Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

Temat przeznaczony na dzielenie się spostrzeżeniami dot. piłek dostępnych na rynku w sezonie 2016.

Piłki nie zmieniają się tak często jak ma to miejsce w przypadku innego sprzętu ale jak wiemy w danym sezonie określony model może diametralnie się zmienić, na lepsze lub gorsze.

Forma dowolna, mile widziane informacje dot. nawierzchni na jakiej piłki były używane, ile godzin przeżyły etc.

Jeśli ktoś ma ochotę podzielić się ogólnymi spostrzeżeniami i polecić lub odradzić jakiś model to może to zrobić tutaj.
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

Tecnifibre Club

Zalety :
- wysoki komfort (lepsze są tylko Tecnifibre X-One),
- bardzo dobra żywotność - największa z do tej pory spotkanych piłek,
- nie mechacą się,
- grywalność - subiektywne odczucie - jakby lepsze czucie, lepiej układają się na rakiecie, mniej błędów i wymiany są dłuższe,

Wady : jak dla mnie brak.

Najlepszy wybór jakość/cena
Yonex fan
Awatar użytkownika
HeadShot
Senior
Senior
Posty: 2895
Rejestracja: 2 lut 2008, 10:50

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

Ostatni turniej miałem przyjemność zagrać tym - KLIK - jeżeli chodzi o moje odczucia: bardzo sympatyczna piłka, z przewidywalnym odskokiem już od początku, inni uczestnicy wypowiadali się równie pozytywnie. Dużo przyjemniej odbijało mi się nimi niż choćby Headami ATP czy Fortami All Court, którymi grałem dość regularnie tego lata. Niestety nie wiem do końca jak z trwałością, ale po każdym meczu który rozegrałem, wyglądały na takie, które wytrzymają spokojnie kolejne 2-3h gry i nie będą jej wypaczać.

Nie testowałem, ale podczas rozmowy na temat piłek kilka osób bardzo chwaliło też takie coś: KLIK. Może ktoś grał i oceni?
#NKrising
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

HeadShot pisze:Ostatni turniej miałem przyjemność zagrać tym - KLIK - jeżeli chodzi o moje odczucia: bardzo sympatyczna piłka, z przewidywalnym odskokiem już od początku(...)
Mam dokładnie takie samo zdanie o tych piłkach. Grałem nimi zarówno na ziemi jak i na hardzie, spokojnie wytrzymują 6 godzin gry. Dla mnie ważne, że można nimi grać bez uczucia dyskomfortu od razu po otwarciu puszki. Jedne z moich ulubionych piłek :::gd::: .
HeadShot pisze:Nie testowałem, ale podczas rozmowy na temat piłek kilka osób bardzo chwaliło też takie coś: KLIK.
Tutaj trafiłeś w punkt, to moja ulubiona piłka z tego sezonu. Na mączce grywałem nimi nawet 4 mecze dwugodzinne, na hardzie wytrzyma 6 godzin grania. Komfortowa, przewidywalna, w tej cenie najlepsza piłka jaką grałem w tym sezonie :::gd::: .
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

scudetto pisze:
HeadShot pisze:Nie testowałem, ale podczas rozmowy na temat piłek kilka osób bardzo chwaliło też takie coś: KLIK.
Tutaj trafiłeś w punkt, to moja ulubiona piłka z tego sezonu. Na mączce grywałem nimi nawet 4 mecze dwugodzinne, na hardzie wytrzyma 6 godzin grania. Komfortowa, przewidywalna, w tej cenie najlepsza piłka jaką grałem w tym sezonie :::gd::: .
Ooo właśnie muszę coś do koszyka kupić a tu cena nie powala na nogi, taniej nawet niż moje obecne USO. :::gd:::
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

HeadShot pisze: (...)

Nie testowałem, ale podczas rozmowy na temat piłek kilka osób bardzo chwaliło też takie coś: KLIK. Może ktoś grał i oceni?
Jako że w mieście Łodzi objawili się ostatnio Mikołaje to wspomniana piłka (dla nielubiących klikać Balls Unlimited Code) trafiła do niemal wszystkich koszyków lokalnych treserów, w tym do mojego oprawcy.
Bardzo dobry kapeć, komfortowy (o co po Headach Gold nietrudno), trwały i przewidywalny. Gram nimi na sztucznej trawie i jedyne do czego mogę się czepić, to mała tolerancja na nierówną nawierzchnię. Wiem, bredzę, ale jakoś lubią się dziwnie odbić. Ale przy większych zakupach da się zjechać jeszcze z ceną, wg stanu obecnego jedna z lepszych piłek w ocenie jakość/cena.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

hokej pisze: Jako że w mieście Łodzi objawili się ostatnio Mikołaje to wspomniana piłka (dla nielubiących klikać Balls Unlimited Code) trafiła do niemal wszystkich koszyków lokalnych treserów, w tym do mojego oprawcy.
Bardzo dobry kapeć, komfortowy (o co po Headach Gold nietrudno), trwały i przewidywalny. Gram nimi na sztucznej trawie i jedyne do czego mogę się czepić, to mała tolerancja na nierówną nawierzchnię. Wiem, bredzę, ale jakoś lubią się dziwnie odbić. Ale przy większych zakupach da się zjechać jeszcze z ceną, wg stanu obecnego jedna z lepszych piłek w ocenie jakość/cena.
Podobno Dunlop Pro Tour to jest to samo. Zarówno w jednym jak i drugim przypadku dobre piłki.

