Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

No, cześć Wam. Może niektórym wyda się to dziwne, ale nadal żyję. Czasem nawet gram w tenisa. :wink:

Aktualnie bombarduję siatkę (tą na korcie, jak i ogrodzeniową) Dunlopem 4D Aerogel 100. Dla przypomnienia: łeb 90', przeplot co prawda 16x19, ale nie jest demonem rotacji. Tak samo ja nim nie jestem, lubię płasko, lubię szybko po linii. ;-P Jeśli ma to jakieś znaczenie, NTRP w granicach 3,5-4,0 (proszę, nie bijcie że za dużo, PitS broń).

Stąd też szukam czegoś, co kręcenie wspomoże - a co jednocześnie nie będzie sznurkiem 1,10 czy 1,15 żeby strzelało po godzinie, czy dwóch.
Właśnie kończę szpulę MSV Focus Hex Soft Black 1,25mm - z wrażeń: jest OK, ale chcę zmiany. Wcześniej Signum Pro Poly Plasma 1,23mm - z wrażeń: nudy na pudy.

Ze względu na moją mniejszą częstotliwość grania celujemy w milimetry od 1,19 do 1,24. Ani mniej, ani więcej. (Wymyśla ten Trawek, co? :dvl(: )

Widziałem właśnie promocję na Hyperiona w Protenisie, 249PLN za 200 metrów, ale... Przejadła mi się ta struna, jak i sam czarny kolor.

Podsumowując: szukam czegoś do 260PLN za 200metrów, co nie będzie nazywało się Hyperion, Poly Plasma, ani Focus Hex Soft. Właściwie miło też będzie spróbować czegoś innego, niż wyżej wymienione firmy - rynek trochę nasiąknął markami, a nuż jest coś innego do polecenia?
Nie chcę też płacić tylko za markę i nie interesują mnie Wilsony, Babolaty i inne giganty.

Pozdrawiam cały Tenis Net PL!
Trawek
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

Sugerowałbym przyjrzeć się ofercie WeissCannon. W Polsce jest w świetnych cenach.

Co do konkretnego modelu struny to lepiej w ofercie tej marki orientuje się Ppeter.

Trochę ciężko, niestety, wstrzelić się w Twoje wymagania.
Black5Edge - wykracza o 6PLN Twój budżet.
Mosquito Bite - za mała średnica i oczywiście wytrzymałość (musisz tak mocno walić tą biedną piłeczkę? ;-P :wink: ).
Turbo Twist - nie wiem czy spełni wymagania odnośnie rotacji.
Scorpion - jak wyżej.

Ale generalnie polecałbym przyjrzeć się ofercie tego producenta. Stosunek jakość/cena chyba obecnie najlepsze na naszym rynku.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

Heja Edek,

tak się składa, że szpulę WeissCannona też kończę. Co prawda jest to Match Power Natural 1,25mm - czyli niższa półka cenowa - na Protenisie za 139PLN, 200 metrów, ale strzela to to po 6-9h grania, w tym jednego debla 3h, a reszta bez serwisów. (Nie, nie przy ramie - na samym środku. :wink: )

Z tych, co podałeś najbliżej skłaniałbym się ku Scorpionowi, 1.22 - tylko nie widzę informacji, czy ona jest skręcana, czy nie. Turbo Twista z kolei reklamują jako skręcanego wokół własnej osi, co niby daje więcej rotacji. Przy czym to już górna granica milimetrów, których szukam, czyli 1.24 (bo na 1.18 nie patrzę, za mało).
Tak, Mosquito Blue po tym jak czytałem tutaj na forum kilka pozytywnych recenzji o nim - byłoby fajne, ale walę mocno, oj walę. Dlatego odpada. ;(

Obawiam się, czy ten Scorpion nie będzie takim samym flakiem jak Match Power. (W tym sensie, czy to nie jest specyfika całej marki - takie obawy mam, wiecie.)

Inne propozycje? :)
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

Jeśli się nie mylę to Match Power jest, jakby to powiedzieć, ich produktem z niższej półki.
Te które wymieniłem to raczej top.

Jednak tak jak napisałem, tutaj lepiej orientuje się ppeter.

Przypomniał mi się inny rotacyjny co-poly w dobrej cenie, a zbierający dobre opinie - Gamma Moto.
Dostępny w kolorze fluorozielonym, średnica 1,24mm, siedmiokątny przekrój.
No i szpula w Forehandzie za 169zł, więc taniej niż za WeissCannon.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

Najlepsza struna w cenie, która Cię interesuje i do tego celu, który Cię interesuje, to Völkl Cyclone 1,20. Zdaniem niektórych, to po prostu najlepszy co-poly na rynku. Więcej opowiedzieć Ci o nim może IATW, który go namiętnie używa, choć w wersji 1,30 :D .

