Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

I wygrał, co mnie niezmiernie cieszy.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

No to jeden mistrz już poległ, ciekawe kiedy drugi odpadnie?
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Rafa.. :( Ja nie rozumiem motywacji człowieka , który wiedząc w jakim stanie jest jego organizm, gra w tak wymagającym turnieju. A właściwie w ogóle po co jeszcze gra.
Kasy ma dość.
Sławy i chwały też.
Przecież potrafi spojrzeć krytycznie na ostatnie pół roku i widzi, że to koniec gry na najwyższym poziomie.
Chyba, że ma ochotę zostać mistrzem gry na wózku inwalidzkim.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Myślę, że ten przypadek to ideał do badania motywacji w sporcie. Zeszłoroczny AO i to co było później zaburzyło mu perspektywę. Poza tym czuje (nie bezpodstawnie) oddech Serba na plecach.
Będzie się nosem podpierał, a dalej usiłował grać. Chyba że wtopy typu McDonald wyleczą go z tego rozumowania.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

A z Federerem to co? Też przedłużał karierę tak długo jak mógł, żeby natrzaskać tych szlemów ile się da. Z Djokoviciem to samo.
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 785
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Kasatkina wywaliła mi wszystkie zakłady!!! Co za sucz ruska! :::A!A!A:::
Koniec stawiania na ruską nację! Musiała postawić u buków na swoją koleżankę. :::bd::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Derler pisze: 18 sty 2023, 12:07 Kasatkina wywaliła mi wszystkie zakłady!!! Co za sucz ruska! :::A!A!A:::
Koniec stawiania na ruską nację! Musiała postawić u buków na swoją koleżankę. :::bd::
Przynajmniej jeden dobrze wydymany :lol:
;)

Nadal? Człowiek jak każdy inny. Całe życie na korcie to gdzieś podświadomie pyta się pewnie nie tyle co dalej (ma opcje), ale - jak dalej. Boi się zejścia z kortu w pewien sposób. A może lubi tę grę i się łudzi. Faktycznie AO22 i FO22 dały mu pewien obraz. Do tego ma przykład swojego kolegi - Federera. Też była kiedyś mowa, że może już tylko jakieś półfinały, może gdzieś finał i nic poza tym. A potem zwinął dwa razy AO (rok po roku). Myślę, że na Nadala już czas, ale to jego decyzja. Pewnie jednak nie skończy jak Lendl ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Derler pisze: 18 sty 2023, 12:07 Kasatkina wywaliła mi wszystkie zakłady!!! Co za sucz ruska! :::A!A!A:::
Koniec stawiania na ruską nację! Musiała postawić u buków na swoją koleżankę. :::bd::
Mam dziś ten sam problem, zawinęła mi kupon na 8k. Na szczęście HH i Collins dali zarobić ;)
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

W idealnym świecie Rafa wygrywa w tym roku w Paryżu poraz 15, i kończy karierę. Jednak daleko światu do ideału, więc pewnie tak nie będzie. Jego ambicja pewnie nakazuje mu walkę z Djokovicem do samego końca, ale nie oszukujmy się, nie ma na to szans. Djokovic mimo że w dowodzie jest rok młodszy, to jego ciało nie jest nawet w połowie tak wyeksploatowane jak u Rafy. Smutno ogląda się takie mecze jak dzisiaj :(
CFA
Orator
Orator
Posty: 650
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Wykruszają się też finaliści ostatnich szlemów. Poległ Ruud, a Zverew jak dołoży kolejne kilka setów, to w następnej rundzie albo złamie nogę albo nie będzie miał siły stanąć w korcie. Niespodzianką jest nasza Linette, która odprawiła zawodniczkę myślącą o ćwierćfinale co najmniej. Czekam na drugi tydzień, żeby zarwać jakąś nockę :-) Może ktoś z naszych dotrwa.
Awatar użytkownika
Mart12
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 139
Rejestracja: 24 kwie 2016, 22:59

