Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

arttenis pisze: 17 lut 2021, 17:19
Vivid pisze: 17 lut 2021, 05:34 Muchova w 1/2? Co ja narobiłem :)
Ty ją nauczyłeś umierać na korcie i wygrywać, czy podpatrzyła u Djajcovica?
Gratulacje :::vnice::: , Barty po 2:0 w II secie już planowała jak ograć Serene w finale ... i nie dała wrócić z myślami na QF. Kangury jednak ciemniaki, dali ją na godz. 11.00 , pierwszy raz w turnieju, i Barty dała rady z koncentracją tylko przez pierwszą godzinę, a potem dopadło ją ciepiełko i znużenie.
Na szczęście sport kieruje się prostymi zasadami. Wygrana zawsze jest wygraną (uzyskana w sposób regulaminowy).
Wymówki są dla cieniasów ...
Wierz mi, ja bez trudu ogram Federera czy Nadala, ale pod warunkiem, że będą mi grać same wykładki na smecza. I mogą się potem nawet próbować bronić ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Vivid pisze: 17 lut 2021, 05:34 Muchova w 1/2? Co ja narobiłem :)
A co bylo nieregulaminowego w RG2020? "Wygrana zawsze jest wygraną (uzyskana w sposób regulaminowy)."
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

SevenUP pisze: 17 lut 2021, 16:48 Ahh, rozumiem, że w męskim tenisie po przegraniu serwisu absolutnie każdy zawodnik daje z siebie wszystko i gra do ostatniej piłki?... Naprawdę wierzysz że każdy zawodnik w każdym momencie gra na 100%?

Taaa.. :D Założenie, że fanka stylu Djokovica, który jest mistrzem rozgrywania ważnych punktów i ekonomicznego grania tych mniej ważnych (zwłaszcza jak nie idzie), uważa że cyt. każdy zawodnik w każdym momencie gra na 100% to wyższa szkoła jazdy po bandzie, ale ok., wyjaśnię Ci przyczyny mojego rozbawienia. Napisałeś kolego, że Cipas CELOWO przerżnął dwa pierwsze sety, bo STWIERDZIŁ, że nie da rady zagrać na max meczu na pełnym dystansie.. Wygląda na to, że nie tylko nad logiką musisz popracować, ale też nad stylem w jakim przelewasz swoje złote myśli na tym forum, bo domyślam się, że być może chciałeś napisać, że pod koniec z każdego z tych przegranych setów Grek odpuszczał, żeby skupić się na nowym otwarciu?
I dalej: taktyką Tstsipasa było rzucenie sił na ostatnie 3 sety, .. Normalnie odkrycie roku.. ( a miał jakieś inne wyjście?) :D.
SevenUP pisze: 17 lut 2021, 16:48 A co do cytatów, sama zaznaczyłaś że:
Jestem całkowicie pewna, że jeśli nawet jest 1% szans na wygraną Serb wyjdzie pojutrze na kort i zrobi wszystko, żeby wygrać nawet jeśli oznaczałoby to krecz rundę później.
rotfl No i gdzie ten krecz? Słucham? Którąś imprezę z rzędu nie ma pomimo pajacowania?

Inne:
Ludzie, litości. Po co Serb miałby wypuszczać mecz przy dwóch wygranych setach, odwoływać trening i poddawać się badaniom gdyby nic mu nie było?
Jutrzejszy trening odwołany, więc raczej pozamiatane. Nie widzę tu szans przy takiej drabince i w tej fazie turnieju.
To dopiero są produkty umysłu, świadczące o bezgranicznym zaufaniu do błazenady Novaka, bo jeśli on tak powiedział, to tak jest! :]
Wyrażenie "NAWET JEŚLI" w swej istocie zawiera pewną dozę przypuszczeń i nawet nie wiesz jak bardzo jestem szczęśliwa, że się pomyliłam w swoich pesymistycznych prognozach co do dalszego udziału Novaka w jego ulubionym turnieju. Mało tego, wstyd mi, że nie doceniłam jakim upartym i zdeterminowanym skurczybykiem jest mój Serb i jak dobre prochy przeciwbólowe mu tam serwują. :]
Co do reszty, no cóż, trudno żebym nie miała zaufania do tego, co ulubiony zawodnik mówi o stanie swojego zdrowia, nie uważasz? Co więcej, obserwując i analizując jego tenis od lat, jestem w stanie ocenić na ile jego gra odbiega od normy od połowy trzeciego seta trzeciej rundy i nie bazuję tu tylko na tym co widzę na korcie, ale też na statystykach jego meczów. Ponadto, jeśli ów zawodnik od tegoż meczu odwołuje wszystkie treningi z wyjątkiem przedmeczowych rozgrzewek to co z tego wynika? Że mu się nie chce, czy że się oszczędza z jakichś tajemniczych powodów ? Zostawiam Ci tę zagadkę do rozszyfrowania z nadzieją, że tym razem wysilisz się na coś więcej niż standardowy tekst o pajacowaniu.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

