Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Tylko 16 graczy?
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Przy okazji odwołali Madryt, jednak będzie tydzień odpoczynku dla tenisistów ^^

edit: odnośnie Nadala, wytwittował się z US Open, a o W&S Open zapomniał / uznał za zbyt mało istotne by sobie gitarę zawracać? Czy zamierza tam zagrać i wrócić?
Pacio
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 168
Rejestracja: 30 gru 2017, 01:27

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

W skrócie Covid nadzieją next żenów na sukces w szlemie :D
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Zachowanie Djokovica odnośnie US Open jest absolutnie koszmarne. Sweet, sweet money, ściganie największych rywali w liczbie Szlemów... wszystko cudnie, konkurencja się wykrusza, kto by się przejmował jakimś COVID-em.

Młodzież rozumiem jeszcze. Każdy z nich ma ogromną szansę bo stawka się przerzedziła. Ale tak wielka postać musi dawać przykład. Nole pokazuje kolejny raz, że zawsze jest za Federerem i Nadalem, nawet w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji.

Za to Kyrgios od początku koronawirusa pokazuje wielką klasę. Można nie panować nad nerwami, być leniwym i czasem przypajacować na korcie, ale empatia i inteligencja poza nim jest często dużo ważniejsza. Kto by pomyślał, że u Serba tak krucho z tym.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

fortomorrow pisze: 5 sie 2020, 01:11 Zachowanie Djokovica odnośnie US Open jest absolutnie koszmarne. Sweet, sweet money, ściganie największych rywali w liczbie Szlemów... wszystko cudnie, konkurencja się wykrusza, kto by się przejmował jakimś COVID-em.

Młodzież rozumiem jeszcze. Każdy z nich ma ogromną szansę bo stawka się przerzedziła. Ale tak wielka postać musi dawać przykład. Nole pokazuje kolejny raz, że zawsze jest za Federerem i Nadalem, nawet w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji.

Za to Kyrgios od początku koronawirusa pokazuje wielką klasę. Można nie panować nad nerwami, być leniwym i czasem przypajacować na korcie, ale empatia i inteligencja poza nim jest często dużo ważniejsza. Kto by pomyślał, że u Serba tak krucho z tym.
Czy jesteś pewien, że właściwie wybrałeś cele krytyki? Jest impreza i każdy ma prawo decyzji. Jeżeli chcesz krytykować to chyba raczej chciwość organizatorów, to oni nie liczą się z sytuacją.
To tak jak czepianie się zawodników, że od kilku dobrych lat są przemęczeni, jest plaga urazów itd. To też ich wina? A może to jednak wina Federacji bo rozdmuchali ilość nie tylko turniejów (tu bez przesady) co raczej ilość imprez towarzyszących rozgrywkom? Zawodnicy "muszą" bywać i nie ma czasu na właściwą regenerację. Efekty widać na kortach. Ale zamiast pogonić Federacje to krytykuje się zawodników - że coś z treningiem i przygotowaniem nie tak. No bo kasa Misiu, kasa ... ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
fortomorrow
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 907
Rejestracja: 29 sie 2012, 21:45
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Vivid pisze: 5 sie 2020, 05:38
fortomorrow pisze: 5 sie 2020, 01:11 Zachowanie Djokovica odnośnie US Open jest absolutnie koszmarne. Sweet, sweet money, ściganie największych rywali w liczbie Szlemów... wszystko cudnie, konkurencja się wykrusza, kto by się przejmował jakimś COVID-em.

Młodzież rozumiem jeszcze. Każdy z nich ma ogromną szansę bo stawka się przerzedziła. Ale tak wielka postać musi dawać przykład. Nole pokazuje kolejny raz, że zawsze jest za Federerem i Nadalem, nawet w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji.

