CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Z kortów w sumie wieje nudą. Oprócz kilku pięciosetowych batalii bez specjalnej dramaturgii dla postronnych obserwatorów nie było wyrazistych spotkań. I to się chyba nie zmieni, bo w czwartej rundzie kilku to południowcy (Cerundolo, Jarry, Varillas, Etcheverry, Sonego, Musetti) czyli oklepywacze z końcowej. Też zaskoczył mnie pozytywnie Tsitsipas, który od czasu kiedy ostatnio widziałem cały jego mecz (AO2023) wyraźnie podkręcił agresywność, mocno skraca wymiany i gra piękne woleje. Ktoś tu wspomniał, że wymęczą się wzajemnie z Alcarazem stając się łatwym łupem dla Djoka, ale Serb jak nie podniesie intensywności, to się z klipkarzami czy Chaczanowem trochę nabiega co w jego wieku będzie już odczuwalne. Wśród kobiet spore zróżnicowanie w 4R, kilka odświeżonych bohaterek, jedyny powiew młodości cenzurowany politycznie - do QF też nuda.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Wkurwił mnie wczoraj Eurosport! Chciałem w końcu zobaczyć co gra ten Brazylijczyk z wąsikiem i fajny, zacięty mecz z Japońcem grali ale po 3 secie... przełączyli na mecz Rune z Oliviery gdzie nudą wiało i żadnych emocji. Noż co za pomysły...
Patrzę na kobiecą drabinkę - Muchova ma szanse daleko zajść :)
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

TomPL pisze: 4 cze 2023, 08:46 Patrzę na kobiecą drabinkę - Muchova ma szanse daleko zajść :)
A ja postawiłem na tę bezpaństwową 5zł :-) bo dobry kurs był i wcale nie uważam, że to stracone jest.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Szkoda 5zł, byłoby dobre piwo...
Ja Muchovą widzę w półfinale.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

TomPL pisze: 4 cze 2023, 18:52 Szkoda 5zł, byłoby dobre piwo...
No risk no fun :-) - trudno. Ale w sumie mimo, że u dziewczyn ten zestaw 4R-QF taki bardziej opatrzony/ograny niż u facetów to nie podejmuję sie typowania.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

CFA pisze: 4 cze 2023, 10:03 A ja postawiłem na tę bezpaństwową 5zł :-) bo dobry kurs był i wcale nie uważam...
Dzisiaj dwie Ruskie odpadły i to jest dobra wiadomość! Między innymi z tego powodu się upiłem. :::gd::: Co prawda byłem na komunii ale... smakowało podwójnie. :::cheese:::
Szkoda, że jeszcze ich tam trochę zostało. Ale spokojnie, w finałach nie będzie już żadnego. :::gd:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Nie wiem o co ten kurz z konferencjami? O_O Za co ludzie od wizerunku pieniądze biorą?

Pytają o sprawę wojny - prosta odpowiedź - jestem sportowcem, zajmuję się tenisem, o tym możemy rozmawiać. Wystarczy kilka razy tak skwitować pytania polityczne patrząc z ironicznym uśmiechem w oczy pismaka i dotrze, że nic nie ugra. Po sprawie ;)

Świątek też zapytali o rower i wyraźnie się speszyła i zirytowała. Po co? Prosta odpowiedź. To jest turniej, potrzebne są siły, trzeba w każdym meczu starać się wygrać, i to jak najszybciej. I dodać, że szanuje rywalki, ceni ich grę i dlatego gra na maksa. A że rower to widocznie rywalka miała gorszy dzień, a ona - Iga, dobry ;)
I też po sprawie :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

:? Taki jakiś biedny ten turniej . Niby zawsze do ćwiartek bywa nędza ale przez nieobecność Rafy bardziej mi to doskwiera . Zaś Iga albo ma chore przeciwniczki albo słabsze łagodnie mówiąc . Teraz Dymitrow - z brodą !!!! nie poraża dyspozycją i daje się lać miłośnikowi goldów .Może jutro będzie lepiej .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Świątek wyściskała się nieświadoma sytuacji z Tsurenko, jak podłapie wirusa to będzie ups ....
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

No i Muchova w półfinale - brawo!
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Irytująco dobrze gra Sabalenka.
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Svitolina nie podała ręki Białorusince. I została wygwizdana. Ten świat jest pojeb*** jednak. :/
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Derler pisze: 6 cze 2023, 15:16 Svitolina nie podała ręki Białorusince. I została wygwizdana. Ten świat jest pojeb*** jednak. :/
Podobało mi się rozwiązanie po meczu Svitolina z Kasatkiną. Rosjanka czekała co zrobi Ukrainka. Ukrainka zdecydowanie ruszyła do ławki dając jasny sygnał, że ręki nie poda. Rosjanka pokazał jej kciuk do góry na co Ukrainka zrewanżowała się tym samym.
Według mnie, w tej sytuacji, to całkiem eleganckie rozwiązanie :::gd:::