A Ty dalej wierzysz w te gierki Zgonovic'a? 🙂 Czas przejrzeć na oczy - co turniej to nowe kontuzje, pajacowanie, grymasy bólu, łamanie rakiet i nagłe powroty do normy. Brak bólu, gra bez szwanku. Słabe to.
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
grzeszajac
Orator
Orator
Posty: 504
Rejestracja: 20 lis 2011, 20:51
Lokalizacja: Łańcut

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

trainterr pisze: 17 lut 2021, 21:48 A Ty dalej wierzysz w te gierki Zgonovic'a? 🙂 Czas przejrzeć na oczy - co turniej to nowe kontuzje, pajacowanie, grymasy bólu, łamanie rakiet i nagłe powroty do normy. Brak bólu, gra bez szwanku. Słabe to.
Ale przecież Djokovic tak grał od zawsze. Proponuję poczytać to forum 5, 10 lat temu... Djokovica się kocha albo nienawidzi.
Słabe jest to, że tak wielu, tak słabo potrafi analizować Djokovica. Już pisała Ayshe, że po statystykach Novaka widać kiedy coś mu naprawdę dolega. Natomiast jego grymasy, pajacowanie, łamanie rakiety... to są dodatki, które mu pomagają w osiąganiu wyznaczonych przez siebie samego celów. Jeżeli zawodowiec łapie się na fochy Djokovica, to może nie powinien być zawodowcem. W dzisiejszych czasach o tym czy jest się mistrzem, decydują nie tylko predyspozycje sportowe, ale masa innych detali. Do tych detali należy także wojna psychologiczna, ze samym sobą jak i rywalem.
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Można być Mistrzem bez takich gierek i innych kombinacji alpejskich 🙂

Nikt z zawodowców nie nabiera się na te jego tanie chwyty, oprócz jego kibiców. Wygrywa, bo jest skuteczny aż do bólu w tym co robi. Do tego jeszcze dochodzi przygotowanie fizyczne oraz niebywałe umiejętności tenisowe.

Bez dwóch zdań Djoković jest mega dobry, ale ze względu na jego gierki i cyrki - jest też mega irytujący.
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Rzecz w tym, że niektórym siadło na głowę 3x40:15 i nieważne są statystyki, przebiegi meczów, informacje o tym, co się dzieje z zawodnikiem w trakcie turnieju, ( znowu nawiążę do tych nieszczęsnych odwołanych treningów) więc mamy to co mamy, czyli cykliczny kabaret skeczów męczących. No, ale skoro w XXI w. są ludzie, którzy wierzą, że Ziemia jest płaska, to nic mnie już nie zdziwi.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Djokovic robi trochę szopkę, ale to wchodzi w reguły gry. Na pytanie czemu nie trenował w dniu wolnym powiedział, że nie potrzebuje, nie wymigiwał się jakimiś mięśniami. A że przy okazji mięśnie odpoczną, to chyba dobrze :-?. tylko niepotrzebnie robi dziury w nawierzchni kortu.
Awatar użytkownika
SevenUP
Senior
Senior
Posty: 2093
Rejestracja: 7 sie 2009, 13:57

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

ayshe pisze: 17 lut 2021, 19:36 Napisałeś kolego, że Cipas CELOWO przerżnął dwa pierwsze sety, bo STWIERDZIŁ, że nie da rady zagrać na max meczu na pełnym dystansie.. Wygląda na to, że nie tylko nad logiką musisz popracować, ale też nad stylem w jakim przelewasz swoje złote myśli na tym forum, bo domyślam się, że być może chciałeś napisać, że pod koniec z każdego z tych przegranych setów Grek odpuszczał, żeby skupić się na nowym otwarciu?
I dalej: taktyką Tstsipasa było rzucenie sił na ostatnie 3 sety, .. Normalnie odkrycie roku.. ( a miał jakieś inne wyjście?) :D.