Za to Kyrgios od początku koronawirusa pokazuje wielką klasę. Można nie panować nad nerwami, być leniwym i czasem przypajacować na korcie, ale empatia i inteligencja poza nim jest często dużo ważniejsza. Kto by pomyślał, że u Serba tak krucho z tym.
Czy jesteś pewien, że właściwie wybrałeś cele krytyki? Jest impreza i każdy ma prawo decyzji. Jeżeli chcesz krytykować to chyba raczej chciwość organizatorów, to oni nie liczą się z sytuacją.
To tak jak czepianie się zawodników, że od kilku dobrych lat są przemęczeni, jest plaga urazów itd. To też ich wina? A może to jednak wina Federacji bo rozdmuchali ilość nie tylko turniejów (tu bez przesady) co raczej ilość imprez towarzyszących rozgrywkom? Zawodnicy "muszą" bywać i nie ma czasu na właściwą regenerację. Efekty widać na kortach. Ale zamiast pogonić Federacje to krytykuje się zawodników - że coś z treningiem i przygotowaniem nie tak. No bo kasa Misiu, kasa ... ;)
Masz słuszność z tym, że lepiej krytykować system niż pojedynczych tenisistów, ale przypadek Djokovica jest inny - on jako postać jest niemal "częścią" tego systemu, człowiekiem, który swoimi działaniami ma realny wpływ na jego działanie. Co więcej, jest tak popularny, że powinien stanowić "role model" dla młodych i jego fanów. Już nawet nie chodzi o pewne zachowania na korcie - to jeszcze bym zniósł bo czasem można dać się ponieść emocjom. Ale przykład McEnroe pokazuje, że wybryki spowodowane emocjami można teraz traktować w kategoriach pewnego żartu, jeżeli poza kortem - jako mistrz, ale przede wszystkim człowiek - pokazujesz inteligencję, klasę i empatię.

U Djokovica nie widzę nic takiego. Innych tenisistów nie krytykuję, co zresztą zaznaczyłem we wcześniejszym poście.
"There are many ways of getting strong, sometimes talking is the best way." Andre Agassi
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Widzę to inaczej. Nie bardzo zgadzam się z nakładaniem na zawodnika takiego obowiązku. W końcu w tym całym systemie to zawodnik jest odpowiednikiem robotnika w fabryce. To od czego jest kierownictwo - tu Federacja? ....
Choć faktem jest, że nic nowego ;) W firmach też często jest tak, że szefostwa daje ciała, ale winnego się szuka wśród robotników :P

Patrzę na to tak, Djokovic to tylko zawodnik. Może nie grać bo finansowo go na to stać. Ale skąd ma te finanse? Ano stąd, że gra, wygrywa, pokazuje się, zdobywa punkty przez co ma ranking i kontrakty. Jak nie będzie grać to ranking w dół, faceta nie ma i co?
To oczywiście echa miesięcy, a nie paru imprez, ale jednak. Układ jest prosty - jest impreza to każdy dokonuje wyboru.

Nie jest tajemnicą, że fanem Serba nie jestem :) Niemniej tu go rozumiem. Facet ma swoje priorytety i cele. Jest blisko dwójki liderów pod względem ilości wygranych singlowych Szlemów, bardzo prestiżowej (chyba najbardziej) kategorii w tenisie.
Młody nie jest, czasu ma mało, wietrzy szansę i chce wykorzystać co się da. Czepiać się go za to?
Gdyby nie ta pogoń to może też by odpuścił. Ale jak w życiu, nie zawsze można mieć wszystko, to często sztuka trudnych kompromisów.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ayshe
Weteran
Weteran
Posty: 1421
Rejestracja: 23 maja 2014, 18:54
Lokalizacja: Olsztyn

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

fortomorrow pisze: 5 sie 2020, 01:11Za to Kyrgios od początku koronawirusa pokazuje wielką klasę.

Rzeczywiście, klasa sama w sobie.
“This means the world to me and I don’t see any limits, I don’t see the end around the corner so I will keep on going,” N. Djokovic (USO 2018)

"Learn to love the hate. Embrace it. Enjoy it. Everyone is entitled to their own opinion and everyone should have one about you. Haters are a good problem to have. Nobody hates the good ones. They hate the great ones." Kobe Bryant
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

fortomorrow pisze: 5 sie 2020, 01:11 Zachowanie Djokovica odnośnie US Open jest absolutnie koszmarne. Sweet, sweet money, ściganie największych rywali w liczbie Szlemów... wszystko cudnie, konkurencja się wykrusza, kto by się przejmował jakimś COVID-em.

Młodzież rozumiem jeszcze. Każdy z nich ma ogromną szansę bo stawka się przerzedziła. Ale tak wielka postać musi dawać przykład. Nole pokazuje kolejny raz, że zawsze jest za Federerem i Nadalem, nawet w podejmowaniu odpowiedzialnych decyzji.

