Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Head Graphene Touch Prestige S

HEAD GRAPHENE TOUCH PRESTIGE S

Dane techniczne
Główka: 615 cm2 / 95 cali2
Waga (bez naciągu): 295g
Balans: 325mm
Rama: prosta 22mm
Struny:16/19

Prestige to najbardziej zaawansowana linia ram Head-a, najbardziej „zawodnicza”. Kiedyś była traktowana z pewnym „pietyzmem” – jakość wykonania, trzymanie parametrów. Dziś to już historia … Mocna konkurencja i chęć cięcia kosztów wymusza coraz większe ustępstwa. Już dawno zrezygnowano z dodawania do ram pełnych pokrowców (może i OK, i tak ludzie mają termobagi, choć jak ktoś korzysta z serwisu wciągania rakiet to taki pokrowiec był wygodny). Nie ma też już tłumików. Oszczędność poszły jeszcze dalej – na tych ramach nie ma gumek podtrzymujących owijkę na górze rączki (przy sercu). Akurat te gumki od razu wywalałem bo mnie drażnią, ale chodzi o zasady. Ciekawe kiedy dostaniemy ramy bez owijek? :P W końcu każdy używa konkretnego modelu jaki mu pasuje. ;)
Parametry to też dziś delikatnie mówiąc sprawa „umowna” … Ja do sparowania 2-óch ram potrzebowałem porównania 4-ech, czyli naprawdę nieźle (sic!). No i to może tyle tego „punktowania” powszechnego wśród producentów „żydzenia” na czym się da. :P
Co mnie skusiło na ten model? Kogoś kto już od dawna tylko bawi się tenisem? Jedno słowo – waga.
Miałem kiedyś Prestige-a S, grało mi się lepiej niż Radicalem MP. Niemniej 305 gram wobec 295 gram Radicala na korcie robiło różnicę, szczególnie tak po godzinie gry …
Natomiast recenzowany model ma, przynajmniej na papierze ;), wagę Radical-a MP – czyli 295 gram. Różnica jest tylko w balansie, o 5mm (co też robi różnicę).

Rakieta:
Sama rama wizualnie bardzo mi się podoba. Taka niewymuszona, powiedziałbym – elegancja. Czarny mat, chropowaty w dotyku, pokryty czerwonymi napisami i delikatnymi motywami graficznymi. Tak stylowo i ponadczasowo jak dla mnie. Nie lubię jakiejś pstrokatości w malowaniu rakiet. Mnie to rozprasza i drażni.
Powłoka lakiernicza wygląda na solidną i starannie naniesioną. Oczywiście codzienne użytkowanie pokarze jak się sprawdza i trzyma.
Ramy z serii Prestige z literką „S” to ramy, które mają w założeniu być uproszczoną wersją bezkompromisowego kiedyś Prestige-a. Mamy tu grubszą ramę, otwarty przeplot, mniejszą masę. Można powiedzieć, że rakieta do robienia kortowego PR-u. :P
Jak ktoś patrzy z boku kortu to wygląda jak „rasowy” Prestige. ;) A mamy tu ramę przystępniejszą w obsłudze.
W serii Graphene Touch ramę jeszcze odchudzono, o czym wspomniałem.
Są oczywiście jeszcze „prostsze” Prestige-e, ale czy model PWR można brać poważnie? To taka zwykła prezesszufla :P, która malowaniem i napisem ma wspierać ego „wodza” rotfl
Kiedyś, przy recenzji modelu Prestige S z innej serii, zażartowałem, że to „S” to pewnie od słowa „suckers” – leszcze. :) Konkluzja była taka, że to jednak prawdziwy Prestige, tylko taki mniej upierdliwy. ;)

