Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Cześć
Znów wrócił temat zmiany rakiet.Najpierw o stylu gry , bliżej mi do Serw and Vollej niż basepiner.Czego mi drak w obecnej rakiecie ,rotacja,dynamika, co lubię czucie i komfort kontrola, Idealna rakieta taka która da mi trochę więcej rotacji i dynamiki przy zachowaniu lud delikatnym pidwyższeniu czucia kontroli i komfortu-bezpiecza dla łokcia.
Waga ramy 300do315g, główka max 98cali, balans zdecydowanie na rączkę. Estetyka(bardzo względne) i trwałość malownia nie bez znaczenia. Jak patrzę na używane PSy to daje do myślenia.
Biorę pod uwagę Dunlop Biomimetic F3.0Tour i Wilson Pro Staff 97 z 2015.
Ponieważ nie mam jak ich przetestować proszę o radę.
Oczywiście jeśli Macie inne typu proszę o sugestie(wymienione przeze mnie są stare a technologia idzie do przodu) coś z Head, Babolat może Tecnifibre czy Yonex lub Wilson Blade.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
bezowijki
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 18 kwie 2020, 21:43

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Jeśli łokieć jest głównym wyznacznikiem to polecam Wilson Clash 98. Wersja 98 da Ci trochę kontroli. Ewentualnie Blade v.7 który korzysta z tej samej technologi co Clash. Kup online i przetestuj (masz 14 dni na zwrot). Ewentualnie popytaj się o rakietę demo (niektórzy np. Strefa Tenisa takie maja).
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Wiesz po ostatnich testach Vcorev98 305g mam taką teorię że to nie rama jest problemem dla łokcia tylko twardy naciąg.Ten sam przypadek miałem wciągając Luxiliona do mojego Dunlop A po jednym treningu to wyciąłem bo łokieć bolał.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Ja przesiadłem się z Wilson Pro Staff 97RFA na Wilson Clash 100 (po małej modyfikacji - zmiana owijki bazowej na skórzaną waży 300 g bez naciągu). Dla mnie rewelacyjna rakieta do gry ofensywnej i woleja (gram dużo w debla) z balansem na rączkę. Ważna specyfika Clashów: żeby w pełni poczuć jej walory warto naciągnąć ją z niskim napięciem np. 20/19 kg (tak obecnie naciągam). Moim zdaniem warto, żebyś potestował Wilsona Clash 98, tak, jak radzi Ci kolega wcześniej. Myślę, że bez problemów wypożyczysz ten model do testów w sklepie ATP Pro przy ulicy Traugutta 59 (trzeba wpłacić kaucję). Tam możesz też wypożyczyć np. nowego Blade.
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Roger pisze: 19 lip 2020, 00:04 Ja przesiadłem się z Wilson Pro Staff 97RFA na Wilson Clash 100 (po małej modyfikacji - zmiana owijki bazowej na skórzaną waży 300 g bez naciągu). Dla mnie rewelacyjna rakieta do gry ofensywnej i woleja (gram dużo w debla) z balansem na rączkę. Ważna specyfika Clashów: żeby w pełni poczuć jej walory warto naciągnąć ją z niskim napięciem np. 20/19 kg (tak obecnie naciągam). Moim zdaniem warto, żebyś potestował Wilsona Clash 98, tak, jak radzi Ci kolega wcześniej. Myślę, że bez problemów wypożyczysz ten model do testów w sklepie ATP Pro przy ulicy Traugutta 59 (trzeba wpłacić kaucję). Tam możesz też wypożyczyć np. nowego Blade.
Odradzasz mi Pro Staffa 97? Dlaczego?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Tomkyw pisze: 19 lip 2020, 20:00
Roger pisze: 19 lip 2020, 00:04 Ja przesiadłem się z Wilson Pro Staff 97RFA na Wilson Clash 100 (po małej modyfikacji - zmiana owijki bazowej na skórzaną waży 300 g bez naciągu). Dla mnie rewelacyjna rakieta do gry ofensywnej i woleja (gram dużo w debla) z balansem na rączkę. Ważna specyfika Clashów: żeby w pełni poczuć jej walory warto naciągnąć ją z niskim napięciem np. 20/19 kg (tak obecnie naciągam). Moim zdaniem warto, żebyś potestował Wilsona Clash 98, tak, jak radzi Ci kolega wcześniej. Myślę, że bez problemów wypożyczysz ten model do testów w sklepie ATP Pro przy ulicy Traugutta 59 (trzeba wpłacić kaucję). Tam możesz też wypożyczyć np. nowego Blade.
