Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
4,5
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2012, 22:15

Yonex Ezone Xi 100 vs. Yonex Ezone Ai 100 / 98

Pytanko w sprawie porównania tych dwóch linii rakiet (osobiście od jakiegoś czasu gram Xi i bardzo sobie chwalę).
Tzn. do grających zarówno serią Ezone Xi jak i Ai: jakie odczucia, podobieństwa/różnice w różnych aspektach (stabilność, siła, manewrowość, kontrola, czucie, gra z głębi kortu i przy siatce, serwy, odczuwalna waga, balans, SW, etc.).
Czy jako następca serii Xi nowe (nowsze) Ai trzymają poziom? Czy mimo zwiększonego SW nie ma problemów z manewrowością czy też trudnością w grze (czy różnica jest wyczuwalna)?
Słyszałem, że sporo osób grających wcześniej Xi 100 przesiada się na Ai 98 właśnie ze względu na większe SW wersji Ai 100 -ma ktoś takie doświadczenia?
Jakieś inne spostrzeżenia odnośnie w/w rakiet?..
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Yonex Ezone Xi 100 vs. Yonex Ezone Ai 100 / 98

Nie grałem ale Ai ma lepsze oceny w internecie i cieszy się generalnie znacznie lepszą opinią niż Xi.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex Ezone Xi 100 vs. Yonex Ezone Ai 100 / 98

Mam Xi98 oraz AI98 i zdecydowanie Ai98. Miękka, super przyjemna, dość łatwa, moc kontrolowalna przyjemnie.
Xi98, łatwa, sztywna, ale moc już mniej kontrolowalna.
Ai98 ma niestety główkę ciut a'la Babolat co jest hmm wadą dla mnie hehe. :)

Edycja: ja pisałem o Vcore Xi98. :) Ups... :angel:
4,5
Początkujący
Początkujący
Posty: 30
Rejestracja: 13 paź 2012, 22:15

Re: Yonex Ezone Xi 100 vs. Yonex Ezone Ai 100 / 98

logigamer pisze:Mam Xi98 oraz AI98 i zdecydowanie Ai98. Miękka, super przyjemna, dość łatwa, moc kontrolowalna przyjemnie.
Xi98, łatwa, sztywna, ale moc już mniej kontrolowalna.
Ai98 ma niestety główkę ciut a'la Babolat co jest hmm wadą dla mnie hehe. :)

Edycja: ja pisałęm o Vcore Xi98. :) Ups... :angel:

Dzięki, że napisałeś o swoich odczuciach, ale jak to rozumieć? - Czy porównujesz E-Zone Xi98 do Vcore Xi98, czy też Vcore Xi98 do E-Zone Ai98??? (Czyli czy Vcore Xi jest "miękki i super przyjemny" w porównaniu do E-Zone Xi, czy też E-Zone Ai w porównaniu do Vcore Xi???)
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Yonex Ezone Xi 100 vs. Yonex Ezone Ai 100 / 98

Vcore Xi98 do E-Zone Ai98
AI delikatny, Xi twaaaardy.

Wróć do „Yonex”