Waski
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2014, 22:22
Lokalizacja: Szczecin

NTRP 3 | Naciąg | Owijki

Witam wszystkich,
jako, że po 3 miesiącach przerwy chce wrócić do czynnej gry, to postanowiłem trochę odświeżyć sprzęt. Gram rakietą Head Youtek Innegra Extremme MP. Forehand i beckhand eastern. Raczej płaska gra, bez większych ilości, sporo sliceów 1hb.

Zacznę od naciągu:
od naciągu oczekuje dynamiki i czucia. Kontrola i komfort schodzą na dalszy plan. Do tej pory grałem Babolatem Pro Hurricanem, jedyną jego zaletą, w moim odczuciu była trwałość. Przed przerwą grałem Headem Sonic Pro i tu już było dużo lepiej. Dobra kontrola, ale mało dynamiki. Zastanawiam się nad jakąś hybrydą. Z tego co widziałem, to popularny jest Head PWR Fusion i Prince XP Beast, ale czy będzie dobry do płaskiej gry? Naciągów nie zrywam, więc trwałość nie jest zbyt ważna.

Przy okazji chciałbym zmienić owijki. Bazowej nie zmieniałem, ale zastanawiam się nad cienką skórą. Większość ludzi chwali je sobie, więc czemu nie spróbować? Co do zewnętrznych to teraz gram Wilsonami Pro Overgrip. Są dla mnie nijakie, niby chwyt dobry, ale bez szału. Ręce mi się nie pocą, więc preferuję raczej suche owijki, ale jedno opakowanie lepkich też na próbę mogę zamówić.

Z góry dziękuje za pomoc, pozdrawiam.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: NTRP 3 | Naciąg | Owijki

W kwestii wykrzesania odrobinę większej dynamiki, można oczywiście wciągać struny z mniejszą siłą.
Jednakże, struny, które mogę polecić pod względem dynamiki to kolejno:
Babolat VS Team - tylko cholernie drogi...
Luxilon Big Banger Alu Power - także dużo dynamiki i bardziej przystępna cena
Head FXP Power - dużo dynamiki, przystępna cena, mniejsza trwałość
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Waski
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 12 sty 2014, 22:22
Lokalizacja: Szczecin

Re: NTRP 3 | Naciąg | Owijki

Rafbat dzięki za podpowiedź, Head-a wciągnę przy najbliższej okazji.

Co do owijki bazowej to chyba na pierwszy ogień pójdzie Pacific Pro Leather Grip, ze względu na małą grubość i niską masę.

Macie jakieś sprawdzone suche owijki? Z lepkich na razie biorę Yonex Super Grap i Toalson Ultra Grip.
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: NTRP 3 | Naciąg | Owijki

Co do owijek, tych od Toalsona nie znoszę, bo czuję, jakbym plastik w ręce trzymał, choć wiem, że mają one sporą rzeszę fanów. Mi po prostu nie pasują, za grube i za... sztuczne (?).

Osobiście używam tanich owijek od Pro's Pro - nie są złe, nie są najlepsze, ale pod względem stosunku ceny do jakości, dla mnie bomba. Owijka w wyższej cenie, warta polecenia to moim zdanie Tourna Original. Niezłe są też owijki Babolat VS.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG
Awatar użytkownika
Jacek iREM
Weteran
Weteran
Posty: 1875
Rejestracja: 20 sie 2013, 09:20
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt: Strona WWW

Re: NTRP 3 | Naciąg | Owijki

Waski pisze:Przy okazji chciałbym zmienić owijki. Ręce mi się nie pocą, więc preferuję raczej suche owijki, ale jedno opakowanie lepkich też na próbę mogę zamówić.
Też mi się ręce pocą, ale suchych nie mogę używać, bo robią mi się otarcia lub bąble, więc używam tylko mokrych, fajnie się lepią do spoconych łapek, ale wymieniam je dość często, po ok. 6 godzinach.
Moje ulubione zewnętrzne to: http://strefatenisa.com.pl/owijki-tenis ... 14600.html
Natomiast bazową mam wilsonoską, ale tę białą, perforowaną, a to dlatego, że jest dość miękka i ten duecik jest optymalny, tj. nie uwiera w dłoń, rękojeść jest w miarę miękka, ale nie za miękka. Ale wiadomo, to już kwestia indywidualnych preferencji.
Aktualnie: Rehabilitacja po artro drugiego kolana
NTRP chwilowo zero | BLOG | ZABAWKI | USO 2005 | TENISpo50.
kolt
Weteran
Weteran
Posty: 1990
Rejestracja: 23 mar 2012, 16:48
Lokalizacja: Szczecin

Re: NTRP 3 | Naciąg | Owijki

rafbat pisze:Co do owijek, tych od Toalsona nie znoszę, bo czuję, jakbym plastik w ręce trzymał, choć wiem, że mają one sporą rzeszę fanów. Mi po prostu nie pasują, za grube i za... sztuczne (?).
A używałeś Toalsonów białych czy z barwnikiem? Zdjąłeś dwie taśmy zabezpieczające? Myślę, że można znaleźć wady Toalsonów ale żeby pisać o nich jak o plastikowych to by mi nigdy do głowy nie przyszło. Ja używam obecnie Toalson Ultra Grip (oczywiście białych) i według mnie są świetne w kategorii mokrych owijek.

W kategorii suchych owijek trzeba spróbować Tourna Gripów bo to one wyznaczają standardy. Niestety nie są zbyt trwałe.

Jeśli ktoś chce tanią i całkiem niezłą owijkę którą będzie częściej wymieniał to polecam Pro's Pro G-tacky. Według mnie najlepsze owijki mokre Pro's Pro - do tego 60 szt. w cenie około 110 zł.
Biomimetic 500 Tour + Dunlop Black Widow

NTRP: 3 (przy bh lewa stopa w lewo podczas przygotowania)
Awatar użytkownika
rafbat
Weteran
Weteran
Posty: 1331
Rejestracja: 11 sty 2014, 18:18
Lokalizacja: Sokołów Podlaski

Re: NTRP 3 | Naciąg | Owijki

kolt pisze:A używałeś Toalsonów białych czy z barwnikiem? Zdjąłeś dwie taśmy zabezpieczające? Myślę, że można znaleźć wady Toalsonów ale żeby pisać o nich jak o plastikowych to by mi nigdy do głowy nie przyszło. Ja używam obecnie Toalson Ultra Grip (oczywiście białych) i według mnie są świetne w kategorii mokrych owijek.

W kategorii suchych owijek trzeba spróbować Tourna Gripów bo to one wyznaczają standardy. Niestety nie są zbyt trwałe.

Jeśli ktoś chce tanią i całkiem niezłą owijkę którą będzie częściej wymieniał to polecam Pro's Pro G-tacky. Według mnie najlepsze owijki mokre Pro's Pro - do tego 60 szt. w cenie około 110 zł.
Pytanie o taśmy zabezpieczające jest raczej bez sensu, bo to chyba oczywiste. ;) Używałem białych i w MOIM ODCZUCIU są niewygodne. Każdy ma prawo do własnego zdania, a moja ręka tych owijek po prostu nie toleruje. Jak napisałem, wiem, że mają wielu zwolenników, ale ja po dziesięciokroć wolę od nich zwykłe, tanie owijki Pro's Pro.
Wilson Pro Staff 97
Wilson Revolve 1.25/Babolat Pro Hurricane Tour 1.25 - 27/26 kG
----------------------------------------
Head Graphene 360+ Extreme Pro
Wilson Revolve 1.25 26,5/26 kG

Wróć do „Naciągi”