Odradzasz mi Pro Staffa 97? Dlaczego?
Nie odradzam. Możesz wypróbować i Pro Staff 97 i Clash 98. Problem z tą pierwszą ramą jest taki, że ciężko Ci będzie znaleźć taką ramę (już nie produkowaną) do testów. Z tego, co wiem, z forumowiczów gra nią Rafbat, ale nie jest z Łodzi. Jak prześledzisz blog Jacka iRem, to on swego czasu dużo pisał o wrażeniach z gry Pro Staff 97 (teraz gra Pro Staff 97 RFA). Ja nie byłem zadowolony grając Pro Staff 97 CV, gdyż ten cały Contervail moim zdaniem wypruł znacznie tą ramę z mocy własnej. Przez kilka miesięcy grałem Pro Staff 97L (290 g bez naciągu, z moją modyfikacją 295 g, ale z zupełnie innym balansem, bodajże 325) i kompletenie mi ta rama nie pasowała z powodu balansu.
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Popatrzyłem na Clasha100 na TW i co tu dużo kryć rewelacyjne noty.Nasuwa mi się tu pytanie skoro ona jest taka super to dlaczego Federer gra PS97RFA a nie Clashem właśnie? Pytam na serio bez ironii.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Tomkyw pisze: 21 lip 2020, 05:29 Popatrzyłem na Clasha100 na TW i co tu dużo kryć rewelacyjne noty.Nasuwa mi się tu pytanie skoro ona jest taka super to dlaczego Federer gra PS97RFA a nie Clashem właśnie? Pytam na serio bez ironii.
PS97RFA też ma rewelacyjne noty na TW :D . Dlaczego Federer nie gra Clashem (dygresja - widziałem filmik na You Tube, na którym Federer bardzo zachwalał Clasha i odbił kilka piłek tą ramą, ale to kwestia marketingu i kontraktu na ramy z Wilsonem)? Powody są co najmniej 3: po pierwsze - Clash 100 jest dla Niego za lekki, po drugie - zbyt miękki (sztywność 55 RA, przy około 70 RA w Autograph), po trzecie - porównując do samochodów, zbyt dużo „systemów wspomagania kierownicy” :wink: . Pierwsza przyczyna nie jest wielkim problemem (są cięższe modele: Clash 100 Tour i Clash 98), ale druga i trzecia - już tak i dotyczy to nie tylko Wielkiego Rogera, ale większości wyczynowców. Ponadto zdecydowana większość wyczynowców (singlistów)nie lubi ram wyważonych mocno na rączkę (tak jak Clash), wolą mieć młot z cięższą główką do łupania z głębi kortu (balans 320 lub wyższy). Ramy z balansem na rączkę są rzadkością wśród czołowych singlistów, kojarzę obecnie pięciu: Federer, Wawrinka, Dusan Lajovic, Batista-Agut, Dimitrow. Wśród kobiet ramy wyważone na rączkę to już w ogóle super rzadkość - niby Petra Kwitowa gra Pro Staff 97CV, ale w rzeczywistości to jakiś zupełnie inny model. Jeśli miałbym zobaczyć którąś z wersji Clasha w łapach wyczynowców, to najszybciej wśród juniorów oraz deblistów.
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Dodałbym jeszcze istotną okoliczność, że nazwany przeze mnie „system wspomagania kierownicy” Clasha działa najlepiej przy niskim napięciu strun (np. 20/19 kg), a większość wyczynowców jest przyzwyczajona do zdecydowanie wyższych napięć (Dziadek Federer gdzieś w granicach 27/25 kg).
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Dlatego Clash nie byłby wyzwanie i spróbuję swoich sił z PSem ,a jak nie podołam może pomyślę o Clashu...kto wie
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Tomkyw pisze: 22 lip 2020, 08:32 Dlatego Clash nie byłby wyzwanie i spróbuję swoich sił z PSem ,a jak nie podołam może pomyślę o Clashu...kto wie
Ok, powodzenia :::gd:::
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Rakieta kupiona PS97 2015.Kupię prawdopodobnie drugą do pary jak coś znajdę.Myślałem że umię grać ale trening z trenerką moich dzieci brutalnie to zweryfikował.Co do ramy dobrze uderzony forhand jest kozak jak nie zapomnę o łokciu, slajs baja d backhandów najczęściej jestem spóźniony więc dobrze być nie mogło, serwis do nauki.Generalnir muszę nią ba generalnie pograć regularnie i będzie ok.

