wioletagr
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 2 mar 2012, 18:17

Tempertaura do gry pod balonem

Witam,

Jaka powinna być zimową pora temperatura do gry pod balonem?
Jaka panuje tam, gdzie gracie?
Przyznam, że przy +6 wewnątrz nie mam przyjemności z gry i zamarzam, i zastanawiam się czy właściciele nie przesadzają z oszczędzaniem. ;)

Dziękuję za pomoc!
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tempertaura do gry pod balonem

Z tego co widziałem tam gdzie gram, to czujnik jest ustalony na 11,75 stopnia. Gdy temperatura w hali spada poniżej tego, włącza się nawiew ciepłego powietrza i podobno grzeje aż do osiągnięcia jakiejś temperatury i wtedy koniec grzania. Potem temperatura spada i znowu zaczyna grzać.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
keicam
Weteran
Weteran
Posty: 1711
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:16
Lokalizacja: Kraków (okolice)

Re: Tempertaura do gry pod balonem

Potwierdzam, powyżej 10 stopni robi się znośnie.
Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów. Stanisław Lem.
:)

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 5536866876
boro
Orator
Orator
Posty: 582
Rejestracja: 13 wrz 2012, 14:05

Re: Tempertaura do gry pod balonem

Optymalnie jest jak temperatura nie spada poniżej 12 stopni. 6/8 stopni można grać ale przerwy między gemami skracam do minimum. :wink:
Awatar użytkownika
Marcin_L
Senior
Senior
Posty: 4859
Rejestracja: 26 lis 2010, 08:05
Lokalizacja: Poznań

Re: Tempertaura do gry pod balonem

Wczoraj grałem przy 6 stopniach...
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Tempertaura do gry pod balonem

Problemem są u nas stare balony w większości jednopowłokowe. Gdy nie ma izolacyjnej poduszki powietrznej pomiędzy ściankami balonu to i tak ile by nie kotłować to ciepło będzie uciekać. Z kolei jeśli balon jest wysoki i nie ma recyrkulacji powietrza z góry do dołu to ciepłe powietrze jest pod czasza balonu a na poziomie kortu jest zimno.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tempertaura do gry pod balonem

Balon to specyficzny mikroklimat. Z własnych obserwacji:
10-11st. - jest OK
12-13st. - optimum
powyżej 15-16st. - robi się niezbyt przyjemnie, zakis i duchota, wtedy dzwonię do obsługi żeby się opamiętali. ;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Jakuboto
Nestor
Nestor
Posty: 6820
Rejestracja: 22 cze 2013, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tempertaura do gry pod balonem

Vivid pisze:... wtedy dzwonię do obsługi żeby się opamiętali. ;)
Żeby się opamiętali i przysłali kogoś z wachlarzem, zimnym drinkiem z parasolką i ręcznikiem rotfl ? Ach te pingwiny :P.
Yonex Vcore 100
NTRP 3.14159265359
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tempertaura do gry pod balonem

Jakuboto pisze:
Vivid pisze:... wtedy dzwonię do obsługi żeby się opamiętali. ;)
Żeby się opamiętali i przysłali kogoś z wachlarzem, zimnym drinkiem z parasolką i ręcznikiem rotfl ? Ach te pingwiny :P.
Zaraz dostaniesz w pysk i Ci ta piłka spadnie ... :twisted:
;)
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Mann
Początkujący
Początkujący
Posty: 39
Rejestracja: 19 wrz 2013, 22:38

Re: Tempertaura do gry pod balonem

Ja gram w hali namiotowej nieogrzewanej - temperatura jak na zewnątrz - duża kubatura. Co prawda ogrzewanie jest (instalacja) ale i tak nie włączają - bo się nie kalkuluje. Jak było powyżej 3 stopni to się grało, poniżej 3 stopni piłki siadają i za zimno. Zaleta to 20zł korto-godzina i śmieszny widok jak ludzie parują całą swoją objętością.
TadX
Senior
Senior
Posty: 4833
Rejestracja: 6 wrz 2008, 23:16

Re: Tempertaura do gry pod balonem

Z racji tego, że latka lecą, czy zimno, czy ciepło w zimę zakładam bieliznę termo pod koszulkę. Jak trzeba to i na nogi. Faktycznie temperatura to poważny problem, bo można się i kontuzji nabawić. Poza tym mięśnie lubią ciepło, więc jak człowiek ostyga to zaczynają się schody. Sądzę, że te 7-8 stopni to dla mnie takie niezbędne minimum.
roj
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 161
Rejestracja: 15 gru 2012, 09:08

