Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 6 lut 2021, 21:08 ... , do zobaczenia w finale, :::e_grd:::
To nie impreza amatorska, nie ma pocieszki ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 6 lut 2021, 21:08
Vivid pisze: 6 lut 2021, 20:37 Ja też pokibicuję - szybki wypad Igi i będzie ubaw :)
OK, wygrywa ten kto dalej zajdzie, Karolína Muchová czy Iga Natalia Świąteková,
Muchova w 1R ma Ostapenko ... , do zobaczenia w finale, :::e_grd:::
Daj sobie spoko z tą czeską gwiazdą :angel: nie warto :/
Iga wcale nie musi wygrać , punkty z 4 rundy AO z ubiegłego roku są ważne do 2022 r , więc powinna grać na luzie nic nie traci.
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Tadek 11 pisze: 7 lut 2021, 15:59 Iga wcale nie musi wygrać, punkty z 4 rundy AO z ubiegłego roku są ważne do 2022 r ...
Iga raczej nie patrzy na punkty, ale ma ambicje wygrać tego szlema, w każdym razie wypaść nie gorzej niż rok temu (4R). Strata punktów jej nie stresuje.
Po meczu z Giorgi będziemy wiedzieli więcej, bo na USOpen 2020 też ładnie zaczęła, a potem męki z Vickery. Na razie wygląda to obiecująco, wygrała choć miała mniej winnerów niż Rus (16 vs. 21, UE 17 vs. 30).
Ale z Giorgi będzie żądna rewanżu.

Właściwie ma dobrą systuację, presja jest na Osakę, Halep, Sabalenkę, Muguruzę. Świątek jest traktowana trochę jako Ostapenko, na razie z niedowierzaniem, dopóki nie “udowodni”, że to nie był jednorazowy wyskok.
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: Iga Świątek

arttenis pisze:dopóki nie “udowodni”, że to nie był jednorazowy wyskok
No bo w sumie jakby nie patrzeć, to był jednorazowy wyskok. Na ten moment Świątek bliżej do Fortuny niż do Małysza. Jak dla mnie ćwierćfinał to będzie już wielki sukces. Iga ma jeszcze czas, wyskok na RG potwierdził, że potrafi ale imo na drugiego wygranego szlema, czy chociaż na półfinał to sobie długo poczekamy...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

kefas pisze: 9 lut 2021, 08:02 No bo w sumie jakby nie patrzeć, to był jednorazowy wyskok. Na ten moment Świątek bliżej do Fortuny niż do Małysza. Jak dla mnie ćwierćfinał to będzie już wielki sukces. Iga ma jeszcze czas, wyskok na RG potwierdził, że potrafi ale imo na drugiego wygranego szlema, czy chociaż na półfinał to sobie długo poczekamy...
Tą wypowiedzią odbierasz mi "sympatyków" ;) rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 8 lut 2021, 19:10 Świątek jest traktowana trochę jako Ostapenko, na razie z niedowierzaniem, dopóki nie “udowodni”, że to nie był jednorazowy wyskok.
Wyskok? Daj boziu wszystkim takie "wyskoki".
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

hohvar pisze: 9 lut 2021, 10:40
arttenis pisze: 8 lut 2021, 19:10 Świątek jest traktowana trochę jako Ostapenko, na razie z niedowierzaniem, dopóki nie “udowodni”, że to nie był jednorazowy wyskok.
Wyskok? Daj boziu wszystkim takie "wyskoki".
A ja bym się zgodził z takim określeniem - Ostapenko oprócz wyskoku na FO właściwie nic nie wygrała, jakąś jedną 250-tkę i tyle.
ps. właśnie Muchova wygrała z Ostapenko 7:5 6:2 ;)
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 8 lut 2021, 19:10
Tadek 11 pisze: 7 lut 2021, 15:59 Iga wcale nie musi wygrać, punkty z 4 rundy AO z ubiegłego roku są ważne do 2022 r ...
Iga raczej nie patrzy na punkty, ale ma ambicje wygrać tego szlema, w każdym razie wypaść nie gorzej niż rok temu (4R). Strata punktów jej nie stresuje.
Po meczu z Giorgi będziemy wiedzieli więcej, bo na USOpen 2020 też ładnie zaczęła, a potem męki z Vickery. Na razie wygląda to obiecująco, wygrała choć miała mniej winnerów niż Rus (16 vs. 21, UE 17 vs. 30).
Ale z Giorgi będzie żądna rewanżu.