Gra z linii końcowej:
Jak potrafisz poprawnie grać w tenisa to może być to rama dla Ciebie. Niemniej zawsze są jakieś – ale. ;)
Mocne rotacje? Styl hiszpański? Amatorska Wyższa Szkoła Tenisa Balonowego? NIE! NIE!! I jeszcze raz – NIE!!!
Oczywiście da się tą ramą posłać mocny top spin, da się pograć z przystawienia, da się i pobalonować. Tylko generalnie jest to orka na ugorze na dystansie meczowym. Jak ktoś tak gra to zwyczajnie są do tego zdecydowanie bardziej predestynowane narzędzia jak wszelkie patelniowate Babolaty czy zniewieściałe Yonexy. :P
Ta rama daje fenomenalne czucie i kontrolę poparte stabilnością i świetną dynamiką. Z tego co się orientuję to do gry więcej nie trzeba? ;)
Trzeba jednak pamiętać, że jest to rama do gry dynamicznej. Rzeźbiarze powinni się trzymać od niej z daleko, to nie ma sensu. Trzeba grać technicznie i na pełnym zamachu z wyprowadzeniem zagrania ruchem jednostajnie przyspieszonym. Wtedy jest taki bardzo przyjemny „pop” i „mięsiste” wejście/wyjście piłki w/ze strun naciągu, co potęguje poczucie kontroli i stabilności. Jeżeli jednak nie pociągniemy jak trzeba to rakieta też przechodzi w tryb leniwca i zagranie jest, delikatnie mówiąc, takie sobie.
Ta rama nie lubi mocnych rotacji. Można coś takiego zagrać, ale wymaga to solidnego wkładu własnego. Jest to rama do gry zdecydowanie ofensywnej (nie oznacza to wcale biegania do siatki), do dyktowania warunków i prowadzenia gry. To co ona lubi i w czym idealnie się sprawdza, to gra płaska lub liftowana. Wtedy piłka chodzi aż miło. Tak samo slajs, ale też tylko głęboki i ofensywny. Można bez większego wysiłku zagrać świetnego szczura w sam narożnik kortu, GENIALNIE! Return cheap&charge – polecam. ;)
Jeżeli jednak jest to slajs pasywny, spóźniony, na granicy jakiegoś bliżejnieoreślonego czopu, to wtedy wychodzi z tego prawdę mówiąc kicha…
To jest taka rama, która nie daje nic za darmo, idealne przeciwieństwo różnych samograjów (też są potrzebne, to nie zarzut).
Nie można też pominąć właściwości defensywnych tej ramy, lub uznać, że ich nie ma. Tą ramą można się świetnie bronić, lub ostro skontrować. Co więcej, cholernie precyzyjnie skontrować. Tylko tu też należy podkreślić – tylko jeżeli zagramy coś w defensywie, a nie bardziej zasłonimy się rakietą, czy będziemy nią muchy odganiać.
Czy to ofensywa czy defensywa, zawsze trzeba coś od siebie dać, koniec i kropka.

Wolej/Półwolej:
Rama lekka (relatywnie), a na siatce zachowuje się jak pełnoprawny Prestige. Precyzyjna, stabilna, totalna kontrola. I nie ma znaczenia czy wbijamy gwoździa, plasujemy głęboki wolej, czy gramy stopa. Z tą rakietą nie ma ciśnienia, że trzeba kończyć w 1-2 uderzeniach bo potem będzie jakiś problem z utrzymaniem piłki. Problemem możemy być najwyżej my – brak zwinności i szybkości. Jeżeli tylko jesteśmy w stanie sięgnąć piłkę to już dalej będzie OK. Idealna rakieta do debla.
Podobnie z półwolejem, gra się je pewnie i stabilnie. Nie ma tu znaczenie, czy chcemy zagrać płasko i szybko praktycznie pod końcową, czy chcemy miękko wrzucić piłkę tuż za siatkę.

Serwis/Smecz:
Jest odpowiednia masa to i jest stabilność i kontrola. Rama bardzo dobrze i płynnie się prowadzi. Przy serwisie preferowany jest serwis płaski, ewentualnie z małą rotacją. Niby jest układ strun 16/19, ale trzeba się solidnie poskładać i przyłożyć żeby wygenerować dobrego kick-a.

Kontrola:
Sweetspot jest całkiem spory. Do tego nawet jak trafimy poza nim to i tak nie ma radykalnych konsekwencji. Czucia wtedy brak, ale piłka nie idzie jakoś w cały świat. Jeżeli trafiamy jak bogowie tenisa przykazują ;) to kontrola jest taka jaką zawsze oferowała seria Prestige. Poziom jest bardzo wysoki.

