Regulamin forum
Ideą obecnego systemu organizacji działu jest zapewnienie użytkownikom przejrzystej nawigacji pośród licznymi tematami sprzętowymi obecnymi na forum.

Producentów sprzętu tenisowego, w tym rakiet, jest wbrew pozorom bardzo dużo jednakże zainteresowanie jak i dostępność ich produktów jest mocno ograniczone. Z tego względu zdecydowaliśmy się na utworzenie osobnych folderów dla najczęściej omawianych rakiet, modele producentów, którzy nie mają osobnego folderu jak również tematy dotyczące innych kwestii np. sztywności i jej wpływu na moc rakiety etc. należy umieszczać w folderze "Pozostałe". Nie zdecydowaliśmy się na bardziej rozbudowaną "klasyfikację" aby nie było wątpliwości gdzie co umieszczać.

Życzymy miłej gry,
Redakcja TenisNET
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Head - ramy na "życzenie"...

Dla nieśledzących Twittera:
https://twitter.com/head_tennis/status/ ... 0294367232

9 grudnia będą szczegóły, na ten moment wiemy tyle, że chodzi o możliwość zakupu rakiet na zamówienie tj. o parametrach podanych przez kupującego.
Niestety podobno mają się one ograniczać do wagi, rozmiaru/kształtu rączki, balansu, swingweightu oraz przeplotu. Co więcej modyfikacje będą dotyczyć wyłącznie rakiety z matrycy G Speeda. No i na dobicie gwoździa do trumny tego pomysłu... cena za 1 rakietę ma wynosić 399USD. :]

Obrazek

Dlaczego bije sceptycyzmem z mojej wypowiedzi?

Przede wszystkim parametry, których dotyczą modyfikacje (właściwie poza przeplotem, a i ten podejrzewam będzie wyłącznie w opcjach 16x19 lub 18x20, czyli ten drugi to lżejszy G Speed Pro) są do zmienienia w domowych warunkach. Dzięki wypuszczeniu modeli Rev czyli lekkich wersji opartych o tą samą matrycę prawie wszystko możemy zrobić sami. Ba! Jeśli nie chcemy wprowadzać jakichś potężnych zmian mamy ramę pośrednią w postaci Speeda S. W zasadzie brak tylko lekkiego GSPro na rynku.

Po drugie, cena. Za mniej możemy zakupić rakietę Angell, a i wybór parametrów mamy większy.
Co więcej w "norze" w której upłynnia się ramy pro można znaleźć packi za mniejsze pieniądze.

Premiera już wkrótce ale jeśli oferowanych modyfikacji nie będzie więcej i w szerszym zakresie to z metką 399USD może być to niewypał. Ale zobaczymy, 9 grudnia już blisko...
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Mazzakollo
Weteran
Weteran
Posty: 1609
Rejestracja: 6 paź 2010, 21:49

Re: Head - ramy na "życzenie"...

W Polsce nie wypali :D. Większość nie jest świadoma, że może sobie zamówić ramę o wybranych przez siebie parametrach*. A jeśli już ktoś o takiej opcji wie i chciałby sobie taką packę sprawić, to prawie na pewno wie też o Angellu :D. Za granicą, w mniej cebulackich krajach może kogoś zainteresuje, w końcu Head ma większą siłę przebicia, reklamę.




*Większość też się na tych parametrach nie zna... ;)
To świat nas zmusza do buntu. Chcę walczyć o swoje życie!
2x Wilson ProStaff 6.0 Hyper Carbon 95 @ Pro Hurricane.
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head - ramy na "życzenie"...

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=YwdspzgY1aE[/youtube]

Na filmiku widać, że będzie można wybrać długość rakiety, rodzaj bazówki, będzie imię na ramie.
Nie ma podanego swingweightu jako opcji. Już jutro się dowiemy co i jak choć sukcesu nie wróżę (nie w tej cenie ;) )...

---------------

No i ruszyło:
http://custommade.head.com/
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Head - ramy na "życzenie"...

Ekstra sprawa, kupuję. :drool: :::luv::: :in_luv:
SPOILER:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head - ramy na "życzenie"...

