aaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 23 lut 2014, 01:13

Rękawiczki

Cześć, grał ktoś może w specjalnych rękawiczkach tenisowych? Często podczas gry w wysokiej temperaturze pocą się ręce, szczególnie przy wyjeżdżonej owijce. Jestem ciekawy czy owe rękawiczki coś naprawdę dają bo z ciekawości próbowałem kilka rowerowych, jednak to nie to.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Rękawiczki

Nie sądzę, aby to miało jakikolwiek sens, bo rękawiczki zmieniają czucie, utrudniają chwyt i i tak się zapocą mocno. Jak się opanuje metodę nawijania owijek, to założenie nowej zajmuje 30 sekund. Ja nawijam zaczynając od odwrotnej strony, więc klej mam na końcu i odpada kwestia klejenia taśmami na końcu. Dwie schną na ławce, jedną grasz i jest wporzo. Mnie inny sposób na za bardzo pocące się ręce nie przychodzi do głowy.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rękawiczki

Pierwsze słyszę o rękawiczkach do tenisa. O_O
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Rękawiczki

aaa pisze:Cześć, grał ktoś może w specjalnych rękawiczkach tenisowych? Często podczas gry w wysokiej temperaturze pocą się ręce, szczególnie przy wyjeżdżonej owijce. Jestem ciekawy czy owe rękawiczki coś naprawdę dają bo z ciekawości próbowałem kilka rowerowych, jednak to nie to.
Rękawiczki do gry w tenisa widziałem tylko w Decathlonie. Opisano je jako utrzymujące komfort przy niskich temperaturach dla wrażliwych osób. O rękawicach na spocone dłonie raczej zapomnij.
Szukaj raczej odpowiednich owijek i zainteresuj się dlaczego pocą Ci się dłonie. (gdzieś słyszałem że może to być niedobór witaminy D)
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Rękawiczki

Pocące się dłonie to temat dla dermatologa. Kolega też miał tego typu problem, dostał jakąś miksturę do smarowania i po problemie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
RoTTeN
Weteran
Weteran
Posty: 1765
Rejestracja: 14 paź 2012, 10:05
Lokalizacja: Miasteczko
Kontakt: Strona WWW

Re: Rękawiczki

Upewnij się też, że masz dobrze dopasowany rozmiar rączki rakiety (rakieta o zbyt grubej rączce łatwo wypada ze spoconej dłoni). Możesz też kupić owijki wierzchnie dobrze wchłaniające pot (np. Tourna Grip). Jeśli nigdy nie zmieniałeś owijki to polecam samouczek.

O rękawiczkach zapomnij, chyba że zamierzasz grać na mrozie. :wink:
„Gdy cię mają wieszać, poproś o wodę.
Nie wiadomo, co się zdarzy, zanim przyniosą.”
-
Vesemir
aaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 23 lut 2014, 01:13

Re: Rękawiczki

Ok, (nie twierdzę, że mam zbyt potliwe dłonie).
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Rękawiczki

aaa pisze:Ok, (nie twierdzę, że mam zbyt potliwe dłonie).
Więc masz po prostu zużyte owijki wierzchnie. To koszt mniejszy niż rękawiczek. Ja kupuję paczki po 60 szt to wychodzą po 1,5 zł - 2 zł.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
aaa
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 23 lut 2014, 01:13

Re: Rękawiczki

To dobry pomysł, a czy można jakoś odnowić starą owijkę bo chyba do Dunlopa Biomimetica 500 nie ma oryginalnych do kupienia.
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Rękawiczki

aaa pisze:To dobry pomysł, a czy można jakoś odnowić starą owijkę bo chyba do Dunlopa Biomimetica 500 nie ma oryginalnych do kupienia.
Nie wiesz O_O ??? Przecież trzeba ją delikatnie odwinąć i zanieść do rymarza, jeśli jest skórzana. Tam zostanie nasączona specjalnymi substancjami które spowodują że odzyska dawne właściwości.
Jeśli owijka jest ze skóry syntetycznej pomoże szewc. rotfl
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rękawiczki

aaa pisze:...a czy można jakoś odnowić starą owijkę...
Nie, nie można.
aaa pisze:...bo chyba do Dunlopa Biomimetica 500 nie ma oryginalnych do kupienia.
Na moją sklerozę to Dunlop Gecko-Tac, który jest do kupienia z tym że owijka bazowa może być dowolna, to kwestia preferencji kto co woli - z/bez perforacji, grubsza, cieńsza, z garbami, bez garbów etc. itd. itp.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
bialas55
Bywalec
Bywalec
Posty: 73
Rejestracja: 14 lut 2013, 17:31

Re: Rękawiczki

Ktoś może używał takiej rękawiczki, znajomy znajomego używał? Rakieta często wyślizguje mi się z rąk, przekręca podczas uderzeń. Będę próbował owijki zewnętrznej, ale myślę też nad tym rozwiązaniem. Osoby, które kupiły na Amazonie wystawiły pozytywne komentarze. Macie jakieś sugestie na temat grania w takiej rękawiczce?

https://strefatenisa.com.pl/rekawiczka- ... ite-2.html
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Rękawiczki

Rękawiczek używają głównie Japonki ze względu na swoje zafiksowanie dot. dbania o swoją urodę.
Przekręcanie się rakiety to najczęściej efekt dobrania zbyt małego rozmiaru rączki rakiety.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.

Wróć do „Inny sprzęt”