Grałem ostatnio Slazenger HiViz, nie rozumiem zachwytów. Zupełnie przeciętne, dosyć sprężyste, szybkie, ale komfort poniżej oczekiwań.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

scudetto pisze:
HeadShot pisze:Nie testowałem, ale podczas rozmowy na temat piłek kilka osób bardzo chwaliło też takie coś: KLIK.
Tutaj trafiłeś w punkt, to moja ulubiona piłka z tego sezonu. Na mączce grywałem nimi nawet 4 mecze dwugodzinne, na hardzie wytrzyma 6 godzin grania. Komfortowa, przewidywalna, w tej cenie najlepsza piłka jaką grałem w tym sezonie :::gd::: .
I kupujecie na tym tigertenis? Nie ma problemów z przesyłką, itd.?
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

Ja tam praktycznie wszystko kupuję, bo z gościem bardzo fajnie idzie się dogadać. Zawsze można się potargować, a i doradzi fachowo, jeżeli nie znasz specyfiki jakiegoś np. nowego produktu.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

TomPL pisze:
scudetto pisze:
HeadShot pisze:Nie testowałem, ale podczas rozmowy na temat piłek kilka osób bardzo chwaliło też takie coś: KLIK.
Tutaj trafiłeś w punkt, to moja ulubiona piłka z tego sezonu. Na mączce grywałem nimi nawet 4 mecze dwugodzinne, na hardzie wytrzyma 6 godzin grania. Komfortowa, przewidywalna, w tej cenie najlepsza piłka jaką grałem w tym sezonie :::gd::: .
I kupujecie na tym tigertenis? Nie ma problemów z przesyłką, itd.?
Ja kupuję wszędzie, byle taniej i jak do tej pory nie miałem w sumie nigdzie problemów. Zwłaszcza promocji piłek szukam po całym necie, sieciówki mają raz na jakiś czas super wyprzedaże.
Polubiłem czerwone badziewie...
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

Ostatnio grałem tymi Code-ami, całkiem przyjemna piłka, i chodziły bez zarzutu mimo, że były już chyba dwa razy grane. O_O
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

Vivid pisze:Ostatnio grałem tymi Code-ami, całkiem przyjemna piłka, i chodziły bez zarzutu mimo, że były już chyba dwa razy grane. O_O
Świetna piłka. :::gd:::
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Roger
Weteran
Weteran
Posty: 1248
Rejestracja: 14 lut 2016, 18:41

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

Code-ami jeszcze nie grałem, ale Ci co nimi grali, mówili o nich pozytywnie. Te piłki są odkryciem tegorocznego sezonu, tak jak Soderlingi. W Tygerze są w tej samej cenie - 330 zł za karton 18 puszek po 4 piłki. Ostatnio kupuję większość akcesoriów tenisowych w Tygerze. Jest to dla mnie wygodne, bo am ich sklep w Łodzi na miejscu. Jednym z prowadzących jest trener mojej córki, facet zna się na rzeczy. Co do Soderlingów, to gram nimi od kilku tygodni i wrażenia są bardzo pozytywne. Bardziej miękkie niż na przykład Dunlop Fort Clay, ale jak dla mnie bardzo dobre czucie, kontrola i przewidywalne odbicie ( gram praktycznie tylko na kortach ziemnych). Co do trwałości Soderlingów, to nie mogę tego obiektywnie ocenić, gdy zazwyczaj gram jednym kompletem piłek 2 mecze 1,5 godzinne (potem daję trenerowi do koszyka). Po dwóch meczach Soderlingi wyglądają bardzo dobrze, w przeciwieństwie do np. Wilsonów US Open, które bardzo lubię, ale praktycznie są na jeden mecz. Kolega, który gra z większą częstotliwością ode mnie, twierdzi, że jedna puszka Soderlingów wystarcza mu na 4 mecze (przy czym on także gra tylko na clayu). W tym roku miałem okazję kilka razy grać wspomnianymi w tym wątku piłkami Tecnifibre Control i miałem bardzo pozytywne odczucia co do czucia i kontroli, są jednak znacznie droższe od Soderlingów. Obawiam się, że, gdy marka Soderlingów i Code'ów będzie bardziej rozpoznawalna, to ich cena wzrośnie. Na ten moment to jeśli chodzi o Soderlingi (Code'ami, jak wspomniałem, jeszcze nie grałem) stosunek ceny i jakości jest super.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

"Czarnymi" Codami gram grubo ponad rok i bardzo sobie je cenię, zwłaszcza na twardych nawierzchniach.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Robinson
Orator
Orator
Posty: 674
Rejestracja: 20 lut 2013, 19:29