Za to Kyrgios od początku koronawirusa pokazuje wielką klasę. Można nie panować nad nerwami, być leniwym i czasem przypajacować na korcie, ale empatia i inteligencja poza nim jest często dużo ważniejsza. Kto by pomyślał, że u Serba tak krucho z tym.
Moim zdaniem Nadal (który jak wiadomo jest wielkim sportowcem i wspaniałym człowiekiem) właśnie pokazał, że nie rozumie świata i obecnej sytuacji. W swojej wypowiedzi podkreślił, że nie musi grać bo go stać, a Ci, których nie stać mają szansę zarobić. Tyle, że gra 128, a daje to utrzymanie tysiącom ludzi na świecie, którym Rafa pokazał właśnie środkowy palec. Zasłanianie się obawą o stan zdrowia, czy jakakolwiek inna wymówka byłaby w mojej ocenie bardziej na miejscu.

Realia są jakie są. Prawie wszystkie sporty wróciły na agendę i poza kilkoma przypadkami nikt nie pajacuje, że nie chce gdzieś wystąpić (wiadomo, kwestia kontraktów). Fed ma o tyle "szczęścia" z kontuzją, że nie musi podejmować żadnych decyzji...
Ja osobiście cieszę się, że tenis i inne sprawy wracają na właściwe tory. Nie możemy trwać w nieokreślony czas w zastoju, bo nikomu to nic dobrego nie przyniesie. Szczególnie, że ludzie sami nie przestrzegają wszelakich podstawowych zaleceń we własnym zakresie a celebrytów/sportowców by kamieniowali
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

optymista pisze: 5 sie 2020, 21:27 Moim zdaniem Nadal (który jak wiadomo jest wielkim sportowcem i wspaniałym człowiekiem) właśnie pokazał, że nie rozumie świata i obecnej sytuacji. W swojej wypowiedzi podkreślił, że nie musi grać bo go stać, a Ci, których nie stać mają szansę zarobić. Tyle, że gra 128, a daje to utrzymanie tysiącom ludzi na świecie, którym Rafa pokazał właśnie środkowy palec. Zasłanianie się obawą o stan zdrowia, czy jakakolwiek inna wymówka byłaby w mojej ocenie bardziej na miejscu.
To Twoje zdanie. Nie zgadzam się szczególnie z pogrubionymi fragmentami,
Turniej to nie tylko Rafa Nadal. Przymusu gry nie ma. Jego zdrowie, jego decyzja.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

El Diablo pisze: 8 sie 2020, 09:32
optymista pisze: 5 sie 2020, 21:27 Moim zdaniem Nadal (który jak wiadomo jest wielkim sportowcem i wspaniałym człowiekiem) właśnie pokazał, że nie rozumie świata i obecnej sytuacji. W swojej wypowiedzi podkreślił, że nie musi grać bo go stać, a Ci, których nie stać mają szansę zarobić. Tyle, że gra 128, a daje to utrzymanie tysiącom ludzi na świecie, którym Rafa pokazał właśnie środkowy palec. Zasłanianie się obawą o stan zdrowia, czy jakakolwiek inna wymówka byłaby w mojej ocenie bardziej na miejscu.
To Twoje zdanie. Nie zgadzam się szczególnie z pogrubionymi fragmentami,
Turniej to nie tylko Rafa Nadal. Przymusu gry nie ma. Jego zdrowie, jego decyzja.
Zgadzam się z ED-em. Ale od siebie dodam inne pytanie w kontrze - A Nadal to jakaś tenisowa Matka Teresa z Kalkuty czy Joanna d`Arc? I uprzedzając - nie wyjeżdżaj mi tu, że jest gwiazdą to ma obowiązki wobec innych, A niby czemu i na jakiej podstawie? To inni zawodnicy za niego ciężko tyrali na sukces, może sponsorowali go?
Nadal to człowiek wykonujący zawód tenisisty. Tak jak i w innych profesjach - pracuje na siebie i dla siebie. Kieruje się własnym interesem. Inaczej byłby głupi i irracjonalny.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Intryga się zagęszcza vide dokumencik dla zawodników o braku odpowiedzialności organizatorów US Open.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

No przecież jak jest kraj mistrzów pozwów to i muszą być mistrzowie dupochronów ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
optymista
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 28 sty 2019, 15:00