Stabilność:
Praw fizyki pan nie zmienisz i nie bądź pan głąb – za klasykiem ;) Jak jest masa to i jest stabilność. Tylko lekkie ramy mają z tym problem. Nawet jak nie trafimy czysto to nic złego się nie dzieje. Rakieta daje o tym znać, ale jest w tym bardzo „pobłażliwa”. ;)

Czucie:
Czy ta rama oferuje czucie? To jest Prestige – to tyle, nie trzeba nic więcej mówić. Jak ktoś tego nie rozumie to … niech zagra tą ramą.

Dynamika:
Profil prosty - 22mm, żadnych udziwnień, klasyka. W teorii za dużo dynamiki z samej ramy być nie powinno. A czy tak jest to … nie wiem :P Zwyczajnie gram na pełnym zamachu z przyzwoitą dynamiką własną. Jak dla mnie ta rakieta oferuje dużo dynamiki, ale co ważne – dynamiki pod praktycznie pełną kontrolą. W końcu stara prawda tenisowa mówi – dynamika jest niczym przy braku kontroli. Nie trzeba się obawiać huknąć ile fabryka dała. Jeżeli wyrzucimy to nie jest to wina kontroli a jakiegoś niedociągnięcia w naszej technice gry. Czyli walić śmiało, nieźle piłka odchodzi. Tylko jak się potrafi grać. ;) Uznam to za dużą zaletę tej rakiety w odniesieniu do grupy docelowej, tej realnej, a nie wydumanej z czyjegoś ego …
Tu trzeba jeszcze powiedzieć jedno – trzeba uderzać. Ta rama gra z nami fair, jak sami dajemy coś od siebie to i ona swoje dołoży. A jak ktoś chce bąki zbijać to i rama przechodzi w tryb kanapowy. Nawet jak gramy z półwoleja to nie może być tylko jakiegoś przyłożenia, ręka ma zapracować i być lekko poprowadzona do przodu. Wtedy efekt jest super. W innym przypadku jest tylko całkiem solidne zagranie bo kontrola i stabilność jest absolutnie zachowana, tylko nie ma kopa.
Podsumowując – jak faktycznie ktoś ma umiejętności potrzebne dla takiej rakiety to nie musi sobie tu zwiększać dynamiki obniżeniem siły naciągnięcia i odpowiednim naciągiem. Rama daje więcej niż trzeba, pod kontrolą!

Manewrowość:
Rama otrzymała w tej edycji wagę Radicala MP. Różnica jest o 5mm w balansie. Prestige S ma też mniejszą główkę od Radicala MP. A jak to się ma do odczuć? Ta rama jest ciut cięższa w odczuciu wobec Radicala MP. Nie jest to znacząca różnica, ale jest wyraźnie odczuwalna. Nie zmienia to faktu, że operuje się nią całkiem wygodnie. Jednak jak dłużej i mocniej się pogra (a do tego ta rama jest) to czuć swoje w przedramieniu. Generalnie trzeba się pilnować by nie zwalniać ręki, nie da się nią tak machać lekko od niechcenia.

