Awatar użytkownika
SABR
Weteran
Weteran
Posty: 1905
Rejestracja: 20 mar 2016, 17:29
Lokalizacja: Żywiec
Kontakt: YouTube

"Rasizm" w tenisie

Dzisiaj przeglądając oficjalną stronę WTA na Facebooku natrafiłem na mnóstwo komentarzy skierowanym pod jednym z postów tejże federacji z nakazem zajęcia się sprawą kontrowersyjnej wypowiedzi francuskiej tenisistki Caroliny Garcii. Miało to miejsce po przegranym przez tenisistkę meczu z Rumunką Iriną Begu. "Look, I'm losing against this gypsy sh*t." (w tłumaczeniu "Przegrywam z tym cygańskim gównem") Wystarczy teraz zobaczyć pod zdjęciami Garcii na swoim fp'u na Facebooku, jaka fala "hejtu" na nią spływa. Czy WTA powinna za taką wypowiedź surowo ukarać czy sprawę zamieść pod dywan? Jakie jest Wasze zdanie?
"(...) I dziwne jest to, że od tylu lat człowiekiem gardzi człowiek."
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Rasizm" w tenisie

Ukarać. Kwestia tylko gdzie i komu ona to powiedziała tylko. Bo jeśli do siebie po cichu a wychwyciły to czułe mikrofony to co innego niż na głos w kierunku trenera i od tego wagę kary ustalić.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: "Rasizm" w tenisie

Ależ ona ukarała się już sama. Jeśli przegrywając zauważyła że przegrywa z "cygańskim gównem" skonstatowała przez to że jest nawet gorsza od: "cygańskiego gówna".
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: "Rasizm" w tenisie

Trudno mi ocenić. Jeżeli to zostało wykrzyczane w publikę czy w kierunku trenera w boksie to bezwzględnie ukarać.

Natomiast jeżeli to było powiedziane podczas obecności trenera na korcie w przerwie to tu trzeba zważyć dwa aspekty.
Z jednej strony jest to rozmowa jednak prywatna, i w takim razie świadczy o jej kulturze. Tak jak PitS napisał - sama się ukarała. Ewentualnie można potępić, ale bez konsekwencji finansowych czy innych, zwykłe oświadczenie, że Federacja tego nie pochwala itd. itp.
Z drugiej strony jest to sportowiec wyczynowy, gra w ramach Federacji, zna zasady i wie, że kamery pokazują takie wizyty trenerów, jest też dźwięk. W takim razie powinna to traktować na równi np. z konferencją prasową i trzymać język na wodzy. Ona na korcie jest w pracy, a więc występuje tam służbowo.

Zatem pytanie jak do tego podejść, który wariant przyjąć?

U nas amatorów jest lepiej, jak zbluzgałem młodą czarnoskórą zawodniczkę w klubie bo mi wlazła na kort w czasie wymiany przy grze na punkty to tylko mój przeciwnik z gromkim śmiechem nazwał mnie rasistą. rotfl
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Bongos
Orator
Orator
Posty: 646
Rejestracja: 1 wrz 2013, 17:38

Re: "Rasizm" w tenisie

Stanowisko Dyrektora WTA w tej sprawie:
https://twitter.com/WTA/status/717439713372581889

"W toku śledztwa nie znaleziono dowodów, aby potwierdzić te zarzuty. Sprawa jest zamknięta."
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: "Rasizm" w tenisie

Umyto ręce, po sprawie, w sumie tak najwygodniej.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: "Rasizm" w tenisie

No ale kwestia nie jest jasna bo nigdzie w źródle nie ma, że ona tak powiedziała. Z tego co tak na szybko zerknąłem, to niby ktoś stwierdził (kibic?), że tak powiedziała, ale przeciwniczka i jej trener to zdementowali. Dyrektor wydał takie stanowisko bo nie ma żadnego dowodu potwierdzającego użycie tych słów.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: "Rasizm" w tenisie

Jeżeli to kibic powiedział to w sumie w ogóle nie ma sprawy. Mógł źle usłyszeć albo to w ogóle tylko pomówienie.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Audycje, filmy, artykuły i inne publikacje...”