RadekMilosz
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2014, 15:19
Lokalizacja: Kraków/Katowice

Naciąg do Pure Strike 16x19

Witam, pytanie jak w opisie, czyli jaki naciąg wybrać?
Gram raz w tygodniu od 6 miesięcy (od marca będzie częściej), nabyłem w okazyjnej cenie rakietę, która mi bardzo odpowiadała, ale jest pewien problem.... Mianowicie poprzedni właściciel, równie doświadczony co ja założył na nią drut. Psuje to całkowicie jej charakter i chciałbym się dowiedzieć jaki naciąg był tam zakładany oryginalnie? Dodam, że piłki grane z obecnego naciągu mają odpowiednią rotację, ale jednak za mało mocy i zza końcowej ciężko mi, nawet z uderzeniem wykonanym z prawidłowym ptwarciem płaszczyzny rakiety ( bo mam wciąż problem z zamykaniem płaszczyzny, szczególnie przy forehandzie! ), posłać piłkę w okolice końcowej linii. Dodam, że moje uderzenia są wykonywane poprawnie (jak na miarę doświadczenia kortowego).
Obrazek Pure Strike 16x19
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

Grałem dziesiątkami ram różnych producentów, i w każdej nie drut psuł charakter, a tenże miały tylko z drutem. Dość subiektywna opinia. :)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

Naciąg dobiera się głównie pod kątem stylu gry i umiejętności, a nie ramy, tzn. może być tak że ten sam naciąg z inną ramą nie będzie nam pasował, ale to inna bajka, na później. Nie ma co liczyć na ogromny skok jakościowy w wynikach spowodowany zmianą sprzętu, najważniejsze by ten nie przeszkadzał.

Powiedz coś więcej o swojej grze.
Prezes fanklubu Staśka :D
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

Grasz krótko więc nie ma mowy abyś miał solidną technikę. Polecam się nagrać to otworzą ci się oczy. Pierwotnie zapewne był założony jakiś multi który ma sporo mocy dlatego twoje uderzenia docierały pod końcową.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
RadekMilosz
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2014, 15:19
Lokalizacja: Kraków/Katowice

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

Chodzi głównie o komfort, tak jak powiedziałem, rozegrałem trening z rakietą z oryginalnym naciągiem ( i tak dość mocno naciągniętym, bo przedział ramy to 25-28kg) i było bardziej komfortowo, tak jak powiedziałem, więcej mocy i wystarczająca rotacja. Jeżeli natomiast chodzi o styl gry, to preferuję grę z końcowej linii, długie wymiany i crossy to zdecydowanie moja gra, czasami slajsy. Bardzo sporadycznie natomiast siatka i smecze czy loby, co jest spowodowane tym, że zwyczajnie brak mi ogrania i umiejętności właściwego krycia kortu.
kolt pisze:Grasz krótko więc nie ma mowy abyś miał solidną technikę. Polecam się nagrać to otworzą ci się oczy. Pierwotnie zapewne był założony jakiś multi który ma sporo mocy dlatego twoje uderzenia docierały pod końcową.
Chciałbym również sprostować, zdaję sobie w pełni sprawę z niskiej jakości mojego tenisa, żeby nie było, że mam o swojej grze niewyobrażalnie dobre zdanie. Jak przeczytałem to co sam spłodziłem, to aż mnie ciarki przeszły jak to pysznie zabrzmiało! O_O Przepraszam szanownych Forumowiczów!
Obrazek Pure Strike 16x19
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

Pytania są następujące...
Co jest wciągnięte obecnie w rakiecie?
Zwrot "drut" to pojęcie często używane parę(naście) lat temu kiedy monofilamentowe poliestry faktycznie były sztywne i mało komfortowe. W dzisiejszych czasach mamy co-poliestry z dodatkami, które pozwalają im osiągnąć sztywność nieraz niższą od niektórych naciągów wielowłóknistych.

