aaa5367
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 sie 2013, 17:16

NTRP 1.0 - pierwsza w życiu rakieta

Witam! Jestem nowa na forum. :D
Postanowiłam zacząć grać w tenisa, grać to może za duże słowo, chodzi mi o to by wyjść ze znajomymi czasami na kort i po prostu utrzymać piłkę w grze.
1. NTRP 1
2. Jeszcze nic nie potrafię, w ręce miałam kiedyś tylko starą radziecką rakietę.
3. Brak stylu
4. Rakieta lekka, balans na główkę
5. -
6, 7 Rakieta ma mi służyć do gry czysto rekreacyjnej, brak planów na przyszłość związanych z poważniejszą grą, wykluczam też naukę z trenerem.
8. max 250zł

Przeczytałam większość wątków na forum. Wiem, że rakieta powinna być wykonana z grafitu, być w miarę lekka, i mieć duża główkę na początek. Przeglądałam wiele ofert sklepów sportowych i chciałabym się Was poradzić co sądzicie o tych modelach na początek. Chciałabym, żeby rakieta służyła mi kilka lat przy grze 1-2 w tyg.

1. HEAD NANO Ti. ELITE
2. Wilson SIX ONE COMP
3. PRINCE AIRO TOUR TI OS

Co sądzicie o tych modelach? Może w tej cenie polecicie mi coś lepszego?
Od razu zaznaczam, że zamawiałabym przez internet bo w pobliżu nie mam porządnego sklepu sportowego. Mam 170 cm wzrostu i przyznam, że nie mam zbyt dużo siły, moja kondycja też nie powala.
Z góry dziękuje za pomoc. ;-P
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: NTRP 1.0 - pierwsza w życiu rakieta

Dunlop Biomimetic 600 z wyprzedaży w oficjalnym sklepie Dunlopa. :)
aaa5367
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 sie 2013, 17:16

Re: NTRP 1.0 - pierwsza w życiu rakieta

Dzięki za odpowiedź ;-P a polecasz coś jeszcze? Czy Dunlop nie ma sobie równych w tym przedziale cenowym? :D
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: Re: NTRP 1.0 - pierwsza w życiu rakieta

aaa5367 pisze:Dzięki za odpowiedź ;-P a polecasz coś jeszcze? Czy Dunlop nie ma sobie równych w tym przedziale cenowym? :D
Raczej nie ma równych. No chyba że Wilson BLX Blade Lite. Właściwie to polecamy na początek Dunlopa 500, ale ja bym wybrał 600, dlaczego:
1. Jesteś kobietą, nie masz tyle pary co faceci (dla nich raczej 500). 600 to taka bardziej "babska" rama.
2. 500 jest rozchwytywany jak ciepłe bułeczki w sklepie o którym Ci mówiłem.
aaa5367
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 sie 2013, 17:16

Re: NTRP 1.0 - pierwsza w życiu rakieta

A czymś konkretnym różni się Dunlop Biomimetic 600 od wersji Lite?
Bo znalazłam też wyprzedaż ta tej stronie:
http://pl.sportsdirect.com/Dunlop-biomi ... ket-743030

Chociaż może być ciężko bo z przesyłką przekroczy mój budżet. ;/
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Odp: NTRP 1.0 - pierwsza w życiu rakieta

Ten Lite będzie trochę zbyt rozpieszczający i nie będzie tak rozwojowy jak 600. :)

Właśnie tak paczę tego Wilsona o którym wcześniej wspominałem i tak właściwie to nie różni się dużo od 600-tki. Do czego piję: w Decathlonie ta rama jest po wyprzedaży (poprzednia kolekcja taka biało-czarna) i kosztuje ok. 230 zł (już nie pamiętam). Ja bym się przeleciał do najbliższego Decathlonu i sprawdził czy jeszcze ta wyprzedaż wisi.
aaa5367
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 sie 2013, 17:16

Re: NTRP 1.0 - pierwsza w życiu rakieta

Weszłam na razie na stronę Decathlona i na wyprzedaży znalazłam tylko model Wilson PROFILE Wilson
http://www.decathlon.pl/Wilson-profile- ... #avantages

Ten co Ty polecasz stoi po 5 stów, może to po prostu tegoroczna seria. Jak będę miała okazję to na pewno wstąpię, żeby zobaczyć czy są jakieś starsze modele. :) Dzięki. :wink:
SPQR
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 9 lip 2013, 16:46

Re: Odp: Re: NTRP 1.0 - pierwsza w życiu rakieta

Martinek pisze:
aaa5367 pisze:Dzięki za odpowiedź ;-P a polecasz coś jeszcze? Czy Dunlop nie ma sobie równych w tym przedziale cenowym? :D
Raczej nie ma równych. No chyba że Wilson BLX Blade Lite.
Bardzo polecam tę rakietę. Dla "początkującej" kobiety jest idealna - lekka, manewrowalna, naprawdę dużo wybacza :wink: Granie nią to przyjemność. Co jakiś czas jest na promocji w Decathlonie - ja upolowałam za ok. 300 zł.
aaa5367
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 sie 2013, 17:16

Re: NTRP 1.0 - pierwsza w życiu rakieta

Wielkie dzięki ;) to poczekam na jakąś wyprzedaż tej rakiety ;)
Byłabym wdzięczna gdybyście powiedzieli mi coś jeszcze na temat rakiety Dunlop aerogel 4D 500 (tzn chyba 500 tak na oko, bo znalazłam mało używaną w cenie niższej niż 200 zł i się zastanawiam czy byłaby ok) ;-P
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: NTRP 1.0 - pierwsza w życiu rakieta

aaa5367 pisze:Wielkie dzięki ;) to poczekam na jakąś wyprzedaż tej rakiety ;)
Byłabym wdzięczna gdybyście powiedzieli mi coś jeszcze na temat rakiety Dunlop aerogel 4D 500 (tzn chyba 500 tak na oko, bo znalazłam mało używaną w cenie niższej niż 200 zł i się zastanawiam czy byłaby ok) ;-P
Ta AG 4D 500 to model starszy od Biomimetic, jak jest w takiej cenie to brać.
aaa5367
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 5 sie 2013, 17:16

Re: NTRP 1.0 - pierwsza w życiu rakieta

W takim razie dziękuję wszystkim bardzo za odpowiedź. :) Zdecydowałam się na tego Dunlopa Aerogel, jest w okazyjnej cenie, używany tylko 2 razy przez dziewczynę, której znudził się tenis. ;) Jeszcze raz dziękuję. :)
pixem
Nowy
Nowy
Posty: 10
Rejestracja: 31 lip 2013, 13:04

Re: NTRP 1.0 - pierwsza w życiu rakieta

Ja ostatecznie też znalazłem i kupiłem tą rakietę (AG 4D 500) na Allegro za 150zł i myślę, że to był świetny wybór. Po pierwszej grze (2h) nie odczuwam jakiegoś specjalnego przeciążenia w ręce, sama gra była bardzo przyjemna. Wcześniej raz próbowałem grać jakimś starym metalowym szrotem i lepszą, ale inna rakietą i do tego Dunlopa nie było porównania. Dobrze wydane i nieduże pieniądze.

Wróć do „Rakiety”