kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Tretorn Rothenbaum German Open

Grał ktoś tymi piłkami?
Ogólnie nie mam za dobrego zdania o Tretornach, ale Stockholm Open były bardzo dobre, więc może te też się nadają?
Gram na mączce, interesuje mnie głównie dynamika, jak długo można nimi sensownie pograć (3-4 1,5h mecze?), czy nie są kapciowate albo kauczukowate?
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tretorn Rothenbaum German Open

kolt pisze:... jak długo można nimi sensownie pograć (3-4 1,5h mecze?)
3-4 mecze po 1,5h to chyba nie da się zagrać żadną ciśnieniową piłką tenisową, ale ... może się mylę. Dla mnie piłki po 3-4 godzinach są już bardzo zmęczone, a przy 6 to chyba zupełnie martwe (szczególnie jeśli mają jeszcze przerwę).

Sorry, że nie na temat. :(
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tretorn Rothenbaum German Open

Poważnie? Ja Wilsonami AO gram 3 mecze zawsze, nieraz 4. Nie czuję prawie żadnej różnicy między 1, a 3 meczem.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Tretorn Rothenbaum German Open

Świetne piłki ... polecam, zwłaszcza, że teraz można kupić w dobrej cenie ( 19 zł ). Trwałość dwa dwu godzinne mecze, później ewentualnie do koszyka.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: Tretorn Rothenbaum German Open

Wilsony AO to bardzo przyzwoite piłki, którymi gram cały czas. Nie mniej jednak, grając w sezonie zimowym (na klepce), różnica między pierwszym, a drugim meczem jest kolosalna. Największą robotę robi właśnie czas, jaki mija od władowania piłek z powrotem do puszki i wyjęcia ich na następną grę. Nawet, jeżeli jest to tylko jeden dzień to dla piłek ciśnieniowych to już duża ilość czasu. Między drugim, a trzecim meczem, nie ma już tak wielkiej różnicy. W zasadzie, rzekłbym, że jest to samo. Czwarty raz już po takie piłki nie sięgam, bo robi się bardzo duża różnica, odczuwalna głównie przy serwisie. Podkreślam - gram na klepce, która jest bardzo przyjazna dla piłek. Niskie tarcie sprawia, że piłka tak szybko się nie ściera oraz nie traci koloru (co też ważne, w zależności od jakości oświetlenia). Na mączce nie wyobrażam sobie gry więcej, niż 2x 2h mecz tymi piłkami.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Tretorn Rothenbaum German Open

rafbat pisze:Wilsony AO to bardzo przyzwoite piłki, którymi gram cały czas. Nie mniej jednak, grając w sezonie zimowym (na klepce), różnica między pierwszym, a drugim meczem jest kolosalna. Największą robotę robi właśnie czas, jaki mija od władowania piłek z powrotem do puszki i wyjęcia ich na następną grę. Nawet, jeżeli jest to tylko jeden dzień to dla piłek ciśnieniowych to już duża ilość czasu. Między drugim, a trzecim meczem, nie ma już tak wielkiej różnicy. W zasadzie, rzekłbym, że jest to samo. Czwarty raz już po takie piłki nie sięgam, bo robi się bardzo duża różnica, odczuwalna głównie przy serwisie. Podkreślam - gram na klepce, która jest bardzo przyjazna dla piłek. Niskie tarcie sprawia, że piłka tak szybko się nie ściera oraz nie traci koloru (co też ważne, w zależności od jakości oświetlenia). Na mączce nie wyobrażam sobie gry więcej, niż 2x 2h mecz tymi piłkami.
W temacie ile gramy piłkami głównie chodzi o tzw. siłę gry, jak się spotka dwóch naprawdę solidnych graczy powiedzmy 4 i więcej NTRP to 4 godz. max gry każdymi piłkami, słabsi pograją więcej.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tretorn Rothenbaum German Open

Wczoraj grałem mecz Head Goldami jakieś 1,45h. Po grze oddaliśmy je do koszyka (stopień zmechacenia i twardości mocno odbiegał od fazy po otwarciu).

Ogólnie mam wrażenie, że jakość wszystkich piłek spadła (niska trwałość). W Challange'u, w którym grywam wprowadzono przepis, że mecze są rozgrywane tylko nowymi piłkami.

P.S. Sorry, ostatni raz nie na temat. :(
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tretorn Rothenbaum German Open

Obiektyw pisze:P.S. Sorry, ostatni raz nie na temat. :(
Auto ban :twisted: ?

Piłki już rzeczywiście już po jednej grze będzie odczuwalna różnica podczas ich kolejnego użycia. Przede wszystkim niższy kozioł. Ale już w kolejnych grach różnice mniej wyczuwalne a z koszyka sparingowo luźno można jeszcze trochę pomęczyć.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Tretorn Rothenbaum German Open

Obiektyw pisze:Wczoraj grałem mecz Head Goldami jakieś 1,45h. Po grze oddaliśmy je do koszyka (stopień zmechacenia i twardości mocno odbiegał od fazy po otwarciu).

Ogólnie mam wrażenie, że jakość wszystkich piłek spadła (niska trwałość). W Challange'u, w którym grywam wprowadzono przepis, że mecze są rozgrywane tylko nowymi piłkami.

P.S. Sorry, ostatni raz nie na temat. :(
Grałem tymi piłkami kilka razy i uważam je za jedne z najmniej trwałych, tak jak napisałeś nadają się na 1 mecz i do zmiany.

Dla mnie Wilsony AO są takim standardem jeśli chodzi o trwałość. Wszystko co powyżej to już świetnie. Widocznie jesteście albo bardziej wraźliwi ode mnie na piłki albo po prostu mocniej uderzacie. Tak jak pisałem wyżej, dla mnie Wilsony AO nadają się standardowo na 3 mecze, różnica jaką odczuwam jest minimalna. Mecze te rozgrywam tylko na mączce, na ogół w ciągu około 1,5 tygodnia.

Żeby nie było, że jestem taki totalnie nieczuły to kiedy zmieniam rakietę poprzez dodanie ołowiu to czuję nawet 1g. :D
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Marcin
Początkujący
Początkujący
Posty: 49
Rejestracja: 25 mar 2016, 21:24

Re: Tretorn Rothenbaum German Open

Witam,
Tryton Swedish Open - http://tenis.shop.pl/produkt/16464/NOWO ... ml?ref=g25 i German Open - http://tenis.shop.pl/produkt/9612/Pilki ... ml?ref=g25 to takie same piłki. Obie maja filc na korty z mączki.

Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
www.Babolat.pl
Pozdrawiam,
Marcin Maciocha
---
Sprzęt Tenisowy Ireneusz Maciocha
oficjalny dystrybutor Babolat i Tretorn w Polsce
http://www.Babolat.pl
https://Babolat-tenis.pl

Wróć do „Piłki”