Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Toalson to bardzo przyjemna owijka. Jednak Tourna Mega Tac to chyba rzeczywiście najbardziej klejąca się owijka na ryniaczu. I co ciekawe po kilku godzinach gry wciąż się lepi bardziej niż niektóre od nowości. :)
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka wierzchnia

Sebex pisze:Toalson to bardzo przyjemna owijka. Jednak Tourna Mega Tac to chyba rzeczywiście najbardziej klejąca się owijka na ryniaczu. I co ciekawe po kilku godzinach gry wciąż się lepi bardziej niż niektóre od nowości. :)
Zaczyna mnie ciekawić ta owijka, może warto przetestować. :)
Obrazek Speed Graphene MP
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Owijka wierzchnia

Po 6 godzinach użytkowania klei jak cholera :wink: . Zadziwiające. :::gd:::
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Mała recenzja się robi ale po kolejnym treningu .... Wciąż się klei. Grałem już nią 3 treningi ( godzina intensywnego odbijania a nie jak na meczu) plus godzina sparingi a ona wciąż się przyjemnie lepi i podtrzymuję zdanie, że wciąż bardziej niż niektóre od nowości. Kupiłem 30 sztuk. :)

Trener ostatnie trzy godziny grał z jakąś ranką na palcu. Na owijce automatycznie pojaiwła się krew a ona.... Wciąż się klei. Trener w tenisa gra kilkadziesiąt lat i mówił, że takiej jeszcze nie miał. :D

Mam jeszcze pytanie. Z suchych owijek Tourny jakie są polecane? Dry feel? :)
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Owijka wierzchnia

Te Dry feel to chyba jakiś w miarę nowy produkt. Najbardziej znane i cenione z suchych były Tourna Grip i bierz XL bo zwykłe były dość krótkie.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

W Strefie są same dry feel. W Protenisie jakieś tour.
Masz jakiś link do tych owijek? :)
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Owijka wierzchnia

Ja miałem te:
http://www.sportclub.com.pl/product-pol ... IP-XL.html

... ale wygląda, że to kwestia nowego opakowania.

Tu też te same:
http://www.protenis.com.pl/akcesoria/ow ... 1138432544

... jedne mają na opanowaniu "original dry feel" drugie "dry feel". :D
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Dzięki! :)
Jak mi w lato lepkimi będzie się źle grać to wypróbuje. Mnie ta firma przwkonała.
Co ciekawe czytałem, że owijki Heada Pro Grip to dokładnie to samo co Tourny. Nawet podobno jest napisane "made by Tourna" czy coś takiego. :)
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka wierzchnia

Oryginalne Tourna Gripy to najszybciej ścierające się owijki jakich używałem. W moim przypadku nie nadawały się do użytku tak po 3-4 godzinach intensywnej gry. Konkurować mogą z nimi chyba jedynie Pro's Pro iGrip pod tym względem. Zdecydowanie nie jest to dobra opcja dla kogoś szukającego owijek o długiej żywotności.

Pro's Pro ma całkiem dobre suche owijki o nazwie Aqua Zorb, warto też sprawdzić Dunlop Osmo Dry. Żywotność nieporównywalnie większa od oryginalnych Tourna Grip, ale też czucie inne bo są to grubsze owijasy. Pozdr.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Owijka wierzchnia

golp pisze:Oryginalne Tourna Gripy to najszybciej ścierające się owijki jakich używałem. W moim przypadku nie nadawały się do użytku tak po 3-4 godzinach intensywnej gry. Konkurować mogą z nimi chyba jedynie Pro's Pro iGrip pod tym względem. Zdecydowanie nie jest to dobra opcja dla kogoś szukającego owijek o długiej żywotności.

Pro's Pro ma całkiem dobre suche owijki o nazwie Aqua Zorb, warto też sprawdzić Dunlop Osmo Dry. Żywotność nieporównywalnie większa od oryginalnych Tourna Grip, ale też czucie inne bo są to grubsze owijasy. Pozdr.
To prawda, Tourna Gripy i Pro's Pro iGripy nie są trwałe. Co do Aqua Zorb to mi całkowicie nie podeszły. Miałem wrażenie, że są z papieru, takie odczucia. Dunlopów nie próbowałem.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Zgadzam się, że po kilku godzinach gry nie wyglądają za dobrze ale wciąż się lepią! I to lepiej niż niektóre mokre po otwarciu. :)
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Owijka wierzchnia

Sebex, widzę, że nadal przewija się temat lepkich owijek, czy możesz zmienić nazwę tematu na "Lepka owijka wierzchnia"? Będzie łatwiej w przyszłości zlokalizować ten temat.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Owijka wierzchnia

wwojtek pisze:Sebex, widzę, że nadal przewija się temat lepkich owijek, czy możesz zmienić nazwę tematu na "Lepka owijka wierzchnia"? Będzie łatwiej w przyszłości zlokalizować ten temat.
Słusznie. Pozwoliłem sobie zrobić dopisek w tytule. Myślę, że Sebex się zgodzi. ;)
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Owijka wierzchnia (dot. głównie lepkich)

