Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Małe szanse/ryzyko że wyleci z Riske. Riske wyszła za mąż, i ... opadła z sił. Już jakiś Qualifier może być trudniejszy. Barty nasycona z Porsche, Kvitova nieprzewidywalna. Sablenka (i Muchova ::2guns:: ) w II połówce.
Losowanie niezłe, czyli może być źle :?
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

No ale z dziewczyn z kwalifikacji kilka tez umie grać , ale bądźmy dobrej myśli może do ćwiartki ma szansę dobić i z Barty też można powalczyć.
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Tadek 11 pisze: 27 kwie 2021, 13:54 No ale z dziewczyn z kwalifikacji kilka tez umie grać , ale bądźmy dobrej myśli może do ćwiartki ma szansę dobić i z Barty też można powalczyć.
Chyba Barty będzie się jeszcze polewać szampanem że Sztutgartu, stawiam na Rogers. Świątek i Halep są faworytkami bukmacherów do finału, dalej Barty/Muguruza. Zatrudniła analityka :o do swojego sztabu, więc teraz nie będzie zaskoczeń.
Ale te potencjalne kwalifikantki też mogą zaskoczyć: Konjuh, Sevastova ...
Ostatnio zmieniony 27 kwie 2021, 21:01 przez arttenis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Iga Świątek

Fajnie by było, żeby mogła zagrać z Barty i ograć numer 1.
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 27 kwie 2021, 20:06
Tadek 11 pisze: 27 kwie 2021, 13:54 No ale z dziewczyn z kwalifikacji kilka tez umie grać , ale bądźmy dobrej myśli może do ćwiartki ma szansę dobić i z Barty też można powalczyć.
Chyba Barty będzie się jeszcze polewać szampanem że Sztutgartu, stawiam na Rogers. Świątek i Halep są faworytkami bukmacherów do finału, dalej Barty/Muguruza. Zatrudniła analityka :o do swojego sztabu, więc teraz nie będzie zaskoczeń.
Ale te potencjalne kwalifikantki też mogą zaskoczyć: Konjuh, Sevastova ...

Właśnie o Konjuh i Sevastowej tez pomyślałem. Konjuh widzielismy niedawno z Igą , a Sevastowa to szczwana zawodniczka która już dwukrotnie ostatnio odprawiła nadzieje Amarykanów Coco , głównie sprytną grą jak oglądałem jej mecze , ale było to na twardych kortach na ziemnych może mieś trochę gorzej, Rogers z Barty , chyba nie da rady , jak Sabalenka nie dała , a grają podobnie siłowo a Barty dobrze gra w defensywie , ale element odprężenia może nastąpić po Stuttgarcie.
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

O! Gra coś? To fajnie, bo już nudą wiało. Przydałoby się jakieś nowe przerżnięcie ;), może być z histerią :P, żeby była dobra beka :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Tadek 11 pisze: 27 kwie 2021, 13:54 No ale z dziewczyn z kwalifikacji kilka tez umie grać , ale bądźmy dobrej myśli może do ćwiartki ma szansę dobić i z Barty też można powalczyć.
Tylko Sevastova przeżyła kwalifikacje, może trafi na Barty/Rogers ? Chyba, że będą też jakieś LL.
Muchoviecka-Osaka w R2? Ktoś tu przerżnie :::yay:::
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Iga Świątek

Roger pisze: 27 kwie 2021, 20:40 Fajnie by było, żeby mogła zagrać z Barty i ograć numer 1.
rotfl Wybacz, ale co na to wskazuje? Barty w tym roku przegrała w zasadzie jeden ważny mecz - w AO. Poza tym wygrała '500' w Australii, Miami i Stuttgart - przy tym ogrywając Azarenkę, Sabalenkę, Muguruzę, Andreescu, Sviotlinę i Pliskovą. A na to mamy Igę, która na mączce zagrała 0 meczów, a przez miesiąc nie rozegrała w ogóle żadnego meczu. I nawet nie wiadomo, czy do tej 3. rundy się doczłapie. Oczywiście nie twierdzę, że to niemożliwe bo to w końcu WTA, ale szanse są jak 30-70.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

