Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Signum Pro Plasma Hextreme Pure 1.20

wytrzymałość: nazbyt duża (zaktualizowano) :)
dynamika: bardzo dobra
kontrola: bardzo dobra
czucie: dobre
komfort: dobre+
rotacja: bardzo dobre
utrata naprężenia: minimalna (zaktualizowano)

Kolejny naciąg poliestrowy który pozostawia bardzo dobre wrażenie. Przedstawiam recenzję na świeżo po wciągnięciu (8 godzinach gry) aby móc odnieść się do poprzednich naciągów tej samej firmy. Naciąg spełnił wszystkie moje oczekiwania. W porównaniu do podobnej grubości i siły naciągnięcia (23.5) kg
w stosunku do recenzowanego SPPP 1.18 ( viewtopic.php?t=896 )oferuje jeszcze lepszą kontrolę i komfort, oraz wyraźnie łatwiejsze nadawanie rotacji piłce. Spodziewam się podobnych właściwości wytrzymałościowych i utraty naprężenia.
Awatar użytkownika
YOGItheBEAR
Senior
Senior
Posty: 3135
Rejestracja: 23 sie 2006, 17:04
Lokalizacja: Леминград

Ja ze swojej strony mogę tylko potwierdzić to, co już zostało napisane. Naciąg bardzo sympatyczny i super komfortowy (jak na monofilamentowy drut). Nie wiem jak będzie później, ale na razie wytrzymałość na znakomitym poziomie - po ok. 15h na korcie wygląda jak zaraz po wciągnięciu. I w końcu zero (słownie: zero) tańczenia strun. Gwiazdkowy przekrój - niewidoczny gołym okiem, acz doskonale wyczuwalny pod palcami daje przyjemny dostęp do rotacji. Przy moim Yonku RDS001 to duży plus.

Hextreme'a mam wyciągniętego na 25kg i w mojej rakiecie z powrotem pojawiło się życie - głównie to, co w Tennis Warehouse określają jako "crisp response" (ang. krucha? chrupka? rzeczowa? odpowiedź). To tłumaczenie na pewno dużo mówi... :twisted: W praktyce jednak trudno to opisać, ale jest to taki bardzo sympatyczny sposób "gadania" rakiety z nadgarstkiem. Poprzedni naciąg całkowicie był to zakatrupił. Teraz znów jest i czuję, jakbym znów miał nową rakietę.

Kupiłem go 120m i teraz żałuję. Mogłem dołożyć parę złotych i mieć 200m... ;)

UWAGA: Mój entuzjazm, to mój entuzjazm. Każdemu, kto nie gra MOJĄ ręką polecam przed nabyciem 200m szpuli jednak spróbowanie z czymś krótszym...
Awatar użytkownika
I3
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 400
Rejestracja: 8 lis 2007, 22:50

Re: NACIĄG=> Signum Pro Plasma Hextreme Pure 1.20

Podzielam pozytywne wrażenia PitSa i Yogiego. Naciąg mam wciągnięty 25x25kg w [K]Blade, grubość również 1,20. Co do wytrzymałości nie mogę się wypowiedzieć, bo zbyt krótko gram. Czucie stawiam na pewno wyżej - będzie to dobre+, a być może nawet bardzo dobre-, jeśli widzimy różnice między tymi rangami, bądź przyjmujemy je dla bardziej szczegółowego opisu. Po dłuższym czasie gry określę konkretniej. Zresztą ocen zgadzam się (zakładając, że można jeszcze przypisać ocenę celującą) mniej więcej. Opiszę owe struny dokładniej po dłuższym czasie gry. Ogólnie naciąg polecam, nawet szpulkę 120m - planujemy zakup z przyjacielem.

Wróć do „Naciągi”