Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Mantis Tri-Spin Polyester 1,25

Obrazek

Nie bardzo potrafię opisać odczucia co do naciągów, więc proszę o czytanie ze zrozumieniem :wink: .

Naciąg testowy wciągnąłem do rakiety Mantis Pro 295, którą również miałem przyjemność przetestować. Po niezbyt przyjemnej, powiedziałbym męczącej grze naciągiem, który pierwotnie był wciągnięty w testową ramę, oczekiwałem czegoś lepszego. I nie zawiodłem się.

Trójkątny przekrój dość dziwnie wygląda, aż chciałoby się go co chwilę poprawiać :D . Tenisiści - esteci raczej nie będą chcieli mieć go w swojej rakiecie. To jednak jedyny minus jaki udało mi się znaleźć. W swoich ramach mam wciągnięty MSV Focus Hex +25 i Mantis Tri-Spin bardzo mi go przypomina w odczuciach.
Dynamika na przyzwoitym poziomie (miałem go wciągniętego na 25 kp), szału nie ma ale mi pasuje.
Komfort zdecydowanie mniejszy niż w przypadku Hexa, ale łokieć się nie odzywał.
Kontrola również w stanach średnich, przy moich mizernych umiejętnościach udawało mi się jednak grać tam gdzie chcę.
Naciąg nie przesuwa się, właściwie po 8 godzinach gry był niewzruszony. Żeby sensownie określić wytrzymałość i utratę naprężenie, musiałbym pograć nim dłużej, ale po tych 8 godzinach nie zauważyłem drastycznego spadku napięcia przekładającego się na komfort gry.
Moja gra opiera się raczej na dość płaskich uderzeniach, ale kiedy chciałem więcej rotacji przy ciasnych crossach czy slajsie, naciąg mi ją dawał. Pod tym względem jest bardzo dobrze, zwłaszcza przy rotacji wstecznej byłem zadowolony.

Podsumowując, naciąg oferujący sporo rotacji, niezłą kontrolę i dynamikę, komfort w ramie testowej na wystarczającym poziomie. Według mnie cena jest jednak zbyt wysoka jak na w sumie nowość na rynku. Myślę, że ceny na poziomie naciągów Weiss Canona sprawiłyby, że ludzie z ciekawości sięgnęliby po Mantis Tri-Spin.
Polubiłem czerwone badziewie...
agassi66
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 167
Rejestracja: 7 lut 2008, 11:15

Re: Mantis Tri-Spin Polyester 1,25

Miałem przyjemność testować w miniony weekend wszystkie produkty firmy Mantis. Naciąg rzeczywiście wygląda dziwnie ale nie wrażenia artystyczne są ważne. W grze, jak już porównywać go do MSV Focus Hex, na pewno ciut sztywniejszy jednak dający więcej dostępu do rotacji. W/g mnie utrata naprężenia też jest mniejsza niż w przypadku MSV. Ciężko mi o jakąś głębszą analizę ponieważ grałem tym naciągiem rakietami Mantis (Pro 295, Pro310), a nie swoimi Headami.
Obrazek
Awatar użytkownika
scudetto
Senior
Senior
Posty: 3407
Rejestracja: 13 sty 2013, 11:31
Lokalizacja: Dziki Wschód

Re: Mantis Tri-Spin Polyester 1,25

Miałem podobne odczucia, mniejszy komfort ale też nieco mniejsza utrata naprężenia niż w Hexie. No i bardzo fajna rotacja, całkowicie pod kontrolą.
Miałem w planach wciągnąć ten naciąg do jednej ze swoich ram, żeby mieć kompletne porównanie, ale wciągnąłem do Mantisa, bo tym czymś wciągniętym fabrycznie grać się nie dało. No i rama z naciągiem zgrała się idelnie, ale recka rakiety kiedy indziej, muszę zebrać myśli :) .
Polubiłem czerwone badziewie...

Wróć do „Naciągi”