Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum

ROLAND GARROS 2024

ROLAND GARROS 2024

Obrazek

Zaczynamy Paryż. Po losowaniu drabinek ciekawie zapowiada się mecz Nadala ze Zverevem.
Szok! Kurs na Hiszpana 3.65 - w 1 rundzie RG.!!! Takich cudów nie było nigdy. rotfl
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor

Re: ROLAND GARROS 2024

To co - obstawiasz Nadal? ;)
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum

TomPL pisze: 27 maja 2024, 09:55 To co - obstawiasz Nadal? ;)
Nie. Postawiłem na Niemca. Nadal już się skończył, definitywnie. Został jeszcze Djokovic. Myślę, że on już nie wygra szlema i powoli też będzie kończył karierę. :-|
Argue
Forumowicz
Forumowicz

Pamiętam, że w Szlemach zawsze były dokładne statystyki odnośnie prędkości zagrań FH,BH i serwisu i wiele innych ciekawych statystyk, ktoś wie gdzie można je znaleźć?
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum

Czy ktoś to widział? O_O O_O O_O

1GA !!! :::g'day::: :::g'day::: :::g'day::: :::g'day::: :::g'day::: :::g'day::: :::g'day::: :::g'day::: :::g'day::: :::g'day:::
Argue
Forumowicz
Forumowicz

Cóż to był za mecz Osaka de facto dominowała przez cały mecz. 54 winnery. Iga wyciągnęła to jedynie swoim mentalem i kruchszą psychiką rywalki. Sam nie widziałem szans na odwrócenie spotkania. Iga ze swoim rekordem prędkości serwisu na RG 195km/h. Dzisiejszy mecz to argument dla wszystkich podnoszących case słabej ery, choć Osaka ma tylko 26 lat (jak Sabalenka) więc właściwie weszła w prime. Niemniej pokazała cholernie wartościowy tenis. Iga dzisiaj była bardzo wolna na nogach plus nie czytała gry. Nie wiem na ile to zmęczenie po dwóch wygranych tysiącznikach, ale Iga jak najbardziej do pokonania na RG.
Obrazek
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum

Argue pisze: 29 maja 2024, 21:17 ...ale Iga jak najbardziej do pokonania na RG.
Nie sądzę. Osaka zaprezentowała kosmos, jakiego Iga dawno nie widziała. Pomimo słabszego dnia wygrała. Przypomina mi się zaraz Djokovic i jego wygrane szlemy, gdzie mordował się we wcześniejszych rundach. Myślę, że to był najtrudniejszy mecz Igi. Ona wygra tego szlema. :::gd:::

p.s. --- Jestem przekonany, że od dawna nieobecny Vivid myśli tak samo... :::lghcry:::
Argue
Forumowicz
Forumowicz

Jeszcze ciekawostka odnośnie serwisu Igi:
Obrazek

Niby prędkości podobne jak u Osaki, ale jednak jeszcze brakuje odpowiedniego umiejscowienia jak u Naomi, żeby generować asy, ale liczę, że i to Iga opanuje i już niedługo będzie miał w swoim arsenale broń, z której będzie mogła realnie korzystać.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor

Derler pisze: 29 maja 2024, 21:59
Nie sądzę. Osaka zaprezentowała kosmos, jakiego Iga dawno nie widziała. Pomimo słabszego dnia wygrała. Przypomina mi się zaraz Djokovic i jego wygrane szlemy, gdzie mordował się we wcześniejszych rundach. Myślę, że to był najtrudniejszy mecz Igi. Ona wygra tego szlema. :::gd:::
Faktem jest, że Osaka chwilami grała kosmos :::gd::: Ale w kluczowych momentach głowa nie wytrzymała i proste błędy zaprzepaściły wszystko...
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran

TomPL pisze: 30 maja 2024, 11:28
Derler pisze: 29 maja 2024, 21:59
Faktem jest, że Osaka chwilami grała kosmos :::gd::: Ale w kluczowych momentach głowa nie wytrzymała i proste błędy zaprzepaściły wszystko...
W pełni się zgadzam Tom. Dawno nie byłem na forum, ale trochę jestem w szoku, że po 5 dniach Roland Garros jest tylko kilka wpisów....Szkoda, ale może trochę osób wróci do pisania. A co do meczu Igi z Osaką - Iga potwierdziła, że nie jest przypadkowym numerem 1, walczyła do końca mimo beznadziejnej sytuacji w 3 secie i niesamowitej gry Naomi (chyba nawet Jej trener był zaskoczony Jej dominacją w drugim i trzecim secie O_O ). W tym meczu to Naomi zasłużyła zdecydowanie bardziej na zwycięstwo, ale wygrała Iga wykorzystując nieliczne błędy Osaki w końcówce meczu. Wielki szacun dla Igi i Jej sztabu (wreszcie aktywność Wiktorowskiego w czasie meczu i podpowiedzi - np. żeby returnować do środka, a nie kątowo, bo Osaka i z lewej i z prawej grała fantastycznie po krosie). Łatwo się wygrywa, kiedy wszystko wychodzi, a przeciwniczka popełnia wiele błędów, ale wygrać mecz, którego nie miała prawa wygrać sądząc z przebiegu gry....To świadczy o klasie Igi. Gdyby Nasz Hubi miał taki mental.....A jeśli chodzi o rywalizację mężczyzn, to oglądając wczoraj fragmenty meczu Djokovicia nie skreślałbym Go, co do szans na wygranie tegorocznego RG.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum

Roger pisze: 31 maja 2024, 10:44 .....A jeśli chodzi o rywalizację mężczyzn, to oglądając wczoraj fragmenty meczu Djokovicia nie skreślałbym Go, co do szans na wygranie tegorocznego RG.
Sam nie wiem. Biorąc pod uwagę mental Serba - on chce pokazać, że jest lepszy od tych wszystkich młodych jak Sinner, Alcaraz, Zverev - jednak pesel jest brutalny. Rozprawił się już z Nadalem i Federerem ale jemu wciąż mało. :rolleyes:
Powiem tak - zdziwiłbym się gdyby wygrał. Myślę, że na Wimbledonie będzie miał realną, chyba ostatnią szansę na szlema.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum

Roger pisze: 31 maja 2024, 10:44 Dawno nie byłem na forum, ale trochę jestem w szoku, że po 5 dniach Roland Garros jest tylko kilka wpisów....Szkoda, ale może trochę osób wróci do pisania.
Myślę, że ci wszyscy, którzy tu byli, czytają aktualne posty. Tylko jakaś wewnętrzna siła nie pozwala im tu wrócić. Może to jakieś dawne żale, jakieś antypatie albo jeszcze inne sprawy spowodowały tę blokadę. :::scratchy::: A może po prostu zwykły foch, taki jak kobieta ma czasem albo małe dzieci. Różnica jest taka, że dziecku przechodzi po godzinie. Bo jeśli sprawa dotyczy odejścia idoli, czyli Rafy i Rogera, to sorry - ale z kim my tu mieliśmy do czynienia? Z niedojrzałymi fanami wielbiącymi tylko swojego "Boga"?
Ja się nie unoszę... :::hot::: jeśli ktoś ma do mnie jakieś problemy... rozwiążmy to. Pokojowo. Jak cywilizowani ludzie.
A gdzie jest ten pajac Vivid? Chciałbym z nim pogadać na forum. Ale nie wiem czy mi się uda, bo jeśli się boi... to przecież nic nie zrobię. :(
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum

Niesamowity mecz Musettiego z Novakiem. O_O Skąd ten Włoch się wziął? :::scratchy::: Kosmiczne wymiany. Djokovic bierze pierwszego seta ale oddycha już rękawami... :::hot:::
Argue
Forumowicz
Forumowicz

Derler pisze: 1 cze 2024, 23:38 Niesamowity mecz Musettiego z Novakiem. O_O Skąd ten Włoch się wziął? :::scratchy::: Kosmiczne wymiany. Djokovic bierze pierwszego seta ale oddycha już rękawami... :::hot:::
Trochę taki casus meczu Igi z Osaką mam wrażenie. BH Musettiego wygląda momentami jak skrzyżowanie Feda i Wawrinki :D
Argue
Forumowicz
Forumowicz

Obrazek

Nie widziałem nigdy czegoś takiego... mecz trwał 39 minut...
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum

Podobno w Rosji coraz modniejsze stają się rowery. :lol: :lol: :lol: :::lghcry::: :::lghcry::: :::lghcry:::
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum

Jasmine Paolini, przypomnę - finalistka RG, rywalka Igi w jutrzejszym starciu, z własnej woli gra jutro o godz. 11:30 finał debla. I ona po tym finale stanie do walki z naszą Igą. ...
I co ja mam o tym myśleć... O co tu chodzi?
Ok. Już się uspokoiłem. Zrozumiałem, że ta dziewczyna liczy na co najwyżej dwa gemy z Igą. :::hot::: Uffff - oby się udało na rowerze nie odjechać...
Dla mnie to jest żart jakiś, na prawdę. To faceci walczą cztery, pięć godzin, jest walka, są emocje, jest jakość tenisowa.
Dobra, nie oceniam, nie czepiam się, wspomnę tylko na koniec, że Sabalenka i Rybakina okazały się słabe! To zwykłe szczypiorki, cieniaski, nic po prostu! One przestraszyły się walki z Polką. I cieszę się, że jest taka 1GA, która tę swołocz ruską zmiata z kortu. :::gd::: Cieszmy się tym. To czas Igi i czas polskiego tenisa. :::gd:::
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
I tylko... Vivida żal... rotfl
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum

No tak, sprostowanie. Deblowy mecz Włoszki przeniesiony na niedzielę. Chyba przeczytali mój wczorajszy post... rotfl
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”