Pomysł w sumie niegłupi... ale cena, hmm. :)
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head - ramy na "życzenie"...

Hasło reklamowe.
Zapłać za dwie...

... weź jedną, ale w końcu z właściwymi parametrami.
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
logigamer
Senior
Senior
Posty: 2515
Rejestracja: 2 lut 2011, 22:59
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head - ramy na "życzenie"...

wyczesany pisze:Hasło reklamowe.
Zapłać za dwie...

... weź jedną, ale w końcu z właściwymi parametrami.
Do Marketingu go!!! :::yay::: :wink:
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Head - ramy na "życzenie"...

wyczesany pisze:Hasło reklamowe.
Zapłać za dwie...

... weź jedną, ale w końcu z właściwymi parametrami.
Angell. ;)
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Head - ramy na "życzenie"...

Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head - ramy na "życzenie"...

Jak będę miał zły humor to pobawię się parametrami i powkurzam tego gościa z Austrii.

Wow, wybór przeplotów robi wrażenie - 16/19 i 18/20, do tego w pełni uzasadniona przy tej cenie ramy dopłata za naciąg. :::gd:::
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Head - ramy na "życzenie"...

wyczesany pisze:Jak będę miał zły humor to pobawię się parametrami i powkurzam tego gościa z Austrii.
I będzie wtedy FEEL LIKE A PRO: Novak Djokovic :) .
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0
Awatar użytkownika
napalm
Zaobrączkowany!
Zaobrączkowany!
Posty: 1821
Rejestracja: 17 lis 2008, 18:29

Re: Head - ramy na "życzenie"...

wyczesany pisze:Jak będę miał zły humor to pobawię się parametrami i powkurzam tego gościa z Austrii.
Ja już to zrobiłem. Kazałem mu uciąć ramę do 67 cm a następnie wydłużyć do 70,5 cm. :fugly:
Quidquid latine dictum sit, altum videtur.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Head - ramy na "życzenie"...

napalm pisze:
wyczesany pisze:Jak będę miał zły humor to pobawię się parametrami i powkurzam tego gościa z Austrii.
Ja już to zrobiłem. Kazałem mu uciąć ramę do 67 cm a następnie wydłużyć do 70,5 cm. :fugly:
To przez Ciebie nie mogłem wybrać 697mm! :::moron:::
Prezes fanklubu Staśka :D
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head - ramy na "życzenie"...

Ale lipa, mogę jedynie zamówić packę z wagą 347g... liczyłem na więcej, nie biorę :wink: .
Obrazek Speed Graphene MP
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Head - ramy na "życzenie"...

No i podpis: "J***ć Heada" obowiązkowo. :)
Awatar użytkownika
PitS
PATHFINDER
PATHFINDER
Posty: 13064
Rejestracja: 9 sie 2007, 22:21
Lokalizacja: Kielce/Opoczno
Kontakt: Strona WWW

Re: Odp: Head - ramy na

Martinek pisze:No i podpis: "J***ć Heada" obowiązkowo. :)
Racja, zawsze dobrze wiedzieć czyja to rakieta. :D
Każdy ma prawo do wolnej, nieskrepowanej wypowiedzi, a granice dobrego smaku - zakładamy, że - każdy potrafi sobie postawić sam. Spór jest naturalną esencją forum internetowego, a różnice poglądów jego paliwem. Ważne jest jednak, aby nadmiar paliwa nie zdusił dyskusji. - YtB
Awatar użytkownika
Basic
Oaza Spokoju
Oaza Spokoju
Posty: 6536
Rejestracja: 25 paź 2009, 22:42
Lokalizacja: Warszawa

Re: Head - ramy na "życzenie"...

A tak poważnie, to uważam, że akurat ten pomysł Heada chwyci i będą mieli spore grono klientów, którzy skorzystają z tej usługi, pomimo ceny. Ok, polski rynek może zbytnio tego nie chwyci, ale na zachodzie i Azja chwyci dość dobrze.