Co jest fabrycznie wciągane do Strike'ów?
Jeśli N.vy lub Xcel to dostrzegalny brak komfortu w grze naciągiem monofilamentowym nie jest zaskoczeniem.
Jeśli powiedzmy RPM Blast to wciągnięty w rakiecie mono musi należeć do sztywniejszych lub być wciągnięty wyraźnie mocniej.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

RadekMilosz pisze:
kolt pisze:Grasz krótko więc nie ma mowy abyś miał solidną technikę. Polecam się nagrać to otworzą ci się oczy. Pierwotnie zapewne był założony jakiś multi który ma sporo mocy dlatego twoje uderzenia docierały pod końcową.
Chciałbym również sprostować, zdaję sobie w pełni sprawę z niskiej jakości mojego tenisa, żeby nie było, że mam o swojej grze niewyobrażalnie dobre zdanie. Jak przeczytałem to co sam spłodziłem, to aż mnie ciarki przeszły jak to pysznie zabrzmiało! O_O Przepraszam szanownych Forumowiczów!
Nie ma za co przepraszać bo wielu z nas przechodziło przez to samo co ty na początku. Nie widzę tam pychy w twoim poście. Takie nagranie bardzo otwiera oczy i często jest szokiem bo to co nam się wydaje nijak się ma do rzeczywistości. Jak zobaczyłem moje pierwsze nagranie to nie mogłem uwierzyć jaki jestem koślawy, a na korcie czułem się całkiem inaczej. Jeśli chcesz robić postępy to musisz być świadomy w którym jesteś obecnie punkcie, to sporo przyśpiesza rozwój. Według mnie im szybciej na drodze tenisowego rozwoju powstaje takie nagranie, tym lepiej.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
RadekMilosz
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2014, 15:19
Lokalizacja: Kraków/Katowice

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

El Diablo pisze:Pytania są następujące...
Co jest wciągnięte obecnie w rakiecie?
Zwrot "drut" to pojęcie często używane parę(naście) lat temu kiedy monofilamentowe poliestry faktycznie były sztywne i mało komfortowe.

Że to jest monofilament jestem przekonany, sam sprzedający mnie o tym informował, ponadto naciągał ją na 27,5 kg pion i 27kg poziom, czego mi się udało dowiedzieć przed chwilą.
Co jest fabrycznie wciągane do Strike'ów?
Jeśli N.vy lub Xcel to dostrzegalny brak komfortu w grze naciągiem monofilamentowym nie jest zaskoczeniem.
Xcel i N.vy są zupełnie innej budowy. Xcel, patrząc na przekrój, mógłby być bardziej komfortowy. Chyba, że ich budowa w tym przypadku nie robi różnicy, bo są podobne w zachowaniu?

Odnosząc się do nagrywania siebie to noszę się z tym zamiarem, jak GoPro do mnie wróci to z pewnością to zrobię. Możliwe, że podzielę się również na forum.
Obrazek Pure Strike 16x19
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

RadekMilosz pisze:
El Diablo pisze:Pytania są następujące...
Co jest wciągnięte obecnie w rakiecie?
Zwrot "drut" to pojęcie często używane parę(naście) lat temu kiedy monofilamentowe poliestry faktycznie były sztywne i mało komfortowe.

Że to jest monofilament jestem przekonany, sam sprzedający mnie o tym informował...
Nie zrozumieliśmy się. Naciągi monofilamentowe są obecnie tak zróżnicowane, że napisanie iż takowy jest wciągnięty można przyrównać do stwierdzenia iż ma się samochód 5 drzwiowy z napędem na tylną oś.
RadekMilosz pisze:...ponadto naciągał ją na 27,5 kg pion i 27kg poziom, czego mi się udało dowiedzieć przed chwilą.
To jest wstęp do wyjaśnienia czemu brakuje komfortu.
RadekMilosz pisze:Xcel i N.vy są zupełnie innej budowy. Xcel, patrząc na przekrój, mógłby być bardziej komfortowy. Chyba, że ich budowa w tym przypadku nie robi różnicy, bo są podobne w zachowaniu?
Nie wiem co jest fabrycznie wciągane do Strike'ów, a to co napisałem miało nakierować na znalezienie odpowiedzi co i dlaczego mogło pasować.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
RadekMilosz
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2014, 15:19
Lokalizacja: Kraków/Katowice

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

Obecny naciąg to Ballistic Polymono 1.30. Natomiast zalecane były takie naciągi jak RPM Blast i Xcel.
Obrazek Pure Strike 16x19
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

RadekMilosz pisze:Obecny naciąg to Ballistic Polymono 1.30. Natomiast zalecane były takie naciągi jak RPM Blast i Xcel.
Spójrz na producenta rakiety i naciągów, będziesz wiedział czemu są polecane. ;)