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Vivid pisze: 8 sie 2020, 20:50
El Diablo pisze: 8 sie 2020, 09:32
optymista pisze: 5 sie 2020, 21:27 Moim zdaniem Nadal (który jak wiadomo jest wielkim sportowcem i wspaniałym człowiekiem) właśnie pokazał, że nie rozumie świata i obecnej sytuacji. W swojej wypowiedzi podkreślił, że nie musi grać bo go stać, a Ci, których nie stać mają szansę zarobić. Tyle, że gra 128, a daje to utrzymanie tysiącom ludzi na świecie, którym Rafa pokazał właśnie środkowy palec. Zasłanianie się obawą o stan zdrowia, czy jakakolwiek inna wymówka byłaby w mojej ocenie bardziej na miejscu.
To Twoje zdanie. Nie zgadzam się szczególnie z pogrubionymi fragmentami,
Turniej to nie tylko Rafa Nadal. Przymusu gry nie ma. Jego zdrowie, jego decyzja.
Zgadzam się z ED-em. Ale od siebie dodam inne pytanie w kontrze - A Nadal to jakaś tenisowa Matka Teresa z Kalkuty czy Joanna d`Arc? I uprzedzając - nie wyjeżdżaj mi tu, że jest gwiazdą to ma obowiązki wobec innych, A niby czemu i na jakiej podstawie? To inni zawodnicy za niego ciężko tyrali na sukces, może sponsorowali go?
Nadal to człowiek wykonujący zawód tenisisty. Tak jak i w innych profesjach - pracuje na siebie i dla siebie. Kieruje się własnym interesem. Inaczej byłby głupi i irracjonalny.
Przecież mój post nie odnosił się do decyzji Nadala, tylko do argumentacji, którą użył - a to spora różnica. Oczywistym jest, że to tylko i wyłącznie jego decyzja, niech oszczędza kolana na Paryż :]
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

optymista pisze: 12 sie 2020, 12:35 Przecież mój post nie odnosił się do decyzji Nadala, tylko do argumentacji, którą użył - a to spora różnica. Oczywistym jest, że to tylko i wyłącznie jego decyzja, niech oszczędza kolana na Paryż :]
W tym momencie spokojnie mogę Ci zarzucić nie tyle może hipokryzję i zakłamanie, co przesadną poprawność polityczną ;)
Spokojnie, jesteśmy w Polsce a nie w Stanach :P
Nadal powiedział prawdę. Zarobił tyle, że ma ten luksus, iż nie musi się narażać (ryzykowne starty, nie ze względu na wirus). Jednocześnie jak tych najlepszych, a co za tym idzie i najzamożniejszych, brak, to mogą zarobić ci gorsi z mniej zasobnymi portfelami. To nie Nadala a organizatorów problem jak zarobić na słaboobsadzonej imprezie.
Gdzie zatem widzisz w tych zdaniach brak zrozumienia świata? O_O

Jak wspomniałem - oczywiście, przy turniejach pracuje i zarabia wiele osób, ale co to ostatecznie teraz obchodzi Nadala? On na swoją pozycję zapracował sam i raczej nie ze wsparciem pieniędzy tych konkretnych ludzi zatrudnianych przy imprezie.
Rafa stawia na Paryż. Kalendarium rozgrywek jest takie a nie inne, on też ma takie a nie inne możliwości fizyczne, racjonalnie ocenia szanse i dokonuje słusznego wyboru. Szarpać się na twardym korcie na innym kontynencie? Potem wracać do Europy i grać na mączce? A jeszcze jak wymyślą jakąś kwarantannę i do Paryża nie wjedzie?
Lepiej jechać do Francji i tam trenować, stać go przecież ;)

Zastanów się sam, Ty wybrałbyś USO i potem Paryż? Granie o wszystko? Można, ale to większe ryzyko podwójnej wtopy. A jak wiemy - tenis to gra procentowa :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Myślę, że każdy z Nas będąc na miejscu Nadala postąpiłby tak samo. Ma duże szanse wygrać swoje ulubione Roland Garros, a przy obecnym kalendarzu wyjazd do USA byłby po prostu głupotą. A argumentacja dla prasy nie ma kompletnie znaczenia.
Awatar użytkownika
Walter W.
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 186
Rejestracja: 28 wrz 2018, 10:15

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

A ja myślę, że Rafa by może i pojechał, ale żona mu zabroniła. Oczywiście nie przyzna się do tego oficjalnie, więc wymyśla inne argumenty...

Gdybym był Rafą i miał moją żonę to tak właśnie by było :birch:
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Walter W. pisze: 14 sie 2020, 12:19 A ja myślę, że Rafa by może i pojechał, ale żona mu zabroniła. Oczywiście nie przyzna się do tego oficjalnie, więc wymyśla inne argumenty...

Gdybym był Rafą i miał moją żonę to tak właśnie by było :birch:
Aż tak Cię pogoniła? ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: ATP & WTA - sezon COVID-19

Kurski TV pokazywała dziś finał z Pragi, czy jak polszmatowcy, uprzejmie nie dokończyli imprezy? :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Rozgrywki ATP i WTA”