Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Magda Linette

Tadek 11 pisze:No i Magda wskoczy prawdopodobnie na 53 miejsce w rankingu WTA :D i przekroczy barierę 1000 punktów ustępując niewiele Idze w tej statystyce :D
Moja aplikacja pokazuje, że na 44.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Magda Linette

53. 43 jest w race.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Magda Linette

hohvar pisze:
Tadek 11 pisze:No i Magda wskoczy prawdopodobnie na 53 miejsce w rankingu WTA :D i przekroczy barierę 1000 punktów ustępując niewiele Idze w tej statystyce :D
Moja aplikacja pokazuje, że na 44.
Bardzo przydatna aplikacja zmieniająca na bieżąco notowania :D Sorry nie notowania tylko prognozy , bo oficjalne są chyba ogłaszane raz w tygodniu w poniedziałek :D
https://live-tennis.eu/en/wta-live-ranking
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Magda Linette

van basten pisze:Ale, że ceremonii nie pokazali...
Solorze- złodzieje.
Trza było przełączyć na SuperTennis - tam pokazali :)
Tennisowy
Orator
Orator
Posty: 563
Rejestracja: 15 sie 2012, 21:43

Re: Magda Linette

Mnie się zdaje, że w Magdzie nastąpił jakiś pozytywny przełom po meczu z Halep na tegorocznym RG. Mecz przegrany, ale jednak w bardzo przyzwoitym stylu. Od tego czasu Magda gra jakby odważniej i konsekwentniej. Oby ta wczorajsza wygrana dodała jej pewności, bo tego zawsze poznaniance najbardziej brakowało. A przy tym przesympatyczna osoba.
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Magda Linette - nowa gwiazda polskiego tenisa?

Linette od jutra będzie 53 w rankingu, a do top 50 brakuje jej tylko 27 punktów, więc całkiem możliwe, że do tej pięćdziesiątki wejdzie. Z tej okazji taki rodzynek sprzed 9 lat :D :
Vivid pisze:
chiromancja pisze:
Vivid pisze:Pożyjemy zobaczymy, nie wróżę kariery...
Pozwól, że podzielę się swoimi obserwacjami wyników Magdy. Otóż większość z ostatnich pojedynków to były mecze 3 setowe, w tym dużo tie-breaków. Jednak w każdym z nich Magda była górą. To świadczy o jej bardzo mocnej psychice.
Pogadalibyśmy jakby dotarła do powiedzmy pierwszej 50-tki WTA. Ale nie pogadamy bo to nigdy nie nastąpi ...
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Magda Linette

Nasi forumowi guru też się mylą - nie łatwo być prorokiem :oldtimer: Podobnie wieszczyli na temat Radwańskiej i niedoszacowali :]

Linette na ostatnich nogach kończyła turniej w Bronxie a tu już jutro trzeba będzie walczyć i na dodatek debel ze Światek - tu prorokuję wielki łomot od Amerykanek...
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Magda Linette

TomPL pisze:Nasi forumowi guru też się mylą - nie łatwo być prorokiem :oldtimer: Podobnie wieszczyli na temat Radwańskiej i niedoszacowali :]

Linette na ostatnich nogach kończyła turniej w Bronxie a tu już jutro trzeba będzie walczyć i na dodatek debel ze Światek - tu prorokuję wielki łomot od Amerykanek...
Nie łomot, tylko przerżnięcie. :wink: :wink: :wink:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Magda Linette

Spokojnie Tomcio, nie gorączkuj się tak :)
Chyba nie spałeś na tyle na matematyce i wiesz, że 53 to nie 50 lub mniej? ;) To po pierwsze.
A poza tym nie raz pisałem, że bez względu na osobę - wejść gdzieś na chwilę to nie to o czym ja piszę. Utrzymanie się przez jakiś istotny czas, wtedy ktoś jest pełnoprawnym zawodnikiem danej rangi. Pisałem o tym choćby przy okazji Radwańskiej - że mimo krytyki z mojej strony nigdy nie negowałem, że była to zawodniczka Top10 bo utrzymywała się tam bez przerw dobre parę lat.
Magdzie może się udać wejść na ranking 45-50, może i koło 40? Tylko zasadnicza kwestia, jak szybko opuści to grono. Szybko … :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Magda Linette

