Aleksandra96
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 8 paź 2017, 23:16

Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

Cześć! :)
Ostatnio, dzięki radom na tym forum zdecydowałam się na zakup tej rakiety:
https://strefatenisa.com.pl/rakieta-ten ... 13644.html
Potrzebuję jeszcze jednej porady - odnośnie naciągu. Jak już wspominałam, jestem bardzo początkująca. Gram najczęściej 2 razy w tygodniu. Najbardziej potrzebuję zwiększenia mocy uderzenia, bo jako drobna dziewczyna grająca z mężczyznami większymi od niej dwa razy są z tym problemy. :D Dobrze byłoby też żeby był dosyć trwały.
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

Naciągu nie polecę bo sam gram jednym od dłuższego czasu. Niech inni pomogą :).
Co do siły to graj spokojnie i siłą przeciwnika. Twoja siła nie jest potrzebna tylko kontrola i spokój.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

Jesteś początkująca, w takim razie o trwałość naciągu nie masz się co martwić. Szybciej go wytniesz (raz na pół roku wypada zmienić ;)) niż strzeli. Co do dynamiki to RPM Blast daje fajną dynamikę. Niemniej ja się trochę mniej naciągami interesuję więc lepiej by polecili coś koledzy, którzy głębiej są w tym temacie, ja nie czuję się tu kompetentny.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

Jeśli RPM Blast to 1.25 grubość - na pewno nie więcej.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

Naciąg grubszy niż 1,25? To chyba na spaghetti :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

Vivid pisze:Naciąg grubszy niż 1,25? To chyba na spaghetti :P
Ja gram 1.17 a i tak nie chce pękać. ;-P
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

Gary pisze:
Vivid pisze:Naciąg grubszy niż 1,25? To chyba na spaghetti :P
Ja gram 1.17 a i tak nie chce pękać. ;-P
Chyba ze śmiechu ... rotfl
Gary, Ty koleżankę to owijki naucz zmieniać. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

Polecę Ci to czym gra/ła moja małżonka (drobna osóbka) i sobie chwaliła. Moim zdaniem grubość naciągu dla Ciebie powinna być mniejsza niż 1,20 mm.
Obecnie gra MSV Focus Hex 1,10 - wystarcza na 3 może i 4 mc gry - bardzo dynamiczny,
Jeśli coś grubszego to MSV Focus Hex Soft 1,15 mm,
Wcześniej grała Weiss Cannon Mosquit Bite 1,16 i też sobie chwaliła (MSV są kanciate i dają więcej rotacji),
Jeśli coś bardziej wytrzymałego to Weiss Cannon Turbo Twist 1,17 mm lub ostatecznie TopSpin Cyber Blu lub Cyber Flash 1,20 mm.
Są to stosunkowo tanie i dobre naciągi. Sam garm MSV 1,10 tyle, że częściej zmieniam.
Yonex fan
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

Ale czemu radzicie dziewczynie, która pisze, że jest początkująca i że szuka mocy (!), naciągi polyestrowe???

Przecież to większego sensu nie ma. Namacha się, a piłka i tak nie będzie chciała jej lecieć i frustracja gotowa.

Moi zdaniem, powinna zacząć od multifilamentu. Wilson Sensation 17 (1.25 mm) albo Head Rip Control 1.25 mm lub 1.3 mm żeby był trochę bardziej trwały, to przykładowe bezpieczne opcje na start.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

Art, początkujący to generalnie zawsze się namacha, a i tak piłka słabo leci. ;) Taki klimat tej gry. :P
Ale bardziej dziwi mnie ta propozycja mulciaka. Przecież to są struny nastawione na komfort i czucie, dynamika za to tam mocno kuleje.
Jedyną fajną dynamikę jaką pamiętam to daje taki "oszukany" mulciak jak Head PWR Fusion. Natomiast RIP Control to jeden z większych hamulcowych ...
Oboma tymi modelami naciągów sporo grałem w przeszłości więc bazuję na doświadczeniach własnych i kolegów, którzy też nimi grali lub je testowali.
Może miałeś na myśli jakąś hybrydę? Ale Koleżance to raczej nie w głowie ;), chce kupić jeden set naciągu i wciągnąć nim ramę (czyli piony i poziomy).
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

PWR Fusion też spoko, moim zdaniem. Każdy (no, prawie każdy...no dobra - większość :) ) multi ma większą dynamikę i komfort (ale gorszą trwałość i spin) od druta. Przecież "skrajny" przypadek naciągu wielowłóknistego to naturalne jelito, a tam czego jak czego, ale mocy to nigdy nie brakowało :).

