Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Roger Federer

Vivid pisze: 23 mar 2022, 21:02 W młodości Sampras był jego idolem. Grał tą samą ramą, imitował styl. Samprasowi udało się skończyć wręcz idealnie - Szlem na własnej ziemi, z wielkim rywalem w finale i jeszcze ten tytuł dawał mu samodzielne liderowanie w ilości Szlemów.
Nieprawda, Sampras miał przed tamtym USO 13 tytułów, Roy Emerson 12.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Roger Federer

Jacek iREM pisze: 20 mar 2022, 13:19 Roger wrzucił na sociale krótki filmik jak odbija piłeczkę rakietą.
Wygląda to tragicznie. Po 6 miesiącach od trzeciej operacji kolano praktycznie sztywne, gadałem z fizjo, wygląda to naprawdę kiepsko. Zblokowane biodro, pewnie gościu ma niezłe bóle...
To jednak już chyba naprawdę koniec.
Tak, zgadzam się z tą diagnozą po obejrzeniu materiału. Motoryka od pasa w dół wygląda nienaturalnie.

A wystarczył jeden, jedyny as... :?
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Roger Federer

Tak jak przewidywano, Roger potwierdził właśnie, że powróci na kort we wrześniu by zagrać w Laver Cup.

Nie wiadomo jednak czy to powrót na chwilę, by się pożegnać, czy też Szwajcar zamierza jeszcze pograć coś więcej niż tylko tego typu (pożegnalne) pokazówki.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Roger Federer

Federer, Federer…. A tak, był taki! :angel:
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

Artlight pisze: 28 kwie 2022, 15:06 Tak jak przewidywano, Roger potwierdził właśnie, że powróci na kort we wrześniu by zagrać w Laver Cup.

Nie wiadomo jednak czy to powrót na chwilę, by się pożegnać, czy też Szwajcar zamierza jeszcze pograć coś więcej niż tylko tego typu (pożegnalne) pokazówki.
Raczej już papa ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tenisówka
Senior
Senior
Posty: 4585
Rejestracja: 5 lut 2013, 20:25
Lokalizacja: Pieniny

Re: Roger Federer

Roger właśnie oficjalnie ogłosił koniec kariery...
----------------------------------
Chłopaki gdzie jesteście ? :::no.I:::
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Roger Federer

Szkoda, że odejście się rozmyło, nie odbyło się podczas jakiegoś szlema, np. podczas Wimbledonu, ale było to do przewidzenia.

Cieszę się, że miałem okazję zobaczyć na żywo, szkoda, że tylko raz. :(
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Majorka
Nestor
Nestor
Posty: 5860
Rejestracja: 12 maja 2011, 23:03
Lokalizacja: Warszawa

Re: Roger Federer

Koniec wspaniałego rozdziału.
Ale cóż, nawet najwspanialsza kariera kiedyś się kończy..
wyczesany pisze: 15 wrz 2022, 15:26 Szkoda, że odejście się rozmyło, nie odbyło się podczas jakiegoś szlema, np. podczas Wimbledonu..
Oj tak, ale pewnie do ostatniej chwili miał nadzieję na powrót.
Polemika z głupstwem nobilituje je bez potrzeby.. - Stefan "Kisiel" Kisielewski
ReTo
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 460
Rejestracja: 22 lip 2017, 17:22

Re: Roger Federer

Czy był najlepszy w historii? Dla wielu pewnie tak. Dla mnie osobiście nie, ale zdecydowanie był najefektowniej grającym, najbardziej eleganckim tenisista jaki kiedykolwiek stanął na korcie. Jego rywalizacja z Nadalem była prawdopodobnie najlepszą rywalizacją bez podziału na dyscyplinę sportu, obok rywalizacji Messiego z Ronaldo. Legenda. Dziękujemy Roger !
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

Dobra decyzja. To już nie miało sensu. Po co przerywać z jakimś ogórkiem w pierwszej rundzie?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Roger Federer

Czyli Hubi skończył karierę wielkiego Rogera.

Oby to nie okazało się największym osiągnięciem w tenisowej historii Huberta….

No i przypomnę z szacunku dla mojego osobistego goat-a, że tylko Sampras odszedł na szczycie - jego ostatni mecz w karierze to wygrana w US Open.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Roger Federer

wyczesany pisze: 15 wrz 2022, 15:26 Szkoda, że odejście się rozmyło, nie odbyło się podczas jakiegoś szlema, np. podczas Wimbledonu, ale było to do przewidzenia.

