Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Podoba Wam się nowy Pure Drive?

Wiem, że to forum ludzi dobrze poinformowanych, ale jakby ktoś przegapił, miał już premierę nowy Pure Drive: http://Babolat.pl/puredrive .

Nowy model daje od poprzedniego więcej siły (przez szersze rostawienie strun i zmianę kształtu grometów na diamentowy). Jest też nowy Cortex Pure Feel, który jeszcze precyzyjniej filtruje drgania. A to dlatego, że warstwa materiału tłumiącego wibrację jest po raz pierwszy pomiędzy warstwami grafitu, wewnątrz ramy (a nie przyklejona do, jak w starym Cortexie). Sam materiał przygotowała firma SMAC, która tworzy materiały wykorzystywane w najnowszych samolotach Boinga i Airbusa.

Sprzedaż modelu 300 gramowego z główką 100 cali kw. zacznie się pod koniec września, a cała seria (plus dwie dodatkowe modele-niespodzianki) od lutego 2018.

Bardziej szczegółowe informacje, jak działają te systemy itp. przygotuję dla Was w najbliższych dniach.
Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
oficjalny dystrybutor Babolat i Tretorn w Polsce
http://www.Babolat.pl
https://Babolat-tenis.pl
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Podoba Wam się nowy Pure Drive?

Poprzedni Pure Drive był piękny z bardzo gustownymi, nowoczesnymi, niebieskimi wstawkami. Nowy Pure Drive to dokładnie taka sama sytuacja, jak np. Head Instinct 2013 i Instinct 2015. Stara wersja była świetna pod względem designu - po prostu piękna, a nowa wygląda jak rakieta kupiona na promocji w Tesco.
Przyznam się, że pierwszy raz widzę, bo już od dawna uznaję markę Babolat jako coś, czego nie warto kupować, jeżeli chodzi o ramy, toteż nie śledzę nowości. W każdym razie, ramy w takiej kolorystyce nie kupiłbym chociażby ze względu na fakt, że jest totalnie szpetna. Ale jak celujecie w target 14-18 to pewnie się sprzeda.

W skrócie, Babolacie - zje**łeś po całości. :)

P.S. w sumie podobnie było z Pure Aero, który miał być (nieudolnym) następcą Aero Pro Drive. Wersja APD z 2013 to naprawdę świetnie wyglądająca rama. A Pure Aero? - lepiej nie komentować. ;)
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Podoba Wam się nowy Pure Drive?

Pure Drive jest jak Volkswagen. Jest to zawsze przyjazna rama której brakuje tego czegoś... Wydawało mi się że to przez cortex który izolował od czucia, a teraz ma być podobno jeszcze wydajniejszy...
O gustach się nie dyskutuje tym bardziej, że kolor nie gra na korcie. A odnośnie Tesco to znam gorsze sklepy. ;)
Wg mnie najlepszą rakietą Babolata jest Pure Strike 98 i strunami 16/19. Po prostu uczciwa rama bez większych kombinacji, systemów itp.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Podoba Wam się nowy Pure Drive?

Pure Drive? Jak mi się może podobać jakikolwiek Blablolat. :P

Ale z Keicamem się zgadzam, Pure Strike-i to są dla mnie jedyne grywalne rakiety tej marki, a jej chronicznie wręcz nie trawię. :)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Podoba Wam się nowy Pure Drive?

A mnie się podoba, podobnie jak wszystkie poprzednie wersje PD.

Gram PD w wersji sprzed kilku lat i nie przymierzam się do nowych rakiet, ale gdybym chciał zmienić, to PD byłby pewnie pierwszym kandydatem.

Ale nie wynika to z wyglądu czy tych wszystkich Cortexów, tylko z tego, że testowałem sporo rakiet i PD gra mi się najfajniej.

Wygląda też na to, że przestawię się na nowy naciąg - Weiss Cannon Ultra Cable.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Podoba Wam się nowy Pure Drive?

Widać jednak, że starają się ujednolicić koncepcję graficzną ram (ogólną). Temu nie można zaprzeczyć.
Ale Panowie, rama to nie obraz ;), jest do grania a nie pokazywania. :P
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Podoba Wam się nowy Pure Drive?

Aha, cena 900 PLN za szpadel to przegięcie. Jeżeli padnie mi na mózg i zechcę zmienić rakietę, to zmienię jednak po cenach wyprzedażowo-promocyjnych. :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Podoba Wam się nowy Pure Drive?

Cena nowości, stanieją. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Babolat”