Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Tenis Net Cup - rozgrywki drużynowe?

Dobrej zabawy na korcie nigdy za wiele, pojawił się pomysł na zimowego deblowego TF-a, więc może wstępnie również przemyśleć temat rozgrywek drużynowych? Temat może się wydawać dość fantastyczny (forumowe fantasy?) i nie do zrealizowania. Mam świadomość, że z czasem ciężko, obowiązki, rodzina i takie tam "życie", więc pewnie jedynie dla najtwardszych maniaków i hardcorowców, ale co tam :wink: .

Idea ogólna byłaby taka, że skrzykujemy się jakoś w regionach i tworzymy drużyny dwu- lub 3-osobowe. Regiony pewnie byłyby różne pod względem terytorialnym, np. Warszawa mogłaby wystawić 1 reprezentację lub kilka, nie wiem jak Łódź i okolice (1-2?), Pomorze, Warmia-Mazury itp., nie trzeba zbytnio tego tłumaczyć. W niektórych regionach może byłaby konieczność połączenia/poszerzenia z braku dostatecznej liczby graczy?

Same rozgrywki podobne jak w Pucharze Davisa czy Federacji: jedziemy do drugiej drużyny na mecz i gramy na ich terenie. Żeby oszczędzić i tak dużych wydatków przyjezdnym, korty mogliby zapewnić gospodarze, myślę że 2 mogą wystarczyć, a jak się uda tanio to i 3. Jako że składamy się po 3 osoby to nie powinien być jakiś kosmos finansowy, tym bardziej, że gralibyśmy chyba tylko w sezonie otwartym.
Na początku można by zrobić jakieś eliminacje typu Północ i Południe, żeby ograniczyć kilometry i czas potrzebny na ich pokonanie. Po wyłonieniu finalistów dopiero oni jechaliby gdzieś dalej. W praktyce, jak się weźmie pod uwagę spotkania w sobotę lub niedzielę, można taki meczyk wraz z podróżą spokojnie ogarnąć w jeden dzień. W sumie pewnie byłyby ze 2-3 mecze w "konferencjach" i finał, więc w grę wchodziły ze 2-3 soboty lub niedziele.
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tenis Net Cup - rozgrywki drużynowe?

Jestem zdecydowanie na nie. Z racji tego, że gdy w weekendy mam czas na tenisa, to gram w GPW. Nie miałbym na to przedsięwzięcie za bardzo czasu, a nie lubię jak coś się dzieje beze mnie. rotfl No a jak już miałbym grać, to widzę dobry skład. Chętnie stworzę zespół z JCz oraz IATW i/lub andre1. ;-P

A tak serio, to taki pomysł już kiedyś był i nie wiem czemu nie został pociągnięty dalej. Był już nawet mecz międzymiastowy Warszawa vs Łódź, co prawda nie grali sami forumowicze, ale kapitanami byli JCz i Vivid, więc można powiedzieć, że był to mecz po części forumowy. Szkoda, że nie było to kontynuowane (znów czołówka GPW pojechałaby na mecz, a ja mógłbym zgarnąć jakiś dobry wynik rotfl ).

Gdyby coś takiego ruszyło, to pewnie bym zagrał choćby dla samej możliwości tenisowego zwiedzenia kraju. Nawet bez zespołowych rozgrywek chętnie bym gdzieś pojechał i zagrał, ale nikt mnie nie zaprasza. rotfl
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Tenis Net Cup - rozgrywki drużynowe?

hohvar pisze:Dobrej zabawy na korcie nigdy za wiele, pojawił się pomysł na zimowego deblowego TF-a, więc może wstępnie również przemyśleć temat rozgrywek drużynowych? Temat może się wydawać dość fantastyczny (forumowe fantasy?) i nie do zrealizowania.
Oj faktycznie fantasta z ciebie :).
Pojedyncze mecze między "bardzo zainteresowanymi" ośrodkami - owszem, ale ligi sobie nie wyobrażam. Każdy "na miejscu" ma pewnie tyle tenisa na głowie (i innych nietenisowych spraw), że to nie ma prawa dać się zrealizować. Może gdyby brali w tym udział sami emeryci i to tacy nieposiadający wnuczków :wink: .
Ale jakiś meczyk typu Mazowsze na Podlasie to czemu nie ;-P.
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenis Net Cup - rozgrywki drużynowe?