Cieszę się, że miałem okazję zobaczyć na żywo, szkoda, że tylko raz. :(
Ja też tylko raz widziałem Rogera na żywo - w Mastersie w O2 Arena w Londynie w 2018....Dobrze, że chociaż raz mi się udało. Od zawsze byłem fanem Rogera, ale niestety każda kariera wielkiego sportowca musi się skończyć. Myślę, że decyzja o końcu kariery jest niestety słuszna. Bez sensu byłoby oglądanie, jak byle jaki cienias leje Legendę w pierwszych rundach i chwali się potem, jak zlał Federera....Być może decyzję przyśpieszyło obejrzenie finału US Open....Roger musiał sobie uświadomić, że po tak długiej przerwie i problemach z kolanem, nie miałby już fizycznie żadnych szans z takim Alcarazem, czy Ruudem. A wracać tylko po to, żeby ewentualnie wygrać jakąś pierwszą czy drugą rundę grając z dziką kartą - bez sensu. Dobrze, że jeszcze zagra w Laver Cup.
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 780
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Roger Federer

Roger pisze: 16 wrz 2022, 20:59 Myślę, że decyzja o końcu kariery jest niestety słuszna.
Też tak uważam. Niech się zajmie rodziną. :::bye:::
Myślę, że przegrany finał Wimbledonu z Djokoviciem i te sławetne meczbole były początkiem końca tej kariery. Oczywiście pięknej, obfitej i spektakularnej. Jednak dyskutowałbym czy uprawnione jest myślenie o tenisiście wszechczasów, przy założeniu że to właśnie Federer miałby nim być. Ja nie będę się już rozwodził i przywoływał demony archiwalnych dyskusji, w których to forumowicze przedstawiali swoje racje. Jedni upierali się przy swoim i twierdzili, że talent Rogera załatwia wszystko. Po prostu jego magiczne przyłożenie ręki do rakiety powala cały świat tenisowy. Inni uważali, że w tamtym czasie nie miał sobie równych bo rywalizował z II ligą a prawdziwi wojownicy pokroju Nadala i Djokovicia byli jeszcze młodymi leszczami, niezdolnymi do rywalizacji ze sporo starszym, równie utalentowanym Rogerem. Życie poleciało dalej i nagle się okazało, że "król tenisa" jest nagi. Wybiła 40-ka i nie dało się już niczego wygrać. A i owszem, nie da się. Nie da się również Rafie i Novakowi. Ale oni tej 40-ki jeszcze nie mają. A szlemy mają.
Cóż... wszystko chyba jasne.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

Jak dobrze, że serbski cwaniaczek bazarowy skazany prawomocnie i wywalony na zbity pysk z Australli sam się tym wyorał z tzw. koziego wyścigu :) Zostaje hiszpański byczek, ciekawe do jakiego wieku będzie fikał po korcie łapiąc się przynajmniej na 1/4 Szlemów czy 1000-czek.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 780
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Roger Federer

Vivid pisze: 16 wrz 2022, 22:56 Jak dobrze, że serbski cwaniaczek bazarowy skazany prawomocnie i wywalony na zbity pysk z Australli sam się tym wyorał z tzw. koziego wyścigu :) Zostaje hiszpański byczek, ciekawe do jakiego wieku będzie fikał po korcie łapiąc się przynajmniej na 1/4 Szlemów czy 1000-czek.
Jeśli uważasz, że to koniec rywalizacji to trudno mi nawet uwierzyć w Twoją czystą ignorancję. Na prawdę. Myślę, że to jednak Serb zgarnie GOAT-a. Pseudo epidemia jakiegoś wirusa, która została sztucznie napompowana i zaburzyła świat sportu, odbierając Novakowi szansę na kolejne tytuły wielkoszlemowe, tylko na chwilę uspokoiła Twoją duszę. Najlepszy jest Djokovic. Dlatego, że jest najbardziej uniwersalny. To jest najważniejsze jednak. A to, że ostatnio go krytykowałem za postawę w sferze polityki... sam nie wiem już czy słusznie. Żyjemy wszyscy w jakimś dziwnym świecie realno-wirtualnym, w którym właściwie nie wiadomo do końca co jest prawdą a co nie jest. Zatem nie oceniam i czekam na dalszy bieg historii. Na solidną krytykę przyjdzie czas.
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Roger Federer

