Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Tenisowe statystyki - Komentarze

Tu proszę umieszczać komentarze do statystyk z powiązanego działu.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Tenisowe statystyki - Komentarze

Ja mam pytanie do kolegi co te statystyki dodaje - skądś je bierzesz czy sam je wykonujesz ?

Bardziej na temat, zadziwiające jest ile zawodników jeszcze jakiś czas temu mimo starszego wieku* potrafiło skutecznie grać. Dzisiaj 30 lat to już praktycznie jesień kariery, a w Tourze byli i zawodnicy mający 40 lat...

*Starszego wieku, ale patrząc na dzisiejszy tenis i wiek zawodników.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Tenisowe statystyki - Komentarze

Mazzakollo pisze:Ja mam pytanie do kolegi co te statystyki dodaje - skądś je bierzesz czy sam je wykonujesz ?
Wszystko wklejone z internetu.
No ale może kolega jako pierwszy wszystko to sam podliczył i umieścił na różnych stronach - w takim wypadku szacun.
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Joao
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 29 gru 2010, 14:51

Re: Tenisowe statystyki - Komentarze

Większość statystyk pochodzi z menstennisforum lub innych stron ze statystykami. Kilka statystyk wykonałem sam np. najmłodsi i najstarsi zwycięzcy meczu w erze open, bilanse zwycięstw w latach 1973-2010.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tenisowe statystyki - Komentarze

Tak przeglądam te statystyki i ciekawa według mnie jest jedna rzecz, bardzo odległa pozycja przedstawicieli Portugalii w statystyce na najwyższą pozycję przedstawiciela danej nacji. Mają tak potężnych sąsiadów i tak kiepsko to wygląda.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Joao
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 29 gru 2010, 14:51

Re: Tenisowe statystyki - Komentarze

Ta statystyka pokazuje jak wiele krajów może pochwalić się zawodnikami, którzy choć na chwilę byli w pierwszej setce (dokładnie 69 państw). Mocno trzymam kciuki za Maleka Jaziriego, który jest blisko setki i w następnym roku Tunezja może być 70 krajem z zawodnikiem w pierwszej setce.
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tenisowe statystyki - Komentarze

Bilans wygranych spotkań na koniec roku u Feda w 04,05,06 jest niesamowity, każdy powyżej 90%. Przeglądając te statystyki można wysnuć jeden wniosek ( nie dlatego, że to mój ulubieniec ) Roger jest najlepszym tenisistą w historii i tego nic nie zmieni, żadne wtopy czy też porażki z Rafą. Również nazwiska Djoko, Nadal czy Murray świadczą o tym, że te dzisiejsze ATP wcale takie słabe nie jest.
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Joao
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 29 gru 2010, 14:51

Re: Tenisowe statystyki - Komentarze

To prawda, że Roger zdominował rozgrywki najbardziej w historii. Mi szkoda tego 2005, gdyż Szwajcar miał ogromną szansę pobić rekord McEnroe'a z 1984. Warto również zauważyć, że aż 4 lata z rzędu ponad 90 % wygranych zanotował Borg w latach 1977-1980.
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Tenisowe statystyki - Komentarze

"Najwięcej zwycięstw nad liderem rankingu"
Ciekawa statystyka, pokazuje według mnie, że zaplecze Feda i Nadala było co najmniej mało skuteczne.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Matioszu
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 374
Rejestracja: 19 lip 2010, 00:26

Re: Tenisowe statystyki - Komentarze

Djokovic powinien mieć 8 zwycięstw nad liderem rankingu, bo podczas tegorocznego US Open Rafa był już wiceliderem.
Awatar użytkownika
WarriorsOfAden
Weteran
Weteran
Posty: 1795
Rejestracja: 31 lip 2009, 18:56
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Tenisowe statystyki - Komentarze

Dziwi mnie, że Federer mniej niż 4 razy pokonał lidera rankingu...
ObrazekOrganix 8
NTRP 3.0
"Whatever doesn't kill you, simply makes you stranger"

"Szaleństwo i długie piesze spacery to okno z najrozleglejszym widokiem na ludzką naturę"
Awatar użytkownika
Madox
Senior
Senior
Posty: 3647
Rejestracja: 20 mar 2011, 19:59
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tenisowe statystyki - Komentarze

WarriorsOfAden pisze:Dziwi mnie, że Federer mniej niż 4 razy pokonał lidera rankingu...
Bo przez większość czasu to on był liderem. ;-P
Uwielbiam Feda <3 Hala Madrid!
Wilson Pro Staff 97S
Awatar użytkownika
robpal
Senior
Senior
Posty: 4737
Rejestracja: 16 maja 2009, 23:39
Lokalizacja: Palaiseau

Re: Tenisowe statystyki - Komentarze

WarriorsOfAden pisze:Dziwi mnie, że Federer mniej niż 4 razy pokonał lidera rankingu...
Bo?
W latach 2004-2011 mógł pokonać w zasadzie tylko Nadala i Djokovicia (tylko podczas AO 2004 liderem był Roddick, z którym nie zagrał). Serba się nie udało (w Paryżu był nr 2), Nadala sam nie wiem ile razy, ale widzi mi się tylko Madryt 2009 i WTF 2010, co daje 2.

W 2003 Roddick, w 2002 Hewitt, wcześniej był za młody.

