Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Tego to jeszcze nie widziałem, Bye wygrała z Bye i zagra w QR2.
http://wtafiles.wtatennis.com/pdf/draws ... 034/QS.pdf
Teoretycznie, gdy 8 Bye, to Bye może dojść do czwartej rundy,
to może być jedna z czołowych zawodniczek O_O

Muchova i Sabalenka w 2-giej połówce? to tylko dobrze.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Cicho ;)
Przeczyta, że Muchova się zbliża to przerżnie z Barty na bank ;) I znowu na Karolę będzie :P
Z drugiej strony skopanie zadka Osace na europejskiej mączce to nie jakiś mega wyczyn.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 2 maja 2021, 15:17 Cicho ;)
Przeczyta, że Muchova się zbliża to przerżnie z Barty na bank ;) I znowu na Karolę będzie :P
Z drugiej strony skopanie zadka Osace na europejskiej mączce to nie jakiś mega wyczyn.
Do zbliżenia z Muchovą to daleka droga, ma na drodze Barty, Kvitovą i Sevastovą(?), a Czeszka ma Sakkari, Brady i Sabalenke. Chyba droga Muchovej trudniejsza, bo dopiero wróciła na kort po kontuzji i pewnie nie da rady trzy trudne mecze.
W meczu Świątek-Barty to Barty jest lekką faworytką, bo bardziej ograna na ziemii, ale gdy będzie siedział 1-szy serwis, to krykieciara 🏏 będzie zgubiona.
W finale w Sztuttgarcie w 1-szym secie Barty nie miała nic do powiedzenia, a potem Sabalenka po prostu zgasła.
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Iga gra z Barty jutro (3 maja) o 19.00. Hiszpańska inkwizycja doszła do wniosku, że to supermecz do sprzedania i oglądania, wysoka oglądalność. Debelka jutro nie będzie (ale Kania/Piter gra o 13.00).
To nie to co jakiejś no-name No.54 z zaspaną Halep o 11.00.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Witajcie moi milusińscy :D Ale tu pusto, ale cisza ... :::yay:::

No tak, party to ma ... Barty :lol:
Ciągle powtarzam, że Świątek to Najman WTA co płynie jak tylko za siatką pojawi się ktoś porządniejszy, a wy o multiszlemach majaczycie :lol: :lol: :lol:
A nie, przepraszam, przecież to wy pisaliście, że Barty nie w formie, że zajechana, oplastrowana (?).
I co, i nawet taka "niedojda" radzi sobie ze Świątek w dwóch setach? O_O
Nie no, serio? O_O
No serio, jak z ... Najmanem :lol: :lol: :lol:
Lekcja na przyszłość - nie warto deprecjonować rywala przed meczem. Jak się wygra to i tak wartość wygranej maleje ;) A jak się wtopi to ... :P

Brawo! Wspaniały kolejny występ. Dokąd nikt istotny to jakoś nawet idzie. Wyjdzie ktoś poważniejszy to wypad :::yay:::
Ale przynajmniej nie DO ZERA i nie z Muchovą :lol: :lol: :lol:


Aktualny stan punktacji vividbeki - 3200 pkt :::gd:::
Bilans sezonu 1-5
Ostatnio zmieniony 3 maja 2021, 21:30 przez Vivid, łącznie zmieniany 4 razy.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

No i krykieciara ograła nastolatkę 75 64. Iga dobry start, ale potem zdechło, pierwszy serwis nieobecny, piłka za bardzo w Madrycie skakała. Barty trochę nerwowo na początku, ale potem już tylko spokojnie punktowała, i pozwalała Świątek zepsuć, czuło się że jeszcze miała rezerwę na lepszą grę.
Przyjęcie funkcjonowało tylko na początku, a przecież mówi, że woli "receive" niż "serve".
Ma 4 tygodnie pracy przed RG ...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 3 maja 2021, 21:12 Ma 4 tygodnie pracy przed RG ...
Zaoferowali jej angaż kortowej na RG? Empatyczni ci Francuzi :D
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 3 maja 2021, 21:15
arttenis pisze: 3 maja 2021, 21:12 Ma 4 tygodnie pracy przed RG ...
Zaoferowali jej angaż kortowej na RG? Empatyczni ci Francuzi :D
Tak, będzie zraszać kort i piłki, żeby za bardzo nie fikały. A po pracy ćwiczyć service i jeszcze raz service. Na chwilę skoczy do Rzymu zagrać debelka i coś wygrać.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 3 maja 2021, 21:31 Na chwilę skoczy do Rzymu zagrać debelka i coś wygrać.
W zdrapkę? ;)