Derler pisze: 16 wrz 2022, 23:11
Vivid pisze: 16 wrz 2022, 22:56 Jak dobrze, że serbski cwaniaczek bazarowy skazany prawomocnie i wywalony na zbity pysk z Australli sam się tym wyorał z tzw. koziego wyścigu :) Zostaje hiszpański byczek, ciekawe do jakiego wieku będzie fikał po korcie łapiąc się przynajmniej na 1/4 Szlemów czy 1000-czek.
Jeśli uważasz, że to koniec rywalizacji to trudno mi nawet uwierzyć w Twoją czystą ignorancję. Na prawdę. Myślę, że to jednak Serb zgarnie GOAT-a. Pseudo epidemia jakiegoś wirusa, która została sztucznie napompowana i zaburzyła świat sportu, odbierając Novakowi szansę na kolejne tytuły wielkoszlemowe, tylko na chwilę uspokoiła Twoją duszę. Najlepszy jest Djokovic. Dlatego, że jest najbardziej uniwersalny. To jest najważniejsze jednak. A to, że ostatnio go krytykowałem za postawę w sferze polityki... sam nie wiem już czy słusznie. Żyjemy wszyscy w jakimś dziwnym świecie realno-wirtualnym, w którym właściwie nie wiadomo do końca co jest prawdą a co nie jest. Zatem nie oceniam i czekam na dalszy bieg historii. Na solidną krytykę przyjdzie czas.
Jak to nie wiadomo? Przecież z każdym postem udowadniasz, że wszystko co jest na niekorzyść Novaka to dla Ciebie nie jest prawda rotfl
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 780
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Roger Federer

SevenUP pisze: 16 wrz 2022, 23:18
Derler pisze: 16 wrz 2022, 23:11
Vivid pisze: 16 wrz 2022, 22:56 Jak dobrze, że serbski cwaniaczek bazarowy skazany prawomocnie i wywalony na zbity pysk z Australli sam się tym wyorał z tzw. koziego wyścigu :) Zostaje hiszpański byczek, ciekawe do jakiego wieku będzie fikał po korcie łapiąc się przynajmniej na 1/4 Szlemów czy 1000-czek.
Jeśli uważasz, że to koniec rywalizacji to trudno mi nawet uwierzyć w Twoją czystą ignorancję. Na prawdę. Myślę, że to jednak Serb zgarnie GOAT-a. Pseudo epidemia jakiegoś wirusa, która została sztucznie napompowana i zaburzyła świat sportu, odbierając Novakowi szansę na kolejne tytuły wielkoszlemowe, tylko na chwilę uspokoiła Twoją duszę. Najlepszy jest Djokovic. Dlatego, że jest najbardziej uniwersalny. To jest najważniejsze jednak. A to, że ostatnio go krytykowałem za postawę w sferze polityki... sam nie wiem już czy słusznie. Żyjemy wszyscy w jakimś dziwnym świecie realno-wirtualnym, w którym właściwie nie wiadomo do końca co jest prawdą a co nie jest. Zatem nie oceniam i czekam na dalszy bieg historii. Na solidną krytykę przyjdzie czas.
Jak to nie wiadomo? Przecież z każdym postem udowadniasz, że wszystko co jest na niekorzyść Novaka to dla Ciebie nie jest prawda rotfl
To zbytnie uproszczenie. Powiedziałbym nawet, że nie uprawnione czyli nie poparte dowodami. Jakbyś mógł przedstawić jakieś konkrety... byłoby miło. :::XD!:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Roger Federer

Zaraz się okaże, że ta cała „pseudopandemia” to spisek tajemnego stowarzyszenia iluminato-zwolenników Federera i Nadala, którzy nie widzieli innego sposobu na powstrzymanie tryumfalnego marszu pewnego biednego, skromnego, a przy tym jakże prawego, Serba po tytuł zawodnika wszechczasów…
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Roger Federer

Tak, na kortowego klauna na pewno uwzięła się żydo-komuna i masoni :)
Komisję trzeba powołać, Antoni pewnie zgodzi się przewodniczyć :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Derler
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 780
Rejestracja: 5 lip 2021, 23:44

Re: Roger Federer

Vivid pisze: 17 wrz 2022, 05:59 Antoni pewnie zgodzi się przewodniczyć :P
Ciekaw jestem czy Antoni utrzymałby się na tym forum, gdyby aktywnie się udzielał. :::lov_crcl:::
Wyobraźnia jest ważniejsza niż wiedza - Albert Einstein

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”