Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 17 sty 2021, 11:28
Czyli jak zacznie przegrywać
Czyli coś tam jednak wygrała? O_O rotfl

Może jednak katastrofa, czy wciąż zamach :tired:?
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
RatRace
Weteran
Weteran
Posty: 1989
Rejestracja: 26 gru 2007, 16:50
Lokalizacja: Katowice

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 17 sty 2021, 11:28 Widzę tu dość "niebezpieczne" koło ratunkowe :twisted:
Czyli jak zacznie przegrywać z kretesem to klakiernia odtrąbi, że to nie ona, to rakieta? rotfl
Nie no, w sumie dobry pomysł :::gd:::
Vidziu Złoty, Ty jako taktyk i szermierz słowa, znawca taktyk wszelakich, zwłaszcza tych wymijająco, okrążająco maskujących, sam doskonale powinieneś wiedzieć, że bez dobrego dupochronu nie ma co się z okopów ruszać, bo może się zdarzyć, że zabłąkane słowo jakieś usiecze sławę Twoją.

Więc Ty, taki wytrawny znawca tematu nie powinieneś ganić innych za to, że zdążają drogą Twoją. Zaprawdę powiadam Ci, nie bądź hipciokrytą.

Sam przyznasz, że numer z Rolandem Garrosem, który w umyśle Twoim stał się "nie Rolandem Garrosem" jest jednym z lepszych w fachu. Myślę, że Schopenhauer by się radośnie uśmiechnął. Nie wspomnę o Arystotelesie, którego zasadę tożsamości tak wspaniale wyrzuciłeś na śmietnik.

:wink:
"Don't hurry, don't worry, you're only here for a short visit, so be sure to smell the flowers along the way."

Walter Hagen
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

hohvar pisze: 17 sty 2021, 15:35
Vivid pisze: 17 sty 2021, 11:28
Czyli jak zacznie przegrywać
Czyli coś tam jednak wygrała? O_O rotfl
W kontekście zmiany sprzętu ;) Kogo chciałeś nabrać czy na to kupić, niepełnosprytnych? rotfl
Jest jednak różnica - przegrywać, a przegrywać z kretesem, nie? :)
RatRace pisze: 17 sty 2021, 16:27 Vidziu Złoty, Ty jako taktyk i szermierz słowa, znawca taktyk wszelakich, zwłaszcza tych wymijająco, okrążająco maskujących, ...
Wolę - Platynowy :) Ale lizusostwo Twoje odnotowane :)
RatRace pisze: 17 sty 2021, 16:27 ... sam doskonale powinieneś wiedzieć, że bez dobrego dupochronu nie ma co się z okopów ruszać, bo może się zdarzyć, że zabłąkane słowo jakieś usiecze sławę Twoją.
Zła koncepcja w założeniu. Lepiej w ogóle z niego nie wychodzić i kogoś posłać :P A tak już zupełnie "w ogóle" to najlepiej do tego okopu nie trafić ;)
RatRace pisze: 17 sty 2021, 16:27 Sam przyznasz, że numer z Rolandem Garrosem, który w umyśle Twoim stał się "nie Rolandem Garrosem" jest jednym z lepszych w fachu. Myślę, że Schopenhauer by się radośnie uśmiechnął. Nie wspomnę o Arystotelesie, którego zasadę tożsamości tak wspaniale wyrzuciłeś na śmietnik.

:wink:
Myślę, że jest jednak coś lepszego :P Coś, co jeszcze bardziej "wznieca" opozycję :)
Bardziej nie mogą przeboleć, a raczej brak im argumentów, że określiłem rzeczoną Najmanem damskiego tenisa rotfl
I nadal to podtrzymuję :P Przecież póki co pięknie się zgadza. Wygrała jakiś pseudo "RG". Jakiś tytuł jest, nie można zaprzeczyć, no ale wiadomo ... ;)
Najman też miał pas mistrza jakiejś Federacji. Jakimś mistrzem zatem był, nie można zaprzeczyć, no ale wiadomo ... ;)
Oj, zauważam "pewne" podobieństwo. rotfl rotfl rotfl

Ale jest światełko w tunelu. :::gd::: Najman to już niczego wielkiego w sporcie nie wywojuje, a Świątek ma praktycznie całe tzw. życie sportowe przed sobą. Czyli ma czas i sporo szans na zmianę mojego jej postrzegania.
Nie polubię jej, nie przypasi mi, ale przynamniej nie będę miał powodów do wytykania braku wyników. ;)
Przecież wiesz dobrze co się będzie działo gdyby nie było jej już w drabince AO21 a nadal pozostawałby tam Muchova. rotfl ;)

;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 3 lis 2016, 07:51 No, widzę potencjał ... na koszyk i sztundki. :P
Tak to zostawię.
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