Aha trenerka moich dzieciaków stwierdziła że Pro Staffy to dechy czym mnie zaskoczyła bo czucie raczej ma dobre,ale to pewnie coś bardzo subiektywnego.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Dla mnie Pro Staffy, i nie tylko dla mnie, to dechy, potwierdzam.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Vivid pisze: 28 lip 2020, 06:33 Dla mnie Pro Staffy, i nie tylko dla mnie, to dechy, potwierdzam.
Skoro to decha to jakie ramy postawiłbyś na przeciwległym biegunie?
W ocenie portalu Tenis Warehouse zarówno czucie jak i komfort są bardzo wysoko oceniane.Czy deska może być oceniona jako komfortowa?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Dla tych testerów ze słabszą techniką tak, może dawać im odczucie komfortu (źle definiowane).
A co do samego TW, to przede wszystkim sklep. ;) Oni chcą sprzedawać. Pokarz mi jakiś recenzowany produkt zjechany od góry do dołu. Oj, nie znajdziesz ... :) Zawsze są plusy i minusy, ale jakoś więcej plusów.
To się teraz zastanów, na tyle przetestowanych produktów nie ma badziewia? Nie ma czegoś co choćby jeden tester zjechał jak burą sukę? Hm .... :P

Z tego co El Diablo kiedyś pisał to oni na swoim forum - Talk Tennis ładowali bany jak ktoś zaczynał jechać ostro po jakimś sprzęcie jaki był w ich ofercie. To Ameryka, kraj biznesu. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Jakie zatem ramy o główce nie większej niż 98 możecie polecieć jako te komfortowe z dobrym czuciem i manewrowalnością oraz balansem na rączkę?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Tomkyw pisze: 29 lip 2020, 06:33 Jakie zatem ramy o główce nie większej niż 98 możecie polecieć jako te komfortowe z dobrym czuciem i manewrowalnością oraz balansem na rączkę?
Z Wilsonów, jak już pisałem Clash 98. Pro Staffy są bardzo dobrymi ramami, ale są bardzo wymagające, trzeba mieć naprawdę dobrą technikę, żeby mieć satysfakcję z gry. Rzeczywiście sprawiają wrażenie „dechowatości”. Mają specyficzne czucie. Jak już kupiłeś tego PS 97 to pograj nim przez dłuższy czas, a nie kombinuj jak koń pod górkę :D . Radziłbym Ci wciągnąć do tego PS 97 coś miękkiego - mulciaka lub naturala choćby w hybrydzie. Jak grałem PS 97 Autograph to wciągałem na piony naturalny Babolat VS Team 125, a na poziomy Luxillon Alu Power silver 125 z siłą 22/21 kg - ale nie jest to tania zabawa (:].
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Roger pisze: 29 lip 2020, 08:23 Jak już kupiłeś tego PS 97 to pograj nim przez dłuższy czas, a nie kombinuj jak koń pod górkę :D.
Dokładnie. :::gd:::
Skoro już wykonałeś jakiś ruch to dokończ temat. W końcu tenis to sport dla ludzi konsekwentnych i wytrwałych. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Ja PSa nie zamierzam się pozbyć bo lubię wyzwania .A pytam bo z ciekawości wypożyczyłbym tą komfortową ramę do testów. Na tą chwilę wciągnięty Tecnifibre Duramax HD 1,25. Mój stary PWR chyba był zleżały bo po godzinie gry stracił z wyjściowego 24/23kg na 20/21kg.

Trochę pograłem dzisiaj PS z nowym naciągiem.No cóż w porównaniu z Dunlopem to na plus napewno moc poza tym komfort i czucie lepsze w mojej starej rakiecie być może to kwestia niższej wagi i innego układu strun 18x20. Tak jak pisałem mam zamiar zaprzyjaźnić się z PSem bo potencjał ma przeogromny. Mam też nadzieję że łokieć wytrzyma a ja poprawię na tyle swoją grę że symbioza z Wilsonem będzie dawała wiele radochy.

Tak czy inaczej jak ktoś znałby jakąś ramę o bardzo dobrym czuciu i precyzji do 98 to proszę o info.
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: Następca Dunlop 4D AG 300Tour co kupić?

Hej czy poza Wilsonem Clashem mógłby jednak ktoś podać jakiej komfortowe ramy o dobrym czuciu i precyzji do 97/98?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour

Wróć do „Rakiety”