Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Asics Gel Solution Speed Clay

ASICS GEL SOLUTION SPEED CLAY

Wstęp
Na Asicsy zdecydowałem się bo ... Nike mnie wkurzają od dłuższego czasu – jakość, tasiemki zamiast klasycznych dziurek na sznurowadła. Zdecydowałem się na model Speed bo chciałem przetestować coś lekkiego na upalne dni, poza tym nie mam problemów z Achillesem czy kostkami więc nie obawiam się dość lekkich i płytkich butów.
Zaraz po wyjęciu z pudełka wrażenie zrobiła na mnie jakość wykonania. Nike przy tym są jakieś takie lekko tandetne, no może niedbałe. Oczywiście z punktu widzenia gry nie ma to znaczenia, ale ...

Zaraz po włożeniu stopy buty są bardzo wygodne, w sumie niby nadają się od razu do gry, ale lekko rozchodziłem jak zwykle. Stopa o dziwo całkiem głęboko wnika w but i mimo że buty wydają się płytkie to jednak nie ma dyskomfortu. A gram też w Oscillate-ach, które można na tym polu uznać za ... studnię.
Materiał jest miękki i przyjemny, dobrze rozmieszczone są zabezpieczenia do otarć od wślizgów.
Wygląd i wykonanie – mogę dać 9/10

Trakcja
Jodła, klasyka mączki, bez zastrzeżeń. Nawet na miękkim korcie mączka nie wbija się przesadnie i nie mamy w nich za chwilę gładkiej zdradliwej powierzchni.
Mogę dać nawet 10/10

Waga/Wentylacja
W nazwie jest prędkość, a żeby być szybkim to trzeba być lekkim. Te buty są bardzo lekkie, praktycznie mam wrażenie jakbym grał bez butów. Wentylacja też jest wzorowa. Na upały ideał.
Daję 10/10

Wygoda
Tak jak wspomniałem – but lekki, wygodny, generalnie stabilny. Czemu generalnie? Przy ostrych i nagłych zmianach kierunku poruszania się jest takie lekkie wrażenie jak gdyby coś się pod stopą przemieszczał. Nic złego się nie dzieje, ale wrażenie z początku niemiłe.
Dam 8/10

Podsumowanie
Buty przeznaczone na kort ziemny, lekkie, wygodne, przewiewne. Używam ich od stycznia i nie widzę zbytniego zużycia (Oscillate-y poszły do szafy, czekają na jesień). Czyli but raczej trwały.
Cena jest relatywnie wysoka ale w końcu to jedna z wiodących linii marki.
Moim zdaniem buty warte zakupu.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
ESP
Weteran
Weteran
Posty: 1622
Rejestracja: 13 sie 2007, 11:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: Asics Gel Solution Speed Clay

Jedna uwaga: Speed'y to buty dla pronatorów. Supinatorzy i neutrale powinni raczej poszukać wśród Resolution'ów.

Jak rozpoznać jak biegamy?
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Asics Gel Solution Speed Clay

Jedyna i dająca 100% pewności metoda analizy biegu to videoanaliza. Test mokrej kartki czy patrzenie na sposób zużycia podeszw butów nie daje tej pewności. Stopa może pracować inaczej w czasie biegu a inaczej w czasie chodu. Kumpel fizjo mi wyjaśniał czemu u mnie tak to było. Pomijam obciążenia i inne kwestie, jak np. technika biegu. Sam skorzystałem z takich porad i zaczęły mnie trapić kontuzje stopy. Z testu mokrej kartki i zbadania butów codziennych wyszła mi supinacja. Po bólach stopy poszedłem na video i pokazało mi pronację. Moim zdaniem warto poświęcić 2 minuty życia na taką analizę. Piszę ku przestrodze.

Wróć do „Buty”