Podsumowanie:
Kiedy pojawiła się pierwsza rama z serii Prestige z literką „S” amerykański miesięcznik „Tennis” napisał o niej, że to rama m. in. dla byłych zawodników, którym dziś brakuje tego przysłowiowego pół kroku. W mojej ocenie to sformułowanie wcale się nie przeterminowało. Nadal pasuje idealnie w punkt i oddaje ideę dla jakiej pewnie stworzono tę wersję modelu Prestige.
Jak ktoś chce grać w tenisa tą ramą to zwyczajnie musi mieć na to papiery. Jeżeli ich nie ma i chce zaklinać rzeczywistość jakimiś tanimi sztuczkami to się zwyczajnie przejedzie i będzie się z tą ramą tylko mordował. To jest rama do grania w tenisa, solidnego ofensywnego uderzania. Jak ktoś chce odwalać jakiś baloniarski cyrk to niech sobie kupi wersję PWR, a najlepiej byle jakiego Babolata. :P.
Model „S” to rama dla ludzi, którym tylko ze względów czysto fizycznych, a nie technicznych, nie jest po drodze z pozostałymi prawdziwymi Prestige-ami (czyli nie PWR).
Jest to rama zdecydowanie dla amatorów, ale tych z bardzo dobrą techniką. NTRP 4.0 to absolutne minimum by zakup (świadomy) tej ramy miał sens. Natomiast NTRP 5.0-6.0 pozwali wyciągać z niej to co oferuje, a oferuje wiele … Nie jest to rama do gry zza końcowej z dużymi rotacjami. Jej królestwo to płaska, szybka gra z regularnymi wypadami do siatki. To jest rama dla ludzi bardzo dobrze poukładanych technicznie i chcących tę technikę wykorzystywać. To jest też rama dla tych, którzy kiedyś grali zawodniczo, a teraz im już trochę lat i kilogramów przybyło, ale nie brakuje im wyszkolenia technicznego. Oceniając tę ramę w skali 1-10, daję 9.

PS.: Data publikacji jest przypadkowa. ;) :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Head Graphene Touch Prestige S

PS.: Data publikacji jest przypadkowa. ;) NO NIE WIEM....Tak odpowiada moja teściowa na KAŻDE zdanie twierdzące. Na szczęście odwiozłem ją na Łysą Górę jakąś godzinę temu...Ach te męczące Święta....A ad rem, rakieta na pewno ciekawa i ładna.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Graphene Touch Prestige S

Odwiozłeś teściową? A co, Lublinek nie dał zgody na start, miotła niewymiarowa? :P ;)
No to miałeś pecha, bo pewnie przez całą drogę prowadziła intensywną indoktrynację. :/

Rakieta zdecydowanie ładna, a ciekawa tylko dla niektórych graczy. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Graphene Touch Prestige S

Ja natomiast muszę przyznać nieco bardziej wolę poprzednią wersję – w tej mi tej wagi brakuje trochę. Czucie - tutaj wielkich różnic w stosunku do wersji Graphene i Graphene XT nie ma. Wolę XT, aczkolwiek nowa bardziej tłumi drgania. To cały czas ramy oparte o ten sam mold od wersji YT IG Prestige S - ale co mało kto zauważył - choć wszystkie cały czas mają przeplot 16x19 - to jest on teraz identyczny z tym z ram YT/YT IG Prestige Pro - pierwsza S miała go bardziej otwartego.

Generalnie jestem fanem całej serii Prestige S (i opartych na tych samych ramach od jakiegoś czasu cięższym wersji Pro) od kiedy się pojawiły! Bardzo lubię czucie YT IG Presitge S - chociaż wolę polaryzację wagi, którą HEAD stosuje od czasu Graphene - czyli także i w recenzowanej wersji.

Malowanie wszytkich czterech ostatnich serii rakiet Prestige uwielbiam, więc nic dodać nic ująć.

PS. Babolat Pure Control Tour to spoko rakieta była!
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Graphene Touch Prestige S

Yhr1976 pisze:PS. Babolat Pure Control Tour to spoko rakieta była!
Chyba do smażenia jajecznicy. :P Ale do tego to się idealnie każdy Babolat nadaje. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Graphene Touch Prestige S

Z rakietami Babolata to tak jak z kierunkowskazami w BMW... trzeba mieć/znać/widzieć. rotfl
To nie jest tak, że kierowcy bmw nie używają kierunkowskazów! My ich używamy! Po prostu samochody marki BMW emitują mrugające światło, które jest niewidoczne dla biednych ludzi.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Graphene Touch Prestige S

Nie wiem czy ktoś zauważył, ale amerykański TW nie oferuje Prestige S. Jaki w tym sens dla Heada?