Tylko nie pomyl z Völkl Cyclone Tourem, który moim zdaniem jest gorszy.

Szpule aktualnie się skończyły w Protenisie, ale będą po 20 kwietnia. Póki, co możesz u nich dostać sety.

Kolory trzy: różowy (ten, tego....), fluoro żółty i czarny. Z testów na TW wynika, że odrobinę różnią się odczuciami w grze. Czarny ponoć najsztywniejszy :) .
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

TurboTwist "kręcił" całkiem nieźle (Scorpion zresztą też zupełnie dobrze jak na "gładki") ale bardziej mi odpowiada Cyclone Tour, podobny komfort lepsza rotacja. Cyclone nie grałem, natomiast jestem super zadowolony z gry Völkl V-Torque i to będzie najprawdopodobniej mój wybór na jakiś czas w hybrydzie z V-Pro lub Classic Sythetic Gut (wszystko Völkl). Torque daje mi najlepszą rotację ale ten naciąg ma jedną wadę, ze względu na specyficzny kształt jego trwałość nie jest duża, nie wiem jeszcze jak to będzie w hybrydzie.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

S.P. Tornado?
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

Artlight pisze:Kolory trzy: różowy (ten, tego....)
Jeśli ten różowy, to taki różowy jak w Cyclonie Tour, to to czerwony jest bardziej. Można naciągać. :)

Ze swej strony polecam Kirschbauma Black Shark, dostęp do rotacji świetny, tylko że występuje w kolorze czarnym, który to kolor przejadł Ci się, jak sam napisałeś.
8:7 40:15
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

Black Shark to po prostu czarny Spiky Shark.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
wwojtek
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 810
Rejestracja: 18 wrz 2013, 20:17

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

El Diablo pisze:Black Shark to po prostu czarny Spiky Shark.
To za czarny kolor płaci się 7 zł więcej? :wink:
8:7 40:15
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

Edek,
fajna propozycja, ale raczej dla kogoś, kto nie zrywa naciągów (bądź robi to dużo rzadziej ode mnie). Obawiam się, że w kwestii wytrzymałości Gamma Moto nawet średnica 1,24mm chyba nie pomoże. :(

Artlight i ppeter,
zachwalacie Völkl'a, ale nigdzie go nie ma w polskich sklepach, a sprowadzać zza granicy nie ma sensu. Same sety, ze szpul widziałem tylko V-Pro i Classic Synthetic Gut. Chętnie bym spróbował, ale nawet w sklepie Völkl nie mają niczego na stanie.
Byście podzielili się z innymi, a nie wykupujecie cały asortyment. :dvl(:

Marcin_L,
pudło. Grałem i Hyperionem i Tornado, różnice między nimi są marginalne. No, może Tornado wydał mi się bardziej dynamiczny. A oba dalej są czarne, niestety.

Piję do tego koloru czarnego, bo w Bydgoszczy panuje od ponad roku moda na czerń (poprawka, ponad dwóch lat), a ja już rzygam tym kolorem. Sam przez ostatnie lata zgrywałem czarne szpule, bo jak moda to moda (raz), a jeszcze ludziki przynoszą do wciągania czarne druty (rzyg numer dwa). Wszędzie tylko czarne naciągi, czerń opanowała wszystkich. Nawet wczoraj dostałem czarnego RPM Blasta. :wink:
Fluor mi się marzy, kolor Gamma Moto chętnie, nawet samą strunę - ale jak pisałem, obawiam się o wytrzymałość. Ktoś testował, grał, zrywał?

wwojtek i ponownie EDek,
zdaje się, że Black Shark, jak i Spiky Shark są poza moim zasięgiem cenowym, a i kolory nudne. :?

Myślicie, że za dużo wybrzydzam?
Ostatnio zmieniony 6 kwie 2014, 15:02 przez Traw3k, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

Völkl będzie dostępny w Protenisie chyba, że kupujesz coś na miejscu.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Artlight
Senior
Senior
Posty: 2520
Rejestracja: 4 maja 2011, 18:22
Lokalizacja: Mokotów

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

Czytać mi tu ze zrozumieniem....proszę :) . W protenis.com.pl są sety i Cyclone i Cyclone Tour. Szpule będą ponoć po 20.04. Akurat żebyś zdążył zamówić po secie obu i sam ocenił, czy któryś z nich Ci podpasuje (ja tam zachwalam Cyclone :D ).
Artlight

Nigdy nie przegrałem z Federerem
Awatar użytkownika
iamtheway
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 366
Rejestracja: 8 lip 2011, 17:30

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

Polecam Cyclona, aczkolwiek używam wersji 1.30, raz próbowałem 1.25 ale lepiej mi pasowała grubsza. Muszę jeszcze sprawdzić Gamma Moto, jest w jeszcze lepszej cenie, a zapowiada się przyzwoicie.
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