Vivid pisze:Spokojnie Tomcio, nie gorączkuj się tak :)
Chyba nie spałeś na tyle na matematyce i wiesz, że 53 to nie 50 lub mniej? ;) To po pierwsze.
A poza tym nie raz pisałem, że bez względu na osobę - wejść gdzieś na chwilę to nie to o czym ja piszę. Utrzymanie się przez jakiś istotny czas, wtedy ktoś jest pełnoprawnym zawodnikiem danej rangi. Pisałem o tym choćby przy okazji Radwańskiej - że mimo krytyki z mojej strony nigdy nie negowałem, że była to zawodniczka Top10 bo utrzymywała się tam bez przerw dobre parę lat.
Doprawdy? Z matematyki jesteś dobry (póki co, bo jak Linette wejdzie do tej 50 to ci maturę cofną ;) ) ale pamięć to ci już trochę szwankuje? Pamiętasz np. to:
Obrazek

Ale pocieszę cię - nie tylko ty byłeś złym prorokiem w tamtym czasie, np. ED też wtedy podobne proroctwa głosił ("A Radwańska nie jest materiałem na Top 10 czy półfinał WS.") :twisted:
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Magda Linette

Ekhm, w rankingu LIVE Magda już w top 50:

Obrazek
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Magda Linette

TomPL pisze:Doprawdy? Z matematyki jesteś dobry (póki co, bo jak Linette wejdzie do tej 50 to ci maturę cofną ;))
Strasznie jesteś w gorącej wody kąpany :D Ale cię ciśnie żeby cokolwiek na mnie znaleźć rotfl A tu ciągle niepowodzenia :::yay:::
Z tej bezsilności i desperacji, co jest bardzo zabawne :::gd::: , nawet nieudolnie starasz się manipulować i przywoływać coś co akurat działa na moją korzyść :D
W cytacie jaki prezentujesz jest wyraźne potwierdzenie tego, że jest w Top10, ale tylko w mojej ocenie tam nie powinna być, a jest bo takie było, i jest nadal, WTA. To zasadnicza różnica, ale może tego nie łapiesz w zaślepieniu pogonią za mną ;) Znowu trochę kompromitacja rotfl
Pominę, że się tam wyraziłem co do stanu ówcześnie bieżącego, co, co oczywiste, nie mogło dotyczyć dalszej przyszłości. To również ci "umyka". Czyli wtopa numer 2?
Kumulacja!!! rotfl rotfl rotfl

Jest dobrze :::gd::: :D

Ktoś przywołał moją wypowiedź o Top50. A w następnej wypowiedzi doprecyzowałem:
Vivid pisze:A wracając do zawodniczki, tak jak napisałem, będzie Top50 WTA można pogadać. Takich "talentów" to jest na świecie na pęczki, a miejsca w czołówce światowej ograniczone, to tylko 50 czy nawet 100 pozycji.
Nie ma szans na stabilny pobyt w Top 50 przez minimum nawet 2 sezony.
Nie ma co się tu licytować i gdybać, ja mam czas, on pokaże :)
To oczywiście pominięto bo nie pasuje do koncepcji - dopaść na czymś Vivida rotfl
I co, myślicie że nie wiem co mówiłem? W przeciwieństwie do niektórych wiem …
Owszem, jestem mega leniwy, ale nie liczcie na to, że nie sprawdzę kontekstu. Poza tym, że jestem leniwy, bywam też ciekawy :P, czasem dociekliwy ;)

Czyli znowu nieudolna próba "dorwania" Vivida obnażona rotfl

To co, jak po USO uda jej się wejść do top50 to odpalamy zegar i czekamy te 2 lata do USO 2021? Cambrinus, chciałbyś się odnieść?
Linette 2 lata w top50 bez przerwy przez 2 sezony? O_O Ja jestem mega optymistą, ale nawet ja bym na to choćby złotówki nie postawił.
Ale może się zdziwię? … rotfl

Próbujcie dalej :D, przynajmniej jest zabawa :::gd:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6730
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Magda Linette