Właściwie ma dobrą systuację, presja jest na Osakę, Halep, Sabalenkę, Muguruzę. Świątek jest traktowana trochę jako Ostapenko, na razie z niedowierzaniem, dopóki nie “udowodni”, że to nie był jednorazowy wyskok.
Ambicje to na pewno ma tego nie przeczę żeby nie wypaść gorzej jak w zeszłym roku , ale realizm też trzeba brać pod uwagę. Przeciwniczki też nie śpią i to jest sport , czyli żeby wygrać to musisz i przegrać dopóki nie osiągniesz takiego stopnia powtarzalności że rywalki za tobą nie nadążą . Nie łudź się , Iga jeszcze nie jeden mecz przegra ma dopiero 19 lat. Serena też w jej wieku przegrywała i większość zawodniczek zaczęła wygrywać Szlemy w późniejszym wieku. Nie pompujmy balona , niech tylko dobrze gra i się rozwija. Co do niedowierzania , to ja trochę czytam media zagraniczne i jest na razie na fali i wymieniana w pierwszej piątce czy dziesiątce do tytułów Szlemowych , chociaż jest przez wielu kwalifikowana jako pewna na clay , czyli glinę ale przywołują ciągle jej spotkania z Woźniacką w Toronto czy Osaką an US na twardych kortach . Jej nazwisko ciągle jest obdarzone dużą sympatia publiczności i internautów zagranicznych , oprócz swoich graczy.
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

No i po Giorgi, z dużej chmury mały deszcz. Podobno kontuzjowana i papa Sergio krzyczał przy 3:2 w 1-szym secie, żeby poddała mecz. Ale ona chciała sprawdzić ile da radę. W 2-gim secie było trochę napięcia, ale Giorgi nie stać było na więcej.

Teraz Fiona Ferro (WTA 46), bardziej utytułowana od Igi , wygrała dwa (2) :::no.I::: :::no.I::: pełnosprawne turnieje WTA (Iga 0), a w ITF pokonała w finale samą Muchovą :::A!A!A::: . Dużo grała przed FO2020. To jest taka Fręch tylko bardziej solidna i dokładna, wymęczy mecz do końca, lepsza na mączce. Baseliner który rusza do siatki, ale do solidnie przygotowanych piłek.
Rybakina miała nawet przełamania, ale nieruchawa i wolna, przegrała brakiem inicjatywy.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 10 lut 2021, 17:21 Podobno kontuzjowana i papa Sergio krzyczał przy 3:2 w 1-szym secie, żeby poddała mecz.
A to w pierwszym secie było w którymś momencie 3-2? Wydawało mi się, że jak włączyłem to było 5-1...
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Iga Świątek

Ciekawy wynik: kwalifikant Karacew vs Gerasimow 60, 61, 60... Gema ugrał. 😉
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

hohvar pisze: 10 lut 2021, 18:01 Ciekawy wynik: kwalifikant Karacew vs Gerasimow 60, 61, 60... Gema ugrał. 😉
Nie pomyliły Ci się tematy ?
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Gary pisze: 10 lut 2021, 17:44
arttenis pisze: 10 lut 2021, 17:21 Podobno kontuzjowana i papa Sergio krzyczał przy 3:2 w 1-szym secie, żeby poddała mecz.
A to w pierwszym secie było w którymś momencie 3-2? Wydawało mi się, że jak włączyłem to było 5-1...
Rzeczywiście, w 2-gim secie, Camila właśnie wyszła na prowadzenie 3:2. Pokazuje ręką na nogę.

