Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Co Was interesuje?

Większość z Was mnie zna, choć można mnie podsumować sentencją jednego z (byłych już) użytkowników tego forum, tj. "więcej sprzętu niż talentu" to dzięki inklinacji do zgłębiania szczegółów konstrukcyjnych i ofert nawet najbardziej niszowych producentów udało się mi się przez te, już wkrótce, 20 lat stać się dość biegły w materii sprzętu tenisowego - zarówno tego rekreacyjnego jak i tego nieseryjnego lub jak kto woli prostockowego.

Choć ze względów zdrowotnych od wielu lat już nie kaleczę tego sportu to dalej śledzę i wypowiadam się na temat sprzętu, przy czym raczej skupiam się już wyłącznie na faktycznych nowinkach oraz sprzęcie zawodników.

Po tym mało interesującym i przydługim wstępie, zapytuję starych jak i nowych użytkowników:
Czy chcielibyście abym poruszył/opisał jakiś temat?
Odpowiedział/Podpowiedział coś w obszarze naciągów?

Nie ukrywam, że widziałem już chyba wszystko i nie "rusza" mnie marketingowy bełkot producentów uparcie twierdzących, że znowu dokonali "przełomu".
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Co Was interesuje?

To tu niepopularny pogląd 😎, ale…

…ja nie eksperymentuję i interesują mnie naciągi podobne do Signum Pro Tornado.

Teraz używam MSV Fokus Hexe Soft i mi pasi.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Co Was interesuje?

To i ja podpytam dosyć konkretnie. Jestem od kilku lat fanem Wilsona Revolve, jednak w pewnym momencie zaczął być dla mnie zbyt miękki, więc zacząłem łączyć go w hybrydzie z Babolatem Pro Hurricane. To, na czym szczególnie mi zależy, to dostęp do rotacji (to przede wszystkim) oraz komfort - lubię miękkość naciągów multi, a Revolve mimo iż jest typowym mono, daje mi coś, co to czucie przypomina.

Co polecałbyś przetestować, co mogłoby być podobne komfortem do Revolva, ale minimalnie sztywniejsze? Dodam iż kompletnie nie odpowiada mi wersja Revolve Spin. Nie dogadałem się też kompletnie z polecanym często Völkl Cyclone - ten naciąg był dla mnie wybitnie nijaki, podobnie do MSV Focus Hex.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Co Was interesuje?

Marcin_L pisze: 7 lis 2021, 19:27 To tu niepopularny pogląd 😎, ale…

…janie eksperymentuję [...].
Wydaje mi się, że tak tu kiedyś było, teraz chyba ogólnie mało kto coś testuje i grzebie, mam wrażenie, że lata 2005-2012 był dość intensywne w kontekście premier i nowinek, a może myślę tak bo od paru lat nie śledzę rynku. ;)
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Co Was interesuje?

rafbat pisze: 7 lis 2021, 19:40 To i ja podpytam dosyć konkretnie. Jestem od kilku lat fanem Wilsona Revolve, jednak w pewnym momencie zaczął być dla mnie zbyt miękki, więc zacząłem łączyć go w hybrydzie z Babolatem Pro Hurricane. To, na czym szczególnie mi zależy, to dostęp do rotacji (to przede wszystkim) oraz komfort - lubię miękkość naciągów multi, a Revolve mimo iż jest typowym mono, daje mi coś, co to czucie przypomina.

Co polecałbyś przetestować, co mogłoby być podobne komfortem do Revolva, ale minimalnie sztywniejsze? Dodam iż kompletnie nie odpowiada mi wersja Revolve Spin. Nie dogadałem się też kompletnie z polecanym często Völkl Cyclone - ten naciąg był dla mnie wybitnie nijaki, podobnie do MSV Focus Hex.
Dorzuć mi do kociołka tylko info o średnicy, z jaką siłą naciągasz i w czym. Revolvem grałem, co prawda kawał czasu temu ale jednak więc z grubsza kojarzę jego charakterystykę - śliski ale z dobrą rotacją i miększy niż typowy co-poly.

Skłaniałbym się do sprawdzenia poniższych:
Yonex Polytour Rev
Pacific X.Cite
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Co Was interesuje?

El Diablo pisze: 8 lis 2021, 18:10 Dorzuć mi do kociołka tylko info o średnicy, z jaką siłą naciągasz i w czym. Revolvem grałem, co prawda kawał czasu temu ale jednak więc z grubsza kojarzę jego charakterystykę - śliski ale z dobrą rotacją i miększy niż typowy co-poly.

