Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

2 czy 4 węzły czy to ma znaczenie?

Cześć czasami mam po wciągnięciu naciągu 2 czasami 4 węzły przy zakładaniu naciągu jednolitego. Jak powinno się to prawidłowo robić i dlaczego?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: 2 czy 4 węzły czy to ma znaczenie?

Niektórzy się upierają, że na 4 supły jeżeli producent zaleca. Szczególnie pyszczy o to Yonex, kiedyś Head. Osobiście przez lata wciągałem na 2 i miałem to w d...e. Nic się nie działo. Nie wciągamy ram na wartości graniczne lub nawet powyżej.
Sprzedawałem rakiety i Ci, którzy je ode mnie kupowali jeszcze latami nimi grali. Da się wyjaśnić czemu na 4 jest poprawniej i bezpieczniej niż na 2, ale w praktyce (nie tylko mojej) to tylko akademickie dywagacje, nie będę się rozwodził.

Ostatnio wciągam na 4 supły, w sumie nie wiem czemu, jakoś mi się tak przestawiło w głowie. :P Może dlatego, że wróciłem do różnicowania siły naprężenia strun pionowych i poziomych. Wciąganie na 4 supły (dwa kawałki naciągu) przypomina mi by po wciągnięciu pionów zmienić ustawienia maszyny przed wciąganiem poziomów. ;)
O! I tu też stara szkoła mówi, że między pionami a poziomami powinno być 1-2 kg różnicy. A ja przez lata wciągałem tak samo. I co, i nic. :P Tu też da się wyjaśnić, że to nie tak, ale znów praktyka pokazuje coś innego ...

Biorąc pod uwagę częstotliwość wciągania ram przez amatorów i siłę ich gry, to w sumie ma się dowolność, ramy wytrzymają. I tak się je wymienia bo się rozbijają i tracą swoje pierwotne właściwości.
Jak wciąga się ramy 3-5 razy w roku w przedziale 21-25 kg to luuuuuuuuuzik. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: 2 czy 4 węzły czy to ma znaczenie?

Vivid ale wciągając naciąg na dwa supły też chyba można zróżnicować siłę naciągu między pionem a poziomem?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: 2 czy 4 węzły czy to ma znaczenie?

Tomkyw pisze: 25 lip 2020, 20:55 Vivid ale wciągając naciąg na dwa supły też chyba można zróżnicować siłę naciągu między pionem a poziomem?
Oczywiście że można.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Tomkyw
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 173
Rejestracja: 1 sie 2011, 22:13

Re: 2 czy 4 węzły czy to ma znaczenie?

A ja myślałem że 4supły to źle, a tu taka niespodzianka bo to lepiej. 😆Dzięki, wciągam na 4.

Założone choć coś poszło chyba nie tak bo przy 24/23 swobodnie przesuwam struny i nie wracają do pierwotnego położenia.Osoba wciągająca twierdziła że naciąg jest śliski i zaciska go na granicy zgniecenia może to dlatego?
Head Speed MP
Dunlop AG 4D 3hundred Tour

Wróć do „Różności tenisowe”