ObrazekObrazek
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Iga Świątek

Ale pokazuje na prawą nogę! A może pyta "jak tam bandaż, trzeba poprawić?" ;)
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

Nie wierz tym seksistom z logiem " baby do garów " zawsze znajdą jakaś wymówkę , a to szlem nie pełnosprawny a to boli nóżka ,ja tu jestem nowy , ale dziwie się że tyle lat ich tolerujecie , takich szowinistów męskich .
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Iga Świątek

Tadek 11 pisze: 10 lut 2021, 19:56 Nie wierz tym seksistom z logiem " baby do garów " zawsze znajdą jakaś wymówkę , a to szlem nie pełnosprawny a to boli nóżka ,ja tu jestem nowy , ale dziwie się że tyle lat ich tolerujecie , takich szowinistów męskich .
Od "loga" (cokolwiek w tym kontekście to oznacza) "baby do garów" proszę się odczepić. To ja mam to hasło jako forumową rangę, a nie produkuję tu żadnych bredni o niby szlemach, a wręcz przeciwnie, raczej je zwalczam.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Tadek 11 pisze: 10 lut 2021, 19:56 ... zawsze znajdą jakaś wymówkę , a to szlem nie pełnosprawny a to boli nóżka ,ja tu jestem nowy ...
Spokojnie, ja się zupełnie tym nie przejmuję co sobie inni znawcy i znafcy piszą. Czasami też napiszę jakąś głupotę, ale to wchodzi przecież w reguły gry. Chyba że w regulaminie forum jest zapisane, że to sędzia ma nie tylko racje, ale też jest najmądrzejszy :) Ciekawe byłoby zastąpienie moderatorów przez jakieś elektroniczne "forum hawk eye" ;-P
A z tą nóżką to taka sympatyczna ciekawostka, Giorgi ostatnio cienko przędzie i Sergio musi dbać o nogi córki. To nie umniejsza udanego rewanżu Igi, ale też pokazuje że czegoś Camilii brakowało i nie było warto ryzykować głębszej i dłuższej kontuzji, tym bardziej, że szanse na zwycięstwo Giorgi były nikłe.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Tadek 11 pisze: 10 lut 2021, 19:56 Nie wierz tym seksistom z logiem " baby do garów " zawsze znajdą jakaś wymówkę , a to szlem nie pełnosprawny a to boli nóżka ,ja tu jestem nowy , ale dziwie się że tyle lat ich tolerujecie , takich szowinistów męskich .
Zawsze stałem na stanowisku, że jak zawodnik wychodzi do gry to oznacza, że zgłasza 100 procent gotowości. I potem nie ma wymówek.
Nie zmienia to jednak faktu, iż jak gra z urazem, to ta jego dyspozycja nie jest pełna i optymalna. Wiedzą to ci, którzy w tenisa grają, na korcie, a nie PlayStation ...

A jeżeli chodzi o pseudo "RG20" to cóż, musisz z tym żyć :lol:

Hasło - baby do garów popieram od zawsze ;), szczególnie jak wymiata je z kortów i ich nie zajmują :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Iga zatrudniła "profesjonalistów", CAPSLOCK AŻ BOLI! :::A!A!A:::
https://igaswiatek.pl/en/fanbase-2/
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 11 lut 2021, 14:45 Iga zatrudniła "profesjonalistów", CAPSLOCK AŻ BOLI! :::A!A!A:::
https://igaswiatek.pl/en/fanbase-2/
Nie bardzo rozumiem, o co Ci chodzi (jak zwykle zresztą...).
Strona wygląda bardzo schludnie, a ten "capslock", o który tak robisz lament to wcale nie capslock, a rodzaj użytej czcionki, zatopiony prawdopodobnie w skrypcie, który automatycznie publikuje twitterowe wpisy Igi.

Ale być może mam za mało wspólnego z marketingami :)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”