A z innej beczki. Przez lata grałem tymi S-kami Prestige'a – choć wszyscy dookoła mi na nie marudzili – także w racji wagowych w zestawieniu z wersjami Pro (czułem jednak wagę po 45-60min mocniejszej wymiany). Od pół roku gram jednak prostockiem TGT291.2 - czyli mold obecnego Prestige S/Pro. Pomijając wszystkie sprawy dotyczące samej natury prostocków (to może kiedy indziej w dłuższej odsłonie) – wagowo taka moja ulubiona wersja (także taka, którą dam radę grać 3-4h bez chęci zmiany na lżejszą) to obecnie okolice 337g (w tym 10g na overgrip i wibrastop Pacifica). Dlatego po raz pierwszy od lat rozmyślam czy nie spróbować wersji Pro. Edycja Graphene Touch ma sporo mniejszy swingweight niż poprzednia XT (322 obecnie, poprzednia wersja 331).

Vivid – mam dwa pytania?

1 / A jak się grało Tobie tymi Radicalami MP nowymi porównując do starszych (YT/YT IG, Liquidmetal czy Microgel) i samego nowego Graphene Touch Prestige S (jednak się skusiłeś zmienić)? Te Radicale nowe to jednak zupełnie inne ramy.

2 / Grałeś może prostockowymi wersjami Radicali czy Prestige? Jeśli nie, to w sumie ciekaw jestem jakie byłyby Twoje odczucia. Różnie to różnymi modelami jest, jedne są bliżej sklepowych, inne dalej. Trochę trzeba samemu się napracować aby dobrze ustawić dany model dla siebie (w sklepie HEAD nas trochę z tego wyręcza), czasem to jednak winduje wagę sporo ponad sklepowy model.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head Graphene Touch Prestige S

Yhr1976 pisze:...(czułem jednak wagę po 45-60min mocniejszej wymiany)...
Długie masz wymiany. Szkoda zdrowia - staraj się skracać :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head Graphene Touch Prestige S

Jakuboto pisze:
Yhr1976 pisze:...(czułem jednak wagę po 45-60min mocniejszej wymiany)...
Długie masz wymiany. Szkoda zdrowia - staraj się skracać :P.
Ech, gdzie te stare dobre ;) czasy? :P
Za Chruszczowa czy Breżniewa to już byś jechał w bydlęcym wagonie na białe niedźwiedzie. rotfl
logigamer pisze:Z rakietami Babolata to tak jak z kierunkowskazami w BMW... trzeba mieć/znać/widzieć. rotfl
To nie jest tak, że kierowcy bmw nie używają kierunkowskazów! My ich używamy! Po prostu samochody marki BMW emitują mrugające światło, które jest niewidoczne dla biednych ludzi.
Nie wiem, nie mogę mieć BMW. BMW - Bolid Młodzieży Wiejskiej. Ani ja młodzież, ani ze wsi, a i bolidów nie lubię bo są niewygodne. :P
Yhr1976 pisze:Vivid – mam dwa pytania?

1 / A jak się grało Tobie tymi Radicalami MP nowymi porównując do starszych (YT/YT IG, Liquidmetal czy Microgel) i samego nowego Graphene Touch Prestige S (jednak się skusiłeś zmienić)? Te Radicale nowe to jednak zupełnie inne ramy.

2 / Grałeś może prostockowymi wersjami Radicali czy Prestige? Jeśli nie, to w sumie ciekaw jestem jakie byłyby Twoje odczucia. Różnie to różnymi modelami jest, jedne są bliżej sklepowych, inne dalej. Trochę trzeba samemu się napracować aby dobrze ustawić dany model dla siebie (w sklepie HEAD nas trochę z tego wyręcza), czasem to jednak winduje wagę sporo ponad sklepowy model.
Ad. 1 Nie grałem jeszcze Radicalem MP z linii GT. Grałem Radicalem S, to inna bajka. Przy jakiejś okazji zagram MP.
Radicalami MP grałem wszystkimi (poza obecnym GT). LM i YT dość sztywne, bezpłciowe, MG zdecydowanie lepiej, YT IG - dla mnie najlepsza rama serii w historii. Dlaczego Prestige S z linii GT? Bo zawsze grało mi się lepiej Prestige-ami, ale nie chciało mi się machać takim kijem. Model S z serii GT waży 295g, tak samo jak dotychczasowe Radicale MP, i właśnie dlatego. ;) Oczywiście 5mm różnicy w balansie też wpływa na odbiór ramy, ale udałem, że tego nie widzę. :P