Nie masz co się przejmować tym co "poleca" producent, musisz znaleźć swoją strunę, choć na tym etapie radziłbym wybrać w maksymalnie trzech strzałach, sprzęt choć ma znaczenie w grze to nie jest one jakieś przerażające i nie ma co się nad tym rozpieszczać. No chyba, że ktoś po prostu lubi testować, wtedy to inna para kaloszy. Na teraz postaraj sobie znaleźć swoją strunę. Ja bym polecił coś miękkiego na 23-25kG.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

RadekMilosz pisze:Obecny naciąg to Ballistic Polymono 1.30.
No to jesteśmy w domu, poliester bodaj pierwszej generacji w średnicy 1,30mm wciągnięty na 27,5/27kG.
Zgroza i kumulacja pomyłek. :::bd::

Śmiem twierdzić iż miękki co-poliester z dodatkiem poliolefin w średnicy 1,20mm wciągnięty na nie więcej niż 24kG załatwi problem bez ograniczania dostępu do rotacji. Przykładem takiej struny może być Polyfibre TCS. Jeśli ta struna wciągnięta na nie więcej niż te 24kG będzie dalej za mało komfortowa to zostają tylko multifilamenty.
RadekMilosz pisze:Natomiast zalecane były takie naciągi jak RPM Blast i Xcel.
Przede wszystkim naciągi zalecane, a naciągi fabryczne nie muszą być tożsame. A czemu takie są "zalecane" to napisał Wyczesany. Równie dobrze mogli napisać, że zalecają też grać piłkami Babolat French Open.

Wracając jeszcze do kwestii zróżnicowania współczesnych monofilamentów, akurat czytałem recenzję USRSA naciągu Yonex Polytour G. I taki przykład. Ten naciąg mimo iż jest monofilamentem charakteryzuje się sztywnością niższą niż syntetyk PSG (konstrukcja bliźniacza do Babolat N.vy). Dlatego wcześniej napisałem iż ograniczenie informacji do "monofilament" daje niewiele.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

El Diablo pisze:Śmiem twierdzić iż miękki co-poliester z dodatkiem poliolefin w średnicy 1,20mm wciągnięty na nie więcej niż 24kG załatwi problem bez ograniczania dostępu do rotacji. Przykładem takiej struny może być Polyfibre TCS. Jeśli ta struna wciągnięta na nie więcej niż te 24kG będzie dalej za mało komfortowa to zostają tylko multifilamenty.
No ładnie...żeby tak mój naciąg innym polecać...swoich nie macie? :D
Jeszcze mi popyt wzrośnie i ceny podniosą (za szpulę, bo sety już i tak dość drogie).

A pisząc poważnie - to rzeczywiście jeden z bardziej miękkich monofilamentów (zwłaszcza w wersji 17, czyli 1,20 mm). Super sympatyczny do gry. Problemem może być jedynie naprawdę niska dynamika tej struny (wartość energy return mierzona przez TW to jedynie 78%, podczas gdy większość typowych poly ma tu wartość 85-89). Czyli dynamikę piłce nadajesz sam, struna wiele nie pomoże (oczywiście zawsze możesz ja wciągać lżej i odzyskać część dynamiki). I rzeczywiście nie przekraczałbym 25 kg przy naciąganiu TCS-a.

No i trzymanie napięcia jest też pewną słabością TCS-a (jeden z wyższych współczynników utraty napięcia wśród poly). Czyli trzeba albo częściej wycinać...albo umieć się dostosować (lub nie czuć różnicy ze względu na relatywnie niski poziom umiejętności własnych).