Gary pisze:...chętnie bym gdzieś pojechał ..., ale nikt mnie nie zaprasza. rotfl
To zrób sobie dobre portfolio, roześlij po "chińczykach", gwarantuję, że Cię gdzieś na sajgonki wezmą ... :D

Jakieś spotkanie w mniejszym gronie w formie meczu jest możliwe. Ale nie jakiś większy system rozgrywek. Taka specyfika naszego życia w Polsce. Na dłuższą metę nie do realizacji w mojej ocenie.
Natomiast jak wspomniałem na wstępie, jak się zbiera ekipa z jakiegoś miasta/okręgu to się może gdzieś wybrać, a potem zrobić rewizytę - rewanż.
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
hohvar
Senior
Senior
Posty: 4343
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:46
Lokalizacja: Baseline

Re: Tenis Net Cup - rozgrywki drużynowe?

TomPL pisze: Oj faktycznie fantasta z ciebie :).
Pojedyncze mecze między "bardzo zainteresowanymi" ośrodkami - owszem, ale ligi sobie nie wyobrażam. Każdy "na miejscu" ma pewnie tyle tenisa na głowie (i innych nietenisowych spraw), że to nie ma prawa dać się zrealizować. Może gdyby brali w tym udział sami emeryci i to tacy nieposiadający wnuczków :wink: .
A ja myślałem, że żyjemy w kraju o wyjątkowej fantazji (ułańskiej) (:] .
Gary pisze:Gdyby coś takiego ruszyło, to pewnie bym zagrał choćby dla samej możliwości tenisowego zwiedzenia kraju
Właśnie. Byłaby okazja, żeby wreszcie warszawiaki się ruszyły i pograły gdzieś w "terenie" :D .
Chaos również jest częścią gry (Rafael Nadal)
Grasz dobrze, ale niewłaściwie (Piotr Woźniacki)
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Tenis Net Cup - rozgrywki drużynowe?

Gary pisze:A tak serio, to taki pomysł już kiedyś był i nie wiem czemu nie został pociągnięty dalej. Był już nawet mecz międzymiastowy Warszawa vs Łódź, co prawda nie grali sami forumowicze, ale kapitanami byli JCz i Vivid, więc można powiedzieć, że był to mecz po części forumowy.
Zarówno ja, jak i koledzy z Warszawy bardzo miło wspominamy ten meczyk. Nie tylko z powodu wyniku. ;-P

Dla przypomnienia link do wątku na forum poświęconego spotkaniu.

Próbowałem później zorganizować mecze z innymi miastami, z Wrocławiem i Poznaniem, ale nie było zainteresowania drugiej strony. A ten skład który wtedy wystąpił z Łodzią bez problemu stawiłby się w dowolnym miejscu w kraju, by reprezentować Warszawę. Były takie deklaracje.

Wydaje mi się, że na razie stworzenie regularnych rozgrywek, zarówno forumowych, jak i szerzej amatorskich obejmujących cały kraj nie jest możliwe. Amatorski tenis polski próbował, ale poległ z kretesem. Moim zdaniem, najpierw trzeba stworzyć sieć lokalnych lig drużynowych i dopiero potem, jak już się ugruntowią w świadomości klubowych amatorów wyjść z tym szerzej.

Nie jest tajemnicą, że pierwsze tego próby poczyniłem - kończymy właśnie zimowy sezon Ligi Klubowej Grand Prix Warszawy. Pomysł chwycił, jest zainteresowanie kontynuacją rozgrywek - na sezon letni mam już 13 chętnych drużyn z Warszawy i okolic, liczę na zgłoszenie się jeszcze trzech, tak by stworzyć 1 i 2. ligę po osiem ekip.

Skoro mamy tylu forumowiczów z Warszawy niezłym pomysłem na forumową integrację byłoby zgłoszenie reprezentacji Tenis NET do tych rozgrywek. W 2. lidze moglibyśmy powalczyć. :)
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Vivid
Dynamiczny Geriatryczny
Dynamiczny Geriatryczny
Posty: 28703
Rejestracja: 15 sie 2006, 06:47
Lokalizacja: Menelowo

Re: Tenis Net Cup - rozgrywki drużynowe?