Skłaniałbym się do sprawdzenia poniższych:
Yonex Polytour Rev
Pacific X.Cite
Revolve 1.25 i Pro Hurricane Tour 1.25.
Wciągane na bliżej nieznanym urządzeniu Pro's Pro z elektronicznie dozowanym napięciem.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Co Was interesuje?

Zacząłbym od Pacific X.Cite 1,25mm. :!crazysnc!:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Co Was interesuje?

Cześć ED!

Pytanko ode mnie: Mayami Strings - rewolucyjnie dobre struny czy nieuzasadniony hype nakręcany sponsorowanymi ocenami na stringforum?

Co się pisze w świecie o tych strunach, rzecz jasna wśród tych, którzy rzeczywiście nimi grali i wiedzą o co chodzi w tenisie?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Co Was interesuje?

Dzięki! Będzie testowany w najbliższym czasie!
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Co Was interesuje?

Piotrek, wrzuciłem w Head Pro Tour 2.0 Solinco Confidential 1,20 mm na 22kg/23kg. Gra się OK, ale w sumie jednak brak lekko dynamiki i czucia. Kontrola i stabilność OK. Wcześniej był jakiś MSV (niestety nie dowiem się który) i było wyraźnie lepiej.

Jakieś propozycje na kolejną zmianę naciągu? Byle nie mulciaki, bo nie lubię strzępienia się strun.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Co Was interesuje?

rafbat pisze: 9 lis 2021, 19:24 Dzięki! Będzie testowany w najbliższym czasie!
Mam nadzieję, że spełni oczekiwania. :::gd::: Niezależnie od wszystkiego, chętnie poczytam o odczuciach. :wink:
Artlight pisze: 9 lis 2021, 18:21 Pytanko ode mnie: Mayami Strings - rewolucyjnie dobre struny czy nieuzasadniony hype nakręcany sponsorowanymi ocenami na stringforum?

Co się pisze w świecie o tych strunach, rzecz jasna wśród tych, którzy rzeczywiście nimi grali i wiedzą o co chodzi w tenisie?
Widać, że się dobrze orientujesz - mam na myśli smutną praktykę na stringforum - dość powiedzieć, że niektórzy recenzenci ze stringforum w swoim "dorobku" mają recenzje tylko strun Mayami. :::bd::

Nie używałem ani jednego produktu tej firmy. Pamiętam za to, że swego czasu zaskoczyło mnie, że stoją za tą marką Ukraińcy. Na pewno na plus trzeba im odnotować produkcję w Tajwanie. Większość podmiotów korzysta z producentów w Niemczech lub Austrii. Makaroniarze w ogóle się nie przejmują i sprzedają ofertę innych producentów dodając tylko własny znaczek i... marżę. ;-P

Opinie są raczej dość przyzwoite ale o rewolucji i nowym znaczącym graczu na rynku nie ma mowy.
Z drugiej strony bardzo ciężko się przebić.
Vivid pisze: 11 lis 2021, 04:55 Piotrek, wrzuciłem w Head Pro Tour 2.0 Solinco Confidential 1,20 mm na 22kg/23kg. Gra się OK, ale w sumie jednak brak lekko dynamiki i czucia. Kontrola i stabilność OK. Wcześniej był jakiś MSV (niestety nie dowiem się który) i było wyraźnie lepiej.

Jakieś propozycje na kolejną zmianę naciągu? Byle nie mulciaki, bo nie lubię strzępienia się strun.
Jeśli grałeś Head Lynxami i Ci względnie pasowały to możesz poczekać na Head Lynx Touch, który ma wejść na rynek.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Co Was interesuje?

Dzięki ED. Też wydało mi się podejrzane, że nagle ich struny zaczęły wygrywać wszystkie rankingi na ST.

Chciałem nawet zamówić sety na próbę, ale póki co wysyłka tylko z USA (czyli cło plus podatki), choć rzeczywiście właściciele firmy to Ukraińcy.

Zostanę więc chyba przy sprawdzaniu kolejnych nowości od Polyfibre :).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Co Was interesuje?

Tak sobie właśnie myślałem od Lynx/Hawk w wersji Touch.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Co Was interesuje?

Przypomniało mi się, że świetnie grało mi się Soderlingiem Lion. Jutro podjadę i kupię set, zobaczę jak się sprawdzi w PT2.0.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Naciągi”