To może dla równowagi coś pozytywnego i pierwszy wywiad Igi w wieku 15 lat . Znawcy tenisa już wtedy widzieli jej potencjał . W Stanach miała by tka oprawę jak Gauf , Wystarczy spojrzeć na stronę oficjalną AO jak ją reklamują:
https://ausopen.com/articles/news/ao-sp ... coco-gauff
Ale u nas w Polskim piekiełku byłbyś od razu posądzony o klakierstwo , czyli że bierzesz pieniądze od Igi i robisz to interesownie dla pieniędzy a nie ze zwykłej sympatii , Pewnie jak by Ci antagoniści z Viwusiem na czela dostali od niej jakąś kasiorkę to by mieli inną narrację. No cóż na forum tenisowym są i tacy bo jest demokracja.
Oto ten wywiad:
https://www.youtube.com/watch?v=KwKuy0UgEyE
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Marcin_L pisze: 18 sty 2021, 06:03
Vivid pisze: 3 lis 2016, 07:51 No, widzę potencjał ... na koszyk i sztundki. :P
Tak to zostawię.
Poczekamy i zobaczymy ;) Masz rację, teraz to tylko puste przepychanki.
Tadek 11 pisze: 18 sty 2021, 08:09 ..., czyli że bierzesz pieniądze od Igi i robisz to interesownie dla pieniędzy a nie ze zwykłej sympatii.

A spotkałeś się z czymś takim? O_O Pewnie na onecie, tam takich debili można spotkać rotfl
Tak jak komuś może się nie podobać, tak samo może się podobać, w czym problem? Żeby tym co są "za" zarzucać interesowność? To zdrowy absurd. Poza tym tzw. hejterom czy krytykom też się przecież płaci ;), zatem można takim argumentem siec w obie strony :P
Tadek 11 pisze: 18 sty 2021, 08:09 Pewnie jak by Ci antagoniści z Viwusiem na czela dostali od niej jakąś kasiorkę to by mieli inną narrację. No cóż na forum tenisowym są i tacy bo jest demokracja.
Za innych to się nie wypowiem, ale argument kasy dla mnie przestrzelony, nie szukam i nie gonię za nią, nie muszę ...
Nie podoba mi się i jadę po niej z bezinteresownych i czystych pobudek :)
W sumie to mi zwisa, ale lubię szturchać wszelkich patrioto-oszołomów :P

To co, wychodzi na to, że klakierujecie za friko, a moją krytykę sponsoruje ... Muchova? rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Iga już wypuszczona z hotelowej klatki i trenuje na korcie jak młoda lwica.
Czy tylko ta rakieta 🚀(Tecnifibre?) trochę nie za ciężka?,
bo coś wchodzi jej na plecy. A może ręce jeszcze miętkie.
Azarenka odpadła, jest na ścisłej kwarantannie, jako sparringpartnerka będzie
Bolsova.
https://twitter.com/i/web/status/1351455672643293189
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 19 sty 2021, 19:41 Iga już wypuszczona z hotelowej klatki i trenuje na korcie jak młoda lwica.
Czy tylko ta rakieta 🚀(Tecnifibre?) trochę nie za ciężka?,
bo coś wchodzi jej na plecy. A może ręce jeszcze miętkie.
Azarenka odpadła, jest na ścisłej kwarantannie, jako sparringpartnerka będzie
Bolsova.
https://twitter.com/i/web/status/1351455672643293189
Wchodzi jej na plecy? A co masz przez to na myśli? Że dobrze wykańcza uderzenia, tak jak mało kto w tourze już dzisiaj to robi? Co to za brednie w ogóle?

Zawodniczka na tym poziomie nie zmieniłaby rakiety na taką, która jej nie odpowiada. Nie szukajmy taniej sensacji. Ponadto, istnieje coś takiego jak personalizacja. Skoro nawet na poziomie amatorskim można dzisiaj pokusić się na prawie dowolne zmodyfikowanie bazowej ramy, to tym bardziej można to zrobić na poziomie, na którym znajduje się Iga. Powiem więcej - mniemam, że rakieta z parametrami jej odpowiadającymi może nawet zjeżdżać gotowa z linii produkcyjnej. A szata graficzna, co fajnie pokazywał kiedyś El Diablo, nasz sprzętowy, forumowy geek, czasami może mieć niewiele wspólnego z tym, czym faktycznie grają zawodnicy (patrz np. Nadal i jego grę przez lata Babolatem APD bez cortexu, malowanym zgodnie z szatą graficzną aktualnie promowanych modeli).
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Spokojnie, dla mnie może grać i miotłą, nie zamierzam niczego krytykować ani sugerować, ani układać jej treningów. To nie moja rola. Jedynie zauważyłem trochę luźne ruchy, trening na luzie.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 19 sty 2021, 21:45 Spokojnie, dla mnie może grać i miotłą, nie zamierzam niczego krytykować ani sugerować, ani układać jej treningów. To nie moja rola. Jedynie zauważyłem trochę luźne ruchy, trening na luzie.
Na tym polega praca nad techniką. Tak powinno wyglądać granie na najwyższym poziomie oraz na najwyższej dynamice - choć oczywiście wtedy Iga gra z reguły dość sztywno. To m.in. odróżnia prosów od amatorów, że potrafią grać wszystkie te uderzenia na luzie, miękką ręką. W sumie nie ma się czemu dziwić. Na mnie największe wrażenie zrobił na żywo Thiem, którego widziałem na finałach ATP w 2017 roku. Tego kunsztu w tv aż tak nie widać. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Iga Świątek

rafbat pisze: 19 sty 2021, 21:59 ...choć oczywiście wtedy Iga gra z reguły dość sztywno.
W tym fragmencie zdania nie ma nic "oczywistego" :). Uzasadnisz?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Iga Świątek

