ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Ćwiczenia z gumami typowe dla tenisa

Hej,
ma ktoś może w ulubionych jakieś filmiki bądź artykuły z ćwiczeniami przy użyciu gum oporowych? Ale typowo przydatne w tenisie? Znalazłem trochę na YT ale większość to bezmyślne ciągnięcia gum albo rozciągania które moim zdaniem średnio się sprawdzą. Za to ile cycolin się naoglądałem. :twisted: Co niektóre to chyba celowo chciały się pokazać. :twisted: A poważnie to chodzi mi o ćwiczenia które stosowane są w trenowaniu zawodników tenisa.
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Ćwiczenia z gumami typowe dla tenisa

Do środka, na gumy, do środka, za gumy, obrót, wyskok. ..... dalej nie pomnę. :/

A poważnie to czym to się różni od ekspanderów "dziadków", bo filmów w necie pewnie pełno a po przeczytaniu książki anatomii w tenisie wiadomo co ćwiczyć. Tam nie było ćwiczeń? :/ Dobrze że oszczędziłem forsę.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ćwiczenia z gumami typowe dla tenisa

Cycoliny i z gumą - no cóż bezpieczeństwo przede wszystkim!

A tak serio, to wszelkie rozciągania mięśni, które wykorzystuje się w tenisie. Gdzieś (niestety nie mam pod ręką) widziałem filmik jak Djokovic wykorzystywał taką gumę w treningu.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
ZiZi
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 112
Rejestracja: 5 paź 2014, 23:09

Re: Ćwiczenia z gumami typowe dla tenisa

PitS pisze:a po przeczytaniu książki anatomii w tenisie wiadomo co ćwiczyć. Tam nie było ćwiczeń? :/ Dobrze że oszczędziłem forsę.
Ćwiczeń jest kilkadziesiąt ale większość z wolnymi ciężarami i wyciągiem, z gumą jest kilka. Swoją drogą polecam zakup, to jedna z tych książek które warto mieć o czym może zaświadczyć fakt że jej nie odesłałem w ramach zwrotu.

Widziałem kiedyś na YT ćwiczenia z gumami wykonywane na treningu tenisistów, nie mówię o ćwiczeniach mięśni ale raczej motoryki np. była tenisistka przywiązana do barierek i musiała biec do przodu ale tego było więcej.

Wróć do „Technika, taktyka, trening”