poulch
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 13 cze 2013, 07:15

Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

Witam,
mam w posiadaniu rakietę Dunlop G-Force Tour zakupioną od wyczesa z naciągniętą Vendettą, która zaczyna się już przesuwać. Chciałbym zmienić ten naciąg. W tym celu kupiłem naciągi SP wyżej wymienione, ale nie miałem czasu zanieść ich do założenia. Teraz zastanawiam się nad kupnem jakiegoś rotacyjnego naciągu, żeby zrobić hybrydę.

Moje pytanie jest takie: jakie naciągi polecicie mi i z jaką siłą naciągnąć rakietę.
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

Czego oczekujesz od hybrydy w porównaniu do naciągu jednorodnego?
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
poulch
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 13 cze 2013, 07:15

Re: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

Połączenia dynamiki i mocy jednej struny z możliwościami rotacyjnymi drugiej przy zachowaniu jak najlepszej kontroli i czucia.
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

Jeśli chodzi o rotacje to najlepszym sposobem jest poprawa lub zmiana techniki. Jak grasz płasko to niezależnie od naciągu piłka wariować nie będzie i odwrotnie.
Prezes fanklubu Staśka :D
poulch
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 13 cze 2013, 07:15

Re: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

Wiem, wiem na tym naciągu idzie wyciągnąć ładne baloniki, ostatnio się trochę technicznie podciągnąłem. Czyli wyczes nie polecasz hybrydy? Bo mam w domu dwa naciągi, oba mono, może dokupić jakieś multi i to połączyć?
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

Plasma to naciąg mający fajny balans między dynamiką i kontrolą (jak zapewne wiesz, są to właściwości do siebie odwrotnie proporcjonalne). Nie jest wprawdzie tak komfortowy jak Vendetta, ale coś za coś. Zanim więc zaczniesz mieszać naciągi, warto wypróbować je osobno. Jeśli Plasma (Pure) będzie za mało komfortowa, daj na poziom Vendettę. Do gry rotacyjej polecił bym raczej MSV Focus HEX niż Plasmę.
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

poulch pisze:Czyli wyczes nie polecasz hybrydy?
Nie tyle nie polecam co uważam, że najlepiej w pierwszej kolejności zająć się techniką, a potem sprzętem, poza tym znalezienie odpowiedniej kombinacji strun jest bardzo trudne. Trzeba zdawać sobie sprawę, że ta sama struna na pionach potrafi się zachowywać bardzo różnie w zależności od tego co założymy na struny poziome.
Smyk pisze:Do gry rotacyjej polecił bym raczej MSV Focus HEX niż Plasmę.
MSV Focus HEX jest dodatkowo ciekawy z uwagi na niedawno wprowadzone "zmiękczone" wersje, może uda się obyć bez hybryd.
Prezes fanklubu Staśka :D
poulch
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 13 cze 2013, 07:15

Re: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

To zabiłeś mi teraz ćwieka, cóż mam począć? :) Chyba będzie trzeba wciągnąć samo SPPPure i zobaczyć jak się będzie topspin sprawował. Pytanie za 100 pkt. jaki balans sprzyja rotacji?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

poulch pisze:Pytanie za 100 pkt. jaki balans sprzyja rotacji?
Wszystko ma swoje granice. Do pewnego momentu dodawanie masy na główkę pomoże zamykać uderzenie i dodawać rotacji, ale w pewnym momencie będzie ona na tyle ciężka, że nie dasz rady nią grać.
Prezes fanklubu Staśka :D
poulch
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 13 cze 2013, 07:15

Re: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

Ale ogólnie balans na główkę?
Awatar użytkownika
wyczesany
Ludzkie oblicze Władzy
Ludzkie oblicze Władzy
Posty: 7930
Rejestracja: 8 paź 2008, 15:12

Re: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

Pobaw się ołowiem i znajdź swoje optimum, zależy ono od preferencji, umiejętności i samej rakiety.
Prezes fanklubu Staśka :D
poulch
Nowy
Nowy
Posty: 11
Rejestracja: 13 cze 2013, 07:15

Re: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

Pytanie jak zamocować ołów na główce rakiety nie używając balanserów i taśmy ołowiowej. Jest jakiś sposób żeby się to jakoś trzymało?
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

Wyczes, zrobiłeś mi ślinkę na tego nowego Focus Hexa Soft. Wziąłem w wersji 1,25 mm całą szpulę, w ciemno.