JCz pisze:Zarówno ja, jak i koledzy z Warszawy bardzo miło wspominamy ten meczyk. Nie tylko z powodu wyniku. ;-P
Hmm ... a było tu tak miło ... :(
No nic, wezmę sztućce i będzie na TF-ie sushi z Rekina ... :twisted:

W temacie - kiedyś o tym generalnie rozmawialiśmy. Dużym problemem jest identyfikacja klubowa graczy i samo podejście klubów. Po pierwsze, ludzie grają, tu, tam, i jeszcze gdzieś. Jaka więc identyfikacja klubowa? ... Kluby też się nie kwapią by wiązać ze sobą graczy. Po drugie, kluby są średnio zainteresowane rozgrywkami nawet wewnątrz większych miast. U nas był kiedyś taki pomysł. Ale kluby zero reakcji i trzeba dodać, że właściciele nie są ze sobą skonfliktowani co mogłoby to jakoś tłumaczyć.
Zwyczajnie jakoś nie dociera, że taki system to mobilizacja dla ludzi. OK, powiedzmy 5 klubów, 10 imprez, każdy ma po 2. I myślenie na poziomie konstrukcji cepa, że u mnie grają 2 razy a 8 razy już nie u mnie i korty puste stoją. Niby tak. Ale taki cykl imprez to mobilizacja do gry, będą ludzie trenować i sparować by się przygotowywać. Kluby na tym nie stracą a zyskają.
Ale tak nikt nie chce do tego podejść. Lepiej robić lokalne klubowe ligi, turnieje itd.
Oczywiście, nie muszą tego robić kluby, może się tym zająć ktoś zewnętrznie, jacyś gracze. Mogą to zorganizować, dogadać wynajęcie kortów z klubami itd. Tylko, że łatwiej jakby się same kluby dogadały i to zorganizowały.
A indywidualnie? Komuś się chce? Pewnie nie bo inaczej by się coś działo ...
Osobiście chodzę na kort zabawowo więc mnie to mówiąc szczerze - wali.
Ręki do tego nie przykładam czy nawet minuty czasu nie poświęcę ...
Uśmiechaj się, to nieźle wkurza ludzi :)
Lepiej na korcie mądrze stać niż po nim głupio biegać ;)
Skuteczność tenisa zależy od tego jak szybko i jak mocno zrobisz przeciwnika w ch..ja :P
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Tenis Net Cup - rozgrywki drużynowe?

Właśnie o to chodzi, że kluby między sobą się same nie dogadają. Musi ktoś z zewnątrz zainicjować, PZT, atp, a może jakiś JCz. W Warszawie chwyciło, przed chwilą miałem telefon z Warsa, zgłosił się do rozgrywek na lato (czyli już 14 drużyn). W Łodzi też chwyci, tylko trzeba to ogarnąć, zagadać z klubami, z samymi amatorami, przekonać że koszt niewielki (udostępnienie kortów trzy razy na sezon, i to w niedzielę wieczorem, a więc wtedy kiedy i tak stoją puste), a efekty fajne. :)
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Tenis Net Cup - rozgrywki drużynowe?

Warszawskie rozgrywki super wyszły, dużo emocji, nie wiem czy poziom nie wyższy niż w indywidualnym GPW, ale...sporo walkowerów.
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenis Net Cup - rozgrywki drużynowe?

abaszydze pisze:Warszawskie rozgrywki super wyszły, sporo emocji, nie wiem czy poziom nie wyższy niż w indywidualnym GPW, ale...sporo walkowerów.
Ano sporo. Grałem w meczu z Warszawianką. Chłopaki (których nie znam z GPW) grają aż miło - dla mnie poziom kosmos.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
abaszydze
Forumowicz
Forumowicz
Posty: 189
Rejestracja: 19 lip 2012, 17:34

Re: Tenis Net Cup - rozgrywki drużynowe?

Jest jeszcze jedna liga warszawska i okoliczna, zupełnie amatorska, gdzie nie mogą grać byli zawodnicy i trenerzy, nazywa się Total Tenis i tam jakby walkowerów mniej.
Obiektyw, a w której drużynie grałeś?
Awatar użytkownika
Gary
Baby do garów!
Baby do garów!
Posty: 9345
Rejestracja: 13 sie 2007, 14:36
Lokalizacja: Wieś przyklasztorna

Re: Tenis Net Cup - rozgrywki drużynowe?

abaszydze pisze:Jest jeszcze jedna liga warszawska i okoliczna, zupełnie amatorska, gdzie nie mogą grać byli zawodnicy i trenerzy, nazywa się Total Tenis i tam jakby walkowerów mniej.
Ale tam nie ogłasza się składu, więc na każdy mecz możesz mieć teoretycznie innych ludzi, stąd mniejsza szansa, że jakaś kontuzja czy wyjazd sprawią, że zabraknie ludzi do gry. Ale ma to też swoje słabe strony, bo nieraz bywa tak, że zawodnicy jednej drużyny poznają się dopiero na meczu, dla mnie to mija się z ideą takich rozgrywek. Sam dołączyłem do ekipy Solca, choć na tamtejszych kortach byłem 3 razy, z czego raz jako publiczność i to prawie 6 lat temu, więc trochę dziwnie się czułem grając pod ich szyldem.
"The reason people use a crucifix against vampires is that vampires are allergic to bullshit." - Richard Pryor

