jamal
Nowy
Nowy
Posty: 12
Rejestracja: 31 sie 2013, 02:52
Lokalizacja: Watford, UK

ProKennex

Witam.
Czy ktoś z forumowiczów ma doświadczenie z rakietami tej firmy? Słyszałem wiele pozytywnych opinii na ich temat. Szczególnie interesują mnie modele Ki 5 315, QTour 325, Black Ace 98 325.
Aktualnie używam Head Graphehe Speed MP.

Z góry dziękuję. :)
Awatar użytkownika
glazek
Początkujący
Początkujący
Posty: 41
Rejestracja: 3 sie 2009, 09:59

Re: ProKennex

Witam.
Mogę przedstawić moja krótką opinię na temat rakiety, która od zeszłego roku użytkuję a konkretnie model: Pro Kennex Ki10 290. Oczywiście jest to znacznie lżejsza rakieta niż te, które szukasz, ale jakiś pogląd można wyrobić.
Wykonanie: perfekcyjne, świetna kolorystyka, ciekawy profil ramy, żadnych zastrzeżeń.
Zastosowane system Kinetic i Ionic, z charakterystycznymi komorami zawierającymi dodatkową masę kinetyczną. Jak ktoś nie miał do czynienia z tym dziwnym szelestem jaki wydobywa się z tych rakiet to może być dziwne, ale szybko można przyzwyczaić. Nie umiem do końca ocenić wzrostu wydajności dzięki systemowi Ionic, ale jedno jest pewne co do komfortu gry. Jestem dość wrażliwy na problem z łokciem natomiast nie mam żadnej wątpliwości , że jest to bardzo komfortowa rama, która rzeczywiście może minimalizować urazy. Grając nią nie mam żadnych problemów z łokciem. Grywam także Princem O3 Warrior 100, która moim zdaniem jest dość komfortową rakietą i różnica jest wyraźna.
Awatar użytkownika
Yhr1976
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 8 sie 2013, 23:51
Lokalizacja: Warszawa, Poznań

Re: ProKennex

Temat długi czas nie aktualny, ale odpiszę mimo wszystko.

Właśnie dziś przyszła do mnie niezapowiedzianie (Tennis-Point informował, iż jednak rakiet na stanie nie mają) bardzo poszukiwana przeze mnie, rewelacyjna rakieta ProKennex Q Tour 295g.

Dostępne były dwie wersje - 16x19 oraz lepsza dla mnie 18x20.

Rakiety te posiadają bodajże najlepszą technologię redukujacą drgania rakiety podczas uderzeń (Kinetic).

Dodatkowo, rakiety są bardzo miękkie, sztywność mojego modelu to RA57 - choć czasem wychodziła na różnych testach także RA56. Po wzięciu do ręki, czuć to od razu. Wiadomo, że redukcja drgań, sztywność oraz stabilność rakiety to niezależne od siebie wartości (choć sztywność i redukcja drgań są mocne zbieżne).

Mam trzy rakiety ze zbliżoną sztywnością w podobnym przedziale cenowym - Head MicroGel Radical MP (96",nominalnie niby 98" RA57, 295g, rama 21mm, 18x20), Pacific X Feel Tour (100", RA57, 295g, 16x19, rama 22mm) oraz Pacific X Force (98", RA58, rama 25/23/22mm, 16x20).

Wszystkie niby zbliżone do siebie, jednak nieco inne.

Komfort największy to oczywiście ProKennex QTour 295, Pacific X Feel Tour oraz MicroGel Radical MP. Nieco mniejszy, ale zauważalny X Force 98.

Zupełnie różna jest natomiast stabilność ramy, co przy wadze 295g ma spore znaczenie. Tutaj zdecydowanie odstaje na niekorzyść MicroGel Radical MP. Ma najcieńszą ramę, pewnie nie pozostaje to bez wpływu. Najbardziej stabilna i z fenomenalnym czuciem jest X Feel Tour. Niestety, jako że gram dość płasko i uwielbiam rakiety z dużą kontrolą, jej 100" główka i otwarty przeplot uniemożliwiają mi zrobienie zapasu tej rakiety na kolejne 20 lat.

I dlatego właśnie, poszukiwałem rakiety zarówno o niskiej sztywności (jest ich kilka na rynku, także Völkl posiada takie, jednak już nieco twardsze, konkurujące raczej z Babolatem Pure Storm/Control oraz YT IG Radical MP), dużej redukacji drgań (odczuwalne są jednak bardziej w X Force 98) i dobrym czucie, oraz przede wszystkim uzupełniej o kontrolę (nie ma tego X Feel) i stabilną ramę (nie posiada tej cechy MicroGel Radical MP) - stąd duże nadzieje pokładane w ProKennexie QTour 295g.

Będę na bieżąco informował. Idą to mnie także najnowsze ProKennexy QTour 300 (18x20, zwiększona sztywność także do RA63) oraz Pacific X Force Pro No. 1. Aczkolwiek ta druga to już konkurencja raczej dla Prestige S, YT IG Radical, Prince Tour Pro 98).

Pozdrawiam.
Chroniczne poszukiwanie rakiety idealnej. Stadium zaawansowane.

Wróć do „Pozostałe”