Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Nike Air Zoom React Ultra Clay

Buty na … wystawę? … :?

No w sumie tak to mogę podsumować. Jak dla mnie piękne wzornictwo, buty są bardzo ładne, tylko je w gablocie postawić.
Tylko co z tego? To kapeć z założenia do ciężkiej (relatywnie) pracy, a nie do wyglądania. :twisted:

Buty są lekkie i bardzo wygodne, to fakt. Tylko niestety na tym kończą się pozytywy …
Przyzwyczajenie się do nich zajęło mi chyba rekordowe 26 godzin gry. O_O :/ O_O :/

Wady "konstrukcyjne" i wyposażeniowe.

Raz - Nike nie żałowało poduszek powietrznych. Przez to podeszwa jest gruba. OK, wzorowa amortyzacja, ale przez to stopa osadzona jest dość wysoko, a jak wiadomo - im niżej tym lepiej. Szczególnie dla ludzi grających intensywnie i na dobrym poziomie.

Dwa - buty nie mają klasycznego języka tylko mają wewnętrzną elastyczną "skarpetkę". W niczym ona nie przeszkadza, jest wygodna. Ale zakładanie butów na stopy jest mocno upierdliwe.

Trzy - otwory na sznurowadła są asymetryczne w osi wzdłużnej buta, schodzą do wewnętrznej krawędzi. W zamyśle ma to poprawić trzymanie i stabilizację stopy (rozwiązanie od lat stosowane w butach m.in. piłkarskich). Czy poprawia? Nie odczuwam tego praktycznie wcale, za to wrażenie po zawiązaniu butów lekko dziwne ...
Miałem podobne rozwiązanie w Filach z lat 90`. Tam było OK.

Cztery - sznurowadła. Są bardzo miękkie, wręcz delikatne. Ciekawe ile pożyją? :twisted: Ale ich wada jest inna - rozwiązują się koszmarnie! :/ I mówię to ja - czyli człowiek, który bardzo mocno sznuruje buty. Oczywiście można sznurowadła wymienić na inne i po sprawie. Tylko czy o to chodzi? ...

Na korcie buty dobrze trzymają stopę, nie ma uślizgów. Dobrze też można się doślizgnąć do piłki.

Ocena końcowa.
Czy te buty to ... totalne tenisowe nieporozumienie? (Skądś znam to sformułowanie .... :lol: :::jezor::: ).
Czy nie można ich w ogóle komuś polecić?
Nie jest tak źle. ;)

To nie są buty dla ludzi grających dobrze w tenisa, ludzi rywalizujących w turniejach czy ligach. Takim ludziom zdecydowanie odradzam ten model!
Zatem komu mogę, nie tyle polecić, co powiedzieć, że jak kupią to będzie OK?
Są to:
- początkujący, weekendowi gracze, ludzie starsi z ograniczeniami ruchowymi. Buty są komfortowe, bardzo dobrze tłumią, na luźne dreptanie świetne.
- lanserzy, którzy więcej na korcie stoją i podpierają się na najnowszym modelu rakiety. :P Buty są bardzo ładne, lansik gwarantowany. ;)
- dla Jakuboto i Garego. Ten pierwszy tenisem nie grzeszy :P to przynajmniej kapciami przykozaczy ;) Ten drugi jest mały i szpetny ;) Grube poduszki Go podwyższą, a piękno butów odciągnie uwagę od Jego szpetności. rotfl

Ja osobiście żegnam się ostatecznie z Nike jeżeli idzie o buty tenisowe, będę kupował Asicsy.
Ostatnio zmieniony 6 maja 2020, 15:45 przez Vivid, łącznie zmieniany 1 raz.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Nike Air Zoom React Ultra Clay

Tylko Wilson.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nike Air Zoom React Ultra Clay

Jakuboto pisze: 1 mar 2020, 12:40 Tylko Wilson.
Tylko z Tesco? :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Nike Air Zoom React Ultra Clay

Znam ten problem z rozwiązującymi się sznurowadłami. Inny model Nike z podobnym rozwiązaniem (niesymetryczne sznurowanie) miał dokładnie tak samo, dlatego nigdy już takich butów nie wybiorę.
Mimo to, jestem wiernym fanem tej marki i ze swojej strony mogę z całego serca polecić Nike Air Zoom Cage 3. Przy najbliższym zakupie wypróbuję kolejną ich wersję, czyli Cage 4.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Nike Air Zoom React Ultra Clay

I to by było na tyle ... :P

Legendarna nietrwałość butów Nike w modelach od kilku dobrych lat w 100% potwierdzona. rotfl
Rozleciały się, no patrzcie :) Na ile starczyły? na jakieś pół roku? I to z przerwą na covid-19, oraz grą również w Styconach.

ŻENADA. :::bd::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Buty”