"Nie jest dyshonorem przegrywać kiedy w grę wkłada się całe swoje serce." - Sir Matt Busby

"Pater postanowił zapytać swoją siostrzenicę o znaczenie wyrazu "real", który jemu samemu kojarzył się z przepłacanymi, narcystycznymi i metroseksualnymi piłkarzami ze stolicy Hiszpanii." - Krajewski, Czubaj, "Róże cmentarne"
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Tenis Net Cup - rozgrywki drużynowe?

abaszydze pisze:Warszawskie rozgrywki super wyszły, dużo emocji, nie wiem czy poziom nie wyższy niż w indywidualnym GPW, ale...sporo walkowerów.
W sezonie mieliśmy trzy walkowery ze strony rezerw Warszawianki i dwa Pro-Playa. Wszystkie zasługą kapitanów, bo chętni do gry w drużynie byli, wystarczyło wykonać kilka telefonów. Warszawianka II z dalszej gry wyeliminowana, Pro-Play zmienił kapitana, więc w sezonie letnim powinno być ok.

Generalnie, zapał w drużynach jest ogromny, to duży pozytyw tej inicjatywy, już bardziej obawiam się przekładania meczów z powodu kapryśnej pogody niż walkowerów związanych z niedostatkiem chęci do gry lub brakami w składach.

Total Tenis kojarzę z opowieści Gary'ego, tam nie wolno grać nie tylko byłym zawodnikom, instruktorom, czy trenerom, ale też nawet totalnym amatorom, których ktokolwiek kiedykolwiek widział na korcie z koszykiem. O_O Zbyt drastyczne obostrzenia według mnie, niwelujące szansę rozwoju inicjatywy ponadlokalnie.
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenis Net Cup - rozgrywki drużynowe?

abaszydze pisze:Obiektyw, a w której drużynie grałeś?
Grałem z Iżynem w parze w deblu (Pro Play) :). I bardzo miło to wspominam. W ogóle wypad na Warszawiankę był świetny mimo ogromnego lania. :::gd:::
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
JCz
Ostatnia Instancja
Ostatnia Instancja
Posty: 1696
Rejestracja: 2 maja 2005, 20:53
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt: Strona WWW

Re: Tenis Net Cup - rozgrywki drużynowe?

Obiektyw pisze:
abaszydze pisze:Obiektyw, a w której drużynie grałeś?
Grałem z Iżynem w parze w deblu (Pro Play)
Protokół pomeczowy mówi co innego. Wpisali nazwisko Dębski. O_O
Szykuje się kolejny walkower. rotfl
Pacific X-Force 295
Redakcja Tenis NET
Sprzęt | Blog
Ulubiona tenisistka :)
Awatar użytkownika
Obiektyw
STRATEG
STRATEG
Posty: 6842
Rejestracja: 22 paź 2007, 15:10
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tenis Net Cup - rozgrywki drużynowe?

JCz pisze:
Obiektyw pisze:
abaszydze pisze:Obiektyw, a w której drużynie grałeś?
Grałem z Iżynem w parze w deblu (Pro Play)
Protokół pomeczowy mówi co innego. Wpisali nazwisko Dębski. O_O
Szykuje się kolejny walkower. rotfl
Coś mi się pomyliło :(. Grał Maciek.

A tak na serio to bez znaczenia - gadaliśmy o tym.
Obrazek
Szacowane NTRP: 3.75 ... zrobiłem postęp
Załoga TenisNET
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Tenis Net Cup - rozgrywki drużynowe?

Była kiedyś (lata '90) w Olsztynie drużynowa liga - coś koło 10 zespołów (2 single + debel), świetna zabawa... Ale to były inne czasy: zakładowe dofinansowania, mniej turniejów indywidualnych a i ludziom jakoś bardziej się chciało.
Może gdy Janowicz wygra Wimbledon to się coś ruszy ;-P.
Awatar użytkownika
TomPL
Nestor
Nestor
Posty: 6729
Rejestracja: 5 paź 2012, 13:17
Lokalizacja: Warmia

Re: Tenis Net Cup - rozgrywki drużynowe?

Przypadkiem odkryłem, że jednak niektórzy grają drużynowo. I to na Warmii i Mazurach. :D
http://naszamlawa.pl/liga-tenisowa-rusz ... nosci.html
News jest z zeszłego roku, ale wiem, że i w tym roku już zaczęli.

Wróć do „Turnieje Forumowiczów”