Ale nie neguję Twoich doświadczeń akurat z Sensation czy z RIP Controlem -wziąłem dwa pierwsze z brzegu z głowy multi i może warto się mocniej zastanowić nad wyborem. Wiem jedno - dla początkującej dziewczyny multi to najbezpieczniejszy wybór.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

Sensation nigdy nie grałem, tu akurat nic nie mogę powiedzieć.
A tak w ogóle to dla początkującego praktycznie każdy niezłej klasy naciąg (bez względu na konstrukcję i materiał) będzie OK. Na tym etapie i tak niewiele on będzie realnie dawał i sam użytkownik też niewiele odczuje.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Aleksandra96
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 8 paź 2017, 23:16

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

Skłaniam się w stronę Head PWR Fusion, ale w sklepie, z którego chcę robić zamówienie, dostępny jest tylko rozmiar 1.30 mm. Nie będzie zbyt gruby?
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

No nie jest to optimum, ale dla osoby zaczynającej przygodę z tenisem nie jest to aż tak istotne. Nie epatowałbym tą nadmierną grubością. Jeżeli nie ma 1,25 to 1,30 na start nie będzie problemem.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

Vivid pisze:Nie epatowałbym tą nadmierną grubością.
To schudnij. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

Aleksandra96 pisze:Skłaniam się w stronę Head PWR Fusion, ale w sklepie, z którego chcę robić zamówienie, dostępny jest tylko rozmiar 1.30 mm. Nie będzie zbyt gruby?
Moim zdaniem za grubo i cienkie mono MSV 1,10 będzie miało podobną dynamikę, ale lepszą kontrolę. Małżonce na początku też założyłem multi i nie była zadowolona (rakieta 275g balans 32,5). Ty rakietę masz z balansem na główkę (34,0 - generuje więcej mocy) dołożysz jeszcze cięższy naciąg co tylko pogłębi efekt, sam naciąg też swoje doda i powstaje problem zmieszczenia piłki w korcie, a raczej nie o to Ci chodzi. Moc wyjdzie z czasem z poprawnej techniki.
Yonex fan
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

Gary pisze:
Vivid pisze:Nie epatowałbym tą nadmierną grubością.
To schudnij. rotfl
Ja przynajmniej wtapiam się w tłum na kortach ;), Ty wyraźnie odstajesz, w obu osiach. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

Aleksandra96 pisze:Skłaniam się w stronę Head PWR Fusion, ...
Ja bym jednak rozważył to co polecał Lechu. Multifilamenty tracą szybciej napięcie, a co za tym idzie, struny zaczynają się przesuwać i przecierać. Także czucie takiego naciągu robi się coraz bardziej "rozmyte". Cienkie co-poliestry wciągnięte w dolnej strefie dla rakiety zalecanego przedziału siły napinającej (-10%), nie zrobią początkujacemu "ała". Ich trwałość i trzymanie napięcia są (zasadniczo) na wyższym poziomie niż w przypadku multifilamentów. A brakującą siłę uderzeń proponuję zrekompensować poprawą techniki (trening). To dobra inwestycja na przyszłość :)
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
rubipatrol
Bywalec
Bywalec
Posty: 59
Rejestracja: 10 lut 2015, 08:52

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

Wszyscy komentujący zdają sobie sprawę, że Pani Ola gra w tenisa od dwóch miesięcy?
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Dobór naciągu Head YouTek IG Extreme Lite 2.0

rubipatrol pisze:Wszyscy komentujący zdają sobie sprawę, że Pani Ola gra w tenisa od dwóch miesięcy?
Tak.
Dla całkowitej jasności , podane przeze mnie naciągi wciągnąć z siłą maksymalnie 22/21, a jeśli bardziej zależy na mocy to 21/20. Moja żona zaczynała od 21/20.
Yonex fan

Wróć do „Naciągi”