dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Pomoc przy wyborze piłek

Mała zagwozdka Panowie, na dniach muszę zamówić nowy karton piłek. Grałem obecnie Black Code, twarde przy pierwszej grze, później jak najbardziej mi pasowała... I pytanko czy połączyć karton np. 9+9 z Soderlingami (fajna cena w łódzkim sklepie) czy może warto dopłacić do puchy i brać Dunlopy Forty All Court. Bardzo proszę o opinie, pozdrawiam
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Pomoc przy wyborze piłek

Mnie Forty przekonują głównie jakością filcu. Uwydatnia się ona np. podczas gry na bardzo wilgotnym korcie. Piłki nie nasiąkają wilgocią. Black podobno jest produkowany przez Dunlopa i blisko mu do parametrów Forta, Soderlingiem grałem zbyt krótko. Osobiście kupuję Wilsona USO który jest jak VW Golf, niby są lepsze, a i tak wszyscy porównują się do niego. W klubie mojego syna po testowaniu chyba większości piłek zdecydowano że USO w sumie najlepszy, a gra tam prawie 200 dzieci i dorosłych.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Pomoc przy wyborze piłek

W Olsztynie rządzą Wilsony AO, przynajmniej wśród amatorów, wszystkie turnieje i ligi nimi grają. Dla mnie to też najbardziej przyswajalna i przewidywalna piłka. Zwolennicy bezciśnieniowych grają jakimiś Tretornami, ale nie interesowałem się dokładnie jakimi.
O USO mam jak najgorsze zdanie od wielu lat - najpierw jest kamieniowata, a po godzinie/dwóch kapcieje. No chyba że coś się z nimi zmieniło, nie używam już od paru lat i nie widziałem żeby ktoś u nas ostatnio nimi grał. Dunlopy Forty są OK, ale dość szybko traciły na wadze...
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Pomoc przy wyborze piłek

TomPL pisze:W Olsztynie rządzą Wilsony AO, przynajmniej wśród amatorów, wszystkie turnieje i ligi nimi grają. Dla mnie to też najbardziej przyswajalna i przewidywalna piłka. Zwolennicy bezciśnieniowych grają jakimiś Tretornami, ale nie interesowałem się dokładnie jakimi.
O USO mam jak najgorsze zdanie od wielu lat - najpierw jest kamieniowata, a po godzinie/dwóch kapcieje. No chyba że coś się z nimi zmieniło, nie używam już od paru lat i nie widziałem żeby ktoś u nas ostatnio nimi grał. Dunlopy Forty są OK, ale dość szybko traciły na wadze...
Mam dokładnie takie samo zdanie o USO - cena często taka sama jak AO, a jakościowo to dla mnie przepaść.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Pomoc przy wyborze piłek

Prince Nx Tour.
Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Re: Pomoc przy wyborze piłek

W Olsztynie liga u Krzysztofa Malinowskiego jest grana piłkami Tretorn Serie+ Control. To jest ciśnieniowa piłka klasy premium - czyli pozycjonowana klasę wyżej od Wilson US Open. Tretorn Serie+ Control jest też w tej chwili oficjalną piłką PZT, którą rozgrywane są mistrzostwa Polski oraz wszystkie turnieje OTK: https://Babolat-tenis.pl/59-pilki-cisnieniowe-tretorn

Żeby było jasne - dodaję ten wpis jako przedstawiciel dystrybutora Tretorn (i Babolat), żeby było jasne, że Tretorn produkuje nie tylko bezciśnieniowe piłki, które znamy z lat 90-tych, ale też normalne ciśnieniowe. Tretornami jest grany w tym momencie np. challenger Sopot Open http://www.sopotopen.com.
Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
oficjalny dystrybutor Babolat i Tretorn w Polsce
http://www.Babolat.pl
https://Babolat-tenis.pl
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Pomoc przy wyborze piłek

Fakt, że piłki Tretorn Serie+ Control są całkiem fajne. Trzeba być jednak niespełna rozumu, żeby dać za nie 40 zł. Tyger Tenis sprzedaje je w cenie regularnej 25zł/puszkę, a 23zł wychodzi przy zakupie całego kartonu. W tej cenie to ja mam prawie 2 puszki Head ATP Gold albo puszkę świetnych Wilson RF Legacy (i jeszcze na piwo zostaje). Niezłe macie marże :)

Aż mi się przypomniała sytuacje, kiedy w Sokołowie Podlaskim byłem zmuszony zajrzeć do sklepu sportowego, bo okazało się, że nie zabrałem ze sobą piłek. Chyba nigdy nie bolało mnie tak wydanie 40zł - właśnie na Wilson US Open! Btw. była też opcja kupienia na sztuki. Pani nie widziała nic złego w tym, że otworzy puszkę i sprzeda np. 2 piłki :D
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy wyborze piłek

Rafbat - pół biedy jak jesteś pierwszym który z danej puszki kupi 2 piłki a nie tym drugim rotfl.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Pomoc przy wyborze piłek

Jakuboto pisze:Rafbat - pół biedy jak jesteś pierwszym który z danej puszki kupi 2 piłki a nie tym drugim rotfl.
Myślałem, że nikt się nie domyśli :/
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy wyborze piłek

A Pani pewnie z pod lady wyciąga piłki i masz loterię którymi grasz i jak długo były otwarte ;).
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
widget
Senior
Senior
Posty: 2741
Rejestracja: 28 wrz 2010, 07:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy wyborze piłek

Jakuboto pisze:A Pani pewnie z pod lady wyciąga piłki i masz loterię którymi grasz i jak długo były otwarte ;).
Jak z kupnem chleba w piekarni ... zawsze słyszę że świeży.