Z tobą jest gorzej niż myślałem. Ty nawet nie rozumiesz tego co napisałeś!
"Agnieszka Radwańska nie ma tzw. "papierów" nawet na TOP10 w dzisiejszym tenisie. Jest tam gdzie jest, udało jej się, tylko pogratulować.
Ale już najlepsza 3-tka czy nawet 5-tka jest poza zasięgiem.
"

Nie wiem, na jakim miejscu wtedy była, to nie istotne. Istotne, że twoje powyższe stwierdzenia okazały się bzdurą.
Ostatnio zmieniony 27 sie 2019, 07:51 przez TomPL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Tadek 11
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 26 sie 2018, 14:33

Re: Magda Linette

Marcin_L pisze:Ekhm, w rankingu LIVE Magda już w top 50:

Obrazek
Nie ma się spierać poziom Magdy jest teraz taki że zasługuje na pierwszą pięćdziesiąte w rankingu i tu nie ma co dyskutować z liczbami i punktacją , ale ten wynik jaki powyżej pokazałeś jest chwilowy na parę dni :D Poza tym Magda jednak wylosowała gorzej , bo w następnej rundzie jak wygra ma prawdopodobnie Osake :( w przeciwieństwie do Igi która to ma drogę otwartą do 3 a nawet i do 4 rundy . Ale sport jest sportem i trzeba jeszcze wygrać :D
Lepiej być głupim z nadzieją niż beznadziejnie mądrym
Awatar użytkownika
Cambrinus
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 26 kwie 2008, 22:41

Re: Magda Linette

Vivid pisze: To co, jak po USO uda jej się wejść do top50 to odpalamy zegar i czekamy te 2 lata do USO 2021? Cambrinus, chciałbyś się odnieść?
Linette 2 lata w top50 bez przerwy przez 2 sezony? O_O Ja jestem mega optymistą, ale nawet ja bym na to choćby złotówki nie postawił.
Ale może się zdziwię? … rotfl
Tamten post zostawiłem na za 2 lata. Trzeba stopniować napięcie. :wink:

A tak na poważnie, to wydaję mi się, że top50 przez 2 sezony jest osiągalne, może nie bez przerwy ale z krótkimi wylotami do 6,7 dziesiątki czemu nie? Linette w tym sezonie wykonała chyba jakiś przeskok mentalny i jej gra w tym momencie po prostu wygląda tak, że może ten ranking utrzymać. Przez najbliższy rok będzie miała zaliczkę 250 pkt. co na tym poziomie jest ilością sporą - to prawie 25% jej wszystkich punktów. Pytanie czy uda jej się wykorzystać ten ranking, żeby naciułać wystarczająco dużo punktów, żeby z tej pięćdziesiątki za rok nie wylecieć. Jak dla mnie jest to pytanie otwarte. Z drugiej strony Linette najmłodsza już nie jest i szansa, że przez te 2 lata przytrafi jej się jakiś uraz i pokrzyżuje plany też nie jest mała.

Na marginesie, to wcale nie dziwi mnie twoja opinia sprzed lat 9. Magda prezentowała wtedy tenis przeciętny, nie wyróżniała się niczym szczególnym, a poziom czołówki WTA był wyższy. Bardziej chodzi mi o to, że z prorokowaniem o karierach nastolatek trzeba być ostrożnym, a ty raczej wniosków nie wyciągnąłeś. ;-P
"Człowieczeństwo to szeroka fala Gaussowska. I jeden jej kraniec nie przyznaje się do drugiego." Linia Oporu, J. Dukaj
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Magda Linette

Cambrinus pisze: Bardziej chodzi mi o to, że z prorokowaniem o karierach nastolatek trzeba być ostrożnym, a ty raczej wniosków nie wyciągnąłeś. ;-P
Widzę, że tutaj wszystkie wątki niedługo będą się kręcić wokół proroctw Vivida. Szukanie jakichś haków, pomyłek w przeszłości a przecież te wywody oparte są na zwykłej statystyce. Jak się generalnie głosi tezy, że 95% graczy nic nie osiągnie, to nietrudno uzyskać zadowalający wynik.
Niech Vivid napisze przed drugą rundą kto wygra US Open czy AO 2020 albo kto będzie w TOP10 za rok, to wtedy będzie miało to jakieś znaczenie.
Ale przyznam, że do "rozkręcania" forum jest to niezłe paliwo.
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Magda Linette