Tak. Popatrz, w jaki sposób Iga wykańcza uderzenia podczas bardziej dynamicznych wymian, kiedy jest w niedoczasie. Zazwyczaj pojawia się u niej sztywna, mało dokładna "wycieraczka", tj. ruch, przy którym nie wyprowadza rakiety na plecy, a jedynie kreuje rotację nadgarstkiem. O ile zwykle u mężczyzn (np. Kyrgios często tak gra), jest to technicznie względnie poprawne, o tyle u Igi ten rodzaj ruchu jest bardzo często rwany, zatrzymywany. Niemniej jednak działa.

Pozwolę sobie twierdzić, że to jednak oczywiste, jeżeli ma się tyle styczności z tenisem na co dzień co Ty czy ja.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

rafbat pisze: 21 sty 2021, 07:18 Tak. Popatrz, w jaki sposób Iga wykańcza uderzenia podczas bardziej dynamicznych wymian, kiedy jest w niedoczasie. Zazwyczaj pojawia się u niej sztywna, mało dokładna "wycieraczka", tj. ruch, przy którym nie wyprowadza rakiety na plecy, a jedynie kreuje rotację nadgarstkiem. O ile zwykle u mężczyzn (np. Kyrgios często tak gra), jest to technicznie względnie poprawne, o tyle u Igi ten rodzaj ruchu jest bardzo często rwany, zatrzymywany. Niemniej jednak działa.

Pozwolę sobie twierdzić, że to jednak oczywiste, jeżeli ma się tyle styczności z tenisem na co dzień co Ty czy ja.
No męskiego tenisa nie można przenosić wprost na kobiecy. :) Jednak są trochę słabsze od czołówki męskiego tenisa.
Oto przykłady
https://www.youtube.com/watch?v=MCKk3DJtHfE
https://www.youtube.com/watch?v=wPf441b-8Vs
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Już coś czują (Steve T), że będzie drugi szlem tyle, że nie wiedzą kiedy będzie ten "pełnosprawny". :)
https://www.tennis.com/pro-game/2021/01 ... icz/92063/

WTA też sobie przypomniało o naszej agresorce-dominatorce:
https://www.wtatennis.com/news/1986346/ ... at-sphere-
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

arttenis pisze: 25 sty 2021, 19:45 WTA też sobie przypomniało o naszej agresorce-dominatorce:
https://www.wtatennis.com/news/1986346/ ... at-sphere-
Nie chce mi się nawet zaglądać. Ale pewnie piszą o agresji wobec trenera po byciu zdominowaną przez Muchovą. :lol: :lol: :lol:
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Iga Świątek

Fajne linki, dzięki za wrzucenie arttenis.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Vivid pisze: 26 sty 2021, 18:35 ... Ale pewnie piszą o agresji wobec trenera po byciu zdominowaną przez Muchovą :lol:
Trener to może być agresywny, gdy znów będzie się musiał depilować.
już niedługo się przekonamy kto kogo będzie depilował,
czy Iga Muchovą czy kogoś innego.

Zła wiadomość to że w Melbourne teraz upały, nawet 35 stopni.
Druga zła to że mecze Igi będą pewnie o 3-4.00 rano czasu polskiego,
bo atrakcyjność jej meczów wzrosła.
Pozytywne, z nie w samo australijskie południe.
Ale to znaczy zarwane noce, albo rano o 6.00. :::ovrslpt:::

A ta Muchova też ma dobre geny, jej "otec" to kopacz nożny.
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Iga Świątek

To może jeszcze taka zabawa i porównanie forhendu zrobione przez Chińczyków Igi ze słynnymi tenisistkami
Czeskiej słynnej na naszym forum zawodniczki nie chcą porównywać jacyś idioci chyba są ci Chińczycy. :D
https://www.youtube.com/watch?v=1hLlqFbrav4
https://www.youtube.com/watch?v=IMWB6NKnvVs
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Iga Świątek

Tadek 11 pisze: 27 sty 2021, 10:24 Czeskiej słynnej na naszym forum zawodniczki nie chcą porównywać jacyś idioci chyba są ci Chińczycy :D
Są tacy, co twierdzą, że oni chodzą do góry nogami i sikają pod wiatr. Zatem kto wie ... ;) :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
arttenis
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 443
Rejestracja: 2 sty 2021, 20:50

Re: Iga Świątek

Gippsland Trophy, WTA500, tylko $50000 za wygranie, rozgrzewka przed AO21, na drodze:
BYE 1R
Juvan 2R
Alexandrowa 3R
Halep QF
Sabalenka/Muchova SF :dvlfire: :::pure_dev:::
Osaka F
------
Jak grać żeby się nie wyeksploatować ?

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”