Dzięki! A co do tematu, zamówiłem testowo Tourna Mega Tac, zobaczymy jak się sprawdzi.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia

Obiektyw pisze:
wwojtek pisze:Sebex, widzę, że nadal przewija się temat lepkich owijek, czy możesz zmienić nazwę tematu na "Lepka owijka wierzchnia"? Będzie łatwiej w przyszłości zlokalizować ten temat.
Słusznie. Pozwoliłem sobie zrobić dopisek w tytule. Myślę, że Sebex się zgodzi. ;)
Jasne, dzięki! :)
wwojtek pisze:Dzięki! A co do tematu, zamówiłem testowo Tourna Mega Tac, zobaczymy jak się sprawdzi.
Dawaj znać jakie masz odczucia. :D
Awatar użytkownika
golp
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 252
Rejestracja: 29 paź 2012, 15:31
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt: Strona WWW

Re: Owijka wierzchnia (dot. głównie lepkich)

wwojtek pisze:Dzięki! A co do tematu, zamówiłem testowo Tourna Mega Tac, zobaczymy jak się sprawdzi.
Uważaj, żeby Ci się ręka do rakiety nie przylepiła na dobre. Żona nie zrozumie, choćby nie wiem jak bardzo chciała. :wink: :wink:
Miran
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 12 wrz 2012, 15:59
Lokalizacja: Laskowa

Re: Owijka wierzchnia (dot. głównie lepkich)

Sebex miałeś skrobnąć krótką recenzję?
Wwojtek jak twoje odczucia, zainteresowały mnie te Tourny. Pewny chwyt to jednak duży plus.
Awatar użytkownika
Sebex
Weteran
Weteran
Posty: 1552
Rejestracja: 28 sty 2012, 16:04
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Owijka wierzchnia (dot. głównie lepkich)

Miran pisze:Sebex miałeś skrobnąć krótką recenzję?
Wwojtek jak twoje odczucia, zainteresowały mnie te Tourny. Pewny chwyt to jednak duży plus.
Już w kilku postach pisałem opinie ale napiszę tutaj też. :)
Tourna Mega Tac XL
Zakładanie: jest inna. Nie ma na dole wycięcia jak wszystkie tylko jest na całej długości taka sama czyli prostokątna. Można samemu nożyczkami ją wycinać żeby na początku była węższa. Ja osobiście tego nie robiłem i mi to nie przeszkadzało. Nie ma też na początku żadnego kleju, więc podczas pierwszych zawijań trzeba ją przytrzymać. Mimo to nie zakłada się trudno. Starcza spokojnie na całą rączkę.

Pierwsze wrażenie: Wow! Ale klej. Naprawdę się lepi do rąk. Niektórzy mówią, że aż za bardzo. Dla mnie jest ok! Lubię to uczucie. Myślę, że nie kłamią, że to najbardziej lepka owijka na świecie. Chyba, że jakąś zamoczysz w miodzie. ;-P

Ogólne wrażenia: owijka utrzymuje lepkość kilka godzin gry. Nie liczyłem dokładnie ale .... Długo. Po 5/7 godzinach wciąż się lepi bardziej niż inne wyjęte z pudełka. Co ciekawe mimo tego, że się niszczy to wciąż się lepi. O_O Nie wiem jak jest zrobiona, ale tak jest. Co prawda dość szybko po niej widać, źe jest używana. Pojawiają się przetarcia itd. ale nie ma to wpływu na lepkość. Więc jak ktoś nie zwraca uwagi na estetykę to owijka mu utrzyma parametry długoooo. :)
Jest dość cienka. 0.45 chyba. Ja taką chciałem. Grając Yonexem czułem, że trzymam gąbkę. Nie podobało mi się to. W Tournie jak najbardziej mi odpowiada grubość. Czuje rakietę. :)

Podsumowanie: dla mnie bomba! Bardzo klejąca się owijka nawet jak zaczyna się zdzierać. Dla kogoś, kto lubi pewny chwyt i czuć lepkość - bardzo dobra. :) Nie wiem jak się będzie sprawować w lato przy 20/30 stopniach. :) osobiście się na nią przesiadłem i kupiłem 30 sztuk.

Porównywałem z Super Grapem, Ultra Gripem, Extream Soft i jakimiś Pro's Pro. :)

P.s
Mam wersje czarne. Tutaj minusik mały, bo czarny jest bardziej ciemno szary. Szkoda, ale nie można mieć wszystkiego. :)
Miran
Początkujący
Początkujący
Posty: 31
Rejestracja: 12 wrz 2012, 15:59
Lokalizacja: Laskowa

Re: Owijka wierzchnia (dot. głównie lepkich)

Dziękuję Sebex, trzeba przetestować, nie wiem jak będzie w lecie, ale lubię pewny chwyt.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Owijka wierzchnia (dot. głównie lepkich)

Miran pisze:Wwojtek jak twoje odczucia, zainteresowały mnie te Tourny. Pewny chwyt to jednak duży plus.
Już odebrałem z paczkomatu, ale jeszcze nie zakładałem, dam znać.
8:7 40:15

Wróć do „Inny sprzęt (torby, ubrania, akcesoria)”