Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: NTRP 2.5 - czy sprzedawcy są uczciwi?

kefas pisze:Dobra Panowie, to z tych co wymieniłem, które będą najmniej kontuzjogenne? Na co patrzeć? Może wziąć Clasha? :)
Spokojnie, nie panikowałbym z tym, że jakaś rama jest jakoś szczególnie kontuzjogenna. O_O Jeśli już, to ryzykowne na Twoim poziomie zaawansowania technicznego byłyby rakiety bardzo ciężkie, np. Wilson Pro Staff Autograph (340 g bez naciągu). Czytając jakie rakiety testowałeś i którymi TOBIE najlepiej się grało, można wyciągnąć wnioski, że najbardziej pasują Ci ramy z główką 100, ważące około 295-300 g, ze zrównoważonym balansem 320, przeplotem 16/19 i dość sztywne w granicach 70 RA. Takimi ramami są choćby Wilson Burn 100 czy Babolat Pure Aero. Na Headach się nie znam, to działka Vivida. Ja akurat od lat jestem fanem Wilsona. Jeśli nie masz jakiegoś szczególnie emocjonalnego stosunku do producenta ram, to wybierz tą rakietę, którą najlepiej TOBIE się gra. Parametry ramy, które prawdopodobnie Tobie pasują ma z Wilsonów Pro Staff 97L. Grałem tą ramą kilka miesięcy i nie mogłem się do niej do końca przekonać. Myślę, że jeśli zdecydujesz się na Wilsona, to Burn będzie ciekawszą propozycją z uwagi na większą moc własną. Co do Wilsona Clash 100, to nie mogę być obiektywny, bo pokochałem tą ramę od pierwszego uderzenia i gram tymi rakietami od kilku tygodni z wielką radością. :D Jest to rama idealna dla mnie, ale niekoniecznie będzie pasować Tobie. Ma dość specyficzne parametry, jest ultramiękka i przy stosunkowo niskiej wadze jest wyważona na rączkę (balans 310). Dla kogoś grającego jednoręczny bh, uwielbiającego woleje i miłośnika debla, to jest bardzo fajny wybór, ale Ty masz (na razie) prawdopodobnie inne preferencje i potrzeby. O Wilsonie Clash 100 pisałem szczegółowo w wątku Wilson 2018/2019. Aha, jak się zdecydujesz na konkretną ramę i chcesz grywać w turniejach, ligach itp. to warto kupić 2 sztuki, nie tylko dlatego, że jak Ci pęknie struna w ważnym meczu, to masz w zapasie taką samą ramę z tym samym naciągiem, ale także z powodu możliwości znacznego zbicia ceny u sprzedawcy. Poza tym bardzo ważny jest dobór odpowiedniego naciągu do danej ramy, ale....to temat rzeka wielokrotnie poruszany wcześniej na Forum. :)
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: NTRP 2.5 - czy sprzedawcy są uczciwi?

Na początku odniosę się do tego:
El Diablo pisze:Kefas, jeśli chcesz tu dłużej zabawić to zacznij pisać poprawnie - wielkie znaki na początku zdań, polskie znaki diakrytyczne (ą, ę, ś, ć etc.), nazwy własne zaczynane wielką literą itd. itp. etc. :angel:
Tak, chcę zabawić na dłużej :) - tamten post pisany był z telefonu, dlatego wyszło bardziej pokracznie. Ale serio, aż taką wagę przywiązujemy na forum do gramatyki? :)
Vivid pisze: Ale o co ten foch? Nie odnoszę się do Ciebie, to po co się wcinasz?
O nic, zwróciłem delikatnie uwagę, że mi Twój post nie pomógł a to była osobista wycieczka do itor. A wcinam się dlatego, że to wątek założony przeze mnie :angel:

Wracając do tematu:
Udało mi się jeszcze dorwać do potestowania Head Instinct MP i Head Gravity Tour - MP nie było aczkolwiek widzę tu różnicę 10g wagi - zobaczymy jak sobie poradzę. W sobotę pewnie będę podejmować decyzję - nie mogę w nieskończoność grać na wypożyczanych rakietach bo wypożyczający się zdenerwują a grać trzeba. ;) W ogóle złapałem się na tym, że wybieram rakietę jakby to była moja najważniejsza decyzja w życiu - to już jak kupowałem auto czy moto to mniej się nad tym zastanawiałem. :)

Co sądzicie o recenzjach typu https://www.tennis-warehouse.com/review ... eview.html? chodzi mi o te wartości punktowe. Jestem techniczny więc tego typu statystyki do mnie przemawiają najbardziej. Vivid - podobno jesteś od Headów więc może się czegoś od Ciebie dowiem? :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 2.5 - czy sprzedawcy są uczciwi?

kefas pisze:Tak, chcę zabawić na dłużej :) - tamten post pisany był z telefonu, dlatego wyszło bardziej pokracznie. Ale serio, aż taką wagę przywiązujemy na forum do gramatyki? :)
Ortografii... gramatykę zostawiamy raczej w gestii użytkownika. ;-P
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
kefas
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 233
Rejestracja: 8 sie 2019, 08:58

Re: NTRP 2.5 - czy sprzedawcy są uczciwi?

No dobra, po różnych testach zdecydowałem się w końcu na Radicala MP. Czy dobry wybór - zobaczymy. Dzięki za pomoc. :)

Wróć do „Rakiety”