Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

RWTF - zasady punktowania - informacja

Drodzy Forumowicze,

ponieważ było trochę niejasności co do zasad punktowania i rozliczania RWTF to poniżej zamieszczam zbiór zasad.
Jednocześnie na ostatnim TF-ie poruszono temat zrezygnowania z RWTF jako rankingu wykorzystywanego do rozstawiania w turnieju.
Proszę zainteresowanych o założenie stosownego wątku i przedstawienie propozycji.
RWTF faktycznie nie musi być brany w kolejnych imprezach pod uwagę jeżeli stworzymy inną alternatywę. RWTF pozostanie wtedy wartością historyczną i jako taka będzie kontynuowany. Taki też miałem zamiar gdy go tworzyłem.


Zasady punktacji w RWTF:

Ranking ten uwzględnia wyniki ze wszystkich dotychczas rozegranych TF-ów i będzie prowadzony sukcesywnie poprzez kolejne imprezy.
Ranking pokazuje uczestników TF-ów oraz sumę ich dokonań punktowych przez wszystkie imprezy od początku istnienia TF-a czyli od roku 2007.
Ranking ten będzie aktualizowany po każdym kolejnym TF-ie.

Ogólne:
1. Za uczestnictwo w każdym TF-ie - 10pkt.

Turniej główny:
1. Za każdy wygrany gem 1pkt.
2. Za każdy wygrany mecz 3pkt.
3. Za udział w 1/4 finału - 2pkt.
4. Za udział w 1/2 finału - 3pkt.
5. Za udział w finale - 4pkt.
6. Za wygrany TF - 5pkt.
Oczywiście nie ma kumulacji punktów od 1/4 finału.
Uczestnik dostaje punkty za wynik końcowy jaki uzyskał od 1/4 finału.

Turniej pocieszenia:
1 gem = 0,5pkt. Po zakończeniu udziału uczestnika, jeżeli ma nieparzystą ilość punktów to po przemnożeniu przez 0,5 zaokrąglamy do góry do pełnej wartości.
Bonusy:
1/2F - 1pkt.
F - 2pkt.
Z - 3pkt.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”