Wyrażenie "NAWET JEŚLI" w swej istocie zawiera pewną dozę przypuszczeń i nawet nie wiesz jak bardzo jestem szczęśliwa, że się pomyliłam w swoich pesymistycznych prognozach co do dalszego udziału Novaka w jego ulubionym turnieju. Mało tego, wstyd mi, że nie doceniłam jakim upartym i zdeterminowanym skurczybykiem jest mój Serb i jak dobre prochy przeciwbólowe mu tam serwują. :]
1. Taktyka jest ustalana przed meczem i ew. dopasowywana w trakcie. Nie wiem czy zauważyłaś, ale na RG w 5. secie z Novakiem Grek padł trupem więc obawy o jego kondycje nie są wyssane z palca. Ale widzę, że lubisz się poczepiać słówek bo ja przyczepiam się do wyidealizowanego Serba :D
2. Jest tak uparty i zdeterminowany i obolały, że Zverev który ma tę samą przypadłość nawet brwią nie rusza, a Novak umiera na korcie. Po prostu lubi robić show, nie umniejsza to jego sukcesów, ale nie możesz się dziwić że to drażni odbiorców. Skoro co turniej kilkanaście osób tutaj o tym pisze, wiele osób na portalach społecznościowych, a nawet kilku komentatorów (m.in. Sidor, Furjan, Olejniczak i Celt) którzy bezpośrednio o tym wspomnieli na antenie że to co pokazuje Novak trzeba podzielić na 10 bo nic mu nie będzie w następnym meczu, to raczej nie jesteśmy w sytuacji gdzie ja sobie coś wymyślam, tylko jest to zdanie wielu osób. Naprawdę, oponujesz tak jakby pierwszy raz to się działo, a to już przerabialiśmy kilkanaście razy, a to szyja, a to łupnę piłką w sędzinę, a to wyjadę sobie z kortów bo wiatr wieje, a to zestaw medicalowy z Thiemem w AO, no wiadomo że każdego coś boli i można sobie mentalne gry urządzać ale nie dziw się, że ludzi to irytuje (i nie dlatego że akurat są fanami Nadala czy Federera).
Prince Textreme Tour 100 310
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

arttenis pisze: 17 lut 2021, 19:16
Vivid pisze: 17 lut 2021, 05:34 Muchova w 1/2? Co ja narobiłem :)
A co bylo nieregulaminowego w RG2020? "Wygrana zawsze jest wygraną (uzyskana w sposób regulaminowy)."
A co miałoby być? Nie przypominam sobie by ktoś kwestionował samą wygraną czy regulaminowość organizacji imprezy.
Mylisz pojęcia.
Odpowiedź masz w krótkiej wymianie opinii o IO, tam sobie sami odpowiedzieliście ;)

Osaka powoli zmierza do finału. Ale mecz trwa, seniorka jeszcze nie przegrała ...
I po balu, Osaka :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Interesujący gem serwisowy na mecz dla Brady, bardzo interesujący... rotfl
Domknęła to Amerykanka, choć było bardzo ciężko, 40:15 do bronienia paru bp'ów, ale udało się zamknąć mecz.
Roger- ucz się. :]

Osaka podarowała Williams prezent w postaci bardzo niskiego procentu trafienia pierwszego serwisu. Początkowe 20 minut w wykonaniu Japonki było słabe. Niestety Amerykanka kompletnie tego nie wykorzystała i zagrała chyba swój najsłabszy mecz w turnieju. Nawet odwzorowanie jej meczu z Halep dziś przeciwko Osake mogłoby nie wystarczyć, a co dopiero dzisiejszą dyspozycją.
Osaka w finale i mamy rewanż za ubiegłoroczny półfinał Us Open. Tam panie dały dobry mecz i liczę, że teraz też będzie podobnie. Ostatnie finały u kobiet w Melbourne nie zawodzą.
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Muchova przerżnęła? Przerżnęła?! No jak to się mogło stać???
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

SevenUP pisze: 18 lut 2021, 00:19 1. Taktyka jest ustalana przed meczem i ew. dopasowywana w trakcie. Nie wiem czy zauważyłaś, ale na RG w 5. secie z Novakiem Grek padł trupem więc obawy o jego kondycje nie są wyssane z palca.
I na podstawie tego wysnułeś teorię, że lepiej jak odpuści 2 sety to potem nie padnie i wygra w 5-ciu? No genialne :]
Ciekawe, czy w sztabie Greka o tym wiedzą :twisted:
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