CFA pisze:
Cambrinus pisze: Bardziej chodzi mi o to, że z prorokowaniem o karierach nastolatek trzeba być ostrożnym, a ty raczej wniosków nie wyciągnąłeś. ;-P
Widzę, że tutaj wszystkie wątki niedługo będą się kręcić wokół proroctw Vivida. Szukanie jakichś haków, pomyłek w przeszłości a przecież te wywody oparte są na zwykłej statystyce. Jak się generalnie głosi tezy, że 95% graczy nic nie osiągnie, to nietrudno uzyskać zadowalający wynik.
Niech Vivid napisze przed drugą rundą kto wygra US Open czy AO 2020 albo kto będzie w TOP10 za rok, to wtedy będzie miało to jakieś znaczenie.
Ale przyznam, że do "rozkręcania" forum jest to niezłe paliwo.
Zgadzam się. Bo wygląda na to, że implikuje to jakiś niepisany znak równości między "trafnie wytypuję/dobrze przewidzę" a "znam się na tenisie". W zbyt wielu miejscach na forum takie myślenie pokutuje :rolleyes: :]
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Magda Linette

TomPL pisze:Z tobą jest gorzej niż myślałem. Ty nawet nie rozumiesz tego co napisałeś!
…..
Tak jak to czytam to może faktycznie, przez pewną analogię ;), powinienem uwierzyć, że faktycznie do biznesmana Rydzyka z Torunia przyjechał pan Stanisław, bezdomny, dał mu dwa samochody, i umarł … :P
Albo może powinienem uwierzyć, że taki Ziobro to nic kompletnie nie wiedział o jakimś hejtowaniu w jego Ministerstwie? rotfl rotfl rotfl

CFA, ale czy to moja wina, że jak już coś typuję to się nie mylę, a na tenisie się zwyczajnie znam? ... :D

A tymczasem Linettka idzie po kolejną rundę. Dobrze, będzie miała dziewczyna punkty, ogranie w dużej imprezie i zastrzyk gotówki :::gd:::
To może odpalimy ten 2-letni zegar Vivida? :twisted:

Cambriunus, nie można stawiać twardych pewników, ale ja nie wierzę by ona była w stanie utrzymać się w top50 (zakładając, że wejdzie) w ciągłości przez 2 sezony. Życzę jej by się udało, nawet i dłużej, ale dla mnie to jest dalece nieprawdopodobne. Większe szanse dałbym tu Świątek rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
CFA
Orator
Orator
Posty: 654
Rejestracja: 7 mar 2019, 21:13
Lokalizacja: Wrocław

Re: Magda Linette

Vivid pisze:CFA, ale czy to moja wina, że jak już coś typuję to się nie mylę, a na tenisie się zwyczajnie znam? ... :D
Już tam coś wykopali (pomyłki), ale to mało istotne, bo tak jak pisałem szczególnych typowań to sobie nie przypominam. Ale lubię takie pogawędki o tenisie, nawet bez typowań, więc z przyjemnością poczytam, nawet jeśli ktoś się nie zna na tenisie ale pisze z sensem i ciekawie.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Magda Linette

CFA pisze:
Vivid pisze:CFA, ale czy to moja wina, że jak już coś typuję to się nie mylę, a na tenisie się zwyczajnie znam? ... :D
Już tam coś wykopali (pomyłki), ale to mało istotne, ...
Co wykopali? O_O Wszystko obalone, pomówienia rotfl
Ale przynajmniej zabawa była i galeria niepełnosprytnych się powiększyła :::yay:::

Kogo teraz ma Linettka, Osakę? No to raczej będzie na tyle jeżeli chodzi o USO2019. Ale dokąd nie przegra meczowej to cały czas ma szansę ;)
Pyrlandia trzyma kciuki ;), reszta Kraju nie wiadomo :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Zawodniczki i zawodnicy”