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Zverev wygląda bardzo słabo. W szczególności słabo porusza się po korcie, jakby jeszcze obawiał się grać na 100% po kontuzji, a przynajmniej tak mi się wydawało oglądając ten mecz. Ciekawe czy w tym sezonie będzie w stanie wrócić do swojej dobrej dyspozycji.
CFA
Orator
Orator
Posty: 650
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Zverew nigdy nie wyglądał dobrze. Jego tenis nazwałbym raczej takim wymuszonym. Nigdy nie zgrał czegoś "ekstra" dopóki przeciwnik mu nie przystawił pistoletu do skroni. Jako ciekawostkę pokazującą efekt pompowania kasy w przeciętniaka widzę wynik Popyrina, który po pięciosetówce wywalił gracza TOP10. A Australijczyk, to kumpel Kacpra Żuka z juniorskiej pary deblowej. Przez pewien okres osiągali oni (Żuk i Popyrin) podobne wyniki tułając się gdzieś w okolicach drugiej setki, a potem w Popyrina wpompowano spore pieniądze wysyłając go dwukrotnie na cały Tour Indian Wells-Miami mimo, że jego wyniki nie były najlepsze, ale podtrzymał kontakt z czołówką. I teraz wisi gdzieś w okolicy setki ATP, ale gra znacznie lepiej niż Żuk.
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

To co wyczynia Murray, tego nie da się wytłumaczyć. W Melbourne minęła 2 w nocy, a mecz jakby dopiero się rozkręcał.

Ed. Coś niesamowitego. 5 set. 3 w nocy, prawie 5 godzin gry, a przypominam że Murray z Berrettinim też grali 5 godzin.
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Niewiarygodny Murek. NIESAMOWITY!!!
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Andy Braveheart!
Może ja też bym sobie stalowe biodra wstawił...
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 785
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Brawo Andy! Cieszę się, że ten młody, grecko-australijski burak odpadł. :::gd:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Ależ mi zaimponował Murray! Wiem, że sił mu nie starczy i najdalej za 2 mecze poleci, ale życzę mu wygrania turnieju, byłaby to niesamowicie piękna historia.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Gdyby ktoś nie widział to polecam zobaczyć. Punkt przy 2:0 w setach i 2:0 w gemach dający przełamanie Andyemu na 2:1. Jedna z najlepszych obron w historii tenisa. I zapewniam że nie jest to napisane na wyrost.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

Gary pisze: 19 sty 2023, 19:15 Ależ mi zaimponował Murray! Wiem, że sił mu nie starczy i najdalej za 2 mecze poleci, ale życzę mu wygrania turnieju, byłaby to niesamowicie piękna historia.
Też o tym myślałem. Co prawda nie przepadam za nim, ale jakoś tak chciałbym żeby wygrał.
Prezes fanklubu Staśka :D
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2023

CFA pisze: 19 sty 2023, 10:37 Zverew nigdy nie wyglądał dobrze. Jego tenis nazwałbym raczej takim wymuszonym. Nigdy nie zgrał czegoś "ekstra" dopóki przeciwnik mu nie przystawił pistoletu do skroni. Jako ciekawostkę pokazującą efekt pompowania kasy w przeciętniaka widzę wynik Popyrina, który po pięciosetówce wywalił gracza TOP10. A Australijczyk, to kumpel Kacpra Żuka z juniorskiej pary deblowej. Przez pewien okres osiągali oni (Żuk i Popyrin) podobne wyniki tułając się gdzieś w okolicach drugiej setki, a potem w Popyrina wpompowano spore pieniądze wysyłając go dwukrotnie na cały Tour Indian Wells-Miami mimo, że jego wyniki nie były najlepsze, ale podtrzymał kontakt z czołówką. I teraz wisi gdzieś w okolicy setki ATP, ale gra znacznie lepiej niż Żuk.
Zgodzę się, że nigdy nie grał niczego "ekstra", natomiast nie zgodzę się, że nigdy nie wyglądał dobrze. Jestem zdania, że gdyby nie fatalna kontuzja, to w poprzednim sezonie zanotowałby przynajmniej finał WS. Był na wznoszącej, poukładał swoje sprawy osobiste, marketingowe, trenerskie. Właściwie nawet głowa zaczęła lepiej działać i pojawiła się kontuzja (niestety) :(

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”