arttenis pisze: 17 lut 2021, 23:32 Na pytanie czemu nie trenował w dniu wolnym powiedział, że nie potrzebuje, nie wymigiwał się jakimiś mięśniami...[..].
Nie potrzebuje.. :::fcplm:::
SevenUP pisze: 18 lut 2021, 00:19 Skoro co turniej kilkanaście osób tutaj o tym pisze, wiele osób na portalach społecznościowych, a nawet kilku komentatorów (m.in. Sidor, Furjan, Olejniczak i Celt) którzy bezpośrednio o tym wspomnieli na antenie że to co pokazuje Novak trzeba podzielić na 10 bo nic mu nie będzie w następnym meczu, to raczej nie jesteśmy w sytuacji gdzie ja sobie coś wymyślam, tylko jest to zdanie wielu osób.
Czemu nie podzielić przez 20? Albo 50? Argumentujesz, że skoro wiele osób mówi, że nic mu nie jest, to należy to traktować jako fakt. Rzecz w tym, że nie jest to fakt, a jedynie opinia. Nie wiem, co zostało zrobione w kwestii rehabilitacji i jakie prochy mu dają. Na pewno jest lepiej, ale nie jest to Novak, który gra swoje maksimum.
SevenUP pisze: 18 lut 2021, 00:19 Naprawdę, oponujesz tak jakby pierwszy raz to się działo, a to już przerabialiśmy kilkanaście razy, a to szyja, a to łupnę piłką w sędzinę, a to wyjadę sobie z kortów bo wiatr wieje, a to zestaw medicalowy z Thiemem w AO, no wiadomo że każdego coś boli i można sobie mentalne gry urządzać ale nie dziw się, że ludzi to irytuje (i nie dlatego że akurat są fanami Nadala czy Federera).
Naprawdę, byłoby łatwiej, gdybyś rozdzielił w swojej ocenie Novakowe wybuchy temperamentu i sytuacje takie jaką teraz przerabiamy.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
Awatar użytkownika
Luqoz
Bywalec
Bywalec
Posty: 77
Rejestracja: 5 cze 2017, 23:52

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Osaka mimo 8 podwójnych błędów serwisowych w 10 gemach i zaledwie 45% trafionego pierwszego serwisu bez większych problemów poradziła sobie z Sereną. Przewaga Japonki w wymianach była bardzo duża. Myślę, że te błędy Amerykanki wynikały z tego, że Williams za wszelką cenę chciała przejmować inicjatywę w wymianach, co przy tak grającej Osace było nierealne. Stawiałem na Osakę przed turniejem i byłbym bardzo zdziwiony, gdyby przegrała ten finał. Aczkolwiek Brady gra na tyle dobrze, że jest szansa na ciekawy finał.

Ciekawe, czy Karatsev Chodzież w jednym secie nawiąże walkę z Serbem...
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Gary pisze: 17 lut 2021, 15:36 jakby cała 3 skończyła z 20 WS-ami, to bym się nie obraził.
To samo sobie wczoraj po porażce Rafy pomyślałem: niech cała wielka trójka ma po 20 WS, niech to będzie sprawiedliwa kwintesencja ich dominacji w tym sporcie :::gd::: .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

TomPL pisze: 18 lut 2021, 09:01 Muchova przerżnęła? Przerżnęła?! No jak to się mogło stać???
Jak to jak? Wrodzona czeska empatia :) Żal jej było Świątek i dołączyła :P
Wystarczy, że grzmoci ją niemiłosiernie bezpośrednio na korcie :lol:

Chodzi też plotka, że powód mógł być inny. Dowiedziała się, że grasz w tenisa i nie wytrzymała presji rotfl

Panowie ruszyli. To ile djokozgonów będzie? :twisted:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
masteix
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 449
Rejestracja: 29 mar 2013, 17:08

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Ktoś wie, gdzie jest stream ze spotkania Djokovic vs. Karatsev? Batman stream coś dzisiaj nie działa :/
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

Vivid pisze: 18 lut 2021, 09:47 Panowie ruszyli. To ile djokozgonów będzie? :twisted:
Ja zaliczę jednego, jak się nie uspokoisz. :wink:
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: WIELKI SZLEM: Australian Open 2021

masteix pisze: 18 lut 2021, 09:52 Ktoś wie, gdzie jest stream ze spotkania Djokovic vs. Karatsev? Batman stream coś dzisiaj nie działa :/
Serio 7,50 zł szkoda na obejrzenie wszystkiego co się dzieje na turnieju? Możesz też puścić zakład za 2 zł u jakiegokolwiek bukmahera i oglądać, w jakości o wiele lepszej niż na streamach.

PS Kto mówił o spacerku Novaka w półfinale? To raczej wygląda na 3-4 godziny łupany O_O

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”