Fakty są takie - znowu przerżnęła przy pierwszej poważniejszej próbie.
Jakoś nie widzę by się ktoś rwał do usprawiedliwiania :)
Trzeba było tak Barty może jednak nie deprecjonować przed meczem ... rotfl
Biorąc pod uwagę wynik to się ciut komicznie zrobiło :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 3 maja 2021, 21:33
arttenis pisze: 3 maja 2021, 21:31 Na chwilę skoczy do Rzymu zagrać debelka i coś wygrać.
W zdrapkę? ;)

Fakty są takie - znowu przerżnęła przy pierwszej poważniejszej próbie.
Trzeba było tak Barty może jednak nie deprecjonować przed meczem ... rotfl
Biorąc pod uwagę wynik to się ciut komicznie zrobiło :P
To z kim przegrywać jak nie z nr 1? Gdyby wygrała to była by to sensacja, praktycznie nieprzygotowana do clay'u wygrywa z nr 1. Nikt Barty nie deprecjonuje, ale z nią trzeba zagrać dwa sety jak Sabalenka jeden w finale. Sabalenka zagrała dwa z Halep, i jednego z Barty, na więcej nie miała pary.
Nie widzę nic komicznego, chyba że niemoc serwisowa była trochę komiczna, 57 i 46 to nie jest komiczny wynik.
Teraz trzymamy kciuki :wink: za przerżnięcie Muchovej, bo chyba cały czas ma 0:5 w Beka-rankingu?
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Iga Świątek

W mojej ocenie wynik nie oddaje tego co się działo w tym spotkaniu. Poza może 1-2 gemami Barty wydawała się mieć kontrolę nad spotkaniem...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Iga Świątek

Barty była nie do ruszenia, pierwsze trzy gemy to bardziej złe wejście w mecz Australijki, zrobiła 2 DF, dała się od razu przełamać i szybciutko było 0-3. Jednak równie szybko przejęła kontrolę nad spotkaniem, niemal w każdym gemie serwisowym była nie do ruszenia, oczywiście za wyjątkiem 0-40, ale i tak potrafiła to ogarnąć. Natomiast przy podaniu Igi czuć było, że przełamanie jest blisko.

Mimo wszystko mecz całkiem niezły, nawet w wykonaniu Igi było trochę momentów bardzo dobrej gry, zwłaszcza w drugim secie. Więc też nie ma się co pastwić, bo nie wyglądało to tak źle jak z Muguruzą, ale rzeczywiście różnica była widoczna gołym okiem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 3 maja 2021, 21:57 To z kim przegrywać jak nie z nr 1? Gdyby wygrała to była by to sensacja, praktycznie nieprzygotowana do clay'u wygrywa z nr 1. Nikt Barty nie deprecjonuje, ...
No właśnie tu jest "problem" ;)
Trzeba spokoju i chłodnej głowy, obiektywnego,, racjonalnego podejścia. Dlatego tak lubię nawet tępić hura-optymizm :)
Pojawiła się Iga i już niektórzy wpadli w "szał", multiszlemy, dominacja na miarę kiedyś Graf czy Williams.
Mijają miesiące i ... lipa :lol:
Nic nadzwyczajnego biorąc pod uwagę wiek zawodniczki. Ma bardzo dobrą pozycję w rankingu, gra, organizm się nie buntuje. No ale przy takich "prognozach", jednak ups ... ;)
Vivid ma bekę, a niektórzy ząbkami zgrzytają :) Albo wręcz trzęsą portkami żebym cytatów nie wyciągnął i do reszty nie ośmieszył :P

Przy okazji Madrytu to samo. Można było się powstrzymać. Przegrałaby z Barty, to krótko - to numer 1, i z czego taki Vivid rży :P A gdyby wygrała to wtedy beka z Vivida :)
Ale nie, zaworki nie wytrzymały :twisted: Trzeba było robić sobie na głos nadzieje, wytykać Barty to czy tamto?
A teraz porażka w dwóch setach. I jak to wygląda? Tak jak napisałem - co mają do powiedzenia, jak nawet taki prawie "wrak" ich faworytę wyklepał? ;) Wyszło że ... Najman rotfl

No i masz efekt końcowy. Ja mam kolejną bekę, a wokół cisza ... rotfl
Siedzą i zgrzytają zębami lub sztucznymi szczękami :P
To, że ja strzelam to może i mniej istotne, ale to, że sami mi amunicję dostarczają jest dość komiczne, nie? ;)