Mi wychodzi 4.
mtenis team

"He's going to be around in the top two or three in the world for as long as he wants to be. He's an animal, a great athlete and a great player."
Pete Sampras o Rafaelu Nadalu
"Lecę do Montrealu, gdzie brnę do samego finału z hiszpańskim młokosem, o którym mówią wszyscy. To Rafael Nadal. Nie mogę go pokonać. Nie mogę go oszacować. Nie widziałem nikogo, kto by się tak poruszał po korcie tenisowym."
Andre Agassi, "Open"
Awatar użytkownika
trainterr
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 253
Rejestracja: 26 kwie 2016, 11:23
Lokalizacja: Suwałki :)

X

Joao pisze:Najdłuższe mecze podczas Wimbledonu (era open):

9. Rafael Nadal - Roger Federer - 4 h 48 min (finał 2008)

http://www.tennisabstract.com/events/AT ... story.html
Ah, to był mecz nad mecze! :)
You hold the Key to the Earth survival ! :)
https://www.facebook.com/rakietowa.pasja/
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Tenisowe statystyki

Joao pisze:Najstarsi zwycięzcy turnieju ATP Masters-1000 (od 1990):

1. Andre Agassi 34 l 3 m (Cinncinati 2004)
2. Roger Federer 34 l (Cinncinati 2015)
3. Ivan Ljubicic 31 l (Indian Wells 2010)
4. Cedric Pioline 30 l 10 m (Monte Carlo 2000)
5. David Ferrer 30 l 7 m (Paris 2012)
6. Mikael Pernfors 30 l (Montreal 1993)
7. Rafael Nadal 29 l 10 m (Monte Carlo 2016)
8. Petr Korda 29 l 8 m (Stuttgart 1997)
9. Thomas Muster 29 l 5 m (Miami 1997)
10. Jo-Wilfried Tsonga 29 l 3 m (Toronto 2014)

autor: Joao
To jest jednak naciągane, ponieważ zarówno Federer jak i Agassi kilkukrotnie zwyciężali po 30-e. Dlatego też obaj powinni na takiej liście znaleźć się po prostu więcej niż jeden raz. Właściwie to obaj wypełnili by pierwszą 10-ę ale trudno.

Ps. Mam nadzieje, że Federer przebije Agassiego.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tenisowe statystyki

Jurek Kiler pisze:
Joao pisze:Najstarsi zwycięzcy turnieju ATP Masters-1000 (od 1990):

1. Andre Agassi 34 l 3 m (Cinncinati 2004)
2. Roger Federer 34 l (Cinncinati 2015)
3. Ivan Ljubicic 31 l (Indian Wells 2010)
4. Cedric Pioline 30 l 10 m (Monte Carlo 2000)
5. David Ferrer 30 l 7 m (Paris 2012)
6. Mikael Pernfors 30 l (Montreal 1993)
7. Rafael Nadal 29 l 10 m (Monte Carlo 2016)
8. Petr Korda 29 l 8 m (Stuttgart 1997)
9. Thomas Muster 29 l 5 m (Miami 1997)
10. Jo-Wilfried Tsonga 29 l 3 m (Toronto 2014)

autor: Joao
To jest jednak naciągane, ponieważ zarówno Federer jak i Agassi kilkukrotnie zwyciężali po 30-e. Dlatego też obaj powinni na takiej liście znaleźć się po prostu więcej niż jeden raz. Właściwie to obaj wypełnili by pierwszą 10-ę ale trudno.
To samo sobie pomyślałem, tylko nie chciało mi się sprawdzać, ile razy na liście byłby każdy z nich, więc nie pisałem.
Jurek Kiler pisze:Ps. Mam nadzieje, że Federer przebije Agassiego.
A ja mam nadzieję, że nie.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Joao
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 250
Rejestracja: 29 gru 2010, 14:51

Re: Tenisowe statystyki

Jeśli chodzi o najstarszych zwycięzców mastersów, to moim zdaniem wasz sposób jest trochę dziwny. Po to robię Top 10, żeby umieścić w nim po jednym najlepszym wyniku danego gracza. Jeśli wykonam to tak jak chcecie, wyjdzie 9 wyników Federera i Djokovcia, a na 10. miejscu rodzynek Ljubicic.
Awatar użytkownika
Jurek Kiler
Nestor
Nestor
Posty: 8035
Rejestracja: 20 sie 2011, 13:06

Re: Tenisowe statystyki - Komentarze

No i trudno, niczyja wina, że jedynie Agassi i Federer byli zdolni zwyciężać będąc po 30ce. Sam Szwajcar dokonał tej sztuki aż siedem razy. Nie twierdzę zresztą, że zrobiłeś złą listę, po prostu można zrobić ją na dwa sposoby.
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tenisowe statystyki

Joao pisze:Jeśli chodzi o najstarszych zwycięzców mastersów, to moim zdaniem wasz sposób jest trochę dziwny. Po to robię Top 10, żeby umieścić w nim po jednym najlepszym wyniku danego gracza. Jeśli wykonam to tak jak chcecie, wyjdzie 9 wyników Federera i Djokovcia, a na 10. miejscu rodzynek Ljubicic.
To dlaczego w Top 10 najdłuższych meczów na RG są 3 mecze Matthieu, powinieneś umieścić tylko najlepszy wynik. rotfl
SPOILER:
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”