Wiesz co, też bym Svitolinę wygwizdał. Rozumiem sytuację i emocje. Zdecydowanie nie widzę nic złego w tym, że nie poda ręki. Ale w takim razie można, a raczej według mnie trzeba, przynajmniej wypada, to rozwiązać w jakiś bardziej elegancki, a więc adekwatny do wizerunku tenisa jako dyscypliny, sposób.
Samo zejście z kortu to niepotrzebna demonstracja. Kort nie jest na to miejscem.
Dla mnie zachowanie właśnie Kasatkiny było OK. Nie strzeliła focha, pokazał kciuk do góry, dostała w zamian to samo.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Tenisówka pisze: 6 cze 2023, 15:10 Irytująco dobrze gra Sabalenka.
Sporo błędów jednak było...
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 779
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Vivid pisze: 6 cze 2023, 15:54
Derler pisze: 6 cze 2023, 15:16 Svitolina nie podała ręki Białorusince. I została wygwizdana. Ten świat jest pojeb*** jednak. :/
Wiesz co, też bym Svitolinę wygwizdał. Rozumiem sytuację i emocje. Zdecydowanie nie widzę nic złego w tym, że nie poda ręki. Ale w takim razie można, a raczej według mnie trzeba, przynajmniej wypada, to rozwiązać w jakiś bardziej elegancki, a więc adekwatny do wizerunku tenisa jako dyscypliny, sposób.
Samo zejście z kortu to niepotrzebna demonstracja. Kort nie jest na to miejscem.
Dla mnie zachowanie właśnie Kasatkiny było OK. Nie strzeliła focha, pokazał kciuk do góry, dostała w zamian to samo.
W sumie to zaprzeczasz sam sobie. Najpierw krytykujesz Ukrainkę bo nie podała dzisiaj ręki, żeby zaraz mówić o poprawnym jej zachowaniu z tym kciukiem do Kasatkiny. Ja myślę, że to Sabalenka jest tutaj kluczową postacią i to z nią nie chciała mieć nic wspólnego, mając na względzie jej wcześniejsze, prowokacyjne zachowania. Na konferencji prasowej Białorusinka coś tam wymamrała pozytywnego o Svitolinie ale czuć było całkiem mocno, że te słowa nie były szczere. :::bd::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Żeby Alcazar tak w piątek grał z Novakiem . Bezradny jest Grek aż mi go szkoda .
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Tenisówka pisze: 6 cze 2023, 21:12 Żeby Alcazar
Wiedziałem, że tak się będzie mieszało - mam to samo- Alcaraz-Alcazar.
Macie jakiś sposób żeby się tak nie mylić?
Tenisówka pisze: 6 cze 2023, 21:12 Bezradny jest Grek aż mi go szkoda .
Trochę nawet Tsitsipas jest zaskoczony po dwóch setach już, ale Hiszpan nadal robi co chce.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Derler pisze: 6 cze 2023, 19:36 W sumie to zaprzeczasz sam sobie. Najpierw krytykujesz Ukrainkę bo nie podała dzisiaj ręki, żeby zaraz mówić o poprawnym jej zachowaniu z tym kciukiem do Kasatkiny. Ja myślę, że to Sabalenka jest tutaj kluczową postacią i to z nią nie chciała mieć nic wspólnego, mając na względzie jej wcześniejsze, prowokacyjne zachowania. Na konferencji prasowej Białorusinka coś tam wymamrała pozytywnego o Svitolinie ale czuć było całkiem mocno, że te słowa nie były szczere. :::bd::
Nie zrozumiałeś mnie. Tak, mówię że nie widzę problemu w tym, że Ukrainka nie podaje ręki Rosjankom czy Białorusinkom. Ale zamiast tego powinna wykonać inny gest (podnieść kciuk, rakietę). Bez tego to pusta demonstracja, kort to nie miejsce.

Co do Sabalenki i całej wrzawy to dla mnie również zachowanie Białorusinki :::gd:::
Jeżeli Ukrainka robi demonstracje to o co chodzi, że Białorusinka postępuje według przyjętej etykiety i podchodzi do siatki podać rękę? Ma tego nie robić bo Ukrainka tak chce?! Ma tego nie robić bo Ukrainka wtedy źle wypada wizerunkowo jako ta co prowokuje? To jest śmieszne, Svitolina jest śmieszna! :::bd::
Przez analogię - jak gram z kimś kto wywołuje lewe auty to mam nie reagować bo wiadomo, że on tak robi? O_O


Krótko mówiąc - Rosjanie i Białorusini, jak tak ma to wyglądać, to lejcie ukraińskich klaunów na korcie ile wlezie! :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

Mam nadzieję, że to co pokazał Alcaraz wczoraj zmotywuje mocno Novaka i w piątek zobaczymy rewelacyjny półfinał. Nie wyobrażam sobie, żeby Djokovic nie wzniósł się na poziom wyżej niż w meczu z Chaczanowem, a jednocześnie patrząc w jakim gazie jest Alcaraz nie spodziewam się, żeby zwolnił tempo. Jedyny mecz jaki do tej pory zagrali w Madrycie w 2022 był świetny, oby to powtórzyli.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Roland Garros 2023

W drugiej połówce też nie powinno wiać nudą, więc i finał powinien być ciekawy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”