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

Obiektyw pisze:
Vivid pisze:Ostatnio grałem tymi Code-ami, całkiem przyjemna piłka, i chodziły bez zarzutu mimo, że były już chyba dwa razy grane. O_O
Świetna piłka. :::gd:::
A jak się ma trwałość tych piłek w porównaniu z Dunlop All Court?
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

Robinson pisze: A jak się ma trwałość tych piłek w porównaniu z Dunlop All Court?
W mojej opinii, ciężko o gorszą wytrzymałość piłek, niż Dunlop All Court. ;)
Jakieś 10 lat temu (kiedy de facto zaczynałem grać w tenisa), to były naprawdę świetne piłki i innych nie kupowałem. Fakt faktem, że wtedy nie niszczyłem piłek tak szybko, jak dzisiaj. Z perspektywy czasu to powiedziałbym wręcz, że w ogóle ich nie niszczyłem.
Trwałość wielu piłek poleciała na łeb i Dunlopy to moim zdaniem najlepszy tego przykład. Jak spotykam je gdzieś na turnieju to wiem, że przez chwilę będzie się odbijało fajnie, bo niezła dynamika, pomaga przy serwisie, itp. Tylko nie pamiętam sytuacji, żeby podczas turnieju z zestawu 4 piłek zostały na koniec gry (po 2 setach) 4 sprawne piłki - co najmniej jedna praktycznie zawsze pęka.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

Piłki Code - grane są teraz nimi niektóre turnieje GPW (np. na Spójni) - to porażka. Od samego początku gra jest dużo wolniejsza niż piłkami właściwie wszystkich innych producentów. Widziałem nawet sytuacje, że panowie grali swoimi piłkami, a Code oddawali organizatorowi nietknięte. To jednak o czymś świadczy. I nie piszę tego, żeby teraz zachwalać piłki Babolata czy Tretorna - po prostu do tej pory WSZYSTKIE piłki, którymi w życiu grałem były lepsze niż Code.

Oczywiście to moja opinia, szanuję inne, ale niezdecydowanych ostrzegam dodając, żeby nie było niejasności, że jestem pracownikiem firmy dystrybuującej piłki Babolata i Tretorna. Można więc uznać moją opinię za stronniczą i nie brać jej pod uwagę.
Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
oficjalny dystrybutor Babolat i Tretorn w Polsce
http://www.Babolat.pl
https://Babolat-tenis.pl
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

Marcin - spoko. Nie musisz się tłumaczyć - i tak wiadomo, że Babolat VS jest najlepszą piłką na rynku...a wszystkie Tretorny są do bani :).

Na mnie Balls Unlimited Black Code jakoś nie zrobiły wielkiego wrażenia. Pamiętam, że kupiłem je zaraz po tym jak wygrały jakiś tam test w niemieckim Tennis Magazine i myślałem, że będzie to jakaś super nowa jakość (bo w sumie w piłkach najmniejszy wybór i najmniej nowinek się pojawia). I się rozczarowałem - piłka jak piłka, nie zauważyłem żeby była jakoś specjalnie wolna, ale zachwycać się też nie było czym.

Najczęściej wybierane przeze mnie piłki to rzeczone VS od Babolata (gdy gram z mocno grającymi gośćmi), ew. Australian Open od Wilsona. Niestety, w lidze coraz częściej muszę grać US Open, a to coraz mniej przewidywalna piłka...

Keicam - Slazenger HiVis był moim zdaniem rewelacyjną piłką jeszcze w czasach, gdy nazywał się UltraVis i sprzedawany był wyłącznie w niebieskich metalowych puszkach (teraz jest bodajże fiolet). To była po prostu absolutnie najszybsza piłka na rynku, szczególnie stworzona do gry na innych nawierzchniach niż mączka. Teraz chyba wygląda to już nieco inaczej.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

Z mojego podwórka, Balls Unlimited Black Code zupełnie się nie przyjęły, czy to w ligach ( debel i singiel ) czy w sparingach i turniejach prawie wszyscy preferują piłki Tretorna Serie Control i Control + ( stosunek jakość do ceny )później Babolat Roland Garros Clay i Head ATP Gold.

Testujemy teraz RS Soderlinga, wg mnie bardzo fajna piłka, przyjazna dla łokcia, przewidywalna, można polecić, w tej cenie chyba trudno o lepszą.
Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Re: Polecane i niepolecane piłki - sezon 2016

Artlight -> generalnie większość droższych piłek, na czele z Babolat VS, jest dobrych. Problem jest jak kupujesz piłki klasy standard - tam rzeczywiście trzeba próbować i próbować (producenci zmieniają fabryki). Np. wspomniane Soderlingi, którymi grany jest Stockholm Open były zamówione w fabryce Dunlopa, ale te przeznaczone na rynek są produkowane w fabryce adekwatnej do ceny ;)
Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
oficjalny dystrybutor Babolat i Tretorn w Polsce
http://www.Babolat.pl
https://Babolat-tenis.pl

Wróć do „Piłki”