Ja z kolei ostatnio robiłem przegląd strun i zwróciłem uwagę na Wilson Revolve 17 (1,25 mm) - to następca RipSpin z ubiegłego sezonu. Parametry na papierze ma bardzo ciekawe - średnia sztywność (192), ale jednocześnie wysoka jak na poly wartość energy return (87) i podobno bardzo, bardzo dobry dostęp do spinu, a także zaskakująco dobre trzymanie napięcia, jak na poly. Zaznaczam jednak, że sam tym nie grałem i bazuję wyłącznie na danych z badań Tennis Warehouse w porównaniu z innymi strunami tego typu.
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
RadekMilosz
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2014, 15:19
Lokalizacja: Kraków/Katowice

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

El Diablo pisze:Śmiem twierdzić iż miękki co-poliester z dodatkiem poliolefin w średnicy 1,20mm wciągnięty na nie więcej niż 24kG załatwi problem bez ograniczania dostępu do rotacji. Przykładem takiej struny może być Polyfibre TCS. Jeśli ta struna wciągnięta na nie więcej niż te 24kG będzie dalej za mało komfortowa to zostają tylko multifilamenty.
Jak te 24kg mają się do informacji na ramie, żeby naciągać ją w przedziale 25-28kg?
No i oczywiście czy 0.5kg różnicy pion/poziom przy tym naciągu będzie wystarczająca?
Artlight pisze:No ładnie...żeby tak mój naciąg innym polecać...swoich nie macie? :D
Jeszcze mi popyt wzrośnie i ceny podniosą (za szpulę, bo sety już i tak dość drogie).
Możesz być spokojny, więcej niż set nie będzie potrzebny! :D
Artlight pisze:Ja z kolei ostatnio robiłem przegląd strun i zwróciłem uwagę na Wilson Revolve 17 (1,25 mm) - to następca RipSpin z ubiegłego sezonu. Parametry na papierze ma bardzo ciekawe - średnia sztywność (192), ale jednocześnie wysoka jak na poly wartość energy return (87) i podobno bardzo, bardzo dobry dostęp do spinu, a także zaskakująco dobre trzymanie napięcia, jak na poly. Zaznaczam jednak, że sam tym nie grałem i bazuję wyłącznie na danych z badań Tennis Warehouse w porównaniu z innymi strunami tego typu.
Propozycja warta przemyślenia...? :)
Obrazek Pure Strike 16x19
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

RadekMilosz pisze:Jak te 24kg mają się do informacji na ramie, żeby naciągać ją w przedziale 25-28kg?
No i oczywiście czy 0.5kg różnicy pion/poziom przy tym naciągu będzie wystarczająca?
Przedział na ramie jest tylko sugestią. Mniej można wciągać zawsze. Więcej też jest wciągane ale bardzo rzadko i raczej tylko przesadnie mocno było by nie wskazane.
Jeśli już chcesz wciągnąć z różnicą pion poziom to niech to będzie 1 kg.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
RadekMilosz
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2014, 15:19
Lokalizacja: Kraków/Katowice

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

Jakuboto pisze:Jeśli już chcesz wciągnąć z różnicą pion poziom to niech to będzie 1 kg.
A więc różnica pomiędzy strunami nie jest regułą? Przeróżne posty to właśnie sugerują. :rolleyes:
Ale myślę, że w tej kwestii najwięcej do powiedzenia może mieć ED! :-D
Obrazek Pure Strike 16x19
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

RadekMilosz pisze:
Jakuboto pisze:Jeśli już chcesz wciągnąć z różnicą pion poziom to niech to będzie 1 kg.
A więc różnica pomiędzy strunami nie jest regułą? Przeróżne posty to właśnie sugerują. :rolleyes:
Ale myślę, że w tej kwestii najwięcej do powiedzenia może mieć ED! :-D
Kwestia jest taka, że jak będzie to 0,5 kg to możesz nawet nie poczuć różnicy. Ja osobiście gram z różnicą 1 kg. Ale to co Ci podpowiemy i tak nie zastąpi tego jak sprawdzisz sam na sobie. Jak już dobierzesz naciąg i stwierdzisz, że to jest ten z którym chcesz się zaprzyjaźnić na dłużej, to przy następnej wymianie możesz go wciągnąć odrobinę inaczej i zdecydować jakim zestawieniem gra Ci się lepiej. Pamiętaj, że każdy może mieć inne odczucia, ale to Ty będziesz grał a nie inni.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

Podstawowym powodem, dla którego wciągamy poziomy "lżej" niż piony (od 0,5 do nawet 2,5 kg różnicy u zawodników to stosujących) jest zwiększenie tzw. efektu snapback, czyli przesunięcia się strun pionowych "po strunach poziomych" na skutek kontaktu z piłką, a następnie dynamicznego ich powrotu na swoje normalne miejsce. To właśnie ten efekt jest w największym stopniu odpowiedzialny za zdolność naciągu do nadawaniu piłce rotacji. Im mniejsze tarcie między strunami pionowymi a poziomymi, tym większy efekt snapback, stąd "trik" z poluzowaniem strun poziomych, by piony się łatwiej po nich ślizgały. Innym rozwiązaniem jest np. zastosowanie super śliskiego naciągu na poziomy, czyli okrągłego w przekroju i powlekanego jakimś "śliskim paskudztwem" :) .