W dodatku gdzieś tutaj przeczytałem dwa słowa obok siebie, Vendetta i komfort? Chyba mamy inne pojęcia komfortu. :wink: Vendetta to jeden z gorszych naciągów, jakie miałem. On jest OK, przez pierwsze pół godziny-godzinę. Dalej nie nadaje się do niczego, a strzela średnio po 3-5h gry.

A dla kolegi, autora wątku, radzę wciągnąć jednolity naciąg, co tam pod ręką, a potem na ścianę i ćwiczyć technikę. :)
Awatar użytkownika
Smyk
Weteran
Weteran
Posty: 1282
Rejestracja: 24 lip 2008, 09:15
Lokalizacja: Zaodrze

AW: Re: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotac

Traw3k pisze:W dodatku gdzieś tutaj przeczytałem dwa słowa obok siebie, Vendetta i komfort? Chyba mamy inne pojęcia komfortu. :wink: Vendetta to jeden z gorszych naciągów, jakie miałem. On jest OK, przez pierwsze pół godziny-godzinę. Dalej nie nadaje się do niczego, a strzela średnio po 3-5h gry.
W porównaniu z Plasmą Vendetta ma więcej komfortu. To, że Vendetta słabo trzyma swoje właściwości to inna bajka. Vendetta sama w sobie nie jest uosobieniem komfortu. Dla mnie więcej komfortu ma np. taki Scorpion. Poza tym odbieranie przez gracza komfortu naciągu jest w dużej mierze zależne od techniki jaką posiada. Kto trafia centralnie, temu nie "drży" rama. :wink:
Carpe diem, quam minimum credula postero ...
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

To akurat racja. :wink:

Właśnie skończyłem obie szpule, SPPP i Vendetty. Z moich obserwacji, Vendetta jest bardziej miękka i może dlatego opiniujecie, że ma więcej komfortu od SPPP. Wydaje mi się, że dostęp do rotacji też delikatnie lepszy. Miałem je w bardzo podobnych średnicach (1,23mm i 1,25mm). No, ale co z tego jak pozostałych parametrów nie sposób porównywać, bo to nie ta półka cenowa? :wink:
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

wyczesany pisze:
Smyk pisze:Do gry rotacyjej polecił bym raczej MSV Focus HEX niż Plasmę.
MSV Focus HEX jest dodatkowo ciekawy z uwagi na niedawno wprowadzone "zmiękczone" wersje, może uda się obyć bez hybryd.
Od jakiegoś czasu w jedną rakietę mam wciągnięty MSV Focus Hex Soft Plus 38 jako pełny setup i po tym jak się "ułożył" jestem więcej niż zadowolony, chociaż na początku wydawał mi się trochę sztywny.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

Ppeter, a nie wiesz jak z wytrzymałością? Gdybyś miał takie dane ( :wink: ) to podeślij mi na PW.
Martinek
Senior
Senior
Posty: 2932
Rejestracja: 17 lut 2011, 20:23
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

Traw3k pisze:Ppeter, a nie wiesz jak z wytrzymałością? Gdybyś miał takie dane ( :wink: ) to podeślij mi na PW.
Na PW, na PW, co to kurde, tajne przez poufne? :/
Awatar użytkownika
ppeter
Senior
Senior
Posty: 4949
Rejestracja: 18 gru 2006, 17:57
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

Nie podeślę, ponieważ na razie gram za krótko i zgranie jednego setu jest mało miarodajne, poza tym raczej nie należę do osób, które często urywają naciąg. Już prędzej wycinam, kiedy straci właściwości lub siła naciągu spadnie za dużo.
Obrazek
Super G V1 Pro
NTRP - 4.0
Sam fakt istnienia prawa o ochronie uczuć religijnych jest najlepszym dowodem tego, że religie by nie przetrwały w warunkach prawdziwej wolności myśli i słowa.
"Ojczyznę wolną racz nam wrócić Panie?!".
Awatar użytkownika
Traw3k
Obywatel Forum
Obywatel Forum
Posty: 857
Rejestracja: 19 sty 2009, 20:13
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt: Strona WWW

Re: Hybryda SPPP/SPPPure z naciągiem wspomagającym rotację

Martinek pisze:
Traw3k pisze:Ppeter, a nie wiesz jak z wytrzymałością? Gdybyś miał takie dane ( :wink: ) to podeślij mi na PW.
Na PW, na PW, co to kurde, tajne przez poufne? :/
Nie. Bardziej "troska" o to, by nie śmiecić w nieodpowiednim na to wątku. Zapomniałem jednak, że te terminy są dla Ciebie obce. :wink:

Ppeter, to może recenzja do odpowiedniego działu, jak już pograsz dłuższą chwilę? :)

Wróć do „Naciągi”