Nawiasem ja gram tylko piłkami Head ATP Gold od dawna, więc straciłem porównanie z innymi.
Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Re: Pomoc przy wyborze piłek

rafbat pisze:Fakt, że piłki Tretorn Serie+ Control są całkiem fajne. Trzeba być jednak niespełna rozumu, żeby dać za nie 40 zł. Tyger Tenis sprzedaje je w cenie regularnej 25zł/puszkę, a 23zł wychodzi przy zakupie całego kartonu. W tej cenie to ja mam prawie 2 puszki Head ATP Gold albo puszkę świetnych Wilson RF Legacy (i jeszcze na piwo zostaje). Niezłe macie marże. :)
Na naszej stronie internetowej http://www.Babolat-tenis.pl są sugerowane ceny detaliczne producenta. Jesteśmy dystrybutorem i nasz główny kanał sprzedaży to sprzedaż do innych sklepów. Też internetowych, więc nie chcemy im psuć biznesu. A więc zachęcamy do kupowania w Tygerze, na Stefie, Protenisie, Amazingu itp.

BTW na piłkach akurat mamy najgorsze marże - jest to tzw. "kategoria wspomagająca" sprzedaż innych produktów.
Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
oficjalny dystrybutor Babolat i Tretorn w Polsce
http://www.Babolat.pl
https://Babolat-tenis.pl
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pomoc przy wyborze piłek

widget pisze:Nawiasem ja gram tylko piłkami Head ATP Gold od dawna, więc straciłem porównanie z innymi.
A nimi to się teraz da grać? Pytam poważnie. Jak Head je wprowadził to były genialne piłki. Niestety z biegiem czasu strasznie się zeszmaciły. :(
Dawno nimi nie grałem ze względu na powyżej wskazaną sytuację, dlatego pytam, czy się polepszyło.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Pomoc przy wyborze piłek

W klubie w którym organizowana jest trójmiejska liga tenisowa właściciel sprzedaje czarne Soderlingi za 20 złotych/puszka, bardzo uczciwa cena, a same piłki są niezłe. Faktycznie ceny piłek w niektórych sklepach to kosmos, w sieciówkach fatalne US Openy potrafią być za 30+ złotych/puszka, to już jest przegięcie.
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Pomoc przy wyborze piłek

Mówisz o tych?
Soderling All Court Black Edition
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Pomoc przy wyborze piłek

Sody są dobre, tylko ciężkie, więc nie każdy je akceptuje. Ci ze słabszą techniką generalnie na nie marudzą.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Pomoc przy wyborze piłek

Marcin_L pisze:Prince Nx Tour.
W lipcu grałem nimi na turnieju ITF Seniors w Zabrzu. Fruwaki bez kontroli, fatalnie się nimi grało. Może taka partia, ale nie tylko ja narzekałem.

Soderlingi w czarnej puszce niezłe, choć bardziej komfortowe dla amatora będą te w puszce białej.

Dla mnie niedościgniony wzór, choć w tym sezonie tylko raz miałem okazję sprawdzić, to nadal Tecnifibre Club.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Pomoc przy wyborze piłek

Ktoś grał wszystkim rodzajami Soderlingów? Jakie są różnice? Które zachowują się najbardziej przewidywalnie?
Teraz mam Wilsony USO kupione w ST jakiś czas temu i takimi tragicznymi piłkami nie grałem nigdy! Testowane na różnych kortach i nowa piłka jest mega kartoflem (poźniej się rozbija) a każda nie bardzo mocna piłka (taki zwykłe przebicie) oznacza odbicie od mączki w losowych kierunkach - albo kick w górę, ale brak kozła, albo skręt do metra w lewo lub prawo. Niestety kupiłem karton i dziś otworzyłem drugą połowę do koszyka. MASAKRA. Zwykłe ścierwo.
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Pomoc przy wyborze piłek

Jacek już trafnie podsumował
JCz pisze:...Soderlingi w czarnej puszce niezłe, choć bardziej komfortowe dla amatora będą te w puszce białej ...
Ja bym dodał od siebie, że Soderlingi białe są najbardziej zbliżone do Club'ów,jedynie większy odskok mają więc na cegle gra nimi się bardzo dobrze.
Czarne są trochę cięższe od białych.
Dodam jeszcze że bardzo mocno szczególnie białych dotyczy "zasada" otwarcia puszki dzień przed meczem. Wtedy można nimi zagrać a i ze 4 razy. Otwarcie tuż przed grą i po 3 h są do wyrzucenia.
Ja gram teraz tylko Białymi S.
Yonex fan
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Pomoc przy wyborze piłek

Tak przy okazji - zna ktoś "naukowe" uzasadnienie tego, że piłka dłużej zachowuje "żywotność" jeśli wcześniej otworzymy puszkę?

Serio, nie ma w moim pytaniu ukrytego podtekstu. Zbyt wielu porządnych grajków twierdzi, że to kiedy otwieramy puszkę ma znaczenie, żebym to ignorował. Więc pytam o co kaman :). Wyrównanie ciśnień czy coś...?
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem

Wróć do „Piłki”