Jest jeszcze opcja, że ktoś zamówi packi z "własnym" napisem "Nole" i później wystawi na stronach aukcyjnych, mam do sprzedania rakietę Nole'a za jedyne i cena 2-3x większa niż zapłacił na stronie Heada rotfl :) .
Obrazek Speed Graphene MP
Awatar użytkownika
El Diablo
Wyłączono z użytku...
Posty: 20553
Rejestracja: 15 lut 2007, 12:57
Kontakt: Strona WWW

Re: Head - ramy na "życzenie"...

Basic pisze:Jest jeszcze opcja, że ktoś zamówi packi z "własnym" napisem "Nole" i później wystawi na stronach aukcyjnych, mam do sprzedania rakietę Nole'a za jedyne i cena 2-3x większa niż zapłacił na stronie Heada rotfl :) .
Na boku ramy jest napis Speed Select albo Speed Black. Nie przyglądałem się dokładnie. Chyba też nie będzie miała wydrukowanej ramki z parametrami. Kapsel jest inny ale oczywiście ten można podmienić (dokładniej samą zaślepkę).

Graficznie będzie spokojnie do odróżnienia.

Zresztą Ci którzy nie wiedzą o kwestiach z farbowaniem ram myślą, że w sklepie można kupić takową.
Ci którzy są zorientowani wyłapią spokojnie różnice - w końcu inne ramy.
Ci którzy wiedzą, że dzwoni ale nie wiedzą w którym kościele po innej szacie graficznej też odróżnią.

Wiem, że to był żarcik ale ( :] ) aby nie było niedopowiedzeń... :wink:
Nie mogę odebrać telefonu, NIGDY!
Albo jestem na urlopie, albo na zwolnieniu, albo w delegacji, albo na spotkaniu.
Nie czytam e-maili ani nie oddzwaniam.
Zupełnie jak horyzont. Jestem bardziej koncepcją niż bytem cielesnym.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Head - ramy na "życzenie"...

wyczesany pisze:Jak będę miał zły humor to pobawię się parametrami i powkurzam tego gościa z Austrii.
I dotaniesz dyplom gratis - "Wk...ił bardziej niż PRO". rotfl

Pomysł taki trochę niedorobiony. Ale bardzo możliwe, że takim miał być. W końcu chodzi o zysk. Z jednej strony ludzie mający świadomość sprzętową to wyśmieją, ale ilu jest takich? ...
Większość to kupi i jeszcze się będą cieszyć, a dla producenta taka mała możliwość modyfikacji to generalnie mały problem. Możliwość zrobienia pełnej palety modyfikacji to o wiele większy problem.
W efekcie producent zarabia a jelonki, łosie i inne ssaki leśne się cieszą. Czyli cel osiągnięty ;).

Tak jak z Nike ID, weź pędzel i pomaluj sobie but ... W sumie jeszcze wybierz podeszwę.
Ale ile radochy było jak się ludzie bawili konfiguratorem ;).
Całość chyba 150/140 euro za parę. Czyli jakieś 600zł za kapcie jakie w sklepie stały wtedy po 250zł.
Natomiast jak to się ma do pełnej personalizacji jakiej można poddać buty?
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
eReF
Młodszy Forumowicz
Młodszy Forumowicz
Posty: 147
Rejestracja: 5 maja 2013, 21:53
Lokalizacja: Opole

Re: Head - ramy na "życzenie"...

Ja uważam że to fajna sprawa, znam wielu tenisistów dobrze grających co owijkę bazową nie potrafią wymienić O_O, a co tu mówić o reszcie. Nie każdy zagłębia się w szczegóły tzn. godzinami szuka niezbędnych informacji na forach, jak zmodyfikować rakietę. Ta oferta jest kierowana właśnie do takich ludzi i jest wielu co stać na taki wydatek. Fajnie by było jak by ta oferta dobrze się przyjęła na rynku i Head rozszerzył swoją ofertę na inne ramy :-).
[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=HdW9Z4dWbWY[/youtube]
Obrazek
Head Youtek Graphene Prestige MP
NTRP-3.0

Wróć do „Head”