Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Tecnifibre X-tra Dynamic Biphase 1,33mm

Wstęp...
Naciąg klasy premium ze stajni francuskiego Tecnifibre. Używany swego czasu przez braci Bryanów. Jak sama nazwa wskazuje struna nastawiona na moc i dynamikę.

Warunki testowe:
- rama 90 cali^2 z przeplotem 18x20;
- rama 90 cali^2 z przeplotem 16x18;
- rama 95 cali^2 z przeplotem 18x20;
- rama 98 cali^2 z przeplotem 16x19;
- struna wciągana w całej rakiecie jak i w hybrydach (zarówno jako pion jak i poziom);
- nawierzchnie: cegła, dywan
- moja gra: allrounder, NTRP 2.5, gra płaska

Odczucia...
Jeden z moich ulubionych naciągów multifilamentowych. W moim odczuciu znacznie bardziej komfortowy/miękki od Isospeed Professionala/Controla. Fenomenalne tłumienie drgań. Jego zaletą, a jednocześnie wadą jest olbrzymia moc jaką oferuje. W ramach powyżej 90 cali^2, szczególnie o otwartych przeplotach polecałbym używanie tej struny w hybrydzie z poliestrem albo nawet kevlarem aby stłumić moc. W ramach o małych łbach i gęstych przeplotach przy szybkiej ręce może być używany w "czystym" układzie... powiem więcej, właśnie w takich packach może dać tą moc, której sama rama nie oferuje, a którą chcielibyśmy uzyskać.

Wytrzymałość jest przeciętna jak na strunę tej klasy i w tym aspekcie w porównaniu do Isospeed Controla wypada gorzej.

Podsumowanie...
Wg mnie poszukujący, szczególnie jako crossa w hybrydzie, komfortu w połączeniu z dużą dynamiką będą bardzo zadowoleni z tej struny. Polecam!




Uwaga: Recenzja jest własnością Tenis.net.pl. Kopiowanie i wszelkie manipulacje bez zgody Administratora zabronione.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Tecnifibre X-tra Dynamic Biphase 1,33mm

Czy ten naciąg jest nadal produkowany? W Protenisie czy też w Strefie Tenisa go nie ma. Czyżby coś nowego jest na jego miejsce? Recenzja pisana była w październiku 2010.
Zależy mi na zwiększeniu dynamiki w moim Radicalu MP.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Tecnifibre X-tra Dynamic Biphase 1,33mm

Na moją sklerozę obecnie to NRG2. Jeśli nie szukasz mniejszej średnicy (<1,30mm) to bym polecał abyś wcześniej sprawdził Head PWR Fusion lub hybrydę PWR Fusion/Beast XP (jeśli nie zależy Ci na czystym mulciaku). Pst sobie chwali taki miks, a w Graphene Speedzie MP na 25,5/25,5kp gra się tym świetnie, ta kombinacja w moim odczuciu oferuje bardzo dobrą dynamikę zachowując przyzwoitą kontrolę i dobry dostęp do rotacji.

NRG2 oferował na moją sklerozę większą dynamikę niż czysty PWR Fusion ale cena jest wg mnie nieco zawyżona.
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Tecnifibre X-tra Dynamic Biphase 1,33mm

No właśnie chcę iść w stronę mniejszej średnicy, które teoretycznie powinna dać większą moc.

Właśnie spojrzałem na cenę NRG2 - 80 PLN za sztukę , bardzo drogo.

Wróć do „Naciągi”