Jeśli to Cię interesuje, to drugą oprócz snapback cechą naciągu w ramie wpływającą na dostęp do rotacji jest zwiększenie tarcia między piłką a strunami pionowymi. Dlatego właśnie produkuje się te wszystkie chropowate, szorstkie, wielokątne i skręcane wokół własnej osi struny polyestrowe, by zwiększyć tarcie między piłką a struną.

Czyli reasumując - zwiększamy tarcie między struną pionową a piłką oraz zmniejszamy tarcie między pionami a poziomami. I każdy wtedy może być Rafą Nadalem :::yay:::.

Aha, pomijając powyższe, fajnie jest jeszcze mieć technikę, styl gry i chwyt (wymieniłem w kolejności od cechy najważniejszej) pozwalające na nadawanie rotacji uderzanym piłkom :D . Taki szczegół - zwłaszcza ta cała "przereklamowana" technika - ale może się przydać... :/
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

RadekMilosz pisze:Jak te 24kg mają się do informacji na ramie, żeby naciągać ją w przedziale 25-28kg?
Przekroczenie górnej granicy może naruszyć gwarancję ale tak czy owak błędne naciągnięcie rakiety i tak spowoduje jej utratę.
Dolna granica jest tylko sugestią.
RadekMilosz pisze:No i oczywiście czy 0.5kg różnicy pion/poziom przy tym naciągu będzie wystarczająca?
RadekMilosz pisze:
Jakuboto pisze:Jeśli już chcesz wciągnąć z różnicą pion poziom to niech to będzie 1 kg.
A więc różnica pomiędzy strunami nie jest regułą? Przeróżne posty to właśnie sugerują. :rolleyes:
Ale myślę, że w tej kwestii najwięcej do powiedzenia może mieć ED! :-D
Stosowanie różnych napięć dla pionów i poziomów to w głównej mierze kwestia preferencji, szczególnie w przypadku wciągania tego samego rodzaju struny w całej rakiecie, w przypadku kombinacji mono/multi czy multi/mono można dopisać do tego dodatkową teorię ale koniec końców i tak wracamy do uniwersalnego używania tego co nam pasuje.

Czy jest zasada? Nie ma. Jak wspomniałem są preferencje.
Większość zawodników wciąga struny poziome słabiej niż pionowe o 1kG.
Różnica bywa różna, największą jaką kojarzę to bodaj 2,5kG.
Niewielka liczba zawodników wciąga crossy mocniej niż piony.

Tak więc trzeba wypróbować poszczególne rozwiązania i wybrać to które najbardziej leży.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
RadekMilosz
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 19 lis 2014, 15:19
Lokalizacja: Kraków/Katowice

Re: Naciąg do Pure Strike 16x19

El Diablo pisze:Czy jest zasada? Nie ma. Jak wspomniałem są preferencje.
Większość zawodników wciąga struny poziome słabiej niż pionowe o 1kG.
Różnica bywa różna, największą jaką kojarzę to bodaj 2,5kG.
Niewielka liczba zawodników wciąga crossy mocniej niż piony.

Tak więc trzeba wypróbować poszczególne rozwiązania i wybrać to które najbardziej leży.
Decyzja zapadła, wciągnięty na rakietę będzie Polyfibre TCS na 25kg pion i 24,5kg poziom. Postaram się jak najlepiej zrecenzować odczucia jakie przyniesie ta zmiana.

A co do przywołania tutaj Ciebie ElDiablo miałem na uwadze dyskusję z forumowiczem Smykiem. :)

Dziękuję wszystkim za udzielenie pomocy i życzę samych świetnych podań i jeszcze lepszych returnów. :)

P.S. Z tymi naciągami to jak płynąć w dół rowu mariańskiego w płetwach!
Obrazek Pure Strike 16x19

Wróć do „Naciągi”