Lokalizacja: Suwałki

Re: Piłka Nożna

TadX pisze:Zwolnienie Mou pokazuje mi, że w zasadzie jak debilizm na Bernabeu był, tak jest dalej i pewnikiem dobrze się będzie miał w przyszłości.
Mi się wydaje, że Mourinho sam chciał odejść i jakoś się ugadał z Perezem. Popatrz też na to z innej strony. Wierzysz, że Jose dogadałby się z Casillasem, Pepe itd. w przyszłym sezonie? Szatnia już teraz ma go dość a co mówić dalej...
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Piłka Nożna

Legia straciła punkty w Łodzi. Obi masz wrażenie deja vu?
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Piłka Nożna

La_Patik- pisze:Mi się wydaje, że Mourinho sam chciał odejść i jakoś się ugadał z Perezem. Popatrz też na to z innej strony. Wierzysz, że Jose dogadałby się z Casillasem, Pepe itd. w przyszłym sezonie? Szatnia już teraz ma go dość a co mówić dalej...
Rozumiem, o co Ci chodzi. Dla mnie niebezpieczny jest przekaz, który teraz popłynął - szatnia rządzi, trener słucha. Jak trener nie będzie się słuchał, to go wywalimy. Nie może tak być. W historii Realu trenerzy marionetki się zdarzali. To, że skład i prasa ustala wyjściowe jedenastki to dla mnie patologia. Nie wiem, co myśleć o tym wszystkim :(.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

hokej pisze:Legia straciła punkty w Łodzi. Obi masz wrażenie deja vu?
Spokojnie ... to tylko awaria :).
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

Obiektyw pisze:
hokej pisze:Legia straciła punkty w Łodzi. Obi masz wrażenie deja vu?
Spokojnie ... to tylko awaria :).
A z kim jeszcze gra w tym sezonie, czyli z kim ma jeszcze szansę na taką awarie? :)
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Piłka Nożna

No to dzisiaj wielkie, piłkarskie święto dla ... no właśnie nie dla mnie. Jestem za Bayernem, mam dość Borussii, polskie media skutecznie mi ją obrzydziły. Warto przypomnieć, że w Borussii Dortmund oprócz Roberta Lewandowskiego grają Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek. Stawiam 3:1 dla Bayernu ( Dante/Robben, Mandżukić, Muller - Błaszczykowski/Reus).

Ps. Po meczu będzie niesamowita walka Mikel Kessler vs Carl Froch o WBA i IBF w wadze super średniej. Jest to rewanż, pierwsza walka to była wojna.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
Steve
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 278
Rejestracja: 19 mar 2012, 07:54
Lokalizacja: Opole/Wrocław

Re: Piłka Nożna

Madox pisze:No to dzisiaj wielkie, piłkarskie święto dla ...
Mnie :::yay::: . W końcu gra drużyna, której pierwsze gadżety dostawałem w wieku 2-3 lat, a od szóstego roku życia bacznie śledzę wszelkie jej poczynania. Przez ostatnie lata jest kompletowana i kształtowana - transfery, taktyki, treningi, cele, aby od tego roku rządzić jak najdłużej na europejskiej arenie futbolu, co z pewnością pokażą już dziś miłośnikom piłki kopanej. Zapowiada się dobre widowisko, zapasy poczynione, tylko koszulkę wyprasować i głośno fetować po zwycięstwie:

MIA SAN MIA!!!
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Piłka Nożna

Obstawiam Bayern. BVB chyba za dużo ma teraz histerii pozafinałowej - Gotze już jest jedną nogą w Bayernie, Lewy do końca jeszcze nie wiadomo, ale pewnikiem też Bayern. Hummels łączony z FCB... Według mnie za dużo wichrowań. Obawiam się o koncentrację.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Piłka Nożna

Ja obejrzę z chłodnym zainteresowaniem. Interesujące starcie. Bayern wygląda na monolit - wszystkie formacje na najwyższym poziomie... Borussia - cóż, bez Goetze'go, z Lewym odchodzącym prawdopodobnie do przeciwnika. Niby nic... ale jednak coś.
Bayern jest faworytem? Powiedziałaby - zdecydowanym - gdyby nie wspomnienia poprzednich występów:
1999 - wygrany finał przegrany z MU w doliczonym czasie.
2001 - wymęczone zwycięstwo z Walencją, w karnych.
2010 - nawet nie postraszyli Interu.
2012 - przeważali, przeważali i przegrali...

Nie typuję wyniku. Ale ciekawie by było, gdyby pierwszą bramkę zdobył Dortmund.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Piłka Nożna

Obiektyw pisze:
hokej pisze:Legia straciła punkty w Łodzi. Obi masz wrażenie deja vu?
Spokojnie ... to tylko awaria :).
Zwłaszcza, że Podbeskidzie może urwać punkty Lechowi, co mam nadzieję się stanie, bo lubię górali :D . Mogliby się utrzymać kosztem Ruchu, którego znowu nie cierpię w żadnej formie.

Edit: Co do finału LM, to 2:2 po kontrowersyjnych bramkach, w karnych wygrana Bayernu i płacz w kraju Lewandowskich i Błaszczykowskich, że ich skrzywdzono :D .
Polubiłem czerwone badziewie...

Wróć do „Inne sporty”