SevenUP pisze: 28 kwie 2021, 18:19
Roger pisze: 27 kwie 2021, 20:40 Fajnie by było, żeby mogła zagrać z Barty i ograć numer 1.
rotfl Wybacz, ale co na to wskazuje? Barty w tym roku przegrała w zasadzie jeden ważny mecz - w AO. Poza tym wygrała '500' w Australii, Miami i Stuttgart - przy tym ogrywając Azarenkę, Sabalenkę, Muguruzę, Andreescu, Sviotlinę i Pliskovą. A na to mamy Igę, która na mączce zagrała 0 meczów, a przez miesiąc nie rozegrała w ogóle żadnego meczu. I nawet nie wiadomo, czy do tej 3. rundy się doczłapie. Oczywiście nie twierdzę, że to niemożliwe bo to w końcu WTA, ale szanse są jak 30-70.
Nawet 30-70 to całkiem dużo. Aż dziwne, że wśród bukmacherów Iga i Halep są faworytkami RG, że dwa x gorszy kurs na Barty niż Iga/Simona. Czyżby prawdziwy clay robił taką różnicę? bo w Sztutgarcie to bardziej przypominał hard.
Sabalenka w Sztutgarcie dawała radę, ale tylko pierwszy set. Po pokonaniu Halep nie miała mentalnej siły na Barty. Barty wygrywa regularnością, i różnorodnością zagrań, no i krykietem. Świątek potrafi się przygotować do turnieju bez rytmu meczowego. Do 3R spokojnie się doczłapie. Madryt i Rzym to tylko biegi próbne do Paryża.
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

Panowie my tu nie obstawiamy meczy tylko na luźno analizujemy szanse , nikt chyba z nas nie obstawia zakładów sportowych , więc nawet jak ktoś przeceni jakąś zawodniczkę , to nie straci kasiorki ani nic na honorze jak tu na tym forum są tacy co tak uważają. Forum jest od wymiany poglądów , a nie od wzajemnego personalnego oceniania się uczestników forum na dobrą sprawę nawet się nie znamy bliżej . Piszemy tu na luzie nie pod presją że ktoś starci coś na honorze znawcy tenisa i nie będzie mógł po nocach spać z tego powodu.
Jakie szanse ma Iga z Barty ? Też jestem ciekawy. Iga jeszcze nie opanowała wszystkiego w tenisie i nie grała z wszystkimi zawodniczkami grającymi z innym pomysłem na tenis ,Jeszcze cały czas się uczy innego tenisa i zobaczymy jak sobie poradzi z zawodniczą grającą mistrzowsko w defensywie slajsem i dobrze poruszającą się po korcie . Nikt tego nie wie , bo te zawodniczki nigdy ze sobą nie grały. Możemy jedynie zgadywać. Ja uważam że Iga ma szanse jeżeli będzie w dobrej formie serwisowej bo nad motoryką trochę ostatnio popracowała , a Barty po trzech finałach w tym roku i z daleka kilka miesięcy od domu może czuć już zmęczenie. Zobaczymy.
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Tadek 11 pisze: 29 kwie 2021, 07:49 Panowie my tu nie obstawiamy meczy tylko na luźno analizujemy szanse , nikt chyba z nas nie obstawia zakładów sportowych , więc nawet jak ktoś przeceni jakąś zawodniczkę , to nie straci kasiorki
No tu to się bardzo mylisz, jest nawet specjalny wątek bookmacherski ;-P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Czy ktoś tu się kiedyś spinał? :) Najpierw jest hura-optymizm bo rozgramia BYE-a w pierwszej rundzie. Potem coś jeszcze wygra, ale już są schody i wiara klakierni słabnie. Aż w końcu dochodzi do przerżnięcia i wtedy robi się cisza ... :P
To chyba ten moment kiedy wkraczam ja :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Jak palinożerca...
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Iga Świątek

Tadek 11 pisze: 29 kwie 2021, 07:49 Forum jest od wymiany poglądów , a nie od wzajemnego personalnego oceniania się uczestników forum na dobrą sprawę nawet się nie znamy bliżej .
O_O

rotfl rotfl
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 29 kwie 2021, 09:11 Jak palinożerca...
Ale pewnie sobie zdajesz sprawę, albo się teraz zastanowisz i zdasz ;), że świat, w którym przyszło nam żyć jest tak popieprzony, że właśnie tacy zawsze są na wierzchu.
Ot taka refleksja ... ;)

A żeby jeszcze tradycyjnie szpilę wbić :twisted: - jak nie ma padliny to i padlinożercy się nie pożywią. Zatem? Znowu to nie ja Idze pojechałem :lol:
Skoro ja mam być padlinożercą (kolejny komplement ;)) to Iga robi tu za tenisową padlinę.
I na moje kolejny raz wychodzi, następny nawrócony co się poznał i rozumu nabiera? :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 29 kwie 2021, 09:21
TomPL pisze: 29 kwie 2021, 09:11 Jak palinożerca...
Ale pewnie sobie zdajesz sprawę, albo się teraz zastanowisz i zdasz ;), że świat, w którym przyszło nam żyć jest tak popieprzony, że właśnie tacy zawsze są na wierzchu.
Ot taka refleksja ... ;)