Re: Tempertaura do gry pod balonem

A ja grałem przy -3 a może i -5. W zeszłym tygodniu w balonie zepsuł się nadmuch, akurat w największe mrozy. Na zewnątrz było -9.
Oczywiście nikt z obsługi nie poinformował, że jest awaria. Gramy, gramy, ale tak coraz dziwniej się robi: strużki potu na plecach zamieniają się w sople, piłki nie widać bo człowiek otoczony chmurą pary, piłka odbija się jak kartofel. rotfl
W końcu zrozumieliśmy co się dzieje i schodzimy z kortu. I tak nas skasowali! Jak i innych zresztą. :D
Takie rzeczy tylko w Piotrkowie. :D
Mogę jednak powiedzieć, że poniżej zera gra się bardzo ciężko. Piłka traci swe właściwości i mączka chyba też. No i bardzo nieprzyjemne jest połączenie potu i ujemnej temperatury. Ale przeżyłem... przynajmniej do dzisiaj. :wink:
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Tempertaura do gry pod balonem

roj pisze: Takie rzeczy tylko w Piotrkowie. :D
Nie tylko. :] Na hali Tęczy na której grałem bywało i -10 stopni i kolega opowiadał że z braku laku w Kielcach grywali i przy takiej temperaturze. Aż mnie skurczyło jak zadzwonił inny znajomy czy byśmy tam nie zagrali, jak na zewnątrz było -12 stopni. Na szczęście zapomniałem zabrać z Opoczna torby, bo pewnie bym zgłupiał i się zgodził.
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
pst
Weteran
Weteran
Posty: 1151
Rejestracja: 6 maja 2011, 10:45

Re: Tempertaura do gry pod balonem

To ja mam wypas. Hala z temp 13-16C. Trzy korty szeroko po bokach wiec kubatura spora.
Gram na krotko góra i dół. Dres tylko na rozgrzewkę.
Beware of the Hologram.
It will trick us!
Awatar użytkownika
Pio
Starszy Forumowicz
Starszy Forumowicz
Posty: 395
Rejestracja: 9 mar 2013, 20:23
Lokalizacja: Wawa

Re: Tempertaura do gry pod balonem

roj pisze:A ja grałem przy -3 a może i -5. W zeszłym tygodniu w balonie zepsuł się nadmuch, akurat w największe mrozy. Na zewnątrz było -9.
Oczywiście nikt z obsługi nie poinformował, że jest awaria. Gramy, gramy, ale tak coraz dziwniej się robi: strużki potu na plecach zamieniają się w sople, piłki nie widać bo człowiek otoczony chmurą pary, piłka odbija się jak kartofel. rotfl
W końcu zrozumieliśmy co się dzieje i schodzimy z kortu. I tak nas skasowali! Jak i innych zresztą. :D
Takie rzeczy tylko w Piotrkowie. :D
Mogę jednak powiedzieć, że poniżej zera gra się bardzo ciężko. Piłka traci swe właściwości i mączka chyba też. No i bardzo nieprzyjemne jest połączenie potu i ujemnej temperatury. Ale przeżyłem... przynajmniej do dzisiaj. :wink:
Takie same też w stolycy.... grałem z klientem co płaci 30 złotych za kort ale bez grzania. Co prawda nie zrobiłem właściwie kroku tylko koszyk. Rękawice na dwóch rękach i pierwszy i ostatni raz. Było -4.
Da się potrenować przy +7 a zagrać mecz +4.
Clapton
Weteran
Weteran
Posty: 1137
Rejestracja: 13 sie 2007, 19:59

Re: Tempertaura do gry pod balonem

Niestety w takich warunkach nie ma mowy o jakiejś sensownej grze, a tym bardziej nauce gdzie trzeba skupić się na wielu innych rzeczach.
hitman
Senior
Senior
Posty: 2135
Rejestracja: 10 lip 2009, 06:51
Lokalizacja: Lublin
Kontakt: Strona WWW

Re: Tempertaura do gry pod balonem

Ja uważam, że da się spokojnie trenować przy minusowej temperaturze. Trzeba tylko dobrze naostrzyć łyżwy.
Piotr Szyba.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tempertaura do gry pod balonem

Osobiście uważam, że absolutnie minimum to +7st. Poniżej nie gram i koniec. Jak ktoś chce sobie naderwać ścięgno czy mięsień albo jakiś przyczep to jego sprawa, demokracja jest, wolno mu. :::jezor:::
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Tempertaura do gry pod balonem

Grałem nieraz w temperaturze ok. 5st. Odbijałem o wczesnych porach, jakoś o 7:30, a po nas już nikogo do tej 10 nie było, więc temu skąpcowi właścicielowi nie chciało się solidnie grzać ;).
Cóż, na początku zimno, z tym że ja zawsze gram w krótkich spodenkach i tshircie, nie uznaję dresu ;). Ale chwilę się solidnie poodbijało i było okay. Z tym, że ja to młody jestem, więc mi temperatura może aż tak nie przeszkadzać.
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
m_wu
Nowy
Nowy
Posty: 16
Rejestracja: 14 paź 2011, 10:18

Re: Tempertaura do gry pod balonem

Wiem że zabrzmi to abstrakcyjnie ale w ubiegłym roku w jednym z śląskich klubów grałem po godzinie 22.00 w temp. -7'C, co jakiś czas dozorca wpadał sprawdzić czy nadal dajemy radę. Jedyne co dobrze zapamiętałem to specyficzny kozioł piłek (nowych) i naciąg nadający się do wymiany. :twisted:

Wróć do „Różności tenisowe”