Więcej cierpliwości i powściągliwości na przyszłość ;) To mi ograniczy pole manewru :twisted: , choć trochę ;)
Czyli podsumowując - Świątkowa wyautowana, a Muchova nadal w drabince :P
Jestem jednak spokojny, wszyscy optymiści wrócą jak bumerang przed kolejnym meczem z ... BYE :lol:
No i to się może udać ... :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Jurek Kiler pisze: 4 maja 2021, 05:24 Barty była nie do ruszenia, pierwsze trzy gemy to bardziej złe wejście w mecz Australijki, zrobiła 2 DF, dała się od razu przełamać i szybciutko było 0-3. Jednak równie szybko przejęła kontrolę nad spotkaniem, niemal w każdym gemie serwisowym była nie do ruszenia, oczywiście za wyjątkiem 0-40, ale i tak potrafiła to ogarnąć. Natomiast przy podaniu Igi czuć było, że przełamanie jest blisko.
Zgadza się, też dokładnie tak to widziałem. FH Barty robił różnicę - był celny, szybki i mocny. Podobnie serwis - ustawiał grę jak trzeba, mimo kilku DF.
U Igi kilka świetnych returnów po prostej z BH, reszta niestety odstawała, więc nie było czym wygrać tego meczu...
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Iga Świątek

Jurek Kiler pisze: 4 maja 2021, 05:24 Jednak równie szybko przejęła kontrolę nad spotkaniem, niemal w każdym gemie serwisowym była nie do ruszenia, oczywiście za wyjątkiem 0-40, ale i tak potrafiła to ogarnąć.
Czy ja wiem czy tak przejęła kontrolę...To raczej Świątek straciła całkowicie kontrolę nad serwisem, który zawsze jest jej słabym elementem ale wczoraj to już był rzeczywiście dramat.
Ale, podobno, Iga z meczu zadowolona. Rozumiem, że jej młody trener także? Pytam bo jakoś zupełnie nie widzę w grze Świątek po wygranym RG zakasania rękawów i roboty czysto tenisowej. Czyżby team zdominowała praca z psycholożką? Bo widzę, że Iga z meczu na mecz coraz bardziej rozluzniona ale zarazem coraz mniej skoncentrowana na grze.
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 4 maja 2021, 05:32 Czyli podsumowując - Świątkowa wyautowana, a Muchova nadal w drabince :P
O_O Muchova szaleje z Sakkari, odpuściła Dubaje i Miami, wykurowała sie i czyżby już gotowa na clay'a?
Zobaczymy z Sabalenką/Barty.
Jest szansa na 1:4 w Beka-systemie.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 4 maja 2021, 21:51
Vivid pisze: 4 maja 2021, 05:32 Czyli podsumowując - Świątkowa wyautowana, a Muchova nadal w drabince :P
O_O Muchova szaleje z Sakkari, odpuściła Dubaje i Miami, wykurowała sie i czyżby już gotowa na clay'a?
Zobaczymy z Sabalenką/Barty.
Jest szansa na 1:4 w Beka-systemie.
Muchova została rozjechana przez rosyjski czołg bez rozstawienia - w kategoriach Vividbeki wywaliło skalę rotfl

Kvitova też przegrała z Barty - wobec czego czekamy na zwrot wszystkich pucharów Czeszki, a szczególnie 2 za Wimbledon. No i decyzji o zakończeniu kariery. W końcu "przerżnęła przy pierwszej poważniejszej próbie".
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Co tak nie lubicie tej biednej Muchovej, czy Kvitovej?
Ja nie trawię Świątek, ale przez myśl mi nie przeszło by na przykład nawoływać ją do zwrotu pucharku z pseudo "RG20" czy tegoroczne Brisbane. Nie no, bez przesady :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 5 maja 2021, 20:32 Co tak nie lubicie tej biednej Muchovej, czy Kvitovej?
Ja nie trawię Świątek, ale przez myśl mi nie przeszło by na przykład nawoływać ją do zwrotu pucharku z pseudo "RG20" czy tegoroczne Brisbane. Nie no, bez przesady :P
Z Brisbane to musi obowiązkowo zwrócić, wszystkie pucharki. :::no.I:::
A skąd ta niestrawność, za całokształt czy jest ogólnie męcząca?
To która teniserka jest w kulinarnie-strawnym typie, oprócz Aggasowej. Może Sabalenkova?

Muchova dzielnie walczyła, wczorajsza Sakkari ją wykończyła mentalnie, tym tiebreakiem. . Dziś nie starczyło koncentracji na Pawluczenkową, i na nowe tajbreki.
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

No i jak proponowałem założyć temat Muchowej to nikt nie chciał . A w wątku Igi ciągle piszą ciągle o Muchowej jakiś paradoks. ,
Proszę sympatycy załóżcie temat Muchowej chyba zasługuje na to swoją postawą pretendentka do przyszłych szlemów.
Iga ciągle się uczy , na starej ................ Serwis nie był dobry i jak pisałem warunkiem pokonania Barty będzie dobry serwis, to głównie z tego powodu przegrała , ale oczywiście nad serwisem jeszcze musi sporo popracować , gdyby był chociaż na poziomie 50% , nie wiadomo jak by było.
Niedługo Rzym i psy szczekają karawana idzie dalej :D
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”