A żeby jeszcze tradycyjnie szpilę wbić :twisted: - jak nie ma padliny to i padlinożercy się nie pożywią. Zatem? Znowu to nie ja Idze pojechałem :lol:
Skoro ja mam być padlinożercą (kolejny komplement ;)) to Iga robi tu za tenisową padlinę.
I na moje kolejny raz wychodzi, następny nawrócony co się poznał i rozumu nabiera? :)
Każdy umiera ale nie każdy bywa kanibalem.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

TomPL pisze: 29 kwie 2021, 09:26 Każdy umiera ale nie każdy bywa kanibalem.
W pewnych okolicznościach to jednak kanibal żyje dłużej, albo dalej.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 28 kwie 2021, 20:29
SevenUP pisze: 28 kwie 2021, 18:19
Roger pisze: 27 kwie 2021, 20:40 Fajnie by było, żeby mogła zagrać z Barty i ograć numer 1.
rotfl Wybacz, ale co na to wskazuje? Barty w tym roku przegrała w zasadzie jeden ważny mecz - w AO. Poza tym wygrała '500' w Australii, Miami i Stuttgart - przy tym ogrywając Azarenkę, Sabalenkę, Muguruzę, Andreescu, Sviotlinę i Pliskovą. A na to mamy Igę, która na mączce zagrała 0 meczów, a przez miesiąc nie rozegrała w ogóle żadnego meczu. I nawet nie wiadomo, czy do tej 3. rundy się doczłapie. Oczywiście nie twierdzę, że to niemożliwe bo to w końcu WTA, ale szanse są jak 30-70.
Nawet 30-70 to całkiem dużo. Aż dziwne, że wśród bukmacherów Iga i Halep są faworytkami RG, że dwa x gorszy kurs na Barty niż Iga/Simona. Czyżby prawdziwy clay robił taką różnicę? bo w Sztutgarcie to bardziej przypominał hard.
Sabalenka w Sztutgarcie dawała radę, ale tylko pierwszy set. Po pokonaniu Halep nie miała mentalnej siły na Barty. Barty wygrywa regularnością, i różnorodnością zagrań, no i krykietem. Świątek potrafi się przygotować do turnieju bez rytmu meczowego. Do 3R spokojnie się doczłapie. Madryt i Rzym to tylko biegi próbne do Paryża.
Problem nie tkwi w tym, że Iga potrzebuje stricte rytmu meczowego. Już pokazała, że bez tego potrafi grać, natomiast ewidentnie każde starcie z rywalką z TOP10 to spięcie i nerwy. I nic się nie zmieni, jeżeli Iga nie będzie po prostu na tyle dużo z nimi grać, żeby do tego przwyknąć.
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

Problem nie tkwi w tym, że Iga potrzebuje stricte rytmu meczowego. Już pokazała, że bez tego potrafi grać, natomiast ewidentnie każde starcie z rywalką z TOP10 to spięcie i nerwy. I nic się nie zmieni, jeżeli Iga nie będzie po prostu na tyle dużo z nimi grać, żeby do tego przwyknąć.
I właśnie w tym rzecz , grając z zawodniczkami z 1 -dziesiątki trzeba nauczyć się z nimi grać tak jak kiedyś jak zaczynała z juniorkami grała więcej i znała je od strony tenisowej , Trzeba mieć 'ograne ' w cudzysłowie przeciwniczki , w sensie wiedzieć jakie są ich lepsze i gorsze strony od strony praktycznej czyli w kontakcie z kortu i ciągle doskonalić swoje umiejętności po kątem tych potencjalnych przeciwniczki .I sprawa stresu wtedy też przechodzi na dalszy plan jak już ze sobą rozgrywają n- ty mecz to staje się normalką rywalizacja z nimi i stres odchodzi na dalszy plan.
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 27 kwie 2021, 13:47 Małe szanse/ryzyko że wyleci z Riske. Riske wyszła za mąż, i ... opadła z sił. Już jakiś Qualifier może być trudniejszy. Barty nasycona z Porsche, Kvitova nieprzewidywalna. Sablenka (i Muchova ::2guns:: ) w II połówce.
Losowanie niezłe, czyli może być źle :?
Riske bez szans, kwalifikantki też średnie, będzie mecz z Barty 😎

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”