Grałem Gamma Moto 1,24 w obu wersjach kolorystycznych i miałem bardzo mocne wrażenie, że czarna wersja jest sztywniejsza i mniej komfortowa. Struna sama w sobie jest OK, aczkolwiek trochę szybko siada. Mocy za to dużo więcej niż w V-Torque 1,24 który akurat miałem w drugiej pacce. Völkl za to oferuje tonę rotacji, nie grałem nigdy naciągiem tak tnącym piłkę. Moje odczucia mogą być jednak trochę mało obiektywne, bo akurat bardzo rzadko grałem w tamtym okresie...
Zwykły Cyclone jest bardzo fajną struną, grałem wersją 1,20 i 1,25 w kolorze czarnym. Jest bardzo fajnie "chrupki"(ang. crispy) :wink: , a przy tym nie urywa ręki. 1,20 jest bardziej dynamiczny i komfortowy ale szybciej siada.
Podobny do Cyclone jest Black5Edge od WC, ale nie oferuje tej chrupkości.
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

W kwestii siadania Moto; traci napięcie i zaczyna się przesuwać, czy od razu lecą struny po uderzeniu?

Dzięki za wartościową opinię. :) Choć obawiam się, że przy Twoich uderzeniach mało co szybko nie siada. :wink:
Awatar użytkownika
Szuma
Orator
Orator
Posty: 597
Rejestracja: 10 mar 2009, 14:10
Lokalizacja: Warszawa/Ostrowiec Św.

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

Traw3k pisze:W kwestii siadania Moto; traci napięcie i zaczyna się przesuwać, czy od razu lecą struny po uderzeniu?
Traci napięcie i robi się trochę martwy co niestety czuć na ręce. Trochę się przesuwa, ale nie jakoś drastycznie. Wyciąłem po ok. 10h.
Traw3k pisze: Dzięki za wartościową opinię. :) Choć obawiam się, że przy Twoich uderzeniach mało co szybko nie siada. :wink:
Spoko. :) Może i siadają, ale zerwać to się prawie żaden nie chce. ;-P
dariuszek75
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 2 sie 2009, 15:21
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

Jeśli można, szpule Volkla będziesz miał za 2,3 dni w sklepie Sportofino... Jeśli już nie jest :wink:. Warto kupić przez stronę bo przesyłka kurierska gratis. Jeśli przez te kilka dni się tam nie pokaże, dzwoń do firmy SAT w Poznaniu i proś do telefonu pana Wojtka Zarembę tel 61 865 50 76, kom 722 381 400 i mail: wojciech.zaremba@sat.poznan.pl
Oni są dystrybutorem Volkla na Polskę...
I druga opcja - 501308069 - to numer telefonu do faceta, który również prowadzi sprzedaż naciągów Volkla i ma nawet po niższych cenach :D. Znając życie pracuje lub pracował w firmie SAT. Pozdrawiam i mam nadzieję, że pomogłem.
Awatar użytkownika
hokej
Moderator
Moderator
Posty: 4811
Rejestracja: 25 paź 2011, 14:05
Lokalizacja: Lasy Państwowe

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

Genesis Hexonic - namawiałbym Cię na 1.09 (znajomi trenerzy z przeszłością zawodniczą nie zerwali go przez 10h), ale jest też wersja 1,18. Jak nagniesz budżet o jakieś 30pln w górę, to mogę załatwić w tej cenie szpulę.
Chwilowo do testów mogę Ci urżnąć set 1.09 żebyś sprawdził. Gratis. :]
Kolorki - czarny ( rotfl ) i czerwony.
Nie dyskutuj z głupkiem - sprowadzi Cię do swojego poziomu i zniszczy doświadczeniem.

To, że jesteśmy w d..ie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać. - Stefan Kisielewski

Wilson Pro Staff RF97A
Różne druty 1.20@24kp
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Trawek szuka naciągu wspomagającego rotację do 260PLN

E, Panie. Teraz to już po ptokach, ale dziękuję za chęć pomocy. :) Chociaż set zawsze chętnie przyjmę w ofierze. ;-P Tylko proszę wtedy o PW z danymi do przelewu.

Koniec końców zamówiłem w ciemno Gamma Moto 1,24mm w Protenisie - też mają, też po 169PLN.

Zdecydowałem, że jak skończy mi się MSV Focux Hex Soft (a to już niedługo) to domówię do Moto za Waszymi namowami coś z Völkla, prawdopodobnie Cyclone lub Cyclone Tour. Fachowa porada od ekspertów, więc na pewno się nie zawiodę. :wink:

Dziękuję wszystkim za pomoc. :) Pozdrawiam.

Wróć do „Naciągi”