Ad. 2 Czy grałem prostockowymi Radkami lub Prestkami? Chyba nie, raczej sobie nie przypominam. Ja generalnie w tenisa to gram, a sprzętem się nie ekscytuję. Dlatego nie szukam rakiet do przetestowania. Jak widzę coś nowego u znajomych, a jest ich sporo, to przy okazji, jak mi się chce i charakter gry pozwala, przeklepię kilka minut. Nie wiem iloma ramami (modelami) w życiu odbijałem, gdzieś pewnie między 150-200. Sam jednak nie eksperymentuję, wiem co potrzebuję i tego się trzymam. Ostrożnie uważam, że mógłbym sobie dopasować lepiej inny model ramy, być może od innego producenta niż Head. Do tego jeszcze modyfikacje indywidualne.
Ale nie ma takiej opcji. Na potrzeby gry rekreacyjnej dla przyjemności nie ma to w ogóle sensu, szkoda czasu.
Dla mnie sensem tenisa jest gra, a nie sprzęt. Sprzęt to tylko narzędzie, wystarczy, że nie przeszkadza ;), więcej nie trzeba przy moim podejściu do gry.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Graphene Touch Prestige S

Bardzo szanuję, że ktoś skupia się tylko na grze w tenisa i unika nadmiernych zmian ramy. Pewnie w jakimś innym życiu dokładnie tak robię ;)

Po dłuższej przerwie i kilku miesiącach spędzonych z prostockiem TGT291.2 - skusiłem się na przetestowanie całej czwórki Prestige S – od IG, poprzez Graphene, Graphene XT oraz najnowszy Graphene Touch. Każda z nich jest nieco inna - ale muszę uczciwie przyznać, że zdecydowanie najlepsze czucie ma czerwona Graphene (nie jest dalekie od IG - ale rama jest spolaryzowana, ale takie lubię w sumie). Gdzieś w innym miejscu tutaj na forum pisałem, że XT ma lepsze czucie, ale to chyba z racji tego, że dawno nią nie grałem (grałem Graphenem Prestige Pro wówczas). XT jest stabilniejsza zdecydowanie, jednak kosztem sztywności ramy. Podobnie zresztą z G Touch, która jest jeszcze sztywniejsza, choć daje nieco więcej informacji zwrotnej, co jest cenne zawsze.
Ostatnio zmieniony 18 cze 2019, 18:43 przez Yhr1976, łącznie zmieniany 1 raz.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: Head Graphene Touch Prestige S

Jakuboto pisze:Nie grałem jeszcze Radicalem MP z linii GT. Grałem Radicalem S, to inna bajka. Przy jakiejś okazji zagram MP.
Radicalami MP grałem wszystkimi (poza obecnym GT). LM i YT dość sztywne, bezpłciowe, MG zdecydowanie lepiej, YT IG - dla mnie najlepsza rama serii w historii. Dlaczego Prestige S z linii GT? Bo zawsze grało mi się lepiej Prestige-ami, ale nie chciało mi się machać takim kijem.
To jestem nieco zdziwiony odbiorem Radicali – Liquidmetal jest nieco sztywny, ale to bardzo dobra rama - chyba najbliższa wraz z i.Radicalem serii Prestige. Natomiast wydaje mi się, że YouTek to poza MicroGelem najbardziej miękka rama w całej serii. Być może nawet bardziej komfortowa niż MG. Jedyną jej wadą (powieloną zresztą później w całej serii tego molda) jest duża niestabilność. Gdy wychodziły, bardzo mi się nie podobały, więc je ominąłem i grałem sporo IG Radicalem Pro i czasem MP. Świetne, choć o ile Prestige IG są poza serią Inteligence najlepsze - tak IG Radicale już tak wyraźnie nie były odbierane jako najlepsze. Tak czy siak – uwielbiam tą serię i dość przerażony jestem kierunkiem jej zmian.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.

Wróć do „Rakiety”