Awatar użytkownika
LucaTG
Początkujący
Początkujący
Posty: 25
Rejestracja: 6 kwie 2012, 15:02

Co z kapslem?

Witam. Kupiłem ostatnio Babloata Pure Drive'a, niestety wziąłem nieco za dużą rączkę. Po zmienieniu bazówki na cieńszą prawie wszystko jest ok. Irytuje mnie ta plastikowa końcówka, która w Babolatach jest jak dla mnie za gruba. Jak można ją usunąć i czy będzie miało to jakiś wpływ na zmianę parametrów rakiety oprócz długości.

Obrazek
NTRP 3.5
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co z kapslem?

Wyciągasz spinkę, co mocuje kapsel do rączki, ściągasz kapsel i już. Na pewno wpłynie trochę na parametry rakiety, spadnie minimalnie masa i balans się przesunie. Tylko pytanie, czy ktoś będzie miał odwagę z tobą grać po takim zabiegu. rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
Lechu67
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 923
Rejestracja: 2 sty 2011, 19:27
Lokalizacja: Ryki

Re: Co z kapslem?

Weź też pod uwagę że kapsel jest pewnego rodzaju podparciem dłoni-uchwytu. Rakieta trochę waży, a kapsli nie stosuję się żeby tylko umieścić logo. Ja bym nie usuwał, grałem kilkoma rakietami i wiekich różnic między kapslami nie zauważyłem.
Yonex fan
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Co z kapslem?

Lechu67 pisze:Weź też pod uwagę że kapsel jest pewnego rodzaju podparciem dłoni-uchwytu. Rakieta trochę waży, a kapsli nie stosuję się żeby tylko umieścić logo. Ja bym nie usuwał, grałem kilkoma rakietami i wiekich różnic między kapslami nie zauważyłem.
Ciekaw jestem jak kolega chce utrzymać rakietę w ręku przy dajmy na to mocnym serwisie jeśli kapsel się nie będzie wyraźnie rozszerzał.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Co z kapslem?

Dlatego też napisałem, że może zabraknąć mu chętnych do gry z nim. :) Trochę słabo się gra jak cały czas musisz uważać żeby nie dostać w łeb rakietą od przeciwnika. rotfl
Obrazek
_____
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Co z kapslem?

Za bardzo zawoalowałeś swoje wątpliwości, grałem raz Fischerem który nie miał szerszego kapsla od chwytu. Rakieta wyleciała mi z ręki kilkanaście razy w meczu.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co z kapslem?

PitS pisze:Za bardzo zawoalowałeś swoje wątpliwości, grałem raz Fischerem który nie miał szerszego kapsla od chwytu. Rakieta wyleciała mi z ręki kilkanaście razy w meczu.
A to już wiem dlaczego mi Fischer swego czasu pękł, po prostu wyślizgnął mi się z ręki i to tylko raz rotfl :wink: .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Co z kapslem?

Tak jak zauważył PitS, jak wywalisz kapsel rakieta będzie Ci wypadać z ręki, jeśli potrzebujesz symulacji owiń plastrem bez opatrunku końcówkę rączki tak, żeby kapsel był mniej wyczuwalny i zobacz jak nie przyjemnie gra się czymś takim. Tylko nie graj za mocno, żeby Twoja packa nie dołączyła do tej Basica.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
htb
Senior
Senior
Posty: 3294
Rejestracja: 10 wrz 2009, 15:14
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co z kapslem?

Zawsze po usunięciu kapsla może domontować jakiś łańcuszek i zakładać go na nadgarstek w czasie gry. rotfl Wtedy najwyżej dłoń sobie urwie przy mocnym FH. :(
Obrazek
_____

Wróć do „Inny sprzęt”