CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Carlos Alcaraz

Derler pisze: 1 kwie 2023, 23:33
optymista pisze: 1 kwie 2023, 22:05 Miło widzieć taki duet, szykują się lata niezłej rywalizacji
Mam inne odczucia. Dzisiejsze ATP nie ma talentów na miarę wielkiej trójki. Zafascynował mnie ostatnio Czaczanow. Był niesamowity! Ale przegrał z Daniłem. A potem młody Hiszpan przegrał z Włochem, chociaż większość typowała go do tytułu. A co z porąbanym Grekiem? Nie wspomnę już o Norwegu, Duńczyku, Brytyjczyku i innych Amerykanach. A przecież jest jeszcze Hurkacz. :::hmm:::
Nie. :::stop_no_gd:::
Na moje czucie nie będzie na razie dominatora.
Nie sugerowano dominacji tylko rywalizację.
To dwie zupełnie różne rzeczy. Na pewno będzie inaczej, choć przez jakiś czas jeszcze te dostępne szlemy będzie brał staruszek Djok.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Carlos Alcaraz

Zobaczymy co będzie w szlemach, ale na razie jest Carlos w kolejnym finale. Tym razem w Madycie - turnieju jakimś niszowym chyba i mało znaczącym, który chyba tylko z powodu nieudolności organizatorów trwa dłużej niż tydzień i przez zapomnienie pozostawiono mu rangę tysięcznika, bo na oddzielny wpis na forum turniej nie zasłużył :-).
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Carlos Alcaraz

Uzasadniony przytyk. Miałem to w głowie, ale totalnie rozgrzebałem dział AMATORZY i myśli uciekały w tamtą stronę. Już jest, zapraszam do komentowania dzisiejszego finału.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Carlos Alcaraz

Carlos przegrał dziś w Rzymie z zawodnikiem z drugiej setki rankingu . Pierwszy raz w życiu tego chłopaka z którym poległ widzialam..
I nie dziwi mnie to że przegrał..nikt nie wygrywa zawsze i z każdy.
Ale to jak grał - to mnie zdziwiło. Bez tego ciągu do przodu, agresji, dokładności. Bez urozmaicenia uderzeń.. za to z nerwami na wierzchu.
A RG za momencik..
Ostatnio zmieniony 15 maja 2023, 15:33 przez Majorka, łącznie zmieniany 1 raz.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Carlos Alcaraz

Majorka pisze: 15 maja 2023, 15:32 Carlos przegrał dziś w Rzymie z zawodnikiem z drugiej setki rankingu . Pierwszy raz w życiu chłopaka widzialam..
I nie dziwi mnie to że przegrał..nikt nie wygrywa zawsze i z każdy.
Ale to jak grał - to mnie zdziwiło. Bez tego ciągu do przodu, agresji, dokładności. Bez urozmaicenia uderzeń.. za to z nerwami na wierzchu.
A RG za momencik..
Presja ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Carlos Alcaraz

Vivid pisze: 15 maja 2023, 15:33
Majorka pisze: 15 maja 2023, 15:32 Carlos przegrał dziś w Rzymie z zawodnikiem z drugiej setki rankingu . Pierwszy raz w życiu chłopaka widzialam..
I nie dziwi mnie to że przegrał..nikt nie wygrywa zawsze i z każdy.
Ale to jak grał - to mnie zdziwiło. Bez tego ciągu do przodu, agresji, dokładności. Bez urozmaicenia uderzeń.. za to z nerwami na wierzchu.
A RG za momencik..
Presja ...
Odpuścił, żeby w pełnej świeżości zaatakować Paryż. :mrngpress:
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Carlos Alcaraz

Wy to się kompletnie na tenisie nie znacie jednak :D.

Fabian Marozsan - wschodząca gwiazda tenisa! To co ten chłopak zagrał - wow! Zmiótł z kortu Alcaraza aż miło.

Zarąbista czutka w ręce (skrôty zza końcowej po których Carlos był bezradny jak dziecko), nieoczywiste schematy (lub ich brak?) w rozgrywaniu punktów, fajna gra kątowa, forhand petarda, serwis świetny (kick na drugie piętro).

Jedyna niewiadoma - czy chłopak tak gra zawsze i wszędzie czy to był ten jeden dzień.

Aha - to był jego piąty mecz w życiu na poziomie ATP, więc to że aktualnie jest dopiero 135 w rankingu o niczym świadczyć nie musi.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 782
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Carlos Alcaraz

No to Hiszpan chyba już wyzdrowiał bo w Londynie ma jutro grać... :::scratchy:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Carlos Alcaraz

Całkiem solidnie się pozbierał i wygrał na Queen's choć obsada była dość przeciętna. Wróci na jedynkę, bo Djoko odpoczywał.
Pokazał, że coś potrafi też na trawie ale ciekawi mnie czy da radę coś zwojować na Wimbledonie. Zaryzykuję, że bez skórczów ale nie wygra turnieju.
CFA
Orator
Orator
Posty: 645
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Carlos Alcaraz

CFA pisze: 25 cze 2023, 17:32 bez skórczów
O kurcze, sorry, mózg mi się skurczył :-)
Tyle się człowiek napatrzy na reklamy z lekami, które skurczom zapobiegają i widać, że nie patrzy tylko jak otępiały czeka az się skończą.

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”